Ranking 5 najlepszych drabin aluminiowych w 2023

Ostatnio aktualizowane: 21.03.23

 

Drabiny Aluminiowe – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Krause Corda 10421 to według wielu konsumentów najlepsza drabina z aluminium w 2023 roku. Produkt został starannie wykonany, przez co dobrze się prezentuje, a do tego jest w stanie wytrzymać duże obciążenie. Liczne testy potwierdziły, że sprzęt może Ci służyć przez długi czas, gdyż trudno go uszkodzić lub złamać. Ponieważ masz możliwość regulowania wysokości, Ta dobra drabina aluminiowa umożliwi Ci dostanie się do trudno dostępnych miejsc. Stopnie zaprojektowano tak, aby stopa mogła wygodnie na nich stanąć, aby zmniejszyć ryzyko upadku. Sprzęt ma stabilizator, który sprawia, że po ustawieniu, model nie ślizga się. Zapewnia to bezpieczeństwo użytkownikom. Kolejnym produktem, który również został doceniony przez wielu kupujących, jest BayerSystem 3X7. Drabina dzieli się na 3 części, więc możesz ją wygodnie złożyć. Sprzęt może stać oparty o ścianę lub być używany jako model wolnostojący. Tym, co wyróżnia produkt, jest jego niewielka waga. Dzięki temu przenoszenie drabiny w dowolne miejsce nie sprawi Ci trudności. Nóżki pokryto powłoką antypoślizgową, więc model nie ślizga się.

5 najlepszych drabin aluminiowych. Opinie w 2023 roku

 

Drabina aluminiowa tak naprawdę jest przydatna w każdym domu i warto ją mieć. Jest ona lekka, a ze względu na materiał wykonania ma solidną konstrukcję. Aluminium jest gładkie i błyszczące, dlatego prezentuje się bardzo estetycznie. Prezentowany przez nas ranking drabin aluminiowych ma na celu pokazanie Ci ciekawych modeli, których zakup warto rozważyć.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Szeroki stabilizator zapewnia stabilną pozycję stojącą, co jest szczególnie ważne przy pracach, w których trakcie trzeba stać na szczycie drabiny. Całość rozkłada się na części. Wykonanie drabiny z aluminium znacznie zmniejszyło jej ciężar, przez co łatwo ją przenosić.

Wady

Samozabezpieczające zapadki mogą z czasem ulegać wygięciu lub innym uszkodzeniom, warto więc regularnie konserwować drabinę.

Podsumowanie

Profilowane szczeble, każdy o nośności 150 kg, zapewniają bezpieczne wchodzenie na każdą wysokość. Drabina może być wykorzystywana zarówno jako model przystawny (wys. 7,25 m), jak i wolnostojący (około 5,35 m) lub przystawny z niższej części (4,5 m).

Drugi wybór

Zalety

Drabina jest solidnie wykonana. Stoi stabilnie, nawet gdy jest oparta i użytkownik musi wejść na jej najwyższy szczebel. Całość waży niewiele ponad 10 kg, jest to więc produkt stosunkowo mobilny. Dzięki możliwości złożenia łatwo przechowywać go nawet w niewielkiej szopie.

Wady

Nakładki z tworzywa mające zabezpieczać drabinę przed poślizgiem mogą się z czasem przecierać, warto więc obserwować te elementy, zwłaszcza kiedy używamy drabiny dość często.

Podsumowanie

Maksymalna wysokość robocza drabiny wynosi 4,78 m. Obciążenie, jakiemu można poddać każdy ze szczebelków to 150 kg. Łatwo przechować produkt, gdy nie jest używany – drabina składa się i jest na tyle wąska, że zmieści się nawet w niewielkiej szopie.

Rozważ też

Zalety

Duży, antypoślizgowy stopień górny pomaga w stabilnej pracy na szczycie drabiny. Pałąk bezpieczeństwa wpływa korzystnie na stabilność całej konstrukcji. Dzięki antypoślizgowym stopkom drabina może stać na każdym podłożu.

Wady

Stopka na szczycie drabiny jest zaczepiana na specjalną zapadkę, która ma gwarantować to, że model się nie złoży. Zdarza się jednak, że z czasem zapadka się delikatnie wygina.

Podsumowanie

Model jest odpowiedni zarówno do użytku domowego (np. przy myciu okien), jak i nieco częstszego, przez profesjonalne firmy remontowe. Łatwo go przenieść i ustawić w wybranym miejscu. Maksymalny udźwig każdego ze stopni wynosi około 150 kg.

 

1. Drabina aluminiowa wielofunkcyjna Krause Corda 10421

 

Krause Corda 10421 to aluminiowa drabina wielofunkcyjna 3×11, dlatego musiała się ona znaleźć w naszym rankingu. Według normy EN 131, jej dopuszczalne obciążenie wynosi do 150 kg. Została ona wyposażona w szeroki stabilizator, dzięki któremu można na niej swobodnie stać podczas wykonywanej pracy i nie obawiać się o upadek.

Drabina aluminiowa Krause ma podgumowane stopki, które zapobiegają jego ślizganiu się po powierzchni. Na bezpieczeństwo ma wpływ także obecność profilowanych szczebli. Dzięki nim można bezpieczne wchodzić i schodzić z drabiny. Ta drabina aluminiowa 3×11 waży 17,8 kg, w efekcie nie powinna być zbyt kłopotliwa w przenoszeniu w inne miejsce.

Konsumenci doceniają ten produkt głównie za jego wielofunkcyjność. Może służyć on jako drabina przystawna, trzyczęściowa rozsuwana lub trzyczęściowa wolnostojąca. To sprawia, że można go wykorzystywać do wielu prac, zwłaszcza remontowych. Zaletą dla wielu jest także sam stabilizator, który u podstawy ma dwuczęściowe stopki zwiększające powierzchnię podparcia. Daje to o wiele większe poczucie bezpieczeństwa.

Prezentujemy Krause Corda 10421, czyli wytrzymałą drabinę z aluminium. Jest to model wielofunkcyjny, który składa się z 3 części, każda po 11 schodów. Maksymalna obciążenie sprzętu to 150 kg.

 

Zalety

Wysokość: Maksymalna wysokość drabiny przystawnej to 7,25 m, a wolnostojącej – 5,35 m. Dzięki temu w czasie pracy dotrzesz do wysoko położonych miejsc.

Stabilizator: Model ma bardzo funkcjonalny stabilizator, znajdujący się u podstawy. Dzięki niemu po ustawieniu drabiny, konstrukcja jest stabilna i się nie chwieje. Poza tym stabilizator umieszczony u podstawy zwiększa powierzchnię podparcia, co zapewnia bezpieczną pracę.

Stopnie: 33 stopnie pokryto specjalną powłoką antypoślizgową. Zapewnia to stabilny krok i bezpieczeństwo podczas wspinaczki na szczyt. Odpowiednia szerokość drabiny (około 50 cm) sprawia, że część stopy może stabilnie stanąć na schodach.

Wykonanie: Producent użył wytrzymałej odmiany aluminium, która jest odporna na pękanie. Z kolei stalowe prowadnice zapewniają stabilność konstrukcji. Schody wyłożono miękką gumą, chroniącą przed poślizgiem.

Uniwersalność: Produkt może być użyty jako: drabina przystawna, trzyczęściowy model rozsuwany i rozsuwany sprzęt wolnostojący. Sprzęt został tak wykonany, by sprawdził się w wielu pracach budowlanych, niezależnie od podłoża.

 

Wady

Waga: Prezentowany model waży 17,8 kg, co utrudnia niektórym osobom przenoszenie go w miejsce pracy. Konsumenci o niewielkiej tężyźnie fizycznej często nie są w stanie samodzielnie transportować drabiny.

 

 

 

 

2. BayerSystem 3X7 Drabina aluminiowa wielofunkcyjna

 

Coraz większym zainteresowaniem kupujących cieszy się BayerSystem 3X7. To interesująca i dobrze wykonana drabina, którą wykonano aluminium. Producent zdecydował użyć się tego materiału, gdyż jest on lekki, a do tego wytrzymały.

Sprzęt składa się z 3 części, które możesz ze sobą łączyć. Każda z nich ma po 7 stopni. Po całkowitym rozłożeniu produktu, jego wysokość to 4,78 m. Maksymalna waga osoby wspinającej się po drabinie to 150 kg. Z kolei, złożony sprzęt liczy 191 cm wysokości. Produkt możesz również rozstawić w kształcie litery A. Ma on wtedy 2,82 m wysokości.

Tym, co zostało szczególnie pochwalone przez Internautów, jest niewielka waga produktu (10,8 kg). Dzięki temu przenoszenie drabiny w pojedynkę nie sprawi trudności. Bezpieczeństwo jest zapewnione przez antypoślizgowe nóżki, wykonane z dobrej jakości gumy. Po rozłożeniu produktu nie musisz się martwić, że będzie się on ślizgał po posadzce. Korzystanie z modelu jest bezpieczne i nie zagraża zdrowiu użytkownika. Drabina aluminiowa jest dostępna między innymi w sklepie OBI.

Drabina aluminiowa BayerSystem 3X7 to sprzęt, który może być używany zarówno przez ekipy remontowe i amatorów. Zasięg pracy drabiny to 4,78 m. Sprzęt składa się z 3 części, a każda ma 7 stopni. Maksymalne obciążenie modelu to 150 kg.

 

Zalety

Wysokość: Maksymalna wysokość robocza produktu to 4,78 m. Pozwala to na dotarcie w trudnodostępne miejsca. Wiele osób używa drabiny podczas malowania wysokich budynków. Aby dotrzeć na szczyt, właściciel musi pokonać 21 stopni.

Waga: Ponieważ do wykonania drabiny użyto lekkiego aluminium, waga produktu jest niewielka. Całkowity ciężar produktu to 10,8 kg. Dlatego bez trudu przeniesiesz model w dowolne miejsce, gdzie chcesz pracować.

Stabilność: Model ma nóżki wyłożone powłoką antypoślizgową, co zapewnia stabilność. Po oparciu drabiny o ścianę nie będzie się ona ślizgać. Dlatego ryzyko upadku jest niewielkie. Możesz ustawić model w kształcie litery A. Jest to możliwe dzięki specjalnemu szczebelkowi, wykonanemu z antypoślizgowego materiału.

Materiały: Aluminium, z którego zrobiono drabinę, jest solidne. Tworzywo to jest w stanie wytrzymać duże obciążenie (do 150 kg), a do tego jest odporne na pęknięcia i złamania.

 

Wady

Brak platformy: Model pozbawiony jest platformy, która ułatwiłaby pracę. Osoby używające drabiny przy malowaniu, mają trudność z utrzymaniem pojemników z farbą.

 

 

 

 

3. Drabina aluminiowa wielofunkcyjna Krause Corda 5

 

Model Krause Corda 5 to wytrzymała drabina wolnostojąca w dobrej cenie. Produkt został wykonany w całości z wytrzymałego aluminium. Materiał ten wyróżnia się wytrzymałością oraz ładnym wyglądem. Całkowity ciężar produktu to 4,2 kg, co ułatwia jego przenoszenie po zakończonej pracy. Wysokość wejścia to 1 m, a robocza – 3 m. Sklep Lidl to między innymi miejsce, gdzie ta drabina aluminiowa jest w ofercie.

Tym, co zostało szczególnie docenione przez kupujących, jest duży podest z pałąkiem. Może na nim stanąć dorosła osoba. Dopuszczalne obciążenie drabiny to 150 kg. Z kolei znajdujące się po bokach uchwyty zmniejszają ryzyko upadku. Drabina aluminiowa 5 stopniowa ma antypoślizgowe nogi, które zapewniają bezpieczeństwo. Dzięki nim model nie ślizga się po posadzce, co zapewnia stabilność. Produkt ma 5 dużych stopni, po których wygodnie wejdziemy na sam szczyt.

Opinie o drabinach aluminiowych tego producenta są bardzo pochlebne. Internauci szczególnie pochwalili sprzęt za wykonanie i stabilną konstrukcję. Duża grupa konsumentów zdecydowała się na zakup, gdy dowiedzieli się, że model ma certyfikat zgodności drabiny z normą EN131.

Krause Corda 5 to wytrzymała drabina aluminiowa do 150 zł. Model ma 5 stopni o głębokości 80 mm. Maksymalne obciążenie produktu nie może przekraczać 150 kg. Wysokość robocza sprzętu to 3 m, a wejściowa – 1 m. Waga produktu to 4,2 kg.

 

Zalety

Powłoka antypoślizgowa: Każdy ze stopni, jak i platformę na szczycie pokryto antypoślizgową powłoką. Dzięki temu w czasie wspinania się nie powinieneś się poślizgnąć. Również nóżki drabiny wykonano z antypoślizgowego materiału. Dlatego w czasie pracy model nie ślizga się po posadzce.

Bezpieczeństwo: O bezpieczeństwie sprzętu świadczy certyfikat zgodności z normą EN131. Dlatego korzystanie z drabiny, nie jest obarczone żadnymi wadami ukrytymi produktu.

Wykonanie: Do zrobienia produktu użyto bardzo wytrzymałego aluminium, które jest nie tylko trwałe, ale również dobrze się prezentuje. Poza tym między każdym stopniem a podłużnicą znajdują się łączenia. Każde z nich zostało 6-krotnie nitowane.

 

Wady

Przechowywanie: Niektórzy kupujący przyznali, że mieli problem z przechowywaniem drabiny w swoim garażu. Model zajmuje stosunkowo dużo miejsca.

 

 

 

 

4. Drabest Drabina aluminiowa DW DR-AL.-W3X7Z

 

Model Drabest DW DR-AL.-W3X7Z jest wielofunkcyjną drabiną 3×7, której dopuszczalne obciążenie wynosi 150 kg. Jej maksymalna wysokość w przypadku rozstawienia wynosi 2,7 m, z kolei w przypadku jej oparcia, np. o ścianę, jej wysokość zwiększa się aż do 4 m. Aluminium, z którego została ona wykonana, cechuje wysoka jakość oraz estetyczny wygląd.

Ta drabina aluminiowa 7 stopniowa waży 11,8 kg, dlatego przenoszenie jej do schowka po skończonej pracy nie powinno sprawiać dużych problemów. Jego wysokość po złożeniu wynosi 1,89 m. Cechuje go niezwykle solidna konstrukcja, a wszystko za sprawą antypoślizgowych stopek. Dzięki nim model ten nie będzie niespodziewanie przesuwać się po powierzchni, na której stoi, co może być bardzo niebezpieczne.

Opinie o drabinach aluminiowych tego producenta wśród konsumentów są bardzo pozytywne. W przypadku tego produktu jest podobnie, ponieważ jest on przez nich doceniany głównie za wielofunkcyjność i wysokość. Można go swobodnie wykorzystywać nawet w bardzo wysokich wnętrzach oraz na zewnątrz.

Prezentujemy Drabest DW DR-AL.-W3X7Z, czyli bardzo dobrze wykonaną drabinę. Model zrobiony jest z wytrzymałego aluminium. Drabina ma 7 szczebli, a jej maksymalna wysokość to 2,7 m.

 

Zalety

Wytrzymałość: Do wykonania produktu użyto dobrego gatunkowo aluminium. Tworzywo jest wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Ponieważ wykorzystane materiały są wysokiej jakości, drabina jest w stanie utrzymać ciężar do 150 kg.

Funkcja schody: Prezentowany model ma opcję rozłożenia, która nazywana jest schodami. Oznacza to, że możemy dowolnie ustawić drabinę, również na różniących się wysokością stopniach. Zdecydowanie zwiększa to funkcjonalność modelu.

Antypoślizgowe stopy: Produkt jest bardzo bezpieczny, gdyż ma stopy z antypoślizgową powłoką. Dlatego po ustawieniu, drabina nie ślizga się po powierzchni i jest stabilna.

 

Wady

Wygląd: Zdaniem wielu kupujących, choć aluminium, z którego wykonano drabinę, jest wytrzymałe, nie prezentuje się zbyt dobrze.

Montaż: Według niektórych Internautów, rozłożenie modelu jest dość czasochłonne i wymaga użycia dużej siły.

 

 

 

 

5. Drabina aluminiowa wielofunkcyjna G21 GA-SZ

 

Jeżeli szukasz wielofunkcyjnej drabiny aluminiowej o nośności do 150 kg, produkt G21 GA-SZ może Cię zainteresować. Ma on trzy możliwości nastawienia, a jego maksymalna długość po rozłożeniu wynosi 3,7 m. Dzięki temu można go wykorzystywać nie tylko do prac w pomieszczeniach, ale również na zewnątrz.

Ten model charakteryzuje wysoka jakość wykonania, może być on wykorzystywany do użytku profesjonalnego. Waży on 15 kg, a wytrzymała i solidna konstrukcja zapewnia duży poziom bezpieczeństwa w czasie jego użytkowania. Posiada on niezbędne antypoślizgowe nóżki, a do tego także unikalną konstrukcję, dzięki której produkt można złożyć do bardzo niewielkich rozmiarów, co ułatwia jego przechowywanie.

Dla konsumentów największą zaletą tej drabiny jest fakt, że można ją złożyć nawet do poziomu rusztowania. W tym przypadku jej wysokość wynosi ok. 0,95 m. Wielofunkcyjność tego modelu sprawia, że można go wykorzystywać na wiele różnych sposobów, także w ogrodzie, czy warsztacie. Dzięki temu nie trzeba kupować kilku produktów, ponieważ ten doskonale je zastępuje.

Drabina G21 GA-SZ to model wykonany z aluminium o długości 3,7 m. Produkt jest w stanie utrzymać ciężar 150 kg. Po złożeniu wysokość drabiny wynosi 1,8 m. Jest to produkt wielofunkcyjny o szerokim zastosowaniu w budownictwie.

 

Zalety

Stabilność: U podstawy drabiny znajdują się wstawki antypoślizgowe. Dzięki nim model jest stabilny, co zapewnia nam bezpieczeństwo podczas wspinaczki. Producent zapewnia, że produkt nie będzie się ślizgał po powierzchni.

Wykonanie: Do produkcji sprzętu użyto najwyższej jakości aluminium. Materiał ten jest bardzo wytrzymały, dlatego ciężko jest uszkodzić lub złamać drabinę. Produkt jest w stanie utrzymać ciężar do 150 kg.

 

Wady

Transport: Ze względu na dość dużą wagę modelu oraz sporą wysokość po złożeniu (1,8 m), jego przenoszenie jest trudne. Niektórzy konsumenci mają trudność z przewożeniem sprzętu w samochodach.

Waga: Drabina jest ciężka (około 15 kg), dlatego jej przenoszenie może sprawić trudność osobom o niewielkiej sile fizycznej.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką drabinę aluminiową kupić ?

 

Aluminiowe drabiny można dziś kupić niemal wszędzie. To produkty, które powinny się znaleźć w każdym domu, ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy będziemy ich potrzebować. Są one bardzo pomocne zarówno podczas prac remontowych w domu, jak i w czasie porządkowania ogrodu, czy w warsztacie. Wybór tej właściwej czasami nie jest jednak łatwym zadaniem. Dlatego też stworzyliśmy ten poradnik. Dzięki niemu dowiesz się, jaką drabinę aluminiową wybrać i na co należy zwracać uwagę na zakupach.

Rodzaje drabin

Obecnie na rynku możemy wyróżnić dwa podstawowe rodzaje drabin, czyli przystawne i rozstawne. Produkty przystawne wymagają ich oparcia, przykładowo o ścianę. Często wykorzystuje się je nie tylko w domu, ale i na zewnątrz, choćby podczas przycinania gałęzi, czy naprawianiu usterek na dachu. Jeśli interesuje nas taka dobra i tania drabina aluminiowa przed jej zakupem upewnijmy się, że została ona wyposażona w specjalne zaczepy. Dzięki nim produkt możemy zamocować do podparcia, co zwiększy nie tylko naszą stabilność, ale również bezpieczeństwo. Wśród takich modeli możemy znaleźć określenia takie jak: Drabina aluminiowa 3 stopniowa, drabina aluminiowa 4 stopniowa, lub 6 stopniowa. Okreslenie wysokości jest również okreslane w metrach, na przykład: Drabina aluminiowa 12m.

Z kolei modele rozstawne sprawdzą się idealnie podczas prac domowych. Wśród nich wyróżniamy drabiny wysuwane i rozkładane (inaczej dwuelementowe). Ciekawą alternatywą mogą być jednak produkty wielofunkcyjne, które z rozstawnych szybko możemy zmienić na przystawne. Niektóre z nich możemy również przekształcić w wygodne i solidne rusztowanie. Są one nieco droższe, ale w niektórych przypadkach to lepsze rozwiązanie. Zwłaszcza, gdy kupujemy drabinę nie wiedząc jeszcze, w jakim dokładnie celu będziemy jej używać. Oznaczenie jakie możemy spotkać to na przyklad drabina aluminiowa 3 x0, 3×10, albo 3×12, 3×18 czy 3×20. Oznacza to, że drabina ma 3 częsci i odpowiednio w każdej z nich 9, 10, 12, 18 lub 20 stopni.

 

Wysokość – jaka drabina aluminiowa jest najlepsza

Zakupy powinniśmy rozpocząć od zmierzenia wysokości pomieszczeń w naszym domu. Na podstawie zdobytych wymiarów o wiele szybciej znajdziemy odpowiedni model drabiny. Tzw. wysokość robocza jest bardzo ważna, określa ona wysokość, do jakiej zamierzamy sięgać. Dzięki zrobieniu takich pomiarów unikniemy zakupu modelu, który będzie za niski i przez to nie będziemy prawie w ogóle z niego korzystać lub będziemy zmuszeni zwrócić go do sklepu.

Niezbyt dobrym pomysłem jest również kupowanie produktu zbyt wysokiego. Wówczas po jego rozłożeniu nie będzie się on mieścił w pomieszczeniu lub nasze manewrowanie nim będzie bardzo utrudnione. Większość producentów podaje wysokość drabiny na jej opakowaniu, dlatego odnalezienie tej właściwej nie powinno być trudne.

 

Stabilność

Prace na drabinie często są niebezpieczne, dlatego już na zakupach musimy sprawdzić, czy wybrany przez nas model jest odpowiednio stabilny. Test drabin aluminiowych wskazuje, że model powinien mieć przede wszystkim szeroki podest, który podtrzyma konstrukcję, a także antypoślizgowe stopki. To ich obecność sprawia, że produkt nie przesuwa się po powierzchni, dzięki czemu można uniknąć bolesnego upadku. Również same szczeble powinny być pokryte antypoślizgową powierzchnią. Ograniczy to ślizganie się buta po aluminium nie tylko podczas wykonywania pracy, ale również w czasie wchodzenia oraz schodzenia.

 

Maksymalne obciążenie

Wiele osób uważa, że najlepsza drabina aluminiowa powinna mieć jak największe maksymalne obciążenie na każdym stopniu. Zazwyczaj ciężar, jaki zdołają udźwignąć obecne na rynku modele, wynosi od 120 kg do 150 kg. Nigdy nie należy przekraczać tych wartości, ponieważ aluminium, pod wpływem większego ciężaru niż jest w stanie wytrzymać, może ulec uszkodzeniu i np. pęknąć w trakcie pracy. Takie sytuacje mogą być niebezpieczne, zwłaszcza, gdy zdarzy się to na dużej wysokości.

 

Waga

Aluminiowe modele, czy to drabina nasadkowa aluminiowa, czy w drabina aluminiowa składana, przeciwieństwie choćby do tych drewnianych, są znacznie lżejsze. Jednak jeśli wpadnie nam w oko konkretny model sprawdźmy, czy rzeczywiście jego przenoszenie nie sprawia nam żadnych kłopotów. Waga tego typu produktów będzie się różnić w zależności od ich wysokości. Im wyższa będzie drabina, tym większa będzie jej waga. Niektóre produkty ważą zaledwie 5 kg, a inne nawet powyżej 20 kg. Wiele więc zależy od naszych preferencji i siły.

 

Normy bezpieczeństwa

Panuje przekonanie, że najlepsze drabiny aluminiowe dobrze jest kupować od sprawdzonych producentów, ponieważ spełniają one wtedy wszystkie niezbędne normy bezpieczeństwa. Jest w tym wiele prawdy, ponieważ kupowanie produktów od niepewnych marek może skończyć się wypadkiem i uszczerbkiem na zdrowiu. Sklepy: OBI, Leroy Merlin i Castorama oferują dziale “drabina aluminiowa” podukty znanych producentów. Drabina aluminiowa jest też dostąpna w sklepie Allegro.

Kiedy wybieramy idealną drabinę dla siebie sprawdzajmy, czy na pewno spełnia ona podstawową normę bezpieczeństwa, którą jest PN-EN 131-2:1997. Takie oznaczenie powinno znaleźć się na opakowaniu produktu. Jeżeli jednak nie możemy go znaleźć, lepiej poszukać innego modelu, którego producent zadbał o zapewnienie jego użytkownikom właściwego poziomu bezpieczeństwa.

Łatwość przechowywania

Łatwość przechowywania drabiny to najczęściej sprawa drugorzędna, ale nie należy jej lekceważyć. Jeśli wybrana drabina aluminiowa teleskopowa produkt będzie się składała do bardzo małej wielkości, z pewnością nie będzie niepotrzebnie zabierała przestrzeni i nie będzie nam przeszkadzać, kiedy schowamy go w garażu, piwnicy, czy specjalnym schowku.

 

Drabiny aluminiowe w dobrych cenach

Drabina aluminiowa to produkt, na którym nie warto oszczędzać, ponieważ od niego zależy nasze bezpieczeństwo w czasie prac na wysokościach. Najtańsze modele kosztują ok. 50-70 zł, jednak nie zawsze są one wysokiej jakości. Jeśli chcemy mieć pewność, że zakupiona przez nas w sklepie Kaufland drabina aluminiowa będzie bezpieczna i odpowiednio stabilna, musimy zapłacić nieco więcej. Najpopularniejsze są obecnie produkty w cenie ok. 200-300 zł, spełniają one normy bezpieczeństwa i często są również wielofunkcyjne.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Bolo

March 13, 2022 at 6:31 pm

Posiadam drabinę TG-DW 3×7. Niestety złamała się nakładka antypoślizgowa z listwy poziomej /stabilizującej/ i nigdzie nie można dokupić. Są tylko do drabin Krause ale wymiar nie pasuje bo przy Bayer System mają wymiar listwy 20×40 a inne przeważnie 20×60 i więcej.

Odpowiadać
Zespół KącikMajsterkowicza.pl

March 21, 2022 at 5:40 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielnie się doświadczeniem dotyczącym użytkowania drabiny. Jest nam przykro, że nie może Pan dostać odpowiedniego elementu, aby drabinę naprawić i jednocześnie mamy nadzieję, ze to incydentalny przypadek w tego typu produkcie.

Pozdrawiamy,
Zespół KacikMajestrowicza.com

Odpowiadać