Opinie o Makita RP0900

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Czytając opinie Makita RP0900, można dojść do wniosku, że urządzenie spełnia oczekiwania majsterkowiczów. Model ma łatwą do odczytania skalę głębokości frezowania, więc można bez problemu zweryfikować, czy wybrane ustawienia są poprawne. Sprzęt ma wytrzymałą obudowę, która nie nagrzewa się w trakcie pracy. Produkt jest objęty 3-letnią gwarancją.

 

Najważniejsze wady:

Użytkownicy zwracają uwagę na to, że moc urządzenia powinna być nieco większa. Takie opinie wystawiają przede wszystkim osoby, które wykorzystują sprzęt do profesjonalnego zastosowania.

 

Werdykt: 9.8/10

Choć model nie jest pozbawiony wad, część osób uważa, że to najlepsza frezarka górnowrzecionowa w tym przedziale cenowym. Urządzenie zajmuje stosunkowo mało miejsca, co ułatwia przechowywanie. Sprzęt jest łatwy w obsłudze, wszystkie funkcje są szczegółowo wyjaśnione w instrukcji. Frezarka do pracy wymaga podłączenia do prądu. Przewód zasilający jest długi i wytrzymały.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dane podstawowe

Przed zakupem sprzętu konieczne jest dokładne zapoznanie się z jego parametrami. Dzięki temu można zweryfikować czy dany model rzeczywiście odpowiada naszym potrzebom. Moc prezentowanego urządzenia wynosi 860 W. Prędkość na biegu jałowym to 27 000 obrotów na minutę. Głębokość frezowania wynosi do 35 mm. Dokładne wymiary frezarki górnowrzecionowej to: długość – 25,6 cm, szerokość – 11 cm i wysokość – 21,7 cm. Jej waga jest równa 2,7 kg. Sprzęt jest stosunkowo lekki, ale mimo to ma solidną podstawę. 

Standardowe wyposażenie

W zestawie znajduje się standardowe wyposażenie niezbędne do prawidłowego korzystania z urządzenia. Do akcesoriów zaliczamy: tuleję zaciskową 6 mm, prowadnicę równoległą, klucz kontrujący i króciec odsysający. Każdy z wymienionych elementów jest wykonany z najwyższą starannością, co daje pewność długiego czasu użytkowania. 

 

Wygoda użytkowania

Miłośnicy majsterkowania przeprowadzili test Makita RP0900, aby sprawdzić, czy korzystanie z urządzenia jest wygodne. Użytkownicy potwierdzają, że obsługa frezarki górnowrzecionowej nie jest trudna. Przede wszystkim na obudowie znajduje się solidnie zrobiona i łatwa do odczytu skala głębokości frezowania. Warto przypomnieć, że jej maksymalna wartość wynosi 35 mm. Urządzenie ma też dźwignię blokującą. Frezarkę górnowrzecionową można ustawić w odwrotnej pozycji podczas wymiany akcesoriów. Stanowi to duże ułatwienie, dzięki temu dopasowywanie wyposażenia jest bezpieczniejsze.

 

Możliwość regulacji prędkości pracy

Każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że dobrej jakości urządzenie daje duże możliwości w zakresie doboru ustawień. Frezarka górnowrzecionowa ma 3-stopniową regulację głębokości. Tym samym nie ma problemu z tym, aby dopasować jej ustawienia do konkretnego rodzaju pracy. Dodatkowo można zastosować specjalne końcówki, które pozwalają na podłączenie zewnętrznego urządzenia odsysającego. Dzięki temu rozwiązaniu zdecydowanie łatwiej jest zadbać o czystość w miejscu pracy. Ma to znaczenie nie tylko w kontekście czasu (nie tracimy go na sprzątanie), ale także bezpieczeństwa pracy (nic nas nie rozprasza). 

 

Wysoka jakość wykonania

Cena Makita RP0900 wynosi ponad 500 zł. Dla niektórych osób może wydawać się ona wysoka, jednak trzeba pamiętać, że sprzęt wykonano z dobrej jakości materiałów, zadbano o jego trwałość i efektywność działania. We frezarce górnowrzecionowej wykorzystano większe łożyska kulkowe, a wszystko po to, aby ograniczyć ryzyko jej awarii. Łożyska mają też specjalne zabezpieczenie przed kurzem. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ