Mieszarki ranking

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

W sklepach można znaleźć wiele mieszarek, dlatego wybór konkretnego modelu często nie jest oczywisty. Postanowiliśmy więc przygotować ranking, w którym znajdą się najczęściej polecane przez konsumentów produkty. Tworząc zestawienie skupiliśmy się nie tylko na recenzjach Internautów, ale wzięliśmy pod uwagę także moc urządzeń, materiały użyte do ich produkcji, a także komfort użytkowania. Zgodnie z naszymi ustaleniami jedną z najbardziej funkcjonalnych mieszarek jest Collomix XO 1. Prezentowany model ma długi kabel zasilający, więc nic nie krępuje naszych ruchów. Dodatkowo dobrze wyprofilowane uchwyty sprawiają, że utrzymanie sprzętu w dłoniach nie jest trudne. Wpływa to nie tylko na komfort, ale także bezpieczeństwo użytkowania. Wykonana z mocnych tworzyw obudowa gwarantuje dobrą ochronę dla znajdującego się w środku mechanizmu. Jeśli jednak ten produkt Cię nie przekonał, poznaj opisy innych modeli. Na drugim miejscu w rankingu uplasowała się mieszarka Hitachi UM16VST M14. Jest ona stosunkowo lekka, więc nie obciąża dłoni.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Przy pomocy maszyny szybko i dokładnie wymieszasz zaprawę niezbędną do przeprowadzenia remontu. Moc mieszadła wynosi 1010 W, co gwarantuje dużą wydajność produktu. W ciągu minuty mieszarka jest w stanie wykonać nawet 680 obrotów. Produkt wykonano z wytrzymałych materiałów, dlatego będzie Ci służył przez wiele lat.

Wady

Niestety, w czasie pracy generowane są wstrząsy, które poważnie obciążają dłonie i nadgarstki. Urządzenie pozbawione jest odpowiedniego tłumika, który by je zneutralizował.

Podsumowanie

Prezentowany model jest w stanie jednorazowo wymieszać nawet 40 l farby, zaprawy lub kleju. Narzędzie pozytywnie przeszło liczne testy, które potwierdziły, że produkt spełnia europejskie normy. Maszyna poradzi sobie również zaprawami o dużej ziarnistości. Dzięki temu z pomocą tego modelu wykonasz niemal wszystkie prace remontowe.

Drugi wybór

Zalety

Mieszarka jest niezastąpionym urządzeniem w czasie remontu. Z jej pomocą wymieszasz nawet 50 l zaprawy. Duża moc sprawia, że mieszanie przebiega szybko i dokładnie. W ciągu jednej minuty sprzęt wykonuje od 150 do 300 obrotów, dlatego sprawdzi się przy mieszaniu zapraw gruboziarnistych.

Wady

Niektórzy użytkownicy podają, że mieszarka jest dość głośna. Warto więc pamiętać o nausznikach ochronnych.

Podsumowanie

Atrakcyjna cena produktu przekonała wielu konsumentów do zainwestowania w niego. Sprzęt ma duży zderzak, który zabezpiecza całą konstrukcję przed uszkodzeniem. Narzędzie zostało wykonane z wytrzymałych materiałów, które poradzą sobie z mieszaniem niemal każdej zaprawy.

Rozważ też

Zalety

Prezentujemy profesjonalne urządzenie dwubiegowe o mocy 1600 W. Zapewnia to użytkownikowi dużą wydajność pracy, a także gwarantuje poradzenie sobie z gęstymi zaprawami. Przy pomocy produktu dasz radę jednorazowo wymieszać nawet 90 l masy. Urządzenie jest dostosowanie do długotrwałej ciągłej pracy, dlatego narzędzie sprawdzi się na budowach.

Wady

Przy zakupie otrzymasz śmigło niezbędne do mieszania zaprawy. Niestety, element ten ma dość duże gabaryty, co utrudnia manewrowanie nim i pracę z użyciem mniejszej ilości zaprawy.

Podsumowanie

Jest to funkcjonalne narzędzie, które cechuje się intuicyjną obsługą. W konsekwencji nawet osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z mieszarki, nie będą miały problemu z jej używaniem. Sprzęt został wykonany z bardzo solidnych materiałów, dlatego wytrzyma silny wstrząs i jest odporne na uszkodzenia mechaniczne.

 

 

Najlepsze mieszarki w 2024 roku

 

Dobra i tania mieszarka dla malarza pokojowego, albo tynkarza to podstawa warunkująca dobrą pracę. Ponieważ nikt nie lubi przepłacać, ale każdy stara się otrzymać najlepszy sprzęt z możliwych, powstało poniższe zestawienie, gdzie prezentujemy różne modele mieszarek. Więc jeśli właśnie stoisz przed decyzją, którą z mieszarek wybrać – zapraszamy do lektury.

 

Nasze zalecenia

 

Collomix XO 1 M14 CX20406

 

Najdroższy w naszym zestawieniu jest model Collomix XO 1 M14 CX20406, produkt rodem z Niemiec. Firma Collomix od 40 lat zajmuje się produkcją najwyższej jakości narzędzi i maszyn do mieszania zapraw i przygotowywania mieszanek różnego typu. Dzięki doświadczeniu firma oferuje wiele elektronarzędzi profesjonalnie wykonujących każde zadanie. Moc mieszadła Collomix XO 1 M14 CX20406 wynosi 1010 W.

Średnica mieszadła wynosi 120 mm, a liczba obrotów na minutę wynosi 680. Urządzenie jednorazowo może wymieszać 40 litrów zaprawy, kleju, czy farby. Każda produkowana sztuka mieszarki przechodzi testy emisji hałasu i wibracji u producenta, aby spełnić normy europejskie.

Będące w wyposażeniu mieszadło WK 120, mocowane za pomocą gwintu M14, jest przeznaczone do mieszania zapraw o dużej ziarnistości, takie jak zaprawy murarskie, tynkarskie cementowo-wapienne, kleje do płytek, beton czy jastrych.

Dzięki starannie prowadzonym badaniom wytrzymałościowym przez Collomixa i starannemu wykonaniu mieszadło to wytrzymuje codzienną wielogodzinną pracę w trudnych warunkach budowy. Potwierdzają to użytkownicy, którzy opisują, że mimo wielokrotnych upadków mieszadło pracuje bez zarzutu. Ponadto jest dobrze wyważone i łatwo się prowadzi. Jednym słowem jest to najlepsza mieszarka.

Collomix XO 1 to mieszarka o mocy 1010 W. Produkt ma następujące wymiary: 60 cm x 33 cm x 20 cm, a jego waga to ok. 7,2 kg. Długość kabla zasilającego wynosi 4 m.

 

Zalety

Jakość: Wykonana z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem szklanym obudowa wykazuje odporność na uszkodzenia i bardzo dobrze zabezpiecza znajdujący się w środku silnik. W związku z tym produkt nie ulega awariom.

Rękojeść: Stalowa rękojeść jest solidnie wykonana. Dodatkowo element ten został odpowiednio wyprofilowany, więc użytkownik ma zagwarantowany pewny chwyt i może łatwo manewrować urządzeniem.

Ciągła praca: Prezentowany model jest przystosowany do pracy ciągłej, dlatego świetnie sprawdzi się na budowach. Jak zapewniają konsumenci, produkt nie nagrzewa się zbyt szybko.

Kabel zasilający: Urządzenie wyposażono w długi kabel zasilający, który gwarantuje komfort w trakcie pracy. Nic nie ogranicza naszych ruchów i możemy przystąpić do pracy, nawet jeśli źródło zasilania znajduje się w dużej odległości od nas.

Obsługa: Sprzęt wyróżnia łatwy system obsługi, dzięki czemu użytkowanie modelu nie sprawia problemów.

 

Wady

Głośność: Część osób uważa, że sprzęt generuje stosunkowo duży hałas w trakcie pracy, co dla niektórych użytkowników może okazać się uciążliwe.

 

 

 

 

Hitachi UM16VST M14

 

Mieszadło Hitachi UM16VST M14 zdobyło wiele pochlebnych komentarzy od konsumentów, dlatego też nie mogło zabraknąć tego modelu w naszym zestawieniu. Urządzenie ma moc równą 1500 W. W związku z tym dobrze radzi sobie z mieszaniem zapraw czy klejów. Wydajny silnik nie zacina się w trakcie pracy i nie przegrzewa, dzięki czemu możemy szybko wykonać zadanie (nie trzeba robić przerw).

Prezentowane mieszadło waży 5,4 kg, więc nie obciąża zbyt szybko dłoni. Produkt wyposażono w wygodne uchwyty. Zdaniem konsumentów rączki nie wyślizgują się z dłoni. Nie ma więc obaw o to, że urządzenie upadnie na podłogę, co mogłoby być niebezpiecznie dla użytkownika i doprowadzić do uszkodzenia sprzętu.

Publikowane w Internecie opinie wskazują, że Hitachi UM16VST M14 to model, w który warto zainwestować. Urządzenie wykonano z mocnych tworzyw. Zaletą mieszarki jest także łatwa obsługa i możliwość szybkiego dopasowania ustawień do preferencji konsumenta.

Hitachi UM16VST M14 to mieszarka do zapraw o mocy 1500 W. Długość urządzenia wynosi 32 cm, a dołączone do zestawu mieszadło liczy 16 cm. Waga produktu jest równa 5,4 kg.

 

Zalety

Moc: Prezentowana mieszarka ma dużą moc, co gwarantuje efektywną pracę. Urządzenie dobrze radzi sobie z mieszaniem zapraw, klejów czy farb. Jak zapewniają konsumenci, sprzęt nie zacina się w trakcie pracy.

Łagodny start: Model ma funkcję łagodnego startu, dzięki czemu mamy zapewniony komfort i nie ma obaw o to, że mieszarka wypadnie nam z rąk z uwagi na swoją moc.

Ustawienie: Użytkownik ma możliwość łatwego ustawienia preferowanej prędkości obrotów. W efekcie może szybko dostosować pracę urządzenia do aktualnych potrzeb.

Wyposażenie: Do zestawu dołączono m.in. mieszadło, szczotki węglowe i klucz imbus. W związku z tym zaraz po rozpakowaniu modelu możemy przystąpić do pracy i nie musimy dokupywać żadnych, dodatkowych elementów.

 

Wady

Obudowa: Pewna grupa Internautów zauważyła, że na powierzchni obudowy stosunkowo szybko pojawiają się zarysowania. Nie wpływa to jednak na funkcjonalność produktu.

 

 

 

 

Graphite 58G784

 

Ranking mieszarek kontynuujemy modelem Graphite 58G784. Ta profesjonalna, dwubiegowa maszyna ma silnik o mocy 1600 W. Dzięki dużej mocy mieszarka radzi sobie z gęstymi masami i jednorazowo miesza do 90 litrów.

Jest ona również przystosowana do pracy ciągłej na dużych placach budowy. Obroty na pierwszym biegu są w granicach 100 – 420 na minutę. Drugi bieg pozwala na pracę z prędkością od 150 do 600 obrotów na minutę. Użytkownik samodzielnie reguluje prędkość obrotów oraz może wybrać funkcję płynnego rozruchu.

Aby urządzenie było w pełni bezpieczne, producent wyposażył je w blokadę uniemożliwiającą przypadkowe włączenie. A dla wygody użytkowania mieszarka posiada rękojeść wyprofilowaną w ergonomiczny sposób i pokrytą antypoślizgowym materiałem, co wpływa, na jakość pracy z urządzeniem.

Masa kompletnego mieszadła gotowego do pracy wynosi 5,86 kg. Urządzenie ma w zestawie 2 rodzaje mieszadeł: do zapraw gęstych i rzadkich, umieszczone w walizce z tworzywa sztucznego, ułatwiającej przenoszenie całości. Opinie o mieszarkach Graphite 58G784, jakie znaleźliśmy mówią, że jest to funkcjonalne urządzenie, tak wytrzymałe, że po zmieszaniu 2 ton tynku cementowo-wapiennego nawet się nie rozgrzał.

Mieszarka Graphite 58G784 ma moc 1600 W. Wymiary produktu to: 34 cm x 24,5 cm, a jego waga wynosi ok. 6 kg (wraz z mieszadłem).

 

Zalety

Walizka: Do kompletu dołączono solidnie wykonaną walizkę, która umożliwia bezpieczne przechowywanie urządzenia. Nie musimy się też martwić o to, że sprzęt zniszczy się w trakcie transportu.

Nie nagrzewa się: Konsumenci w swoich recenzjach podkreślają, że obudowa produktu nie nagrzewa się zbyt szybko. W związku z tym możemy korzystać z urządzenia przez długi czas i nie musimy robić przerw, które wydłużają pracę.

Uchwyty: Umieszczone po bokach uchwyty są dobrze wyprofilowane. Dodatkowo elementy te wykonano z dobrych gatunkowo tworzyw – dłonie nie ślizgają się po powierzchni, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.

 

Wady

Mieszadło: Niektóre osoby twierdzą, że dołączone do zestawu mieszadło jest zbyt duże, więc konieczny jest zakup mniejszego modelu.

 

 

 

 

Dedra DED7928

 

Firma Dedra to polski producent działający na rynku elektronarzędzi od 25 lat. Celem firmy jest dostarczenie klientom produktów o nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych i dobrej jakości, a jednocześnie dostępnych cenowo. Kolejny model, jest właśnie tego producenta i jest to Dedra DED7928. To również mieszarka dwubiegowa.

Pierwszy bieg pracuje przy prędkościach obrotowych wrzeciona od 0 do 500 obrotów na minutę, a drugi bieg ma obroty od 0 do 700 na minutę. Przy takich obrotach bez problemu urządzenie poradzi sobie z mieszaniem masy gipsowej, zapraw klejowych lub farb.

Dodatkowo, obroty te mogą być płynnie regulowane przez użytkownika. Natomiast specjalny system odprowadzania ciepła powoduje, że mieszarka została przystosowana do pracy ciągłej i wytrzymuje obciążenie, jakie za sobą niesie średni plac budowy. Waga całego urządzenie wynosi 9,5 kg, a mieszadło ma średnicę 120 mm i jest mocowane gwintem M14.

Ponadto producent oferuje swoim klientom pełną obsługę serwisową gwarancyjną, jak i pogwarancyjną. Na produkt Dedra DED7928 producent udziela 24 miesięcznej gwarancji. Nic dziwnego, więc, że klienci, którzy mieszarkę kupili oceniają ją jako bardzo dobry produkt.

Dedra DED7928 to dobra mieszarka do 300 zł. Moc sprzętu wynosi 1200 W, a wymiary opakowania to: 23 cm x 34 cm x 29 cm. Urządzenie ma zasilanie sieciowe.

 

Zalety

Uchwyt: Pokryty antypoślizgową powłoką uchwyt stanowi dobre zabezpieczenie przed wyślizgnięciem się urządzenia z dłoni. W efekcie użytkownik ma zapewnioną ochronę.

Zastosowanie: Do sprzętu można mocować różnego rodzaju końcówki z gwintem zewnętrznym M14. Dzięki temu modelu jest uznawany za funkcjonalny.

Głośność pracy: Osoby, które miały okazję przetestować mieszarkę Dedra DED7928 zapewniają, że nie generuje ona zbyt dużego hałasu w trakcie pracy, co jak wiadomo, mogłoby być uciążliwe.

 

Wady

Obsługa: Część osób uważa, że obsługa modelu jest skomplikowana, szczególnie dla osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z tego typu urządzeń.

Obroty: Sprzęt nie ma funkcji obrotu w dwie strony, co dla niektórych użytkowników jest sporym minusem.

 

 

 

 

Einhell TC-MX 1400 E 4258597

 

Ostatni opisywany model to produkt niemiecki, a jego producent, firma Einhell, posiada 50 lat doświadczenia w branży wciąż rozwijając swoje produkty. Początkowo firma rozwijała się na terenie Niemiec, a obecnie posiada na całym świecie 40 spółek satelitarnych.

Misją firmy jest dostarczanie sprzętu, który spełni oczekiwania majsterkowiczów. Wszystkie produkty firmy są objęte 24 miesięczną gwarancją, przy czym firma na własny koszt odbiera od klienta reklamowany produkt i dostarcza naprawiony. Opisywana mieszarka Einhell TC-MX 1400 E 4258597, to jednobiegowe urządzenie przeznaczone do farb i zapraw marki Einhell.

Moc znamionowa wynosi 1400 W, a prędkość obrotowa jest płynnie regulowana od 0 do 750 obrotów na minutę. Waga kompletnego urządzenia wynosi 3,82 kg. Dołączone w zestawie mieszadło ma średnicę 135 mm i jest osadzone na wrzecionie narzędziowym M14.

Według klientów jest to dobre mieszadło do farb dla malarzy pokojowych. Jest funkcjonalne i proste w obsłudze. Sprawdza się również przy mieszaniu klejów i innych, niezbyt gęstych substancji.

Einhell TC-MX 1 to mieszarka o mocy 1400 W. Można podłączyć do niej różnego rodzaju końcówki z uchwytem M14. Prędkość urządzenia to 750 obr./min.

 

Zalety

Mieszadło: Wiele osób potwierdza, że dołączone do zestawu mieszadło jest solidnie wykonane i znajduje zastosowanie przy wielu pracach.

Uchwyty: Z uwagi na dobrze wyprofilowane uchwyty użytkowanie produktu jest wygodne. Rączki pokryto dobrej jakości, antypoślizgowym materiałem gwarantującym pewny chwyt. Dzięki temu użytkownik ma zapewnione bezpieczeństwo podczas pracy.

 

Wady

Nagrzewa się: Niektórzy użytkownicy twierdzą, że obudowa szybko się nagrzewa, dlatego nie zaleca się, aby używać urządzenia bez przerwy.

Głośność: Zdaniem niektórych osób mieszarka jest głośna. Generowany przez produkt dźwięk nie jest przyjemny.

 

 

 

 

Jaką mieszarkę kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Mieszarka to urządzenie przeznaczone do wykonywania zapraw. Z jej pomocą możemy dokładnie wymieszać składniki, otrzymując tym samym jednolitą konsystencję. Samo przygotowanie mieszaniny zajmuje bardzo mało czasu. Dlatego też jest to sprzęt, który sprawdzi się w trakcie każdego remontu. Jednak na rynku dostępne są modele występujące w różnych wariantach, co może utrudnić dokonanie zakupu. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jaką mieszarkę wybrać.

Zasilanie

Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na sam sposób zasilania danego modelu. Wśród dostępnych w sklepach urządzeń wyróżniamy modele zasilane:

Sieciowo – to wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdych warunkach. Choć taki sprzęt może nas trochę ograniczać ruchowo, jest on bardzo wygodny. Ponadto takie urządzenie charakteryzuje się wysoką mocą.

Akumulatorowo – jest to wygodne rozwiązanie w przypadku, gdy dużo podróżujemy. Takie mobilne urządzenie nie będzie nas ograniczać ruchowo. Należy jednak pamiętać o uprzednim naładowaniu przyrządu.

 

Rodzaje – jaka jest najlepsza mieszarka?

Decydując się na zakup mieszarki do zapraw, warto zwrócić uwagę na rodzaje urządzeń dostępnych w sklepach. Wśród nich wyróżniamy modele:

Ręczne – to małe urządzenia, które sprawdzą się świetnie jako mobilny sprzęt. Z tego też powodu, moc takiego modelu jest o wiele mniejsza, co idzie w parze z samą wydajnością. Dlatego sprawdzi się on tylko do przygotowywania małej ilości zapraw.

Stacjonarne – jest to wygodne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy wykonują ciężką pracę. Mieszarki bębnowe to przykład modeli stacjonarnych. Za ich pomocą jednorazowo można zmieszać bardzo dużą ilość zaprawy.

Ze stojakami – to rodzaj mieszarek, które są mobilne, a mimo to mają dość spory rozmiar oraz dużą wagę. Taki sprzęt jest uniwersalny.

 

Mieszarka i mieszadło

Warto również zwrócić uwagę na samo mieszadło. Ważne jest to, gdyż różne końcówki przeznaczone są do różnych zapraw. Z tego też powodu, nie ma mieszadła uniwersalnego. Dlatego wiele mieszadeł różni się od siebie przede wszystkim pod względem kierunku mieszania. Może ono zachodzić zarówno poziomo, jak i pionowo. Oprócz tego warto również zwrócić uwagę na samo przeznaczenie modelu, które jest zawsze jasno określone przez samego producenta.

Wykonanie

W sklepach dostępnych jest wiele modeli mieszarek, które różnią się od siebie nie tylko pod względem parametrów, ale przede wszystkim wykonania. Wśród najbardziej popularnych materiałów wykorzystywanych do produkcji takiego sprzętu wyróżniamy:

Stal – mieszarki stalowe nie są praktyczne ze względu na wysokie ryzyko powstania rdzy, co wpływa na jakość przygotowywanej zaprawy.

Stal nierdzewna – takie mieszarki są bardzo uniwersalne oraz przede wszystkim odporne na korozję. Z drugiej strony, sprzęt ten jest stosunkowo ciężki, a sama stal nierdzewna powoduje przywieranie składników do jej powierzchni, co jest trudne do usunięcia.

Stal z warstwą nieprzywierającą – to wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdych warunkach. Czyszczenie takiego przyrządu jest o wiele szybsze. Jednak cena takiej mieszarki jest stosunkowo wysoka.

Włókno węglowe – charakteryzuje się trwałością oraz lekkością. Urządzenie wykonane z tego tworzywa jest bardzo wydajne.

 

Funkcja DUO

Decydując się na zakup profesjonalnej mieszarki, oprócz podstawowych parametrów i opcji zwróć uwagę czy wybrany przez Ciebie model posiada funkcję DUO. Jeśli tak, do takiego sprzętu będziesz mógł zamontować dodatkowe mieszadło, które z pewnością przyspieszy proces przygotowywania zaprawy. Jest to jednak opcja dostępna tylko w wybranych modelach.

 

Prędkość obrotowa

Najlepsza mieszarka to taka, która w pełni ułatwi nam przygotowanie zaprawy. Na to przede wszystkim składa się prędkość, z jaką obraca się mieszadło w danym urządzeniu. Oznaczana jest ona za pomocą jednostki rpm. Standardowe urządzenie to takie, którego prędkość obrotowa wynosi ok. 700 rpm.

 

Ilość biegów i maksymalna masa mieszanej substancji

Kupując mieszarkę do zapraw oprócz samej prędkości, zwróć uwagę na liczbę biegów dostępnych w danym przyrządzie. Od tego zależy jakość przygotowanej przez nas zaprawy. Niektóre składniki powinno się mieszać pomału, by scaliły się ze sobą w jedną całość. Dlatego ważne jest, aby dana mieszarka posiadała kilka biegów. Standardowy model posiada ich dwa.

Mieszarkę należy również dobrać do zaprawy i jej maksymalnej masy. W sklepach dostępne są modele, których wartość wynosi od 40 kg do 50 kg.

 

Waga sprzętu

Wybierając ręczną mieszarkę, koniecznie zwróć uwagę na parametry danego modelu. Bardzo ważne jest, by sprawdzić jego wagę. Należy pamiętać, że będziemy używać tego sprzętu ręcznie, co przy dłuższym mieszaniu może powodować dyskomfort. Dlatego radzimy wybrać urządzenie, którego waga całkowita nie przekracza 5,5 kg. Jednak na rynku dostępne są i takie modele, których waga przekracza nawet 14 kg.

 

Mieszarki w dobrych cenach

Cena mieszarek do zapraw zależy przede wszystkim od rodzaju oraz możliwości danego modelu. Najtańsze są urządzenia ręczne, często zasilane akumulatorowo. Cena takiego sprzętu nie przekracza 500 złotych. Zdecydowanie droższym wariantem są mieszarki stacjonarne, które dają możliwość przygotowania zaprawy o dużej objętości. Koszt zakupu takiego przyrządu przekracza często nawet kilkanaście tysięcy złotych.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ