Opinie o Makita HP1640

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Wiertarka gwarantuje dwa tryby pracy: wiercenie i wiercenie udarowe, a w związku z tym można ją wykorzystać do wykonywania różnego rodzaju prac. Urządzenie obraca się w lewo i prawo i ma elektroniczny układ do regulacji i blokadę wyłącznika. W sprzęcie wykorzystano szczotki węglowe odznaczające się dużą wytrzymałością.

 

Najważniejsze wady:

Opinie Makita HP1640 wskazują na to, że wiertarka ma stosunkowo krótki kabel zasilający, więc w niektórych sytuacjach korzystanie z niej okazuje się mniej wygodne. Użytkownicy zwracają również uwagę na to, że sprzęt generuje stosunkowo duży hałas, co przy dłuższej pracy może okazać się nieco męczące.

 

Werdykt: 9.7/10

Narzędzie ma moc równą 680 W, a prędkość na biegu jałowym wynosi do 2800 obrotów na minutę. Wiertarka waży ok. 2 kg, więc jest stosunkowo lekka. Urządzenie jest przystosowane do wiercenia otworów w drewnie, betonie i stali. W zestawie znajduje się m.in. ogranicznik głębokości, uchwyt boczny i kluczyk do uchwytu.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Szerokie możliwości zastosowania

Wiertarka Makita HP1640 przyda się w każdym warsztacie do wykonywania różnego rodzaju prac. Sprzęt można wykorzystać do wiercenia w różnych materiałach: drewnie, metalu i betonie. Maksymalna średnica wiercenia dla drewna wynosi 30 mm, dla betonu – 16 mm i dla stali – 13 mm. Urządzenie okazuje się niezastąpione np. wtedy, kiedy chcemy samodzielnie zrobić meble ogrodowe.

 

 

Wytrzymała obudowa

Użytkownicy, którzy przeprowadzili test Makita HP1640 przyznają, że jakość wykonania sprzętu jest bardzo dobra. Obudowę zrobiono z wytrzymałych materiałów, które nie niszczą się zbyt szybko na skutek intensywnej eksploatacji. Co istotne, obudowa nie nagrzewa się zbyt szybko, co jest kolejnym dowodem jej solidności. Jeśli odpowiednio zadbamy o bezpieczne przechowywanie sprzętu i będziemy korzystać z niego zgodnie z przeznaczeniem, możemy być pewni, że posłuży nam długo.

 

Dobrze przemyślana konstrukcja

Kupujący zwracają uwagę na to, że sprzęt jest poręczny. Wiertarka Makita HP1640 została wykonana w taki sposób, aby utrzymanie jej w dłoniach nie stanowiło problemu. Ma ona tak wyprofilowany uchwyt, aby możliwe było pewne wygodne trzymanie i posługiwanie się narzędziem. To sprawia, że użytkownik może zachować maksymalną precyzję nie martwiąc się przy tym, że wykonując jakiś ruch upuści sprzęt i dojdzie do jego uszkodzenia.

 

Elementy zestawu

Producent zadbał o to, aby do kompletu dołączyć wszystkie potrzebne do pracy akcesoria. Kupujący otrzymuje uchwyt wiertarski na kluczyk (13 mm), klucz do uchwytu wiertarskiego, dzięki któremu będzie mógł szybko wymienić końcówkę. W zestawie znajduje się także uchwyt boczny i ogranicznik głębokości wiercenia. Drugi z wymienionych akcesoriów daje możliwość ustawienia, na jaką głębokość ma być wykonany otwór. Nie ma ryzyka, że dziura będzie większa i w związku z tym stracimy potrzebny materiał. Jeśli weźmiemy pod uwagę wysoką jakość wykonania sprzętu, a także elementy zestawu, bez wątpienia stwierdzimy, że cena Makita HP1640 jest odpowiednia do możliwości, jakie daje nam to narzędzie.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ