Domy bez pozwolenia – jakie są popularne projekty i jakie są ich koszty?

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Czy istnieje sposób na zbudowanie własnego domu bez konieczności długiego czekania na dopięcie formalności? Okazuje się, że tak! Domy bez pozwolenia cieszą się dużą popularnością, dzięki swoim przemyślanym projektom i przystępnym kosztom. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się, jakie propozycje projektów są aktualnie dostępne na rynku, jakie zalety przynosi to alternatywne rozwiązanie oraz jakich wydatków możesz się spodziewać, decydując się na zakup gotowego projektu.

 

Domy do 70 m bez pozwolenia – projekty

Od 3 stycznia 2022 roku polskie prawo pozwala na stawianie domów na swojej posesji do 70 m2. Jest to rozwiązanie, z którego na pewno skorzysta duża liczba naszych rodaków. Własny kąt z ogródkiem to przecież bardzo atrakcyjna wizja!

Zdecydowanie się na dom bez pozwolenia o metrażu do 70 m2 ma wiele zalet. Przede wszystkim mamy tutaj na myśli bardzo uproszczone formalności. Wiąże się to także z szybszą decyzją. W tym przypadku wystarczy zgłosić do organu chęć takiej budowy i poczekać 21 dni. Jeżeli nie uzyskasz żadnej odpowiedzi, masz zielone światło – to „milcząca zgoda”, ponieważ przy pozytywnym rozpatrzeniu zgłoszenia nie potrzebujesz żadnego dokumentu. Przypomnijmy, że na tradycyjne pozwolenie na budowę możesz czekać nawet do 65 dni. 

 

Domy bez pozwolenia projekty – nowoczesne i industrialne czy klasyczne w sielankowym stylu?

Na rynku dostępne są różnorodne projekty domów o metrażu do 70 m2. Wiele firm aktualnie stawia na różnorodność i zadowolenie klienta, dlatego przygotowują bogatą ofertę gotowych projektów domów, która zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających osób. Każdy więc znajdzie coś dla siebie, niezależnie od swojego stylu i oczekiwań.

Jeśli kochasz klasyczne, ponadczasowe rozwiązania, z pewnością przypadną Ci do gustu drewniane projekty domów, które łączą tradycyjne elementy z nowoczesnymi technologiami budowlanymi. Te konstrukcje oddają ciepło i nadają przytulności. Sprawi to, że poczujesz się w nich jak w prawdziwym gniazdku.

Dla tych, którzy szukają nieco bardziej nowoczesnych i awangardowych rozwiązań, również dostępnych jest wiele opcji. Projekty nowoczesnych domów charakteryzują się nieco prostszymi, geometrycznymi formami, dużymi przeszkleniami oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Sprawią one, że Twój dom stanie się prawdziwym dziełem sztuki.

Tak naprawdę różnorodność oferty to klucz do sukcesu, dlatego stale poszerzają się katalogi projektów – wszystko po to, aby każdy klient mógł znaleźć swój wymarzony dom. Jesteśmy pewni, że dzięki temu stworzysz swoje wymarzone miejsce na ziemi lub wakacyjny azyl – daleko od zgiełku miasta, pośród lasów, jezior czy pól. 

 

Domy bez pozwolenia – ceny

Ceny projektów domów bez pozwolenia są naprawdę różne. Jeśli chodzi o domki letniskowe o powierzchni 70 m2 to pomieszczą one nawet 8 osób. Idealnie sprawdzą się na letnie czy wiosenne wypady z przyjaciółmi i rodziną. Koszt  budowy, jaki klient musi ponieść za taki projekt, zaczyna się od około 120 tys. zł. Oczywiście podana tutaj cena jest orientacyjna, ponieważ firmy szybko rozwijają swoją ofertę i starają się ją wzbogacać o coraz to nowe i lepsze konstrukcje.

Domy bez pozwolenia całoroczne – ceny

Jeśli chodzi o domki całoroczne o charakterze rekreacyjnym, to koszta wyglądają nieco inaczej. Tutaj należy przygotować się na ceny budowy, zaczynające się od okołu 215 tys. zł. Z kolei za realizację projektów domów mieszkalnych całorocznych konsumenci zapłacą od 289 tys. zł.

Jednakże pamiętaj, że z takich konstrukcji możesz swobodnie korzystać przez cały rok, bez względu na panującą na zewnątrz aurę!

 

Domy bez pozwolenia projekty – jakie są zalety gotowych pomysłów?

Gotowe projekty domów przynoszą wiele zalet dla przyszłych właścicieli. Oto niektóre z nich:

• Oszczędność czasu. W przypadku gotowych projektów nie musisz spędzać wielu godzin, konsultując się z architektem i opracowywaniem indywidualnego projektu. Wystarczy wybrać odpowiedni dla siebie i przystąpić do realizacji.

• Koszty. Gotowe projekty zazwyczaj są tańsze niż indywidualne. Pozwala to wiele zaoszczędzić na etapie planowania zagospodarowania całej działki.

• Szybsza realizacja. Dzięki gotowemu projektowi, prace budowlane mogą zacząć się szybciej, co często skraca czas oczekiwania na własny dom.

• Sprawdzone rozwiązania. Gotowe projekty są opracowywane przez doświadczonych specjalistów, co oznacza, że zawierają sprawdzone i optymalne rozwiązania techniczne oraz funkcjonalne. Dlatego też tak wiele konsumentów jest bardzo zadowolonych z efektu końcowego – konstrukcje są przemyślane.

• Wybór stylów i rozmiarów. Gotowe projekty dostępne są w różnych stylach architektonicznych i metrażach, co ułatwia wybór domu idealnie pasującego do Twoich wymagań.

Dzięki gotowemu projektowi masz jasne wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądał Twój dom, co sprawia, że proces budowy jest bardziej przewidywalny i mniej stresujący. Masz nad wszystkim dużą kontrolę!

Domy bez pozwolenia całoroczne w wyjątkowych cenach na drewnolandia.pl.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ