Kącik majsterkowicza
  • Agregat prądotwórczy

Kącik majsterkowicza

Kącik majsterkowicza

  • Agregat prądotwórczy

Ranking 9 najlepszych agregatów prądotwórczych w 2021

by Cposter Ostatnio aktualizowane: 27.02.21
Ostatnio aktualizowane: 27.02.21

 

Agregat prądotwórczy – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Dobrym agregatem prądotwórczym jest Honda 230V EU22i, czyli model, który znalazł się na pierwszym miejscu w zestawieniu. Wybór tego sprzętu nie jest przypadkowy. Większość opinii na jego temat jest pochlebna, co świadczy o tym, że odpowiada on potrzebom kupującym. Agregat prądotwórczy ma tryb ECO, który zmniejsza zużycie paliwa. Dzięki skutecznemu zabezpieczeniu prądnicy i silnika istnieje zdecydowanie mniejsze ryzyko, że dojdzie do poważnej awarii urządzenia. Polecanym przez konsumentów generatorem prądu jest też Dedra DEGB2510 przeznaczona do domowego zastosowania. Można z niej korzystać także w firmach czy warsztatach. Generator ma zabezpieczenie przed przeciążeniem i duży zbiornik na paliwo.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Agregat Jednofazowy Honda 230V EU22i
Zobacz dzisiejszą ofertę
Kliknij tutaj by kupić!
Zalety

Agregat jednofazowy ma stosunkowo dużą moc, a przy tym kompaktową konstrukcję i niewielką wagę. Urządzenie ma tryb pracy ekonomicznej, co pozwala na zaoszczędzenie paliwa. Na obudowie znajduje się m.in. lampka kontrolna informująca o przeciążeniu.

Wady

Pewna grupa kupujących zwraca uwagę na to, że uchwyt mógłby być większy. Wtedy też przenoszenie sprzętu okazałoby się łatwiejsze, szczególnie dla osób z dużymi dłońmi.

Podsumowanie

Urządzenie znajduje zastosowanie w wielu sytuacjach np. na kempingu, podczas budowy czy jako oświetlenie. Agregat prądotwórczy ma stosunkowo duży zbiornik na paliwo, więc nie trzeba go co chwilę uzupełniać. Model waży trochę ponad 21 kg.

Oferty
Kliknij tutaj by kupić!
Czytaj dalej

Drugi wybór

Generator Prądu Dedra DEGB2510
Zobacz dzisiejszą ofertę
Kliknij tutaj by kupić!
Zalety

Generator prądu znajduje zastosowanie w różnych miejscach, można z niego korzystać np. w domu w przypadku przerwy w dostawie prądu czy w warsztacie albo firmie. Agregat ma silnik o dużej mocy gwarantujący wysoką efektywność pracy.

Wady

Trzeba wiedzieć, że sprzęt generuje stosunkowo duży hałas w trakcie pracy, więc korzystanie z niego w niektórych sytuacjach może okazać się mało komfortowe.

Podsumowanie

Agregat prądotwórczy ma moc 2,2 kW. Zbiornik na paliwo liczy 15 l. Model ma 4-suwowy silnik spalinowy. Na agregacie prądotwórczym znajdują się dwa gniazda 230 V. Sprzęt nie zajmuje dużo miejsca, więc łatwo się go przechowuje.

Oferty
Kliknij tutaj by kupić!
Czytaj dalej

Rozważ też

Agregat Prądotwórczy Könner & Söhnen Heavy Duty Seria KS 8100HDE
Zobacz dzisiejszą ofertę
Kliknij tutaj by kupić!
Zalety

Sprzęt jest przystosowany do wymagającej pracy, co potwierdziły liczne testy przeprowadzone przez producenta. Agregat prądotwórczy ma dobrze przemyślaną konstrukcję, która została dodatkowo wzmocniona w celu zapewnienia wydajnej pracy nawet w trudnych warunkach.

Wady

Użytkownicy zwracają uwagę na problem związany z niewygodnym przenoszeniem urządzenia. Generator prądu nie ma dobrze wykonanego uchwytu, a dodatkowo jest ciężki (waży ponad 100 kg).

Podsumowanie

Model przystosowano do wymagającej, długotrwałej pracy. Generator ma funkcję automatycznego wyłączania przy niskim poziomie oleju, co chroni przed ewentualną awarią. Producent zadbał też o skuteczny system antywibracyjny. Wyświetlacz LED ułatwia obsługę urządzenia.

Oferty
Kliknij tutaj by kupić!
Czytaj dalej

 

 

9 najlepszych agregatów prądotwórczych. Opinie w 2021 roku 

 

Popatrz na ranking agregatów prądotwórczych, aby dowiedzieć się, w które sprzęty warto inwestować. Na liście znajdują się modele o różnych parametrach i w różnych cenach. 

 

1. Agregat Jednofazowy Honda 230V EU22i 

 

Agregat prądotwórczy Honda 230V EU22i ma wymiary: Długość – 50,9 cm, szerokość – 29 cm i wysokość – 42,5 cm. Jego waga jest równa 21,1 kg. Pojemność zbiornika paliwa wynosi 3,6 l, a przybliżony czas pracy po jego napełnieniu wynosi niewiele mniej niż 4 h. Moc maksymalna urządzenia to 2,2 kW, jego rozruch następuje ręcznie. W agregacie zastosowano silnik GX120. 

Rekomendowany przez nas agregat prądotwórczy Honda ma wysoką jakość prądu wyjściowego, dzięki inwerterowej stabilizacji napięcia. Istnieje możliwość używania sprzętu w trybie ECO w celu zmniejszenia zużycia paliwa. Użytkownik może też równolegle korzystać z dwóch generatorów, aby podwoić ich moc wyjściową.

Dobre opinie na temat agregatu jednofazowego Honda 230V EU22i zachęcają do jego zakupu. Sprzęt znajdzie zastosowanie m.in.: w domu, na budowie, w trakcie kempingu czy w przypadku korzystania z przenośnych elektronarzędzi.

 

 

 

 

Agregat prądotwórczy do domu

 

2. Generator Prądu Dedra DEGB2510 

 

Dobry i tani agregat prądotwórczy to sprzęt, który Cię interesuje? Wiele osób szuka generatora w przystępnej cenie, a takim jest Dedra DEGB2510. To model z silnikiem spalinowym 4-suwowym o mocy maksymalnej 2,2 kW. Pojemność silnika wynosi 163 cm2, a zbiornik liczy 15 l. Po jego napełnieniu czas pracy urządzenia wynosi około 12 h. 

Prezentowany agregat prądotwórczy ma rozruch mechaniczny i stabilizację napięcia poprzez system AVR. Poziom generowanego hałasu wynosi 95 dB. Sprzęt waży 34 kg i ma stosunkowo małe gabaryty. Dedra DEGB2510 to agregat prądotwórczy do domu, a także firm, warsztatów i wszystkich innych miejsc, w których nie ma możliwości swobodnego podłączenia sprzętu do gniazdka.

Dlaczego konsumenci decydują się kupić prezentowany model? Zachęca ich do tego nie tylko solidne wykonanie, ale też małe zużycie prądu w porównaniu z efektywnością działania. Zaletą jest też to, że agregat prądotwórczy 2 kW znajduje zastosowanie w różnych sytuacjach. 

 

 

 

 

Agregat prądotwórczy Diesel

 

3. Agregat Prądotwórczy Könner & Söhnen Heavy Duty Seria KS 8100HDE

 

Agregat prądotwórczy Diesel Könner & Söhnen Heavy Duty Seria KS 8100HDE to model z silnikiem 4-suwowym KS 480HD. Moc wyjściowa urządzenia wynosi 14 KM, a pojemność silnika jest równa 456 cm3. Wymiary sprzętu to: 76,5 cm x 53 cm x 63 cm, a jego waga wynosi 117 kg.

Agregat prądotwórczy ma ramę wzmocnioną przy użyciu specjalnych listew. W rezultacie sprzęt jest przystosowany do pracy w bardziej wymagających warunkach. Jest dobrze zabezpieczony przed uszkodzeniami zbiornika. Przeprowadzony test agregatów prądotwórczych marki Könner & Söhnen pokazał, że to wytrzymałe urządzenia. Opisywany model można wykorzystać nie tylko jako rezerwowe źródło prądu, ale też do długotrwałej pracy. Żywotność silnika przekracza 3000 motogodzin. 

Opinie, jakie można przeczytać na temat agregatu prądotwórczego są z reguły pozytywne. Konsumenci przyznają, że sprzęt jest stosunkowo drogi, ale trzeba wziąć pod uwagę efektywność jego działania, odpowiednio wzmocnioną konstrukcję i przystosowanie do wymagającej pracy.

 

 

 

 

Agregat prądotwórczy professional

 

4. Agregat Prądotwórczy Trójfazowy Pramac SP12000 AVR

 

Agregat prądotwórczy professional Pramac SP12000 AVR ma moc ciągłą równą 9,4 kW i moc maksymalną 11,1 kW. W modelu zastosowano wytrzymały, efektywnie pracujący silnik Honda. Wymiary sprzętu są następujące: 96 cm x 64,1 cm x 66,7 cm. Pojemność skokowa wynosi 688 cm3, a waga urządzenia to 170 kg.

Agregat prądotwórczy ma wbudowany system stabilizacji napięcia, dzięki czemu jego praca jest lepsza. Urządzenie spełnia normy dotyczące emisji hałasu. Zabezpieczenie IP54 gwarantuje możliwość korzystania z agregatu także w mniej sprzyjających warunkach. Model ma stosowne zabezpieczenie aktywowane w przypadku braku oleju. 

Pramac SP12000 AVR to trójfazowy agregat prądotwórczy stworzony z myślą o profesjonalnym zastosowaniu. Jest on dobrze oceniany przez osoby wymagające, które potrzebują sprzętu sprawdzającego się nawet w trudnych warunkach. Za atut urządzenia uznaje się chłodzony powietrzem silnik benzynowy Honda i powiększone zbiorniki paliwa. 

 

 

 

 

Agregat prądotwórczy 3 fazowy

 

5. Agregat Prądotwórczy Honda ECMT7000

 

Trójfazowy agregat prądotwórczy Honda ECMT7000 ma moc maksymalną 7 kVa i moc nominalną 6,5 kVa. Długość sprzętu przy złożonych rączkach wynosi 120 cm, szerokość jest równa 55 cm, a wysokość 56 cm. Urządzenie sporo waży, jednak u podstawy znajdują się kółka ułatwiające jego przenoszenie. Zbiornik paliwa liczy 22,8 l i po napełnieniu można na nim pracować prawie 9 h. 

3-fazowy agregat prądotwórczy Honda ECMT7000 jest przystosowany do wymagających prac, używa się go w szczególności na budowach do zasilania elektronarzędzi. Sprzęt jest przystosowany do pracy ciągłej. W zestawie znajduje się licznik motogodzin i wskaźnik poziomu oleju.

Urządzenie zdobywa dobre opinie kupujących, co świadczy o wysokiej jakości jego wykonania. Sprzęt działa efektywnie, do tego jest solidnie wykonany i ma bardzo dobre parametry techniczne. Można z niego korzystać w wymagających warunkach.

 

 

 

 

Agregat prądotwórczy Fogo

 

6. Agregat Prądotwórczy Fogo Honda FH 3001 

 

Agregat prądotwórczy Fogo Honda FH 3001 ma silnik GX200 i pojemność równą 196 cm3. Moc znamionowa wynosi 2,7 kW, a maksymalna jest równa 3 kW. Urządzenie jest zasilane benzyną, a zbiornik liczy 3,1 l. Wymiary sprzętu to: 58 cm x 39,5 cm x 40,5 cm, a jego waga wynosi 37 kg. 

Agregat prądotwórczy Honda ma prądnicę synchroniczną bezszczotkową, a stopień ochrony to IP23. Sprzęt wyposażono w dwa gniazda 230 V. W standardowej wersji agregat prądotwórczy ma czujnik poziomu oleju i skuteczne zabezpieczenie przeciążeniowe. Sprzęt jest osadzony na wytrzymałym stelażu rurowym, co sprawia, że jego przenoszenie jest łatwe.

Opinie o agregatach prądotwórczych Fogo z silnikami Honda są bardzo dobre, co wynika z tego, że producent dokłada wszelkich starań, aby dostarczać na rynek niezawodne sprzęty. Model FH 3001 jest przeznaczony do profesjonalnego zastosowania i pozytywnie oceniają go użytkownicy o dużych oczekiwaniach.

 

 

 

 

Agregat prądotwórczy cichy

 

7. Agregat Prądotwórczy FOGO F2001iS

 

Chcesz kupić cichy agregat prądotwórczy? Mamy dla Ciebie propozycję. Zachęcamy do zapoznania się z opisem FOGO F2001iS, czyli sprzętu z silnikiem o mocy 3 KM. Wymiary tego generatora to: 49,8 cm x 29 cm x 45,9 cm. Waga wynosi 24 kg. Pojemność zbiornika na paliwo jest równa 4 l. 

Generator ma synchroniczną prądnicę o stopniu ochrony IP23, więc jest ona dobrze zabezpieczona przed przypadkowym dotknięciem palcem i natryskiem wody. Przydatną funkcją jest automatyczne obniżanie zużycia paliwa w zależności od obciążenia. Urządzenie znajduje zastosowanie np. do zasilania elektronarzędzi, pomp, oświetlenia i maszyn.

Kupujący wskazują, że pierwszą rzeczą, która zwraca uwagę po odpakowaniu sprzętu, jest solidny wygląd. Nie bez znaczenia jest też cena sprzętu, która, biorąc pod uwagę jego parametry, jest atrakcyjna. Generator ma kompaktową konstrukcję i wygodny uchwyt do przenoszenia.

 

 

 

 

Mały agregat prądotwórczy

 

8. Agregat Prądotwórczy HECHT IG 2200 

 

Mały agregat prądotwórczy HECHT IG 2200 ma moc znamionową 1700 W i moc maksymalną 2000 W. Zbiornik na paliwo liczy 3,8 l. Urządzenie gwarantuje cichą pracę, poziom generowanego hałasu wynosi tylko 61 dB. Model waży 23 kg i ma u podstawy kółka, więc jego przenoszenie nie jest męczące.

Pojemność silnika wynosi 79,8 cm3. Generator uruchamia się ręcznie, nie trzeba się męczyć, aby móc zacząć z niego korzystać. Warto wspomnieć o tym, że producent zadbał o zmniejszenie poziomu wibracji i tym samym większy komfort pracy. Na panelu znajdują się różne gniazda do podłączenia: 230 V, 12 V DC i USB. 

Trzeba przyznać, że ten sprzęt ma wiele zalet, a do jednej z nich można zaliczyć kompaktowe wymiary. Nie trzeba dużo miejsca do jego przechowywania, a to dla wielu kupujących ma duże znaczenie. Generator spełnia europejskie normy, jest też oszczędny, a wszystko dzięki automatycznej kontroli prędkości.

 

 

 

 

Agregat prądotwórczy 10kw

 

9. Generator Jednofazowy Europower EP10000E AVR 230V 10,0 kW

 

Agregat prądotwórczy 10 kW Europower EP10000E AVR ma dwa gniazda 230 V przystosowane do zasilania odbiorników jednofazowych, które są czułe na jakość parametrów elektrycznych. Generator wyposażono w nowoczesny, wydajny silnik Honda model GX630, który poza efektywną pracą zapewnia też mniejsze zużycie paliwa i mniejszą emisję spalin.

Agregat prądotwórczy ma rozrusznik elektryczny i akumulator. Zbiornik na paliwo liczy 20 l, a po jego napełnieniu sprzęt może pracować przez prawie 5 h. Masa urządzenia wynosi 146 kg, a jego wymiary to: Długość – 102 cm, szerokość – 55 cm i wysokość – 60 cm. Warto wiedzieć, że to model przeznaczony do zabudowy.

Sporo osób potwierdza, że Europower EP10000E AVR to dobry agregat prądotwórczy, w który warto zainwestować. Na panelu znajduje się licznik motogodzin, dźwignia ssania, stacyjka i alarm olejowy. Dzięki tym elementom korzystanie z generatora jest łatwiejsze.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki agregat prądotwórczy kupić?

 

W Twojej głowie pojawiło się pytanie, jaki agregat prądotwórczy wybrać, ale zupełnie nie wiesz, jak zabrać się do zakupu takiego sprzętu? Osoby, które wcześniej nie korzystały z generatora, często nie wiedzą, na jakie parametry trzeba zwracać uwagę, co jest istotne i jakie rodzaje agregatów są dostępne na rynku. O tym wszystkim wspominamy w tym poradniku.

Rodzaje agregatów prądotwórczych

Kluczową kwestią jest dowiedzenie się, jakie rodzaje generatorów prądu są dostępne w sklepach, bo dzięki temu można nieco zawęzić krąg swoich poszukiwań. Agregaty można podzielić ze względu na zastosowane prądnice i wyróżnić modele:

♦ jednofazowe (230 V) – przeznaczone do podtrzymywania pracy sprzętu AGD, oświetlenia i różnych urządzeń, które pracują pod napięciem sieciowym; 

♦ trójfazowe (400 V) – wykorzystuje się je do zasilania elektronarzędzi i maszyn budowlanych, dla wielu osób taki generator jest bezpieczniejszym wyborem, bo ma nie tylko wejście trójfazowe, ale też jednofazowe. To czyni go bardziej uniwersalnym. Warto wiedzieć, że ilość energii pobieranej z gniazda jednofazowego w przypadku takiego sprzętu wynosi 60% podanej mocy. 

Agregaty prądotwórcze można podzielić także ze względu na konstrukcję. W sklepach znajdziemy generatory:

♦ przenośne – mają zazwyczaj kompaktowe wymiary, często u podstawy znajdują się kółka ułatwiające ich transport. Takie agregaty są często wykorzystywane w miejscach, w których nie ma swobodnego dostępu do sieci elektrycznej np. w domkach letniskowych;

♦ stacjonarne – używane często jako główne źródło prądu. Są zdecydowanie większe i cięższe.

Istotne jest także to, w jaki sposób uruchamia się urządzenie. Wyróżnić można agregaty prądotwórcze:

♦ automatyczne – mają stacyjkę albo są uruchamiane z poziomu panelu sterowania;

♦ z rozruchem ręcznym – są włączane podobnie, jak kosiarki czy piły spalinowe, generatory te mają linkę rewersyjną.

Ostatni podział to ten na podstawie sposobu zasilania. W sklepach znajdziemy m.in. akumulatorowe generatory prądu, które są uznawane za najmniej efektywne, działają krótko i dlatego nie spełnią oczekiwania wymagających użytkowników. Znacznie wydajniejsze są generatory benzynowe (z silnikami dwu lub czterosuwowymi) i diesla. Te ostatnie wymagają większej troski w przypadku niskiej temperatury. Co do modeli dwu i czterosuwowych, pierwsze są nieco mniej wydajne od drugich, ale zdecydowanie tańsze. Do wyboru są też modele na gaz płynny (LPG).

 

Moc – jaki jest najlepszy agregat prądotwórczy?

Ważnym parametrem każdego generatora prądu jest moc, która musi być dopasowana w zależności od przeznaczenia sprzętu. Na samym początku należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie urządzenia będziemy podłączać do generatora. Trzeba też zdawać sobie sprawę, że każdy sprzęt pobiera więcej energii podczas rozruchu niż przy normalnej pracy. W związku z tym tak ważne jest, aby wybierać generator o nieco większej mocy od obliczonej. Aby dowiedzieć się, jaki parametr jest odpowiedni, należy zsumować moc wszystkich odbiorników, osobno obliczając sprzęty jedno, a osobno trójfazowe. Informacje na temat konkretnych urządzeń znajdziemy na tabliczkach znamionowych na obudowie albo w instrukcji (ewentualnie w Internecie).

 

Dodatkowe funkcje

Chcąc wybrać najlepszy agregat prądotwórczy, należy upewnić się, że zastosowano w nim odpowiednie rozwiązania, które mają zapewnić bezpieczne i wygodne użytkowanie. Jeśli kupujemy sprzęt do firmy, w celu zapewnienia stałego chłodzenia czy do zakładów produkcyjnych, istotne jest, aby miał on system SZR, znany też pod nazwą ATS. To układ, dzięki któremu dochodzi do automatycznego uruchomienia zasilania awaryjnego. Wspomniany system stale monitoruje sieć i w przypadku przerwy w dostawie energii, automatycznie uruchamia generator, więc praca podłączonych do niego urządzeń nie zostaje przerwana. Warto, aby zakupiony generator prądu miał też automatyczną stabilizację napięcia. To gwarantuje lepsze parametry napięcia wyjściowego. W rezultacie nie ma obaw o to, że napięcie będzie nieodpowiednie, a wahania doprowadzą do uszkodzenia podłączonego sprzętu.

Generowany hałas

Generatory prądu mają to do siebie, że są głośne. Przed podjęciem decyzji zakupowej warto sprawdzić, czy wybrany przez nas model spełnia normy dotyczące generowanego hałasu. Przeciętnie jego wartość wynosi ponad 90 dB. Alternatywą są specjalne ciche modele, w których poziom hałasu jest zredukowany przeciętnie do 65 dB. Można też zainwestować w urządzenia zabudowane, które jednak są droższe.

 

Agregaty prądotwórcze w dobrych cenach

Dobre generatory prądu to stosunkowo drogie urządzenia, za które trzeba zapłacić około 1500 zł lub więcej. Można też znaleźć tańsze sprzęty, za kilkaset złotych, choć zwykle są one mniej wydajne. W przypadku chęci zakupu profesjonalnego agregatu trzeba być przygotowanym na wydatek rzędu nawet kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 

 

FAQ

 

P1: Jak uruchomić agregat prądotwórczy?

To, jak uruchomić agregat prądotwórczy zależy od wybranego przez nas sprzętu. Kluczowe jest zapoznanie się z instrukcją obsługi dostarczoną przez producenta. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że podczas uruchamiania agregatu prądotwórczego nie mogą być podłączone do niego żadne odbiorniki. Jeśli o to nie zadbamy, może dojść do uszkodzenia stabilizacji napięcia, a więc poważnej i kosztownej w naprawie awarii. Opierając się na instrukcji jednej z maszyn, można wskazać, że w celu uruchomienia należy przekręcić zawór paliwa do pozycji ON, zamknąć ssanie, a następnie przekręcić wyłącznik silnika na ON. Kolejnym krokiem jest lekkie pociągnięcie rączki startera i późniejsze energiczne szarpnięcie. Linka startera nie powinna być puszczona swobodnie, należy zwalniać ją powoli, aby nie doszło do uszkodzenia rozrusznika.

 

P2: Jak działa agregat prądotwórczy?

Każdy agregat prądotwórczy ma stacjonarne pole magnetyczne (stojan), w którym elektromagnes (armatura) wiruje, aby wytworzyć prąd elektryczny. Generator ma silnik, który zamienia energię powstałą podczas spalania paliwa w energię mechaniczną. W ten sposób w ruch wprawiany jest wirnik prądnicy. To z kolei prowadzi do tego, że w obwodzie stojana zostaje wytworzony prąd elektryczny. Dostępne w sklepach generatory działają na różne paliwa: Benzynę, ropę naftową, olej napędowy i gaz ziemny i najczęściej są wyposażone w silnik 4-suwowy.

P3: Jak podłączyć agregat prądotwórczy w domu?

Na samym wstępie warto wskazać, że agregaty prądotwórcze do domu używa się na dwa sposoby: W określonych sytuacjach, kiedy zajdzie taka potrzeba i jako stały element instalacji elektrycznej. Agregat prądotwórczy o kompaktowej konstrukcji, łatwo przenośny i przechowywany w garażu używa się wtedy, kiedy jest to konieczne np. dojdzie do chwilowego zaniku prądu albo będziemy chcieli skorzystać z jakichś urządzeń. Taki sprzęt wystarczy ustawić w odpowiednim miejscu i uruchomić zgodnie z tym, co wskazuje producent. Sytuacja wygląda inaczej, jeśli agregat jest na stałe podłączony do sieci elektrycznej. Wtedy w przypadku jego instalacji konieczny jest kontakt z Zakładem Energetycznym w celu uzyskania zgody na podłączenie sprzętu.

 

P4: Ile kosztuje agregat prądotwórczy?

Zwykłe, małe agregaty prądotwórcze przeznaczone do okazjonalnego użytkowania można kupić już za mniej niż 1000 zł. Zazwyczaj jednak sprzęty tego typu kosztują około 1500 zł w górę. Jeśli potrzebujemy maszyny przystosowanej do wymagających warunków i długiej pracy musimy liczyć się z wydatkiem rzędu nawet kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych. Cena sprzętu jest głównie uzależniona od jego możliwości i przeznaczenia. Maszyny do lżejszej pracy są oczywiście dużo tańsze od modeli do profesjonalnego zastosowania.

 

P5: Jak wyciszyć agregat prądotwórczy?

Zdarza się, że agregat prądotwórczy generuje duży hałas w trakcie pracy, co dla użytkowników może być irytujące. Możliwym rozwiązaniem jest korzystanie ze słuchawek ochronnych, o ile sytuacja temu sprzyja. Dobrym i chyba najprostszym sposobem na wyciszenie maszyny jest też oddalenie się od niej. Przeprowadzone testy pokazują, że dwukrotne zwiększenie odległości od agregatu może zredukować generowany przez niego hałas (słyszalny) nawet o 6 dB. Aby ograniczyć wibracje i związany z tych hałas warto pamiętać, aby umieścić generator na odpowiednim podłożu. Można też w miejscu pracy zainstalować tzw. płoty akustyczne.

 

 

Subskrybuj
Login
Notify of
guest
guest
0 komentarzy

PODSUMOWANIE

  • 1. Agregat Jednofazowy Honda 230V EU22i 
  • 2. Generator Prądu Dedra DEGB2510 
  • 3. Agregat Prądotwórczy Könner & Söhnen Heavy Duty Seria KS 8100HDE
  • 4. Agregat Prądotwórczy Trójfazowy Pramac SP12000 AVR
  • 5. Agregat Prądotwórczy Honda ECMT7000
  • 6. Agregat Prądotwórczy Fogo Honda FH 3001 
  • 7. Agregat Prądotwórczy FOGO F2001iS
  • 8. Agregat Prądotwórczy HECHT IG 2200 
  • 9. Generator Jednofazowy Europower EP10000E AVR 230V 10,0 kW
  • Przewodnik zakupowy – Jaki agregat prądotwórczy kupić?
  • FAQ

Sitemap
Regulamin

Nasze Projekty

Używamy cookies do świadczenia i polepszania usług. Używając tej strony zgadzasz się na cookies.Więcej informacji Reject Więcej informacji
Wykorzystanie plików cookies

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these cookies, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are as essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may have an effect on your browsing experience.
Necessary
Always Enabled

Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.

SAVE & ACCEPT
wpDiscuz