Ranking 5 najlepszych elektrycznych kluczy udarowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 07.12.24

 

Elektryczne Klucze Udarowe – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Lubisz majsterkować, ale ręczne wkręcanie i wykręcanie śrub stało się dla Ciebie męczące? Rozwiązaniem Twojego problemu może być zakup elektrycznego klucza udarowego, który bez wątpienia ułatwi Ci pracę. W poniższym rankingu znajdziesz kilka użytecznych narzędzi. Najpopularniejszy jest obecnie model Milwaukee M18FMTIW2F12-0X 4933478449, dlatego zajął pierwsze miejsce w zestawieniu. Jest on zasilany akumulatorowo i ma w komplecie walizkę przeznaczoną do jego przenoszenia i przechowywania. Sprzęt ma cztery tryby DRIVE CONTROL, co pozwala na przełączanie pomiędzy różnymi ustawieniami prędkości i momentu obrotowego. Narzędzie ma uchwyt pokryty antypoślizgową gumą, więc nie powinno przypadkowo wypaść Ci z dłoni. Drugie miejsce zajmuje klucz Ryobi R18IW3-0 z wyjątkowo solidną, elegancko wyglądającą obudową. To model zasilany akumulatorowo, który jest lekki i ma kompaktowe wymiary. Sprzęt wyposażono w potrójne oświetlenie LED. To dobre narzędzie nie tylko do użytku w domu, ale i w warsztacie samochodowym.

5 najlepszych elektrycznych kluczy udarowych. Opinie w 2024 roku

 

Ranking elektrycznych kluczy udarowych prezentuje narzędzia idealnie nadające się do majsterkowania. Produkty, które opisaliśmy poniżej, zostały docenione przez wiele osób za solidność, praktyczność oraz komfort użytkowania. Koniecznie sprawdź nasze propozycje, to także ułatwi Ci dokonanie wyboru.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To sprzęt akumulatorowy zasilany 18 V. Waga wraz z akumulatorem wynosi 2,3 kg. Moment zrywający klucza udarowego to 881 Nm. Maksymalny moment dokręcania wynosi 745 Nm. Maksymalna średnica śruby to M22.

Wady

Choć sprzęt jest zasilany wyłącznie akumulatorowo, akumulator nie został dołączony do zestawu. Użytkownik, aby rozpocząć pracę musi oddzielnie zaopatrzyć się w akumulator.

Podsumowanie

To wszechstronne i kompaktowe urządzenie z funkcją regulacji wykręcania śruby i systemem automatycznego wyłączania. Napęd ma czop kwadratowy 1/2 cala wyposażony pierścień zabezpieczający.

Drugi wybór

Zalety

Obudowa sprzętu nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne, dlatego przez długi czas estetycznie się prezentuje. Klucz jest zasilany akumulatorowo, co oznacza, że można go użytkować wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Model ma potrójne oświetlenie LED.

Wady

Akumulator zasilający narzędzie nie jest dołączony do zestawu. Jeśli od razu go nie dokupimy do sprzętu, nie będziemy mogli rozpocząć pracy

Podsumowanie

Klucz ma odpowiednio wyprofilowany uchwyt, dlatego dobrze leży w dłoni. Sprzęt nie jest duży i ciężki, co pozwala na wykręcanie śrub w trudno dostępnych miejscach. Maksymalna prędkość obrotowa narzędzia wynosi 2900 obr./min. Z kolei moment obrotowy klucza to 400 Nm.

Rozważ też

Zalety

Ten akumulatorowy klucz udarowy o maksymalnym momencie obrotowym 813 Nm oferuje skok od 0 do 3250 ú/min. Mamy tu trzy poziomy regulacji momentu obrotowego i funkcję klucza precyzyjnego.

Wady

Do rozpoczęcia eksploatacji urządzenia konieczny jest kolejny zakup w postaci akumulatora. Do zestawu DCF891NTXJ nie dołączono ani akumulatora, ani ładowarki do niego.

Podsumowanie

Sprzęt jest dostarczany do klienta w wygodnej walizce transportowej. Akumulatorowy klucz udarowy waży zaledwie 1,6 kg i ma wymiary kompaktowe. Trwałość zapewnia mu wysokiej jakości nowoczesny silnik bezszczotkowy.

 

1. Klucz Udarowy Milwaukee M18FMTIW2F12-0X 4933478449

 

Dobry elektryczny klucz udarowy, który zyskuje zainteresowanie klientów to model Milwaukee M18FMTIW2F12-0X 4933478449, o kompaktowej budowie i długości całkowitej 152 mm. Narzędzie wyposażono w napęd z czopem kwadratowym 1/2 cala i z pierścieniem zabezpieczającym.

Sprzęt pozwala na przełączanie między czterema trybami Drive Control różniącymi się w zakresie ustawień prędkości i momentu obrotowego. Klucz udarowy elektryczny Milwaukee dysponuje częstotliwością udaru na poziomie 0-900 / 0-2100 / 0-3100 ud./min i momentem obrotowym 475 / 610 / 745 / 47 Nm. Urządzenie wyposażono w system automatycznego wyłączania i możliwość regulacji funkcji wykręcania śruby.

Pomocne też są trzy diody oświetlające przestrzeń roboczą. Klucz udarowy Milwaukee M18FMTIW2F12-0X 4933478449, jak pokazuje test elektrycznych kluczy udarowych, jest jednym z najchętniej wykorzystywanym narzędziem do prac budowlanych i warsztatowych.

 

Zalety

Moment zrywający i dokręcania: Ze względu na swoje parametry momentu zrywającego na poziomie 881 Nm i dokręcania wynoszącego 745 Nm jest to najbardziej wszechstronny akumulatorowy klucz udarowy.

Tryby pracy: Użytkownik ma do dyspozycji cztery tryby Drive Control. Pozwalają one na przełączanie różnych ustawień prędkości i momentu obrotowego.

Kompaktowość: Waga urządzenia wraz z zainstalowanym akumulatorem wynosi zaledwie 2,3 kg. Całkowita długość sprzętu to 152 mm.

Silnik: Bezszczotkowy silnik POWERSTATE™  wraz z inteligentnym oprogramowaniem REDLINK PLUS™ zapewniają wysoką moc i trwałość urządzenia.

Walizka transportowa: Urządzenie jest dostarczane do klienta w poręcznej walizce transportowej, która pomieści klucz udarowy i osprzęt.

 

Wady

Akumulator: Sprzęt jest zasilany akumulatorem MILWAUKEE® M18™. Jednak trzeba go zakupić jako oddzielny produkt bo do klucza udarowego nie został dołączony.

 

 

 

 

2. Ryobi Klucz udarowy R18IW3-0 5133002436

 

Ryobi R18IW3-0 to narzędzie zasilane akumulatorowo, a więc nie ma potrzeby podłączania go do prądu. Maksymalna prędkość pracy klucza to 2900 obr./min, a moment obrotowy – 400 Nm. Sprzęt ma estetycznie wyglądającą, grafitowo-zieloną obudowę. Nie jest ona podatna na uszkodzenia mechaniczne, jakie mogą powstać w czasie majsterkowania.

Do klucza dołączono sześciokątny adapter w rozmiarze 1/2 cala, który jest przeznaczony do mocowania wierteł. Po naładowaniu akumulatora do pełna możemy zamocować do 100 kół samochodowych, co oznacza, że jest to dobry model do warsztatu. Sprzęt waży 1,58 kg, można nim wygodnie manewrować. Potrójne oświetlenie LED zapewnia komfort użytkowania i umożliwia precyzyjne wkręcanie oraz wykręcanie śrub.

Osoby, które kupiły i wypróbowały narzędzie, uważają, że jest lekkie, a do tego wytrzymałe. Dobrze wyprofilowana rękojeść zapewnia pewny chwyt. Sprzęt może być wykorzystywany do różnych prac, ponieważ poza czopem napędowym w rozmiarze 1/2 cala, w komplecie jest też przejściówka w rozmiarze 1/4 cala. Umożliwia ona użycie zwykłych końcówek wkrętaka.

Klucz udarowy Ryobi R18IW3-0 waży 2 kg. Jego maksymalny moment obrotowy wynosi 400 Nm. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo.

 

Zalety

Nie wymaga podłączenia do prądu: Klucz może być używany nawet w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej. Ponieważ jest on zasilany akumulatorowo, nie musimy podłączać go do gniazdka.

Wbudowane oświetlenie: To model z trzema diodami LED, które wytwarzają mocny strumień światła. Nie będziemy więc narzekać, że w miejscu pracy jest zbyt ciemno.

3-stopniowa regulacja prędkości: Sposób działania sprzętu możemy dopasować do swoich potrzeb. Pozwala na to 3-stopniowa regulacja prędkości: 0 – 2100, 0 – 2500 oraz 0 – 2900 obr./min.

Łatwe wkręcanie długich śrub: Klucz wyposażono w mechanizm udarowy gwarantujący łatwe wkręcanie dłuższych śrub czy wkrętów do drewna.

 

Wady

Brak akumulatora i ładowarki: Akumulator i ładowarka to elementy, które nie zostały dołączone do kompletu. Zanim sprawdzimy, jak działa sprzęt musimy sami je dokupić.

 

 

 

 

3. Akumulatorowy Klucz Udarowy DeWalt DCF891NTXJ

 

Dla wielu klientów dobry i tani elektryczny klucz udarowy to klucz udarowy DeWalt DCF891NTXJ. To sprzęt zasilany akumulatorowo o momencie obrotowym 813 Nm i zrywającym 1084Nm. Zaopatrzono go silnik bezszczotkowy charakteryzujący się długą żywotnością. Prędkość biegu jałowego silnika zawiera się od 0 do 2000 obrotów na minutę.

Użytkownicy cenią sobie niską wagę urządzenia wynoszącą 1,6 kg i kompaktowe wymiary bo długość głowicy wynosi 175 mm. Operator ma tu do dyspozycji trzy regulowane poziomy momentu obrotowego i zewnętrzny uchwyt narzędziowy 1/2 cala z pierścieniem zabezpieczającym.

Klucz udarowy elektryczny DeWalt jest sprzedawany wraz z walizką transportową. Akumulatorowy klucz udarowy DeWalt DCF891NTXJ zainteresował wielu kupujących. Sprawdźmy jakie są jego zalety i wady.

 

Zalety

Zasilanie akumulatorowe: Dzięki zasilaniu akumulatorowemu sprzęt jest wygodny w eksploatacji, nie wymaga przewodów plączących się podczas pracy.

Nowoczesny silnik: Klucz udarowy został wyposażony w nowoczesny silnik bezszczotkowy, który zapewnia długą eksploatację.

Trzy poziomy momentu: Urządzenie pozwala na ustawienie jednego z trzech momentów obrotowych, dzięki czemu można jego pracę dostosować do wykonywanych czynności. Maksymalny moment to 813 Nm.

Zintegrowane oświetlenie: Zainstalowana latarka LED zapewnia oświetlenie obszaru roboczego.

Niska waga: Waga narzędzia to zaledwie 1,6 kg. Dzięki niskiej wadze ręka operatora nie ulega zmęczeniu.

 

Wady

Brak akumulatora i ładowarki: Sprzęt po zakupie nie jest gotowy do pracy, bowiem nie wyposażono go w konieczny do eksploatacji akumulator. Użytkownik musi go dokupić oddzielnie.

 

 

 

 

4. Yato Klucz Udarowy 18V 2.0Ah Li-Ion Z Nasadkami Yt-82805

 

Klucz Yato YT-82805 może być użytkowany w warsztacie samochodowym, jak i na budowie. Przyda on się zwłaszcza podczas dokręcania poręczy, szalunków czy długich wkrętów ciesielskich. To model z momentem obrotowym wynoszącym 300 Nm, który jest wyposażony w czop napędowy w rozmiarze 1/2 cala.

Ponieważ jest to sprzęt zasilany akumulatorowo, można go używać w dowolnym miejscu. Narzędzie pracuje z prędkością do 2200 obr./min. Materiałem wykonania obudowy jest poliamid wzmocniony włóknem szklanym. Takie rozwiązanie gwarantuje kluczowi wytrzymałość.

Litowo-jonowa bateria, która zasila narzędzie, jest pojemna i z pewnością szybko się nie rozładuje. Ponieważ sprzęt ma wskaźnik naładowania akumulatora, wiemy, kiedy trzeba go odłączyć od ładowarki. Przeanalizowaliśmy opinie o elektrycznych kluczach udarowych Yato, aby przekonać się, jakie są dodatkowe zalety prezentowanego modelu. Wiele osób uważa, że sprzęt dobrze leży w dłoni. Poza tym ma on potencjometr umożliwiający precyzyjną regulację prędkości obrotowej.

Model Yato YT-82805 jest zasilany akumulatorowo. To klucz udarowy, którego maksymalny moment obrotowy wynosi 300 Nm.

 

Zalety

Wskaźnik naładowania baterii: Nie musimy się zastanawiać, kiedy podłączyć sprzęt do ładowarki. Klucz jest wyposażony we wskaźnik naładowania baterii, więc wystarczy na niego spojrzeć, żeby się o tym przekonać.

Do prac na budowie: Model jest dobrze przystosowany do prac w warsztacie samochodowym oraz na budowie. Przydaje się on m.in. podczas dokręcania poręczy, długich wkrętów ciesielskich oraz szalunków.

Wzmocniona obudowa: Obudowa jest wykonana z poliamidu, który dodatkowo wzmocniono włóknem szklanym. To daje pewność, że wewnętrzne elementy budowy klucza są dobrze zabezpieczone przed zniszczeniem. Obudowa przekładni jest metalowa.

 

Wady

Wymaga dokupienia akumulatora: Nie możemy włączyć sprzętu od razu po zakupie, ponieważ musimy dokupić pasujący do niego akumulator.

Nie ma oświetlenia: Kupujący przyznają, że klucz mógłby być wyposażony w diody LED oświetlające obszar pracy.

 

 

 

 

5. Klucz udarowy EINHELL TE-CI 18 Li Solo 4510030

 

Zasilany akumulatorowo sprzęt Einhell TE-CI 18 Li jest przeznaczony dla miłośników majsterkowania. Jego maksymalny moment obrotowy to 140 Nm. Narzędzie pracuje z prędkością do 2300 obr./min. Klucz jest lekki (waży ok. 1 kg), dlatego nawet po dłuższym czasie użytkowania nie powinniśmy narzekać na nieprzyjemny ból nadgarstków.

Cechą wyróżniającą narzędzie jest elegancko wyglądająca obudowa w czerwono-czarno-białym kolorze. Wykazuje ona odporność na zarysowania, pęknięcia i inne uszkodzenia mechaniczne. Klucz ma pokryty antypoślizgową gumą uchwyt, więc nie ma ryzyka, że przez przypadek wypadnie nam z dłoni przy pracy. Co więcej, sprzęt ma diody LED pokazujące poziom naładowania akumulatora.

Majsterkowicze docenili klucz głównie za solidność i praktyczność. Wielu z nich przekonuje, że narzędzie okazuje się przydatne podczas różnych prac. To sprzęt o niewielkich wymiarach, dlatego można go wykorzystać do wkręcania i wykręcania śrub w trudno dostępnych miejscach. Ma on regulację prędkości obrotowej, więc tempo jego pracy można dostosować do indywidualnych potrzeb.

Zasilany akumulatorowo klucz Einhell TE-CI 18 Li waży ok. 1 kg. Jego maksymalny moment obrotowy to 140 Nm.

 

Zalety

Praktyczne rozwiązania: Sprzęt jest wyposażony w kilka praktycznych rozwiązań, które mają pozytywny wpływ na komfort użytkowania. Jednym z nich jest wskaźnik poziomu naładowania akumulatora (wbudowane 3 diody LED). Co więcej, na obudowie jest klips pozwalający na zawieszenie klucza na pasku.

Kompaktowe wymiary: Urządzenie ma kompaktowe wymiary (9,1 cm x 19,8 cm x 16,9 cm), dlatego pewnie leży w dłoni i jest wygodne w przenoszeniu. Poza tym może być ono używane w trudno dostępnych miejscach.

 

Wady

Brak walizki: Konsumenci uważają, że do zestawu powinna być dołączona walizka. Pozwoliłaby ona na bezpieczne przechowywanie klucza w garażu.

Tylko do użytku w domu: Biorąc pod uwagę moment obrotowy sprzęt nie jest odpowiednim wyborem dla profesjonalistów. Niemniej jednak nadaje się on dla majsterkowiczów.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki elektryczny klucz udarowy kupić?

 

Elektryczny klucz udarowy to narzędzie, które znajduje zastosowanie w przydomowym garażu majsterkowicza, a także w wielu innych miejscach, np. warsztacie samochodowym. Jeśli zastanawiasz się, który model jest dla Ciebie odpowiedni, bardzo dobre trafiłeś. W poradniku jest kilka wskazówek, dzięki którym uda Ci się wybrać wygodny w użytkowaniu i solidny sprzęt. Zachęcamy do lektury.

Do czego służy elektryczny klucz udarowy?

Elektryczny klucz udarowy służy przede wszystkim do wykręcania i wkręcania śrub. To narzędzie przydatne w szczególności w czasie wymiany opon w samochodzie lub innym pojeździe. Z tego typu sprzętów korzystają również pracownicy ekipy budowlanej, gdyż znacząco ułatwiają mocowanie barierek, poręczy oraz szalunków. Klucz elektryczny jest idealnym wyborem dla osoby lubiącej majsterkować. Dzięki niemu można dokonać wielu napraw w domu i to bez zbędnego wysiłku. Z uwagi na to, że modele elektryczne nie wymagają podłączenia do sprężarki (co jest koniecznością w przypadku sprzętów pneumatycznych), można je z powodzeniem wykorzystywać podczas prac na zewnątrz. Ponadto nie są one zbyt duże, więc możemy je wozić ze sobą w aucie. Niektóre klucze można bez przeszkód podłączyć do gniazda zapalniczki samochodowej.

 

Zasilanie

Elektryczne narzędzia udarowe są w większości zasilane sieciowo. Zanim więc użyjemy klucza, musimy podłączyć go do prądu. Tego typu sprzęty przeważnie pracują wyjątkowo efektywnie, jednak nie każdy z nich zapewnia tak samo komfortową pracę. Żeby nie narzekać na ograniczoną swobodę ruchów, musimy znaleźć model z mocnym i długim przewodem zasilającym, najlepiej ponad 2 m.

Dobrą alternatywą dla klucza podłączanego do prądu jest ten zasilany akumulatorowo. Wbudowana bateria wymaga regularnego ładowania, jednak takie narzędzie może być używane w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej. Jednocześnie pamiętajmy, że zazwyczaj akumulator i ładowarkę do klucza musimy dokupić osobno, a to generuje dodatkowy koszt. Jednak w takiej sytuacji możemy samodzielnie zdecydować o tym, jaką pojemność będzie miała bateria, a więc także o tym, jak długo sprzęt będzie działać po jej naładowaniu.

 

Moc i moment obrotowy

Parametry, na podstawie których możemy wywnioskować, jaki elektryczny klucz udarowy jest najlepszy, to moc oraz moment obrotowy. Sprawdzając ich wartości, możemy ocenić, czy wybrany sprzęt będzie działał efektywnie. Pierwszy wspomniany parametr zwykle wynosi ok. 2000 W. W przypadku drugiego wartość mieści się w zakresie od 100 Nm do 800 Nm (lub nieco więcej). Niektórzy producenci podają maksymalny moment obrotowy przy odkręcaniu, jak i wkręcaniu śrub, więc możemy się przekonać, czy z pomocą klucza uda nam się wykręcić stare, zapieczone wkręty.

 

Prędkość obrotowa

Prędkość obrotową elektrycznego narzędzia przeważnie możemy samodzielnie regulować, a maksimum może być 2900 obr./min, 3100 obr./min, niekiedy nawet 3600 obr./min. Jednak nie jest to najważniejsza kwestia, którą powinno się brać pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, jaki elektryczny klucz udarowy wybrać. Wszystko ze względu na to, że różnice w szybkości wykręcania śrub między modelem pracującym z mniejszą a tym pracującym z większą prędkością są niewielkie. Poza tym wartość tego parametru jest wyznaczana dla nieobciążonego klucza. Pod obciążeniem narzędzie pracuje nieco wolniej i często jest tak, że nie mamy możliwości wykorzystania jego pełnych możliwości.

 

Waga i wymiary

Szukając właściwego sprzętu, koniecznie sprawdźmy, ile waży. Im lżejsze jest narzędzie, tym lepiej, ponieważ zmniejsza się prawdopodobieństwo szybkiego zmęczenia rąk podczas pracy. Waga klucza nie powinna przekraczać 3,5 kg. Jeżeli chcemy, aby sprzęt był przydatny w wielu różnych sytuacjach, nie kupujmy dużego modelu. Najlepszy elektryczny klucz udarowy ma kompaktowe wymiary, w efekcie czego pozwala na dotarcie do wszystkich, nawet trudno dostępnych miejsc. Poza tym możemy nim wygodnie manewrować.

Obudowa

Materiałem wykonania obudowy elektrycznego klucza może być tworzywo sztuczne. Jeśli będzie ono wzmocnione np. włóknem szklanym, nie ma ryzyka, że na sprzęcie szybko pojawią się ślady użytkowania. Najlepiej wybrać takie narzędzie, którego rękojeść została pokryta gumą o antypoślizgowych właściwościach. To zwiększa nie tylko komfort pracy z kluczem, ale również bezpieczeństwo, bo nie ma ryzyka, że sprzęt wypadnie nam z dłoni.

 

Dodatkowe wyposażenie

Część narzędzi jest wyposażona dodatkowo w oświetlenie, zwykle są to energooszczędne diody LED. Tego typu rozwiązanie zapewnia wygodniejszą pracę w niedostatecznie oświetlonych miejscach. Przeważnie do klucza udarowego producent dołącza kilka wymiennych nasadek w różnych rozmiarach, np. 1/2 cala, 1/4 cala czy 3/8 cala. Niekiedy komplet jest uzupełniony o walizkę transportową, w której można bezpiecznie przenosić i przechowywać swój sprzęt.

 

Elektryczne klucze udarowe w dobrych cenach

Cena za elektryczne klucze udarowe przystosowane do lekkich prac w przydomowym garażu nie przekracza 200 zł. Mocniejsze sprzęty, które można wykorzystać na budowie czy w profesjonalnym warsztacie samochodowym, kosztują przeciętnie ponad 400 zł. Miejmy na uwadze, że nie jest ważne to, ile kosztuje narzędzie, tylko to, czy jest solidne i użyteczne.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ