Ranking 6 najlepszych gwoździarek w 2024

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Gwoździarki – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Narzędzia takie jak gwoździarki pomagają w szybszym i dokładniejszym wykonaniu zadania. Wysokiej klasy urządzenia dla profesjonalistów wyróżniają się dobrymi parametrami oraz trwałością, dzięki czemu mogą służyć przez wiele lat. Polecanym produktem, który sprawdzi się w wielu sytuacjach jest Ryobi ONE+ 18 V, zasilanym akumulatorowo. Przeznaczone do wbijania sztyftów o długości od 15 do 50 mm pozwala na wykonanie wielu prac w dwóch różnych trybach wbijania. Pojemność magazynku na gwoździe wynosi do 105 sztuk. Polecanym modelem jest także Kraft&Dele KD1428, przeznaczonym do wbijania do 100 sztuk zszywek lub gwoździ. Sprzęt zasilany pneumatycznie jest przystosowany do sztyftów o długości do 50 mm.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Gwoździarka jest zasilana akumulatorowo, dzięki czemu użytkownik nie musi martwić się o potrzebę podpięcia pod kompresor lub zakup naboi z gazem. Pojemność magazynka na gwoździe wynosi 105 sztuk. Model ma praktyczny zaczep umożliwiający mocowanie z lewej lub z prawej strony.

Wady

Urządzenie do wbijania sztyftów Ryobi ONE+ 18 V jest sprzedawane osobno. Aby korzystać z gwoździarki, dodatkowo należy dokupić akumulator z ładowarką.

Podsumowanie

Gwoździarka akumulatorowa jest wyposażona w nowoczesną technologię AirStrike gwarantującą wysoki komfort pracy. Sprzęt jest przystosowany do wbijania sztyftów o długości 15-50 mm. Dwa tryby oraz regulacja głębokości wbijania pozwalają na precyzyjne ustawienie urządzenia. Na jednym ładowaniu urządzenie wbija do 700 sztuk gwoździ.

Drugi wybór

Zalety

Kraft&Dele KD1428 jest wielofunkcyjnym narzędziem umożliwiającym wbijanie gwoździ i zszywek. Zasilany pneumatycznie pracuje pod ciśnieniem roboczym wynoszącym od 60 do 110 psi. Niewielka waga 1,3 kg zapewnia komfort podczas pracy.

Wady

Wielofunkcyjne narzędzie przeznaczone do wbijania gwoździ i zszywek ma uchwyt wykonany z tworzywa sztucznego, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo w trakcie pracy.

Podsumowanie

Praktyczne narzędzie 2w1 zasilane pneumatycznie sprawdzi się podczas wykonywania różnych zadań. Urządzenie ma przyłącze o średnicy ¼ cala, dzięki czemu można je podłączyć do większości sprężarek. Długość gwoździ obsługiwanych przez gwoździarkę wynosi od 15 mm do 50 mm, a średnica główki musi być nie większa niż 2 mm.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie do wbijania sztyftów Makita ma praktyczny regulowany uchwyt, który można obracać o 180 stopni zarówno w lewo, jak i w prawo. Magazynek ma zamontowany wziernik, przez który użytkownik może obserwować, ile szpilek pozostało, aby uniknąć wykonywania pustych strzałów.

Wady

Narzędzie do wbijania gwoździ o różnych rozmiarach współpracuje jedynie ze szpilkami bezgłówkowymi, które są mniej trwałe od standardowych sztyftów z łbami.

Podsumowanie

Gwoździarka Makita jest dostosowana do wbijania szpilek bez główek o długości od 15 mm do 50 mm. Magazynek o pojemności 100 sztuk ma wmontowany wziernik, przez który widać ile sztuk pozostało. Zakres ciśnienia roboczego potrzebnego do pracy wynosi od 3,9 do 7,8 bara. Wymiary urządzenia wynoszą 260 mm długości, 64 mm szerokości oraz 237 mm wysokości. Waga sprzętu to 1,4 kg.

 

 

6 najlepszych gwoździarek. Opinie w 2024 roku

 

Gwoździarki w znaczny sposób ułatwiają pracę nie tylko fachowcom, ale także zwykłym osobom, które potrzebują wykonać pracę w ogrodzie czy przydomowym warsztacie. Są to narzędzia pozwalające na szybkie i precyzyjne wbijanie gwoździ przy jednoczesnym minimalnym nakładzie sił. Aby wiedzieć, na jaki sprzęt zwrócić uwagę, warto sprawdzić ranking gwoździarek, w którym znalazły się modele pozytywnie ocenione przez użytkowników. 

 

Gwoździarka akumulatorowa

 

1. Ryobi Gwoździarka Akumulatorowa ONE+ 18 V 

 

Ryobi One+ to gwoździarka akumulatorowa zasilana napięciem 18 V. Nowoczesna technologia zastosowana przy produkcji pozwala na wbijanie sztyftów bez konieczności podłączenia sprężarki czy naboi gazowych. Dostosowana do potrzeb wymagających użytkowników gwoździarka Ryobi ma wbudowaną latarkę LED, która uruchamia się w momencie, gdy weźmie się sprzęt do ręki. Model jest wyposażony w praktyczny zaczep umożliwiający zamocowanie z lewej lub prawej strony. 

Gwoździarka elektryczna zasilana akumulatorowo ma dwa tryby wbijania, które można dopasować w zależności od wykonywanego zadania. Tryb sekwencyjny pozwala na precyzyjne wbijanie sztyftów, a kontaktowy na szybkie wystrzeliwanie gwoździ. Urządzenie jest przystosowane do wbijania 60 sztyftów na minutę oraz 700 sztuk podczas jednego ładowania. Pojemność magazynka wynosi 105 gwoździ w rozmiarze od 15 mm do 50 mm. 

Test gwoździarek wskazuje, że jest to dobry model zasilany akumulatorowo, który sprawdzi się do wielu zadań. Przeznaczony jest do wbijania sztyftów z grupy F o średnicy łba 1,2 mm, których można używać do różnych powierzchni. 

 

 

 

 

Gwoździarka pneumatyczna

 

2. Gwoździarka, Zszywacz Pneumatyczny 2w1 Taker Zestaw Kraft&Dele KD1428 

 

Gwoździarka pneumatyczna i zszywacz Kraft&Dele KD1428 mają szerokie zastosowanie podczas wykonywania wielu prac w każdym domu oraz w przydomowym warsztacie. Narzędzie dobrze współpracuje z kompresorem generującym ciśnienie robocze od 4 do 8 barów. Wielofunkcyjne urządzenie jest przystosowane do pracy z gwoździami o średnicy do 2 mm oraz ze zszywkami, których szerokość wynosi 5,7 mm. 

Wydajne urządzenie 2w1 Kraft&Dele KD1428 jest przystosowane do pracy zarówno z gwoździami, jak i zszywkami. Sztyfty przeznaczone do modelu mają od 15 do 50 mm długości oraz maksymalną średnicę główki wynoszącą 2 mm. Długość pasujących zszywek wynosi od 13 mm do 40 mm, a ich szerokość 5,7 mm. Magazynek mieści do 100 sztyftów, które są wystrzeliwane pod ciśnieniem roboczym wynoszącym 60-110 psi. Waga urządzenia wynosi 1,3 kg. 

Użytkownicy potwierdzają, że jest to dobra i tania gwoździarka pneumatyczna z funkcją zszywacza, która mieści w magazynku do 100 sztyftów. Narzędzie współpracuje z większością dostępnych kompresorów. 

 

 

 

 

Gwoździarka Makita

 

3. Makita AF505N Gwoździarka Pneumatyczna 

 

Pneumatyczna gwoździarka Makita AF505N w dużym stopniu ułatwia pracę. Sprawdzi się ona podczas wykonywania różnego rodzaju zadań, takich jak zbijanie mebli lub innych drewnianych konstrukcji. Magazynek mieszczący do 100 sztuk gwoździ o długości od 15 mm do 50 mm ma zamontowany praktyczny wziernik, co pozwala na stałą kontrolę nad ilością szpilek znajdujących się w zapasie. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoba korzystająca z narzędzia nie będzie oddawała pustych strzałów. 

Urządzenie współpracuje ze sprężarkami generującymi ciśnienie robocze w zakresie od 3,9 do 7,8 bar. Makita AF505N wyróżnia się specjalnym uchwytem, który można obracać zarówno w lewą, jak i prawą stronę. Dysza wydmuchu powietrza również może obracać się o 360 stopni, dzięki czemu powstający pył nie leci na osobę korzystającą z narzędzia. Podłączenie gwoździarki do kompresora jest możliwe dzięki przewodowi o średnicy 6,5 mm. Narzędzie ma wymiary wynoszące 260 mm x 64 mm x 237 mm oraz wagę 1,4 kg. 

Osoby, które posiadają w domu sprzęt marki Makita potwierdzają, że jest to dobra gwoździarka sprawdzająca się podczas wykonywania różnych prac. Również profesjonaliści chętnie sięgają po produkty tego producenta.  

 

 

 

 

Gwoździarka DeWalt 

 

4. Gwoździarka Sztyfciarka do 16GA 18 V DeWalt DCN660N

 

Nowej generacji urządzenie przeznaczone do wbijania sztyftów jest zasilane litowo-jonowym akumulatorem o napięciu 18 V. Elektryczna gwoździarka DeWalt DCN660N ma silnik bezszczotkowy, który zapewnia dużą wydajność podczas pracy i sprawia, że wykonywanie zadań jest bezproblemowe. Mechaniczny napęd pozwala na utrzymanie stałych parametrów nawet w niskiej temperaturze. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik nie musi także martwić się o częste czyszczenie napędu, który będzie działał bezawaryjnie przez lata. 

Gwoździarka DeWalt DCN660N ma system pozwalający na wbijanie nawet 4 gwoździ na sekundę oraz łatwą regulację głębokości wbijanych sztyftów za pomocą pokrętła. Jest ona przystosowana do pracy z gwoździami o długości od 32 mm do 63 mm. Pojemny magazynek mieści do 110 sztyftów. Wymiary urządzenia wynoszą 270 mm x 95 mm x 325 mm, a waga podawana w specyfikacji technicznej określana jest na 2,35 kg. 

Majsterkowicze, którzy zdecydowali się na wybór narzędzi DeWalt, chwalą gwoździarkę za kompaktową i lekką konstrukcję oraz za niezawodny silnik bezszczotkowy. Urządzenie może pracować w temperaturze od -20 stopni Celsjusza do 50 stopni Celsjusza. 

 

 

 

 

Gwoździarka do betonu

 

5. Gwoździarka Gazowa do Betonu Makita GN420CLSE 

 

Profesjonalna gwoździarka do betonu, stali i twardego drewna Makita GN420CLSE dobrze sprawdzi się przy montażu różnych konstrukcji systemowych. Dla ułatwienia pracy wyposażono ją w praktyczne oświetlenie LED, które pozwala pracować w każdych warunkach i gwarantuje dużą precyzję. Model ma regulację w postaci pokrętła, które pozwala na szybką zmianę ustawień dotyczących głębokości wbijanych gwoździ. 

Gazowa gwoździarka Makita GN420CLSE jest przystosowana do wbijania gwoździ o średnicy od 2,6 mm do 3,1 mm. Długość sztyftów przeznaczonych do tego modelu wynosi od 15 mm do 40 mm. W magazynku mieści się do 40 sztuk gwoździ, które są wystrzeliwane pod kątem 90 stopni. Do wytwarzania iskry zastosowano wydajny litowo-jonowy akumulator 7,2 V, który wystarcza na wbicie do 4000 sztuk gwoździ. Wymiary urządzenia wynoszą 315 mm x 108 mm x 390 mm, a waga to 3,8 kg. 

Opinie o gwoździarkach marki Makita są pozytywne wśród profesjonalistów, którzy chętnie kupują sprawdzone produkty wysokiej jakości. Model jest solidny i zapakowany w praktyczną walizkę ułatwiającą transport i przechowywanie. 

 

 

 

 

Gwoździarka gazowa

 

6. Gwoździarka Gazowa na Haftry TJEP HA-35 GAS 2G

 

Gazowa gwoździarka TJEP HA-35 GAS 2G przeznaczona jest do obsługi przez profesjonalistów. Wyposażona we wszystkie najpotrzebniejsze funkcje sprawdzi się do wykonywania różnych prac na budowie czy w warsztacie. Model jest wyposażony w gładki nosek typu no-mark oraz praktyczną antypoślizgową rączkę, która zapewnia, że użytkownik może dobrze chwycić narzędzie, zanim przystąpi do pracy. 

Gwoździarka TJEP HA-35 GAS 2G pozwala na szybką zmianę regulacji głębokości wbicia gwoździa, dzięki czemu użytkownik nie musi robić niepotrzebnych długich przerw. Wymiary sprzętu wynoszą 327 mm x 137 mm x 309 mm. Do obudowy przymocowano hak, który ułatwia przenoszenie i korzystanie z narzędzia o wadze 2,26 kg. Model jest przystosowany do pracy ze sztyftami o długości od 22 mm do 35 mm oraz o średnicy 2,8 mm. 

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup, potwierdzają, że jest to model odpowiadający potrzebom profesjonalistów. Jest prosty w obsłudze i bezawaryjny, co dodatkowo zasługuje na uznanie. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaką gwoździarkę kupić? 

 

Wykonywanie przeróżnych prac z użyciem gwoździ i młotka może sprawiać nieco problemów oraz być czasochłonnym zadaniem. Niektórzy specjaliści na co dzień posługują się różnymi gwoździarkami, które nie tylko ułatwiają pracę, ale przede wszystkim sprawiają, że zadanie zostaje wykonane prawidłowo. W zależności od wybranego modelu mają wiele ciekawych funkcji oraz udogodnienia, które sprawiają, że praca jest przyjemna i nie wymaga czasochłonnego używania tradycyjnego młotka. Dużym ułatwieniem podczas pracy z gwoździarką jest to, że zadanie można wykonać precyzyjnie. Urządzenie wbija gwoździe zawsze pod tym samym kątem i z ustaloną wcześniej głębokością. 

Jakie są rodzaje gwoździarek? 

Podziału gwoździarek można dokonać ze względu na rodzaj zasilania, sposób inicjacji wystrzału oraz rodzaj magazynka. W zależności od potrzeb oraz rodzaju wykonywanej pracy zaleca się wybranie modelu, który zapewni optymalne efekty i usprawni wykonanie zadania. Jeśli chodzi o rodzaj zasilania, należy wyróżnić narzędzia: Pneumatyczne, gazowe oraz akumulatorowe. 

Gwoździarki pneumatyczne: Działanie gwoździarki pneumatycznej jest ściśle uzależnione od sprężonego powietrza wytwarzanego przez kompresor. Oznacza to, że narzędzie musi być na stałe podpięte do sprężarki, która będzie dostarczać odpowiednie ciśnienie potrzebne do generowania wystrzału. Minimalne ciśnienie robocze niezbędne do uruchomienia gwoździarki wynosi od 4 do 5 barów. Jest to niezbędne minimum, które należy spełnić, aby narzędzie w ogóle działało. Dla profesjonalistów oraz osób regularnie korzystających ze sprzętu zaleca się wybór modelu zasilanego ciśnieniem roboczym wynoszącym od 6 do 7,5 bara. Inną kwestią podczas wyboru gwoździarki są sztyfty. W zależności od wybranego modelu oraz wykonywanych zadań należy zwrócić uwagę na to, z jakimi wkładami może pracować urządzenie. Trzeba sprawdzić długość, średnicę oraz typ łba, aby po zakupie nie było zaskoczenia, że gwoździarka nie radzi sobie z danym zadaniem. 

Gwoździarki gazowe: Zasada działania urządzenia zasilanego gazem opiera się na wykorzystaniu zbiorniczka, w którym znajduje się paliwo. W momencie naciśnięcia spustu następuje mikrowybuch, który powoduje wystrzelenie sztyftu z magazynku, a na jego miejsce przesuwa się następny. Większość modeli ma zasobnik o pojemności 50 gwoździ, choć zależy to od wyboru konkretnego produktu. Gwoździarka gazowa jest całkowicie mobilna i można z niej korzystać w wielu sytuacjach, gdzie akumulatorowe lub pneumatyczne się nie sprawdzą. Jeden pojemnik z gazem wystarczy na wbicie od 1000 do 1500 sztuk gwoździ.

Gwoździarki akumulatorowe: Urządzenia zasilane akumulatorowo są coraz bardziej popularne wśród osób pracujących na co dzień ze sprzętem budowlanym. Sprawdzając parametry techniczne dobrej gwoździarki akumulatorowej, należy zwrócić uwagę na jej moc wyrażoną w dżulach. Model z mocą powyżej 100 J pozwoli bez problemu poradzić sobie ze sztyftami o długości do 9 cm oraz z twardym drewnem. Równie ważny jest wybór sprzętu z wydajnym akumulatorem, który bezproblemowo będzie służył w zakresie temperatur od -15 stopni Celsjusza do +50 stopni Celsjusza. Litowo-jonowy akumulator powinien mieć pojemność minimum 4 Ah, co pozwala na wykonanie od 500 do 750 strzałów. W parametrach warto także sprawdzić szybkość pracy urządzenia, gdzie optymalną wartością jest od 2 do 3 strzałów na sekundę w przypadku profesjonalistów.

Podział urządzeń ze względu na inicjację wystrzału jest równie ważny, jak rodzaj zasilania. W zależności od potrzeb użytkownik może zdecydować się na model z systemem spustowym lub dotykowym. Pierwsza opcja jest zdecydowanie bardziej precyzyjna i pozwala na dokładne określenie miejsca, w które gwóźdź ma zostać wbity. Sygnał o możliwości wystrzału jest uzależniony od przycisku spustowego znajdującego się pod palcem użytkownika. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoba trzymająca w ręce gwoździarkę może precyzyjnie wymierzyć, w jakim punkcie wbić gwóźdź. Modele z systemem dotykowym samoczynnie inicjują strzał w momencie, gdy głowica zetknie się w powierzchnią danego materiału. Takie rozwiązanie jest szybkie, jednak nie pozwala na uzyskanie tak dużej precyzji, jak w przypadku metody spustowej. Najlepsze gwoździarki oferują możliwość skorzystania z jednej i drugiej metody w zależności od potrzeb użytkownika. 

Zastanawiając się, jaka jest najlepsza gwoździarka, warto także wiedzieć o podziale urządzeń ze względu na zastosowany magazynek. Wyróżnia się modele bębnowe oraz taśmowe. Zaletą pierwszego rozwiązania jest możliwość włożenia większego zapasu gwoździ, dlatego też profesjonaliści chętnie sięgają po takie rozwiązanie. Narzędzia wyposażone w magazynek taśmowy mieszczą mniejszą liczbę sztyftów i są przeznaczone dla osób, które sporadycznie korzystają ze sprzętu. 

Jaką gwoździarkę wybrać? 

Wiedząc już, jakie są rodzaje gwoździarek i w jaki sposób dzieli się je ze względu na inicjację wystrzału oraz zastosowany magazynek można przystąpić do wyboru urządzenia przystosowanego do potrzeb użytkownika. Oprócz parametrów stricte technicznych trzeba zwrócić uwagę na wagę, wygodny uchwyt oraz konstrukcje wylotu umożliwiającą wbijanie gwoździ pod zadanym kątem. Gwoździarki są urządzeniami ważącymi od 3 do 6,5 kg. Z tego względu ważne jest, aby wybrać model z dobrze wyprofilowanym uchwytem oraz gumową rączką zapobiegającą wyślizgnięciu się z dłoni. Bezpieczeństwo podczas pracy z gwoździarką musi być na pierwszym miejscu, dlatego też należy kupić sprzęt z osłonami oraz zabezpieczeniami chroniącymi przed przypadkowym wystrzałem. 

 

Gwoździarki w dobrych cenach 

Najtańsze gwoździarki dla amatorów są dostępne już od 100 zł wzwyż. Za produkt dobrej jakości, który poradzi sobie z wieloma zadaniami, trzeba wydać od 300 zł do 500 zł. Różnica w cenie jest uzależniona od rodzaju zasilania oraz zastosowanego magazynku. Profesjonalne urządzenia przeznaczone do wbijania dużych gwoździ od 90 mm do 130 mm kosztują ponad 4000 zł. 

 

 

FAQ

 

P1: Jaką gwoździarkę wybrać na dach?

Wybór odpowiedniego narzędzia, które sprawdzi się podczas codziennych prac wykonywanych na dużych wysokościach, jest kwestią bardzo istotną. Mocowanie gontów, łat czy innych elementów dekarskich wymaga użycia mocnego i solidnego przyrządu takiego jak gwoździarka. W przypadku narzędzia potrzebnego do pracy przy dachach warto wybrać model, który będzie poręczny. Dobrym rozwiązaniem jest wybór gwoździarki gazowej z zamontowanym zbiornikiem na propan-butan lub urządzenie pneumatyczne działające na sprężone powietrze. Sprzęt przeznaczony do prac dekarskich musi być poręczny, w miarę lekki oraz mieć zapas na przynajmniej 400 sztuk gwoździ. 

 

P2: Jaką gwoździarkę wybrać do palet? 

Gwoździarki to niezwykle przydatne urządzenia, które mogą ułatwić i przyspieszyć prace. W zależności od potrzeb lub wykonywanego zawodu użytkownik może zdecydować się na wybór modelu o określonych parametrach. W przypadku lekkich prac takich jak przybijanie listewek lub tworzenie różnych konstrukcji z palet można zdecydować się na zakup gwoździarki zasilanej akumulatorowo. Działanie modelu zasilanego akumulatorowo jest oparte na mechanizmie zamachowym. Dobrej jakości sprzęt musi strzelać z energią od 100 J wzwyż i móc wbić gwóźdź o długości do 9 cm. Pojemność akumulatora powinna umożliwić wbicie od 500 do 750 sztuk gwoździ przy prędkości 2 lub 3 strzałów na sekundę. 

P3: Jaką gwoździarkę wybrać do przybijania łat?

Przybijanie łat podobnie jak gontów czy cienkich arkuszy z blachy wymaga użycia mocnego urządzenia przeznaczonego do prac dekarskich. Dobrym wyborem będą narzędzia pneumatyczne współpracujące z kompresorem o ciśnieniu roboczym wynoszącym od 4 do 5 barów. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na gwoździarki gazowe, które są wyposażone w wymienne zbiorniki z gazem propan-butan. Gwóźdź znajdujący się w magazynku zostaje wypchnięty przez niewielką eksplozję zachodzącą wewnątrz. W przypadku wykorzystywania narzędzi do prac dekarskich warto wyposażyć się w sprzęt z dużym zapasem sztyftów do 400 sztuk. 

 

P4: Jak działa gwoździarka gazowa? 

Działanie gwoździarki gazowej jest oparte na wykorzystaniu gazu znajdującego się w zbiorniczku umieszczonym przy urządzeniu. Stosowanie gazu o nazwie propan-butan sprawia, że gwóźdź znajdujący się w magazynku zostaje wypchnięty po wystąpieniu mikroeksplozji za sprawą iskry. W zależności od zastosowanego rozwiązania są dostępne modele z systemem spustowym lub dotykowym. W przypadku pierwszego rodzaju to od użytkownika zależy, w którym momencie gwóźdź wystrzeli, ponieważ musi on nacisnąć przycisk znajdujący się na uchwycie. System dotykowy jest znacznie szybszy, jednak mniej dokładny. Wystrzał następuje w momencie, gdy głowica dotknie powierzchni. Przed zakupem gwoździarki gazowej warto sprawdzić, w jakiej cenie są naboje i magazynki przeznaczone do konkretnego modelu. 

 

P5: Jaki wybrać kompresor do gwoździarki pneumatycznej? 

Wybór odpowiednio dopasowanego kompresora do posiadanej gwoździarki jest ściśle uzależniony od wymagań użytkownika. Narzędzie pracujące przy ciśnieniu od 5 do 6 barów będzie zużywać od 0,50 do 0,65 litra powietrza na jeden strzał. Decydując się na wybór półprofesjonalnego kompresora o pojemności od 25 do 50 litrów, należy zwrócić uwagę na parametry takie jak ciśnienie robocze oraz wydajność efektywna. Minimalne ciśnienie robocze, które pozwoli w miarę płynnie wbijać gwoździe to 4-5 barów. Im parametr będzie większy, tym lepszy efekt otrzyma użytkownik korzystający z gwoździarki. Dobry kompresor musi mieć wydajność efektywną wynoszącą ponad 120% rzeczywistego zapotrzebowania narzędzia korzystającego ze sprężonego powietrza. Wówczas użytkownik ma pewność, że w trakcie pracy nie będzie musiał robić niepotrzebnych przerw na ładowanie powietrza.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ