Ranking 6 najlepszych aerografów w 2024

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Aerograf – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Do każdej czynności wymagającej precyzyjnego malowania drobnych elementów, dobrze sprawdzi się poręczny aerograf. Sprzęt pozwala delikatnie rozpylić farbę i pokryć nią każdą powierzchnię. Jeśli interesujesz się modelarstwem, może spodobać Ci się aerograf TG-180K. Wykonano go ze stali nierdzewnej i dodatkowo pokryto powłoką antykorozyjną, dzięki czemu jest trwały. Specjalne pokrętło z przodu aerografu ułatwia dostosowanie ilości podawanego powietrza. Tylne pokrętło reguluje skok iglicy, co pozwala malować nieduże plamki. Do tworzenia wzorów na paznokciach dobrze sprawdzi się aerograf z kompresorem TG-207. Można wykorzystać go także w modelarstwie i malowaniu ceramiki. Sprzęt jest dwufunkcyjny, umożliwia regulowanie zarówno ilości podawanego powietrza, jak i wydobywającej się z dyszy farby.


 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Aerograf wykonano ze stali nierdzewnej, odpornej na korozję. Sprzęt jest dwufunkcyjny, można jednym przyciskiem regulować zarówno strumień powietrza, jak i ilość farby. Pokrętło z przodu aerografu pomaga precyzyjnie dobrać ilość powietrza, potrzebną do pomalowania drobnych elementów. Sprzęt ma pojemny zbiorniczek na farbę, 7 cm3.

Wady

Dysze aerografu łatwo się zapychają i to już po kilku użyciach. Sprzęt trzeba często czyścić, co jest czasochłonne i nierzadko zajmuje więcej minut niż sam proces malowania.

Podsumowanie

Aerograf dobrze sprawdzi się dla miłośników modelarstwa. Po złożeniu modelu można łatwo pomalować go na wybrany kolor. Precyzyjna regulacja powietrza i ilości wydobywającej się z dyszy farby pozwala pokryć kolorem nawet bardzo małe powierzchnie. Dopasowanie skoku iglicy do swoich potrzeb ułatwia tworzenie niedużych plamek.

Drugi wybór

Zalety

Zaletą aerografu jest dołączony do zestawu kompresor o niedużych wymiarach. Cały sprzęt jest lekki i poręczny. Długi wężyk ułatwia pracę z aerografem. Sprzęt pracuje cicho i może być wykorzystywany w mieszkaniu. Metalowy zbiornik jest odporny na działanie korozji. Aerograf jest dwufunkcyjny, jednym przyciskiem można regulować strumień podawanego powietrza oraz farby.

Wady

Maksymalny ciągły czas pracy kompresora wynosi 60 minut, dlatego podczas malowania wielu drobnych elementów, na przykład w modelarstwie, sprzęt trzeba często ładować.

Podsumowanie

Funkcjonalny aerograf z kompresorem przyda się zarówno do malowania modeli, ceramiki, elementów blaszanych, jak również paznokci, czy ubrań. Cicha praca sprzętu umożliwia wykorzystywanie go nawet w domowej pracowni. Aerograf jest łatwy w obsłudze, lekki i kompaktowy, dzięki czemu można wszędzie go ze sobą zabrać. Sprzęt jest odporny na korozję i uszkodzenia mechaniczne.

Rozważ też

Zalety

Aerograf wykonano ze stali odpornej na rdzę i szkodliwe działanie substancji chemicznych, takich jak rozpuszczalniki. Do sprzętu można podłączyć dowolny rodzaj dyszy. W zestawie dołączono dysze o średnicy 0,2 mm do malowania drobnych elementów. Sprzęt jest lekki i poręczny oraz łatwy w obsłudze. Gwint wyjściowy o średnicy 1/8 cala ma końcówkę do szybkozłączek.

Wady

Zbiornik na farbę o pojemności 2 ml nie wystarcza do malowania dużych powierzchni, trzeba często uzupełniać barwnik. Dysza szybko się zapycha podczas pracy.

Podsumowanie

Aerograf Harder & Steenbeck dobrze sprawdzi się dla początkujących malarzy i osób, które pasjonują się modelarstwem. Sprzęt można połączyć z różnymi rodzajami dysz. Aerograf jest trwały, odporny na korozję. Zbiorniczek wykonany z metalu nie niszczy się pod wpływem środków chemicznych i rozpuszczalników. Sprzęt można łatwo przenosić, ponieważ jest lekki i poręczny.

 

 

6 najlepszych aerografów. Opinie w 2024 roku

 

Aerograf to sprzęt wielofunkcyjny, który pomoże Ci pomalować dowolną powierzchnię, od części w samochodzie, po składane modele, a nawet paznokcie. Wybór sprzętu jest jednak trudny, ponieważ w sklepach można znaleźć wiele różnych wariantów. Nasz ranking pomoże Ci zdecydować się na dobry aerograf, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania i pomoże Ci rozwijać pasje.

 

Aerograf modelarski

 

1. Aerograf Dwufunkcyjny Grawitacyjny TG-180K

 

Pasjonatów modelarstwa z pewnością zainteresuje aerograf dwufunkcyjny grawitacyjny TG-180K. Sprzęt umożliwia regulację ilości podawanego powietrza i strumienia wydobywającej się farby za pomocą jednego przycisku. Aerograf modelarski wykonano ze stali nierdzewnej, którą dodatkowo pokryto powłoką antykorozyjną. Dzięki temu model działa przez wiele lat. Aerograf ma dwa pokrętła, z tyłu i z przodu, które pomagają w malowaniu bardzo małych elementów. Regulują skok iglicy oraz ilość podawanego powietrza.

Zestaw zawiera trzy dysze o średnicach: 0,2 mm, 0,3 mm oraz 0,5 mm. Dzięki temu można dokładnie wymalować każdy element. Ponadto razem z aerografem sprzedawany jest wężyk powietrza, odwadniacz z filtrem i szybkozłączka. Model TG-180K ma system grawitacyjnego podawania farby, co oznacza, że zbiornik znajduje się na górze sprzętu. Płyn spływa do dyszy, dzięki czemu można wykorzystać cały znajdujący się w aerografie barwnik.

Miłośnicy składania modeli twierdzą, że produkt TG-180K to dobry aerograf modelarski, który umożliwia pokrycie farbą nawet bardzo małe elementy. Sprzęt jest wydajny, łatwy w obsłudze i poręczny.

 

 

 

 

Aerograf do paznokci

 

2. Aerograf z Kompresorem TG-207 Grafika Paznokcie

 

Jeśli szukasz dobrego sprzętu do malowania różnych powierzchni, warto rozważyć zakup aerografu z kompresorem TG-207. Można wykonać nim grafiki na samochodach i motocyklach, na ubraniach lub szkle. Dobrze sprawdza się także w modelarstwie oraz do malowania paznokci. Metalowy zbiornik na farbę jest odporny na korozję. Aerograf do paznokci TG-207 jest dwufunkcyjny, umożliwia obsługę jednym przyciskiem strumienia pobieranego powietrza i wydostającej się z dyszy farby.

Oprócz aerografu, do zestawu dołączono także agregator o maksymalnym ciśnieniu pracy 25 PSI. Podłącza się go do zasilania o napięciu 12 V. Wymiary agregatora to: 11 cm x 10 cm x 6 cm. Jest to więc poręczny i łatwy w przenoszeniu aerograf. Zestaw zawiera także wężyk o średnicy 1/8 cala i długości 1,8 m. Aerograf ma grawitacyjny system podawania farby, dzięki czemu możemy wykorzystać cały barwnik.

Użytkownicy są zadowoleni z wyboru modelu TG-207, dlatego uwzględnia go ranking aerografów. Sprzęt jest wydajny, łatwy w obsłudze i ma nieduże wymiary. Sprawdza się do malowania każdego rodzaju powierzchni.

 

 

 

 

Aerograf Ultra

 

3. Aerograf Harder & Steenbeck Ultra 0,2 mm 125503

 

Lekki i poręczny aerograf Harder & Steenbeck Ultra 125503 sprawdzi się do malowania każdej powierzchni. Jest odpowiedni zarówno dla pasjonatów modelarstwa, jak i do pokrywania farbą karoserii samochodu, czy też do tworzenia wzorów na tkaninie. Wykonano go ze stali odpornej na korozję oraz szkodliwe działanie rozpuszczalników. Aerograf Ultra ma zbiorniczek o pojemności 2 ml i dyszę o średnicy 0,2 mm. Sprzęt jest bardzo lekki, jego waga wynosi 800 g.

Aerograf Ultra ma wejście o średnicy 1/8 cala z końcówką przystosowaną do szybkozłączek. Ponadto do sprzętu można podłączyć większość dostępnych rodzajów dysz. Dzięki temu produkt można wykorzystać do malowania zarówno dużych powierzchni, jak i małych elementów. Z tego powodu sprzętu Ultra to dobry aerograf do modeli. Spodoba się zarówno początkującym modelarzom, jak i pasjonatom tworzenia pomniejszonych replik sprzętów i pojazdów.

Przeglądając opinie użytkowników na temat aerografu Harder & Steenbeck, można zauważyć, że są z niego zadowoleni zarówno początkujący, jak i zaawansowani modelarze. Chwalą go także osoby, które wykorzystują sprzęt do innych celów. Model jest lekki, łatwy w obsłudze i umożliwia precyzyjne malowanie różnych powierzchni.

 

 

 

 

Aerograf Iwata

 

4. Aerograf Iwata HP-CR 0,5mm

 

Do malowania większych powierzchni dobrym wyborem będzie aerograf Iwata HP-CR. Głowicę sprzętu wykonano ze stali nierdzewnej, co zapewnia wiele lat użytkowania. Aerograf jest odporny na zarysowania i szkodliwe działanie substancji chemicznych. Rękojeść ukształtowano w taki sposób, aby chwyt dłoni był stabilny. Dzięki temu można precyzyjnie wykonać wzory farbą lub pomalować mniejsze elementy. Sprzęt ma dyszę o średnicy 0,5 mm, dobrze sprawdza się także do rozprowadzania barwników o dużej gęstości.

Aerograf Iwata ma zbiorniczek o dużej pojemności 9 ml. W efekcie można pomalować dużą powierzchnię bez potrzeby uzupełniania farby. Podawanie barwnika działa na zasadzie grawitacji, zbiornik umieszczony jest na górze sprzętu. Dzięki temu zużywamy cały płyn. Aerograf uszczelniono teflonem. Model Iwata ułatwia precyzyjne wykonanie wzorów farbą.

Konsumenci, wyrażając swoje opinie o aerografach Iwata, są zadowoleni z wyboru modelu HP-CR. Sprzęt jest wydajny i lekki, a duży zbiorniczek usprawnia malowanie. Aerograf jest odporny na rdzę i substancje chemiczne, dzięki czemu służy przez wiele lat.

 

 

 

 

Aerograf modelarski z kompresorem

 

5. vidaXL Zestaw do Malowania Natryskowego z 2 Aerografami

 

Precyzyjne pokrycie farbą różnych powierzchni zapewni Ci vidaXL zestaw do malowania natryskowego z 2 aerografami. Sprzęt przeznaczony jest przede wszystkim do profesjonalnego użytku. W skład zestawu wchodzi mini kompresor tłokowy, dwa pistolety natryskowe i złącze do węża. Całość dobrze sprawdza się do malowania natryskowego, w modelarstwie, malowaniu ubrań, paznokci i innych powierzchni.

Kompresor ma regulację powietrza dla precyzyjnego ustawienia ilości wydobywającej się z dyszy farby. Sprzęt pracuje cicho, a długość kabla zasilającego wynosi 1,8 m, dlatego aerografu można używać w dowolnym miejscu. Pistolety natryskowe są jedno- i dwufunkcyjne. Średnice dysz wynoszą: 0,8 mm, 0,2 mm, 0,3 mm oraz 0,5 mm. Dzięki temu można łatwo i szybko pomalować każdy element, zarówno płaskie powierzchnie, jak i małe części modeli. Aerograf modelarski z kompresorem ma duże pojemniki na farbę, jeden pistolet ma zbiornik 7 ml, a drugi 22 ml.

Pasjonaci modelarstwa, którzy przeprowadzili test aerografów, wskazują produkt vidaXL jako wydajny i dobry sprzęt. Model umożliwia pomalowanie każdej powierzchni, jest łatwy w obsłudze i spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

 

 

 

 

Airsisters aerograf

 

6. Aerograf 130K Zestaw do Malowania Modeli, Modelarza

 

Wśród najlepszych aerografów warto zwrócić uwagę na zestaw do malowania modeli 130K. Sprawdza się do różnego rodzaju zadań, od tworzenia grafik na samochodach, po pokrywanie kolorem ceramiki, ubrań, a nawet malowanie paznokci. Aerograf jest dwufunkcyjny, jeden przycisk umożliwia sterowanie strumieniem powietrza oraz farby. Podawanie farby do dyszy jest grawitacyjne, a zbiornik na płyn ma pojemność 7 cm3.

Sprzęt umożliwia tworzenie grafik na pojazdach, tak jak robi to grupa Airsisters Aerograf. Ciśnienie pracy modelu 130K wynosi od 15 PSI do 30 PSI. W zestawie znajdują się dysze o średnicach: 0,2 mm, 0,3 mm oraz 0,5 mm. Ponadto razem z aerografem producent oferuje wężyk powietrza, przejściówkę, zakraplacz do farby oraz kluczyk do rozkręcenia sprzętu w celu wyczyszczenia go.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup modelu 130K, podkreślają, że jest to dobry i tani aerograf, dorównujący jakością droższym produktom. Sprzęt jest wydajny i sprawdza się do malowania wszystkich powierzchni. Jest lekki, łatwy w obsłudze oraz trwały.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki aerograf kupić?

 

Osoby, które pasjonują się zajęciami manualnymi i tworzeniem grafik, potrzebują odpowiedniego sprzętu do malowania i wykonywania rysunków. Niezależnie, czy interesujesz się modelarstwem, ceramiką, malowaniem paznokci, czy tworzeniem grafik na elementach samochodowych, z pewnością przyda Ci się dobry aerograf. To sprzęt, który umożliwia natryskowe pokrywanie farbą dowolnej powierzchni, również niedużych elementów. Jak jednak wybrać najlepszy aerograf, który dobrze wykona swoje zadanie i sprawdzi się w każdej sytuacji? Dowiesz się tego z naszego przewodnika.

Jak działa aerograf?

Pierwsze aerografy wyposażano w turbinę, która obracała się pod wpływem przepływającego przez głowicę powietrza. Szybko jednak zaczęto wykorzystywać sprężone powietrze, dla lepszego pokrycia farbą powierzchni. Obecnie większość aerografów działa na takiej samej zasadzie. Powietrze pod ciśnieniem, które wydobywa się z głowicy, zasysa farbę ze zbiornika. Barwnik w połączeniu z cząsteczkami gazu tworzy aerozol, który rozpyla się na malowanej powierzchni.

 

Rodzaje aerografów

Zastanawiając się, jaki aerograf wybrać, warto zwrócić uwagę na jego rodzaj. Ze względu na funkcję, rozróżnia się dwa typy sprzętu:

♦ Aerografy jednofunkcyjne – przycisk na głowicy pozwala na regulację podczas malowania wyłącznie strumienia powietrza, ilość farby należy ustalić przed rozpoczęciem pracy.

♦ Aerografy dwufunkcyjne – jeden przycisk umożliwia sterowanie zarówno ilością powietrza, jak i farby. Odpowiedni ruch specjalnym spustem otwiera dopływ powietrza lub cofa iglicę blokującą przepływ barwnika.

Wybór właściwego modelu zależy od przeznaczenia oraz umiejętności użytkownika. Sprzęty dwufunkcyjne zapewniają precyzyjne malowanie nawet bardzo małych elementów, dzięki możliwości natychmiastowego dostosowania strumienia farby. Osoby, które korzystają z aerografu sporadycznie, mogą zdecydować się na wybór modelu jednofunkcyjnego.

 

Sposób podawania farby

Na wygodę użytkowania wpływ ma nie tylko rodzaj aerografu, ale także sposób podawania farby w danym modelu. Najczęściej spotykane typy zasilania barwnikiem dyszy to:

♦ Grawitacyjny sposób podawania farby – zbiornik umieszczony jest na górze sprzętu. Farba spływa w dół, dzięki sile grawitacji. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość wykorzystania całego barwnika znajdującego się w zbiorniku. Grawitacyjny sposób podawania farby uniemożliwia jednak ustawienie dyszy pod malowaną powierzchnią.

♦ Podciśnieniowe podawanie farby – zbiornik z barwnikiem znajduje się pod dyszą, farba jest zasysana przez przepływające przez sprzęt powietrze. Dzięki temu można ustawić aerograf w dowolnej pozycji podczas malowania. Wadą takiego rozwiązania jest jednak to, że duża ilość barwnika pozostaje w zbiorniku niewykorzystana.

♦ Boczne podawanie farby – zbiornik umieszczono z boku dyszy, a farba może spływać do sprzętu dzięki sile grawitacji lub być zasysana sprężonym powietrzem.

 

Sposób mieszania farby

Farba rozpylana jest na malowanej powierzchni w formie aerozolu, dzięki temu, że barwnik zmieszano ze sprężonym powietrzem. Proces może odbywać się wewnątrz lub na zewnątrz głowicy. W pierwszym przypadku, gdy powietrze i farba mieszają się w środku, umożliwia to wykonanie precyzyjnych rysunków i pokrycie barwnikiem nawet bardzo małych elementów. Dlatego osoby, które szukają sprzętu do codziennego użytku, szczególnie w modelarstwie i wykonywaniu skomplikowanych grafik, powinny wybrać aerograf z wewnętrznym sposobem mieszania farby.

 

Materiał

Odpowiadając na pytanie, jaki jest najlepszy aerograf, trzeba zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonano produkt. Najczęściej sprzęty tworzy się ze stali, warto jednak upewnić się, że jest ona odporna na korozję. Dzięki temu aerograf będzie służył przez wiele lat. Niektórzy producenci decydują się także na pokrycie powierzchni sprzętu dodatkową powłoką antykorozyjną. Ważny jest także materiał, z którego wykonano zbiornik na farbę. Oprócz odporności na korozję powinien być także zabezpieczony przed szkodliwym działaniem substancji chemicznych, na przykład rozpuszczalników.

Zbiornik na farbę

Aby aerograf był dobrze dopasowany do potrzeb użytkownika, musi mieć odpowiednią pojemność zbiornika na farbę. Sprzęty modelarskie mogą mieć od 2 ml do nawet 10 ml, a wersje przeznaczone do pokrywania barwnikiem dużych powierzchni mogą mieć nawet powyżej 20 ml pojemności. Wielkość zbiornika wpływa na jakość pracy. Jeśli malujesz tylko małe elementy, wystarczy Ci nieduży pojemnik. Im większą jednak powierzchnię chcesz pokryć farbą, tym pojemniejszy powinien być zbiornik. W przeciwnym wypadku trzeba będzie w czasie pracy często dolewać płynu do pojemnika.

 

Rozmiar dyszy

Duże znaczenie przy wyborze aerografu ma rozmiar dyszy. Niektóre modele umożliwiają podłączenie innych końcówek. Wielu producentów dołącza jednak gotowe dysze do zestawu, najczęściej w rozmiarze 0,2 mm, 0,3 mm lub 0,5 mm. Parametr powiązany jest z wielkością malowanego przedmiotu. Drobne elementy i wykonanie cienkich linii wymaga mniejszej dyszy. Dlatego przed podjęciem decyzji, jaki aerograf kupić, warto zastanowić się, do jakich powierzchni będzie wykorzystywany.

 

Aerografy w dobrych cenach

Cena aerografu zależy od jego wielkości, rozmiaru dysz, typu oraz rodzaju mieszania farby. Najtańsze modele w zestawie z wężykiem powietrza dostępne są za ok. 100 zł. Dwufunkcyjny sprzęt z kilkoma dyszami kosztuje ok. 120 zł. Za ok. 170 zł można znaleźć aerograf z przenośnym kompresorem. Model, który umożliwia podłączenie innych dysz, wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej kosztuje ok. 300 zł. Zestaw do malowania natryskowego z kompresorem i dwoma rodzajami pistoletów dostępny jest w cenie ok. 500 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest aerograf?

Aerograf to sprzęt, który służy do malowania natryskowego różnych powierzchni. Najczęściej stosuje się go w modelarstwie, malowaniu paznokci, tworzeniu grafik na ubraniach, samochodach lub motocyklach. Ma nieduży zbiornik na farbę, która miesza się ze sprężonym powietrzem i wydobywa się z głowicy w postaci aerozolu. Wielkość dysz ma wpływ na precyzję malowania, im mniejsza średnica, tym drobniejsze elementy można dokładnie pokryć barwnikiem. Aerografy umożliwiają równomiernie nałożenie farby, bez zacieków i rozmytych brzegów. Ponadto sprzęt ułatwia malowanie powierzchni płaskich, jak również trójwymiarowych obiektów. Dzięki aerografom można uzyskać ładne stopniowanie koloru, poprzez nakładanie kilku warstw w różnym natężeniu.

 

P2: Jaki aerograf wybrać na początek?

Nawet jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z malowaniem aerografem, warto zainwestować w solidny sprzęt, wykonany nie z plastiku, a z metalu odpornego na korozję. Dzięki temu nie trzeba będzie po kilku miesiącach wymieniać modelu na nowy. Sposób malowania rozpyloną farbą jest trudny, dlatego nie warto inwestować w drogie sprzęty. Tańszy produkt sprawdzi się do nauki wykonywania grafik o różnych stopniach trudności. Dobrym rozwiązaniem będzie aerograf dwufunkcyjny, który pomoże dokładnie opanować precyzyjne malowanie. Dla osób początkujących sprawdzi się model z grawitacyjnym podawaniem farby, co umożliwi wykorzystanie całego znajdującego się w środku barwnika. Do malowania małych elementów najlepszy będzie sprzęt z niedużym ciśnieniem.

P3: Jak czyścić aerograf?

Aerograf powinno się czyścić po każdym użyciu. Farba zasycha wewnątrz dyszy, co w efekcie może prowadzić do jej zatkania. Często jednak sama woda nie wystarczy do dokładnego oczyszczenia korpusu aerografu z gęstego barwnika. Pozbycie się resztek farby to zajęcie, które powinno zająć zaledwie kilka minut. Warto przed czyszczeniem przygotować sobie odpowiedni płyn, który dobrze rozpuści zaschnięty barwnik. Rozpuszczalnik może zniszczyć powierzchnię aerografu, szczególnie jeśli nie jest odpowiednio zabezpieczona. Dlatego warto wybrać specjalistyczne płyny przeznaczone do czyszczenia pędzli malarskich. Sprzęt trzeba rozkręcić, aby mieć łatwy dostęp do każdego miejsca, w którym znalazła się farba. Następnie delikatną ściereczką lub patyczkiem nasączonym przygotowanym preparatem należy przetrzeć dyszę, głowicę i zbiornik na farbę.

 

P4: Jakie ciśnienie powinien mieć aerograf?

Jednym z parametrów, na który warto zwrócić uwagę, wybierając aerograf, jest jego ciśnienie. Zależy ono od powierzchni, którą chcesz malować oraz rodzaju i gęstości farby. Dla osób początkujących dobrze sprawdzą się aerografy o niższym ciśnieniu. Podobnie dla pasjonatów modelarstwa, którzy potrzebują sprzętu do pokrycia farbą niedużych powierzchni i trudno dostępnych elementów. Niskie ciśnienie zapewnia większą precyzję malowania. Małe sprzęty mają ciśnienie wynoszące ok. 1 bara. Jeśli jednak zamierzasz malować duże, płaskie powierzchnie, lub nawet tworzyć grafiki na pojazdach, potrzebny będzie sprzęt o większym ciśnieniu, minimum 2 bary. Nie stworzysz nim precyzyjnych linii, ale szybko i wydajnie pokryjesz kolorem duży obszar malowanego obiektu.

 

P5: Jak używać aerografu?

Przed pierwszym użyciem aerografu trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie sprzęty – kompresor, specjalne farby oraz przewody. Jeśli rozpoczynasz swoją przygodę z malowaniem natryskowym, warto przed rozpoczęciem pracy, spróbować wykonać kilka wzorów na kartce. Możesz wykorzystać także powierzchnię plastikową, metalową lub drewnianą. Farbę należy wlać do zbiorniczka. Aerograf trzyma się w ręce w podobny sposób jak długopis. Palec wskazujący powinien znaleźć się na spuście, który należy wcisnąć w dół. Z dyszy zacznie wydobywać się powietrze. Aby uzyskać aerozol mieszaniny gazu z farbą, trzeba odciągnąć spust do tyłu. Większe odchylenie dźwigni powoduje większy strumień barwnika. Precyzyjne malowanie aerografem zapewni jedynie trening na różnych powierzchniach.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Bozena

January 17, 2023 at 10:36 pm

Dziekuje za ta cenna lekcje, która bardzo dużo mi pomogła.
Teraz już może szybciej dojdzie do zakupu 😉

Odpowiadać
Zespół KącikMajsterkowicza.pl

January 21, 2023 at 2:28 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespol KacikMajsterkowicza.com

Odpowiadać