Ranking 5 najlepszych ukośnic w 2024

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Lampy warsztatowe – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeżeli wyjątkowo się spieszysz, a chcesz poznać najlepsze lampy warsztatowe w 2024 roku, zapraszamy na nasza stronę. W oparciu o dane na temat zakupów w tym segmencie i opiniach napisanych przez konsumentów, którzy zdążyli już zakupić tego produktu wyłoniliśmy dwa najlepsze wybory. Pierwszym z nich jest model Yato 30+7 YT-08505. To przenośna lampa, która dzięki zastosowaniu diod LED daje wyjątkowo mocne światło. Nie tylko oświetla ono dokładnie garaż, ale również nie przemęcza nadmiernie oczu. Ten produkt ma w rękojeści magnes, za pomocą którego można go swobodnie przymocować choćby do maski samochodu, co wpływa na zwiększenie komfortu pracy. Zasilany jest on akumulatorem o bardzo dużej pojemności. Oznacza to, że urządzenie jest w stanie pracować przez bardzo długi czas. Jeśli szukasz bardziej energooszczędnej lampki, która jest bardzo lekka i poręczna, polecamy Ci model Bosch GLI 10.8 V-Li 060143U00. Uplasował się on na drugim miejscu naszego rankingu i również cieszy się dobrymi opiniami klientów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Rękojeść lampy zawiera magnes, dzięki czemu ustawienie jej na metalowym słupku czy drzwiach jest bardzo łatwe. Stopień ochrony IP20 oznacza, że lampa jest odporna na wilgoć. Czas pracy produktu wynosi aż 15 godzin.

Wady

Dla niektórych osób prezentowana lampa generuje niezbyt duży strumień światła. Podczas wykonywania bardziej precyzyjnych czynności w ciemnościach sprzęt może się nie sprawdzić.

Podsumowanie

Lampa została skonstruowana w taki sposób, aby można było ją umieścić w każdym miejscu (magnes, haczyk, podstawka). Główką produktu można manewrować i skierować strumień światła w odpowiednie miejsce.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt jest bardzo lekki, więc ustawienie go w dowolnym miejscu nie będzie problemem. Energooszczędne światło daje pewność, że praca z lampą może być prowadzona wiele godzin.

Wady

Ta lampa warsztatowa nie ma stojaka oraz nie ma magnesów, aby ją swobodnie postawić. Dlatego niektórzy użytkownicy postanowili sami zamontować magnesy u jej podstawy, aby można przyczepić ją do innych przedmiotów.

Podsumowanie

Jeżeli chodzi o wymiary lampy, to wynoszą one jedynie 16 cm x 5 cm. Z kolei jej waga to niecałe 0,5 kg. Czas pracy tego produktu wynosi nawet 1400 minut.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt jest wyposażony w specjalny hak, dzięki któremu powieszenie lampy na ścianie nie jest problemem. Strumień światła urządzenia może być regulowany. Sprzęt można zasilać akumulatorowo lub sieciowo, w zależności od wygody.

Wady

Lampę można regulować, lecz w niektórych pozycjach odpowiednie ustawienie jej może sprawić, że sprzęt się przewróci. Musimy więc uważać, aby główka nie przeciążyła całej konstrukcji.

Podsumowanie

Jest to lampa, której czas pracy wynosi 5 godzin. Najmocniejszy strumień świetlny ma 2000 lumenów. Główkę można obracać o 360 st. Czas bezawaryjnego działania lampy to nawet 50000 godzin.

 

 

5 najlepszych ukośnic. Opinie w 2024 roku

 

Lampa warsztatowa przyda się w szczególności osobom, które lubią spędzać swój wolny czas w garażu, np. na wykonywaniu drobnych napraw swojego samochodu. Na rynku mamy wiele produktów tego typu, a różnią się one nie tylko rozmiarami, ale również mocą, czy sposobem zasilania. Stworzony przez nas ranking lamp warsztatowych pokaże Ci modele, którymi warto się zainteresować.

 

1. Lampa warsztatowa Yato 30+7 YT-08505

 

Produkt Yato 30+7 YT-08505 to warsztatowa lampa przenośna wyposażona w diody LED. Ich liczba wynosi 30+7 i zapewniają one jasny strumień światła, dzięki czemu prace w warsztacie, czy garażu stają się łatwiejsze. Waży ona jedynie 650 g, dlatego jej przenoszenie nie będzie kłopotliwe.

W rękojeści tego modelu został umieszczony specjalny magnes, w efekcie lampę można swobodnie przymocować do metalowych powierzchni, a nawet do maski auta. Jasność zamontowanych diod LED osiąga wartość ok. 13 tysięcy MCD. Model ten można wykorzystywać nie tylko w pracy, ale także np. w czasie awarii samochodu na drodze.

Konsumenci twierdzą, że produkt ten jest godny uwagi, ponieważ cechuje go wysoka jakość wykonania, a ze względu na jego niewielkie rozmiary można go zabrać ze sobą w podróż. Ponadto emituje dość jasne światło i jest on zasilany akumulatorem o pojemności 12 tysięcy mAh, co zapewnia jego pracę przez kilka godzin.

Yato YT-08505 to bardzo dobra lampa warsztatowa do 100 zł. Wymiary produktu są następujące: 28 cm x 5,5 cm x 3,4 cm. Czas ładowania wynosi od 4 h do 5 h.

 

Zalety

Różne sposoby na ładowanie: Prezentowaną lampę warsztatową można ładować na dwa sposoby, co czyni ją bardziej uniwersalnym sprzętem – można użyć nie tylko zwykłego zasilacza, ale też podłączyć urządzenie do gniazda zapalniczki samochodowej.

Haczyk: Model wyposażono w praktyczny haczyk. Dzięki niemu możemy z łatwością zawiesić produkt na ścianie i oświetlić tym samym całe pomieszczenie, w którym się znajdujemy.

Magnes: Na rękojeści znajduje się magnes, który pozwala na przytwierdzenie lampy do każdej metalowej powierzchni.

Obudowa: Model ma obudowę z tworzywa sztucznego. Użyty do produkcji materiał jest odporny na zarysowania i bardzo dobrze chroni wszystkie elementy znajdujące się wewnątrz lampy.

Waga: Produkt jest lekki. Można go swobodnie przenosić i mieć zawsze pod ręką.

 

Wady

Brak kontrolek ładowania: Na obudowie modelu nie umieszczono żadnych kontrolek, które informowałyby o tym, że urządzenie jest w pełni naładowane. Zdaniem użytkowników byłoby to sporym ułatwieniem.

 

 

 

 

2. Lampa warsztatowa Bosch GLI 10.8 V-Li 060143U00

 

Model o nazwie Bosch GLI 10.8 V-Li 060143U00 jest lampą akumulatorową i jednocześnie energooszczędnym źródłem światła. Z powodzeniem można stosować ją z akumulatorami marki Bosch o napięciu 10,8 V. Została ona wyposażona w diodę LED o mocy 1 W.

Czas pracy tego produktu wynosi od 525 minut do nawet 1400 minut, w efekcie możemy spędzić w garażu kilka godzin, bez konieczności ładowania akumulatora. Jego ciężar wraz z akumulatorem wynosi zaledwie 0,3 kg, a więc jest niezwykle lekki i poręczny. Jego wymiary wynoszą: długość – 16 cm, wysokość – 5,2 cm. W jego wyposażeniu nie znajduje się akumulator, ani ładowarka.

Opinie o lampach warsztatowych tego producenta są przeważnie pozytywne. W przypadku opisywanego modelu sytuacja wygląda podobnie, a konsumenci doceniają go głównie za zastosowanie nowoczesnej technologii jonowo-litowej o nazwie Bosch Premium, dzięki której wydłużona została żywotność oraz czas pracy akumulatora.

Lampa do warsztatu Bosch GLI 10.8 V-Li 060143U00 ma wymiary: długość – 16 cm i wysokość – 5,2 cm. Model waży 0,3 kg.

 

Zalety

Miękka rękojeść: Latarka ma miękką rękojeść Softgrip, którą pokryto przyjemnym w dotyku tworzywem. Zapewnia ono nie tylko komfort użytkowania, ale też zabezpiecza przed ewentualnym upuszczeniem lampy na podłogę.

Elektroniczna ochrona ogniw: Model ma system elektronicznej ochrony ogniw (ECP, czyli Electronic Cell Protection). Gwarantuje to skuteczną ochronę akumulatora przed przegrzaniem i przeciążeniem. Wspomniany system zabezpiecza również przed całkowitym rozładowaniem ogniw.

Metalowy zaczep do paska: Produkt można mieć zawsze pod ręką. Wszystko za sprawą metalowego zaczepu, który pozwala łatwo przytwierdzić latarkę do paska. Warto dodać, że zaczep jest solidnie zrobiony.

Jakość wykonania: Model wykonano z dobrej jakości materiałów. Możemy być pewni, że lampa warsztatowa będzie nam długo służyła.

 

Wady

Brak magnesu: Produkt nie został wyposażony w magnes, który umożliwiłby łatwe przytwierdzenie do metalowych powierzchni.

 

 

 

 

3. Lampa Hybrydowa Ryobi R18ALH-0 5133002339

 

Jeśli chcesz kupić hybrydową lampę warsztatową dającą bardzo jasne światło, zwróć uwagę na produkt Ryobi R18ALH-0 5133002339. Ma on podwójną moc i może współpracować z każdym akumulatorem Ryobi 18V One+. Model ten może także działać po podpięciu go do gniazdka sieciowego, co czyni go urządzeniem bardziej funkcjonalnym.

Lampę cechuje zastosowanie diod LED, które mogą emitować do 2000 lumenów. Takie rozwiązanie zapewnia bardzo jasne światło, które dodatkowo nie męczy nadmiernie oczu. Jej waga wraz z akumulatorem wynosi 1,9 kg. Została ona dodatkowo wyposażona w zintegrowany uchwyt, który ułatwia jej przenoszenie w inne miejsce. Czas pracy w trybie bezprzewodowym z akumulatorem wynosi w tym przypadku do 240 minut.

Konsumenci doceniają ten produkt nie tylko za wyjątkowo jasne światło, które dobrze rozprasza się w pomieszczeniu, ale również za dobrą jakość wykonania, idącą w parze z niewygórowaną ceną. Dla wielu dodatkową zaletą są jego niewielkie rozmiary, w efekcie można go bez problemów przenosić z miejsca na miejsce.

Ryobi R18ALH-0 5133002339 to lampa warsztatowa o wymiarach: 24 cm x 22 cm. Model waży 1,9 kg. Dioda ma moc równą 25 W.

 

Zalety

Regulacja strumienia światła: Użytkownik ma możliwość regulacji strumienia światła w pionie (360 stopni). Oznacza to, że może tak ustawić lampę, aby świeciła ona w konkretne miejsce. Ułatwia to pracę np. przy wymianie konkretnych części w samochodzie.

Możliwości zasilania: Latarka jest zasilana akumulatorowo, jednak w przypadku rozładowania baterii, możemy podłączyć sprzęt do źródła zasilania za pomocą odpowiedniego zasilacza.

Hak do zawieszenia: Praktycznym rozwiązaniem jest to, że na obudowie znajduje się hak do zawieszenia. W rezultacie możemy łatwo zamontować produkt na ścianie w warsztacie.

 

Wady

Bez akumulatora i ładowarki: Trzeba mieć na uwadze to, że Ryobi R18ALH-0 5133002339 sprzedawany jest bez akumulatora i ładowarki. Konsument musi sam dokupić te elementy, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

 

 

 

 

4. Lampa przenośna bezprzewodowa Philips PENLIGHT LPL18B1

 

Lampa inspekcyjna Philips PENLIGHT LPL18B1 ma poręczne, niewielkie rozmiary, dzięki czemu można ją zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. W jej przypadku źródłem światła są diody LED, które mogą emitować strumień o wartości nawet 85 lumenów. Dodatkowo płynące z nich światło ma barwę, która nie przemęcza nadmiernie wzroku.

Produkt ma smukłą konstrukcję, dlatego z jego pomocą można oświetlić nawet trudno dostępne zakamarki i szczeliny. Jego wymiary wynoszą: długość – 29,8 cm, szerokość – 18,6 cm i wysokość – 26 cm. Waży on mniej niż 2 kg, dlatego nie obciąża on nadmiernie trzymającej go dłoni w czasie pracy.

Konsumenci twierdzą, że ta dobra i tania lampa warsztatowa jest godna uwagi, ponieważ emitowane przez nią światło LED o dużej mocy potrafi wszystko doskonale oświetlić. Ponadto została ona poddana testowi pod kątem upadków i można mieć pewność, że jest odporna na wstrząsy i zniszczenia.

Lampa warsztatowa Philips PENLIGHT LPL18B1 jest zasilana bateriami (3 x AAA). Moc modelu wynosi 1,6 W.

 

Zalety

Kompaktowe wymiary: Z racji tego, że produkt ma niewielkie wymiary, jego przenoszenie nie stanowi żadnego problemu. Stanowi to dodatkową zaletę, kiedy chcemy oświetlić małą szczelinę.

Budowa: Model ma dobrze wyprofilowaną rączkę, dlatego utrzymanie go w dłonie jest proste. Latarka nie wyślizguje się z ręki.

Odporność na działanie temperatur: Producent zapewnia, że lampa działa sprawnie zarówno przy bardzo wysokich, jak i niskich temperaturach.

 

Wady

Moc: Model ma stosunkowo niewielką moc, więc generuje niezbyt intensywne światło. W razie konieczności wykonania bardzo precyzyjnych prac latarka może okazać się mało praktyczna.

Obudowa: Do wykonania obudowy wykorzystano nie najlepsze tworzywa, dlatego trzeba uważać, aby w trakcie użytkowania nie uszkodzić Philips PENLIGHT LPL18B.

 

 

 

 

5. Lampa warsztatowa Emos P4515

 

Pod nazwą Emos P4515 skrywa się ładowalna lampa LED, która jest zasilana akumulatorem litowo-jonowym o napięciu 3,7 V. Została ona wyposażona w hak i magnes, dzięki czemu można ją przymocować do maski samochodu, innych metalowych powierzchni lub zawiesić w odpowiednim miejscu.

W przypadku tego modelu dostępne są trzy różne tryby oświetlenia: 60 LED (akumulator działa do 2,5 godziny), 30 LED (akumulator działa przez 5 godzin) oraz 5 LED (czas pracy akumulatora wynosi aż 25 godzin). Jego wymiary wynoszą: 7,6 cm x 32 cm x 6,6 cm. Został on wyposażony m.in. we wskaźnik ładowania LED, poza tym jest on także odporny na upadki z wysokości 1 m.

Według konsumentów to produkt godny uwagi, ponieważ jest on niezwykle funkcjonalny i poręczny. Jego dolna część może obracać się o 180 st., a z tyłu obudowy znajduje się trójkąt ostrzegawczy, który włącza się osobno. Ponadto produkt jest zabezpieczony przed przeładowaniem.

Emos P4515 to lampa warsztatowa o wymiarach: 6,7 cm x 7,6 cm x 31,7 cm. Model waży ok. 0,5 kg. Produkt wykonano m.in. z tworzywa ABS.

 

Zalety

Stabilność: Podstawa lampy jest solidnie zrobiona. Odpowiednie wyprofilowanie i dobre wyważenie sprawia, że latarka nie przechyla się na boki. Przekłada się to na duży komfort pracy.

Dwa sposoby zasilania: Model jest zasilany nie tylko akumulatorowo. W przypadku rozładowania baterii użytkownik może podłączyć latarkę do źródła zasilania i nadal jej używać.

 

Wady

Wtyczka samochodowa: Jakość wykonania dołączonej do zestawu wtyczki samochodowej nie jest najlepsza. Istnieje ryzyko, że element ten szybko ulegnie uszkodzeniu.

Obracanie: Choć dolną część lampy można obracać, czasami mechanizm się zacina. To utrudnia odpowiednie ułożenie latarki.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką lampę warsztatową kupić ?

 

Lampa warsztatowa to produkt niepozorny i wciąż niedoceniany, a nieraz może okazać się niemal niezastąpiony. Przydaje się on nie tylko w profesjonalnych warsztatach samochodowych, ale również w przydomowych garażach. Jest on energooszczędny, a jednocześnie daje bardzo jasne światło, dzięki któremu wszystko staje się lepiej widoczne. Poniższy poradnik jest podpowiedzią, jaką lampę warsztatową wybrać, by móc cieszyć się jej funkcjonalnością.

Rodzaje lamp warsztatowych

Wśród lamp warsztatowych możemy wyróżnić ich kilka rodzajów, a najpopularniejsze są świetlówki i halogeny. Te pierwsze są nie tylko tanie, mają także prostą budowę i dają dużą ilość rozproszonego światła. Ponadto można je umieścić w dowolnym miejscu w garażu, ponieważ da się je podwieszać oraz umieszczać w różnych zakamarkach, w zależności od naszych potrzeb.

Z kolei lampy halogenowe, to tak naprawdę produkty LED. Można je ustawić na stabilnych nóżkach w każdym miejscu, a dodatkowo skierować strumień światła tam, gdzie tego potrzebujemy. Inaczej określane są one mianem naświetlaczy, są dość solidne i dają jasne światło. Mogą być nieco droższe niż zwykłe świetlówki, ale często okazują się lepszym rozwiązaniem, ze względu na możliwość ustawienia ich na półce, czy nawet zawieszenia na masce auta. Ich wadą może być jednak to, że zwykle trzeba je podłączyć do gniazdka sieciowego, a to może ograniczać nasze pole manewru.

 

Moc i liczba lumenów

Im większa będzie moc lampy warsztatowej i liczba jej lumenów, tym jaśniejsze będzie ona dawać światło. Wartość tych parametrów musimy dostosować do powierzchni, jaką chcemy oświetlić. Im większy mamy garaż, tym także moc wybranego przez nas produktu powinna być większa.

Jako główne oświetlenie warsztatu dobrze może sprawdzić się zwykła, przewodowa lampa halogenowa o mocy ok. 60 W, a nawet wyższej. Z kolei do doświetlania trudno dostępnych miejsc lepsze będą małe modele przenośne LED. Powinny mieć ok. 100 diod, by dawać wystarczająco jasne światło.

 

Napięcie

Jeśli zdecydujemy już, jaka lampa warsztatowa jest najlepsza pod względem jej rodzaju i mocy, musimy się zastanowić, jak wysokiego napięcia od niej oczekujemy. Modele o napięciu 12 V są zazwyczaj niezbyt dużych rozmiarów i najczęściej są one zasilane diodami LED lub akumulatorami. Zwykle mniejsze napięcie wiąże się z mniejszą liczbą lumenów, więc jeżeli zależy nam na jaśniejszym i silniejszym świetle, lepiej zdecydować się na produkt o napięciu 24 V. Jest on zasilany akumulatorami lub czerpie energię z gniazdka sieciowego.

 

Trwałość

Trwałość lampy warsztatowej odgrywa dużą rolę, ponieważ będzie ona użytkowana w dość trudnych warunkach. W warsztatach i garażach jest dużo kurzu i środków chemicznych, dlatego musi być ona odporna na te czynniki. Ponadto jej obudowa powinna być wodoszczelna i odporna na wstrząsy oraz ewentualne upadki.

Jeśli planujemy przenosić lampę z miejsca na miejsce podczas pracy, dobrym wyborem może być produkt z tzw. koszyczkiem, który zabezpieczy go przed zbiciem. Warto, by wybrany przez nas model był dodatkowo wykończony materiałem amortyzującym upadki, np. gumą.

 

Możliwości mocowania lampy

Im więcej możliwości mocowania będzie miała lampa, tym bardziej funkcjonalna ona będzie. W efekcie będziemy mogli wykorzystywać ją na wiele sposobów. Warto pamiętać, że nie w każdym garażu jest możliwość zawieszenia produktu na haku, czy na suficie, dlatego warto sięgać po modele ze stojakiem, które można swobodnie postawić np. na podłodze, czy półce. Niektóre lampy są dodatkowo wyposażone w specjalne magnesy, za pomocą których możemy przyczepić je choćby pod maską samochodu. To duże udogodnienie zwłaszcza dla osób, które uwielbiają majsterkować przy swoim aucie.

 

Lampa z lupą

Lampa warsztatowa z lupą przyda się osobom, które często wykonują prace wymagające niezwykłej precyzji lub zajmują się np. modelarstwem. Zwykle są to produkty LED lub halogenowe, a lupa umieszczana jest na środku. W przypadku tańszych modeli soczewka ma pojedyncze powiększenie (od 2,5 do 8 dioptrii), a przy zakupie droższych możemy mieć możliwość dowolnej regulacji powiększenia.

Tego rodzaju lampy zasilane są z gniazdek sieciowych. Można je swobodnie przymocować do blatu lub innego miejsca, które można złapać za pomocą małego imadła. To może zwiększać ich komfort użytkowania, wpływa też na lepsze dopasowanie zakupionego produktu do własnych preferencji.

Pojemność akumulatora

Wiele osób przekonuje, że najlepsza lampa warsztatowa to ta zasilana akumulatorem. Jeżeli zdecydujemy się na taki model sprawdźmy, jaką pojemność ma jej źródło zasilania. Im bardziej pojemny będzie akumulator, tym dłużej produkt będzie mógł pracować. Niektóre umożliwiają nawet swobodną pracę przez cały dzień, bez konieczności ładowania. Są to zazwyczaj produkty o pojemności ok. 300 mAh i większej.

 

Lampy warsztatowe w dobrych cenach

Lampy warsztatowe różnią się pomiędzy sobą ceną, a wszystko zależy od producenta, mocy, liczby lumenów, a często także ich rodzaju. Najtańsze modele o niewielkich rozmiarach i zasilaniu z gniazdka sieciowego kosztują ok. 20-50 zł. Z kolei za produkty renomowanych marek, o większej mocy i bardziej mobilne, będziemy musieli zapłacić zazwyczaj powyżej 100 zł. Duże i profesjonalne lampy na stojakach mogą kosztować nawet powyżej 1000 zł.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ