Ranking 5 najlepszych młotów udarowych w 2025

Ostatnio aktualizowane: 18.01.25

 

Młot udarowy – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Remont w mieszkaniu wymaga zakupu specjalistycznego sprzętu, który ułatwi prace budowlane oraz instalacyjne. Jednym z takich urządzeń jest profesjonalny młot udarowy. Aby produkt się sprawdził należy wybrać najlepszy z możliwych, więc przygotowaliśmy niewielkie zestawienie, w którym opisaliśmy wady i zalety 5 modeli, z których najlepszym jest Bosch GSH 11 E 0611316708. Wysoka moc znamionowa sprawia, że model może pracować nieprzerwanie przez kilkadziesiąt minut. Poza tym maszyna jest w stanie wykonać do 1890 obrotów na minutę, co gwarantuje szybką pracę. Do wykonania sprzętu użyto najwyższej jakości materiałów, które zapewniają bezpieczne użytkowanie. Dodatkowo, obsługa młota jest prosta i intuicyjna, więc może być on używany nie tylko przez profesjonalistów. Sprzęt może być obsługiwany przez zarówno osoby prawo, jak i leworęczne. Alternatywą dla modelu jest Makita HM0870C. Ten sprzęt cechuje się niewielką wagą, więc jego używanie nie powinno przesadnie obciążyć nadgarstka. Duża moc znamionowa gwarantuje szybką i wydajną pracę, bez konieczności jej przerywania w celu ochłodzenia silnika.

Przewodnik zakupowy – Jaki młot udarowy kupić?

 

Młot udarowy to urządzenie przeznaczone do wykonywania otworów w betonie i innych twardych materiałach. Jest to sprzęt, który jest przeznaczony zarówno dla profesjonalistów, jak i do użytku amatorskiego. W sklepach dostępnych jest wiele modeli, które różnią się od siebie pod względem mocy i liczby obrotów. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jaki młot udarowy wybrać.

 

 

Moc – jaki jest najlepszy młot udarowy?

Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w trakcie wybierania młota udarowego jest jego moc. To właśnie od niej zależy, który model jest najlepszy. Należy jednak pamiętać, że na opakowaniu danego urządzenia, często podawana jest moc nominalna zamiast użytecznej. Jest to ta, która informuje o ilości pobieranej energii. Moc użyteczna może zostać obliczona jako 50 – 60% mocy nominalnej. Same młoty udarowe dzielą się jednak na dwa rodzaje, ze względu na stopień zaawansowania użytkownika:

Amatorskie – to modele o mocy wahającej się w granicach 600 W – 700 W.

Profesjonalne – to sprzęt, który ma moc wynoszącą nawet 1500 W.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Jest to młot udarowy, który nie zmęczy naszych rąk nawet przy dłuższym użytkowaniu. Dzieje się tak za sprawą systemu antywibracyjnego. Jest to sprzęt, który dzięki swojej efektywności może bardzo długo działać, nawet gdy często go wykorzystujemy.

Wady

Niektórzy konsumenci narzekają na dłuto prezentowanego młota. Od czasu do czasu wypada ono z blokady, co może wydłużyć naszą pracę - musimy od nowa umieścić je w odpowiednim miejscu. Na szczęście nie zdarza się to zbyt często.

Podsumowanie

Młot przeznaczony jest do użytkowania domowego, jak i profesjonalnego. Jest on bardzo solidnie wykonany i nawet przy dłuższej pracy jest bardzo efektywny. Jedyną wadą tego młota jest wypadające dłuto. Przed rozpoczęciem pracy warto sprawdzić, czy zostało ono odpowiednio przytwierdzone.

Drugi wybór

Zalety

Młot wyposażony został w specjalny, miękki uchwyt. Ułatwia on pracę i zapobiega pojawieniu się bolących odcisków. Za sprawą specjalnych technologii sprzęt działa bez zarzutów przez długi czas, dlatego prace remontowe przebiegają szybko i bez większych problemów.

Wady

Niektóre części młota udarowego wykonane zostały z niezbyt dobrego tworzywa sztucznego. Może to powodować uszkodzenia młota lub pękanie tych właśnie części.

Podsumowanie

Model swoją popularność zawdzięcza głównie stabilizującemu układowi elektronicznemu. Zapewnia nam on szybką i płynną pracę. Używanie młota jest przyjemne ze względu na miękki uchwyt.

Rozważ też

Zalety

Do zestawu dołączonych zostało kilka ciekawych elementów, takich jak wiertło czy dłuto, które pomogą nam w innych, domowych naprawach. Jest to bardzo solidny sprzęt, który posłuży nam przez wiele lat. Poza tym jest łatwy w obsłudze.

Wady

Jest to jeden z cięższych młotów udarowych na rynku. Przy dłuższej pracy nasze ręce mogą się łatwo zmęczyć. To z kolei może spowodować, że nasza praca potrwa dłużej, niż sobie zaplanowaliśmy.

Podsumowanie

Model przechowywany jest w walizce, która ochrania sprzęt przed ewentualnymi uszkodzeniami, a także pozwala nam na łatwiejsze przenoszenie. Jest to jednak produkt polecany dla trochę silniejszych osób.

 

Częstotliwość udarów

Ważną właściwością młota udarowego jest również częstotliwość udarów, jakie potrafi wytworzyć dane urządzenie. Udar to uderzenia w przód i w tył liczone na minutę. Najbardziej profesjonalne modele to takie, których liczba drgań wynosi ok. 4000. Należy pamiętać, że im wyższa jest jej wartość, tym wydajniejsza będzie praca z takim urządzeniem. To również ma wpływ na zużycie energii przez nasz młot udarowy.

 

Prędkość obrotowa

Oprócz częstotliwości udarów, ważna jest również sama prędkość obrotowa. To od niej zależy jakość pracy, czyli wiercenia dziur w ścianach i pokonywanie przez wiertło oporów. Same obroty można dostosować nie tylko pod względem ich prędkości, ale także częstotliwości. Jest to bardzo przydatna funkcja, zwłaszcza gdy przyjdzie nam pracować z różnego rodzaju materiałami. W ten sposób przedłużymy również żywotność naszego przyrządu.

 

Typ uchwytu

Decydując się na zakup młota udarowego, warto również zwrócić uwagę na rodzaj uchwytu, który odpowiada za wygodne użytkowanie. W sklepach dostępne są dwa warianty. Pierwszym z nich jest SDS PLUS. Jest to taki, który posiada końcówkę o średnicy 25 mm. Drugim natomiast jest SDS max. Taki młot udarowy ma końcówkę o średnicy 40 mm.

 

Regulacja obrotów i udarów

Wybierając młot udarowy, warto również zwrócić uwagę nie tylko na możliwą regulację obrotów, ale także na ustawienia natężenia udarów w danym urządzeniu. Jest to bardzo ważna opcja, dzięki której będziemy w stanie dostosować nasze urządzenie do materiału, na którym zamierzamy właśnie pracować. W ten sposób, przedłużymy żywotność naszego urządzenia oraz zmniejszamy zużycie energii.

 

Tłumienie drgań

Decydując się na zakup takiego urządzenia, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na tłumienie drgań. Najlepszy młot udarowy to taki, który odpowiednio amortyzuje uchwyt w trakcie pracy. Dlatego też użytkowanie takiego sprzętu jest zdecydowanie bardziej komfortowe.

 

Zasilanie

Młoty udarowe występują w wielu wariantach, różniących się od siebie pod wieloma względami. Oprócz ilości drgań, czy częstotliwości obrotów, jedną z ważniejszych rzeczy, na które powinno się zwrócić uwagę przy wyborze takiego sprzętu jest sposób zasilania. Najlepszy młot udarowy to taki, który będzie dostosowany do naszych oczekiwań. Wśród dostępnych modeli, wyróżniamy te zasilane sieciowo oraz na akumulatory. Ten pierwszy rodzaj dotyczy urządzeń, które posiadają przewód elektryczny. Zazwyczaj ma on długość ok. 2 metrów lub nawet więcej, więc nie musimy się obawiać, że odległość między kontaktem, a miejscem pracy jest zbyt duża.

Z drugiej strony, taki przewód może ograniczać naszą swobodę ruchów i utrudniać wykonywaną przez nas pracę. Drugi wariant młotów udarowych dostępnych w sklepach, to modele zasilane na akumulatory. Jest to wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się u wszystkich tych, którzy wykonują prace remontowe w różnych miejscach. Z tego powodu, muszą często podróżować ze swoim sprzętem. Ponadto w takim urządzeniu nic nie będzie ograniczało naszych ruchów. Jedynym problemem może się okazać sam akumulator, który przed każdą pracą powinien być naładowany.

 

 

Dodatkowe funkcje

Decydując się na zakup młota udarowego, koniecznie weź pod uwagę modele, które posiadają dodatkowe funkcje ułatwiające wykonywanie pracy. Wśród nich wyróżniamy regulowanie drgań i dokładniejsze ustawienia obrotów. Jest to bardzo wygodne, zwłaszcza gdy pracujemy na materiałach o różnej twardości. Poza tym wśród dostępnych modeli młotów udarowych w sklepach znajdziemy również i takie, które zamiast specjalnych pokręteł do regulacji posiadają wyświetlacz. Pozwala on na regulację pracy sprzętu podaje dokładne dane oraz informacje na temat wybranego trybu. To z pewnością przyda się tym, którzy są mniej wprawieni w obsłudze młota.

 

Młoty udarowe w dobrych cenach

Cena młotów udarowych zależy nie tylko od producenta i jakości wykonania, ale przede wszystkim dostępnych funkcji. Wśród dostępnych modeli, najtańszy sprzęt to taki, którego koszt zakupu nie przekracza 350 złotych. Jest to przyrząd o podstawowych opcjach i regulacji za pomocą pokrętła. Zdecydowanie droższym wariantem są młoty udarowe z wyświetlaczem LCD i dodatkowymi trybami. Cena takiego sprzętu przekracza 700 złotych.

 

 

5 najlepszych młotów udarowych. Opinie w 2025 roku

 

Młot udarowy to specjalistyczne urządzenie do wykonywania wierceń przebiciowych, pomocny przy pracach wyburzeniowych, instalacyjnych i budowlanych. Jeśli masz w planie takie prace i myślisz, aby zakupić dobry i tani młot udarowy, to nasz ranking jest dla Ciebie. Poniżej przedstawiamy opis pięciu różnych młotów udarowych z opisem ich funkcji. Przeczytaj i wybierz ten najlepszy dla siebie.

 

1. Bosch młot udarowy GSH 11 E 0611316708

 

Pierwszy z wybranych, Bosch GSH 11 E 0611316708, to specjalista do prac wyburzeniowych. Moc znamionowa tego młota wynosi 1500 W, a liczba udarów przy nominalnej prędkości obrotowej wynosi od 900 do 1890 na minutę. Natomiast energia udarowa wynosi od 6 do 25 J. Wymiary tego urządzenia wynoszą: długość 570 mm i wysokość 270 mm, a waga to 10.01 kg.

W wyposażeniu standardowym sprzęt posiada dodatkową rękojeść, dłuto płaskie 400 x 25 mm, sukno maszynowe, oraz smar w tubie. Bosch GSH 11 E 0611316708 to w pełni profesjonalne narzędzie, które może usunąć 490 kg betonu w ciągu 60 minut.

System Constant Electronic dba o stałą prędkość udarową urządzenia, niezależnie od aktualnego obciążenia. Model ten jest tak skonstruowany, że nie wymaga od użytkownika dużej siły nacisku, urządzenie ma też do minimum zredukowany poziom drgań. Zastosowana przez producenta izolacja przeciwpyłowa zapewnia urządzeniu długi, bezawaryjny okres eksploatacji.

Izolacje przeciwpyłową ma również wbudowany uchwyt narzędziowy SDS-max. Dłuto można ustawić w 12 różnych pozycjach, a obrotowa rękojeść pozwala na dodatkowe ustawienia dzięki obrotowi wokół osi urządzenia. Dodatkowo jest to model przystosowany zarówno dla prawo, jak i leworęcznych użytkowników. Wśród klientów panuje opinia, że jest to najlepszy młot udarowy Boscha służący do wyburzeń. Sprawdza się w każdych warunkach, jest solidnie wykonany i ma dużą energię udarową.

Bosch GSH 11 E 0611316708 to młot udarowy wyposażony w uchwyt SDS-max. Moc urządzenia wynosi 1500 W, a jego energia udaru to 16,8 J.

 

Zalety

Efektywne działanie: Ze względu na bardzo dużą moc, sprzęt może długo pracować nawet pod większym obciążeniem. Pozwala to znacząco skrócić czas wykonywanego zadania.

Pewne mocowanie osprzętu: Zastosowany uchwyt umożliwia szybką wymianę osprzętu, jest on również gwarancją jego pewnego mocowania. Nawet podczas bardzo trudnych prac można mieć pewność, że wiertło czy dłuto pozostanie na swoim miejscu.

Do profesjonalnego użytku: Urządzenie przyda się nie tylko osobom lubiącym majsterkować, ale również profesjonalnym pracownikom ekipy budowlanej. Sprzęt jest innowacyjny, komfortowy w użytkowaniu i bezawaryjny.

System antywibracyjny: Trzymająca młot udarowy dłoń nie męczy się za szybko. Wpływ na to ma nie tylko stosunkowo nieduża waga, ale też zastosowany system antywibracyjny. Dzięki niemu sprzęt nie drży podczas wiercenia, bądź dłutowania.

Walizka transportowa: Do zestawu wraz z urządzeniem dołączona została specjalna walizka. Można w niej swobodnie przechowywać młot wraz z osprzętem bez ryzyka zgubienia poszczególnych elementów.

 

 

 

 

2. Młot udarowy Makita HM0870C 7,6J SDS-max

 

Makita HM0870C to kolejny model opisywany w rankingu młotów udarowych. Waga tego narzędzia wynosi 5,6 kg, moc znamionowa 1100 W., częstotliwość udarów 2650 na minutę, przy czym siła jednego uderzenia wynosi 11,6 J. Dokładne przyłożenie i rozpoczęcie pracy ułatwiają obniżone obroty na biegu jałowym. Uchwyt narzędziowy zastosowany w tym modelu to SDS-Max.

Urządzenie jest również wyposażone w lampkę sygnalizacyjną wskazującą na uszkodzenie wyłącznika, bądź przewodu. W przypadku nadmiernego zużycia szczotek silnika, automatyczny wyłącznik unieruchomi urządzenie, dzięki czemu nie ulegnie ono awarii.

Ponadto model ten został wyposażony w układ zapewniający stałą prędkość pod obciążeniem, pokrętło ustawienia obrotów, elektroniczną redukcję energii udaru, oraz wielopozycyjną zmianę ustawienia dłuta. Również miękka, antypoślizgowa rękojeść podnosi komfort pracy.

Jako dodatkowe wyposażenie klient znajdzie w walizce, w którą produkt jest pakowany, uchwyt boczny, szmatkę oraz smar do wierteł i dłut. A według klientów jest to młot najlepszy w swojej klasie. Jest on bardzo wytrzymały, funkcjonalny, a używanie nie sprawia kłopotów.

Sprzęt Makita HM0870C ma moc 1100 W i siłę udaru wynoszącą 12 J. Prezentowany model wyposażono w uchwyt SDS-max.

 

Zalety

Stabilizujący układ elektroniczny: Młot udarowy wykorzystuje kilka nowoczesnych technologii, m.in. stabilizujący układ elektroniczny. Zapewnia on stałą częstotliwość udarów podczas pracy, także pod dużym obciążeniem. To pozwala szybciej wykonać określone zadanie.

Obniżone obroty na jałowym biegu: W momencie ustawienia jałowego biegu, urządzenie działa na obniżonych obrotach. To pozwala na precyzyjne przyłożenie młotu do wyznaczonego miejsca i szybsze rozpoczęcie pracy.

Miękki uchwyt: Uchwyt urządzenia został wykonany z miękkiego materiału. Zwiększa to wygodę użytkowania, zwłaszcza podczas długotrwałej pracy. Takie rozwiązanie pozwala też uniknąć otarcia czy zadrapania skóry dłoni.

Dodatkowe wyposażenie: Poza młotem, w zestawie znajduje się także specjalna walizka transportowa przeznaczona do jego przechowywania. Komplet uzupełnia uchwyt boczny zwiększający komfort pracy oraz smar do dłut.

 

Wady

Cena: Sprzęt kosztuje ponad 1800 zł. Tak wysoka cena często sprawia, że konsumenci są zmuszeni znaleźć i kupić nieco tańsze urządzenie (które zwykle okazuje się mniej skuteczne i efektywne).

 

 

 

 

3. Młot udarowy 58G862 SDS-Plus 1500W Graphite

 

Przedostatni w naszym rankingu to specjalistyczny 3-funkcyjny młot udarowy Graphite 58G862 o mocy 1500 W i wadze 5,65 kg. Maksymalna prędkość obrotowa wiertarki wynosi 800 obrotów na minutę, a maksymalna średnica wiercenia w betonie wynosi 36 mm. Natomiast częstotliwość udarów wynosi 3000 na minutę, a energia jednego uderzenia to 4,5 J.

Najważniejsze cechy, jakie urządzenie posiada to beznarzędziowo odłączany przewód zasilający, silnik ustawiony pionowo, zamkniętą rękojeść antypoślizgową, oraz uchwyt wiertarski, szybkozmienny typu SDS-Plus. Zastosowano tu również sprzęgło przeciążeniowe oraz uchwyt antywibracyjny.

Jako wyposażenie dodatkowe użytkownik otrzymuje zestaw dłut, zestaw wierteł, uchwyt boczny i ogranicznik głębokości wiercenia oraz szybkozmienny uchwyt SDS-Plus. Urządzenie to jest niezastąpione podczas skuwania powierzchni otynkowanych, cegieł czy płytek ceramicznych. Wszystko to za sprawą wydajnego udaru pneumatycznego.

Użytkowanie też nie jest męczące dla użytkownika ze względu na specjalny system amortyzacji rękojeści głównej. Użytkownicy określają ten sprzęt, jako bardzo wytrzymały i wydajny.  Radzi sobie bez problemu z otworami o średnicy 30 mm w litym betonie i nie trudne mu wiercenia pod elektrykę domu jednorodzinnego.

Graphite 58G862 to młot udarowy o mocy 1500 W, który wyposażono w uchwyt SDS+. Jego siła udaru wynosi 4,5 J.

 

Zalety

Funkcjonalność: Z pomocą wspomnianego modelu można szybko wykonywać różne prace budowlane. Urządzenie ma tryb wiercenia, wiercenia z udarem oraz podkuwania. Można je swobodnie przełączać.

Solidna obudowa: Obudowa sprzętu została wzmocniona stopem magnezu. Takie rozwiązanie sprawia, że młot nie ulega zniszczeniu, nawet przy częstej i intensywnej eksploatacji.

Bogate wyposażenie: Producent dołączył do kompletu: dodatkowe wiertło i dłuto, uchwyt pomocniczy, osłonę przeciwpyłową, zasobnik ze smarem oraz ogranicznik głębokości wiercenia.

Praktyczna walizka ułatwiająca przechowywanie: Młot można przechowywać w znajdującej się w zestawie walizce. Ułatwia ona nie tylko bezpieczne przechowywanie sprzętu, ale również jego transport w inne miejsce.

 

Wady

Waga: Niektórzy konsumenci narzekają, że produkt jest za ciężki (waży on ok. 6 kg). Przez to trzymające go dłonie szybko się męczą i często trzeba robić przerwy na odpoczynek. To z kolei wydłuża czas pracy.

 

 

 

 

4. Einhell Młotowiertarka akumulatorowa TH-RH 1600

 

Nowoczesny młot udarowy Einhell TH-RH 1600 4258478 to urządzenie, w które powinniśmy się zaopatrzyć przed remontem w domu. Sprzęt ten sprawdzi się podczas prac wyburzeniowych i instalacyjnych.

Urządzenie posiada aż 4 funkcje pracy, w tym wiercenie z wyłączeniem udaru, wiercenie udarowe, dłutowanie z blokadą dłuta oraz dłutowanie bez blokady. Precyzję pracy zapewnia z kolei metalowy ogranicznik głębokości. Dzięki niemu młot wykona dokładnie taki otwór, jaki planowałeś. Młot posiada silnik o mocy 1600 W, co pozwala na wiercenie w takich materiałach, jak beton lub cegła. Model wyposażony jest w bardzo wytrzymałą i odporną na uszkodzenia aluminiową głowicę. Z kolei sprzęgło przeciążeniowe zapewnia bezpieczną pracę. Do tego specjalnie wyprofilowany uchwyt absorbuje wszelkie drgania, co przekłada się na komfort pracy.

Zdaniem konsumentów jest to jeden z najlepszych młotów udarowych na rynku. Gwarantuje on prostą obsługę oraz płynną regulację liczby obrotów (do 800 na minutę). Moc udarowa (4 J) gwarantuje szybką i dokładną pracę.

Model Einhell TH-RH to dobry młot udarowy do 500 zł o mocy 1600 W. W czasie 1 minuty sprzęt może wykonać do 800 obrotów.

 

Zalety

Uchwyt: Młot posiada bardzo wygodny i odpowiednio wyprofilowany uchwyt, który absorbuje wszelkie drgania. Dzięki temu, nie przechodzą one na nadgarstek. Element ten posiada również warstwę antypoślizgową, co zapewnia pewny chwyt.

Regulacja pracy: Sprzęt jest w stanie wykonać maksymalnie 800 obrotów w ciągu 1 minuty. Użytkownik może w prosty sposób regulować tę ilość, tak, by dopasować tryb pracy do materiału, w którym wierci. Gwarantuje to również większą precyzję przy tworzeniu otworów.

Cena: Prezentowany model to dobry młot udarowy do 500 zł. Sprzęt cechuje się atrakcyjnym stosunkiem jakości wykonania oraz wydajności pracy do kosztów zakupu.

 

Wady

Moc: Choć jest to wydajny sprzęt, jego liczba watów jest dość ograniczona (1600 W).

 

 

 

 

5. Młot wielofunkcyjny Metabo UHEV 2860-2 Quick 1100W SDS+

 

Prezentowany młot udarowy Metabo UHEV 2860-2 Quick 1100W SDS+ ma funkcje: wiercenia z młotkowaniem, wiercenia z 2 prędkościami i podkuwania. Moc urządzenia jest równa 1100 W, a jego waga wynosi 3,3 kg. Sprzęt ma silnik Metabo Marathon, który jest skutecznie zabezpieczony przed kurzem oraz skrzynię biegów, którą można ustawić na jedną z dwóch prędkości.

System Metabo Quick umożliwia sprawną wymianę uchwytu wiertarskiego, co przekłada się na większy komfort pracy. Mechanizm elektropneumatyczny znajduje się w obudowie, więc jest dobrze chroniony. Wykorzystane do produkcji obudowy aluminium odznacza się wytrzymałością. Przełącznik jest zabezpieczony przed kurzem, a także uszkodzeniami. 

Młot udarowy jest sprzedawany w zestawie z praktyczną walizką, która pozwala na wygodne i bezpieczne przenoszenie sprzętu, a także potrzebnych akcesoriów. Zdaniem użytkowników urządzenie bardzo dobrze sprawdza się przy gruntownych remontach. Model ma przełącznik z funkcją blokady.

Metabo UHEV 2860-2 Quick 1100W SDS+ to młot udarowy o mocy równej 1100 W. Urządzenie waży 3,3 kg. 

 

Zalety

Wydajny silnik: Metabo Marathon to silnik, który zastosowano w tym sprzęcie. Wyróżnia go efektywna praca. Silnik nie nagrzewa się nawet podczas dłuższego użytkowania, a to zmniejsza ryzyko wystąpienia poważnej awarii.

Solidna obudowa: Stop aluminium, z którego zrobiono obudowę, jest wytrzymały. W rezultacie wspomniany element dobrze zabezpiecza wewnętrzny mechanizm. Powierzchnia obudowy nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne.

 

Wady

Komfort pracy: W opiniach wydawanych o tym produkcie można przeczytać, że regulacja uchwytu bocznego i ogranicznika głębokości wiercenia nie jest zbyt wygodna. 

Regulacja obrotów: Niektóre osoby nie wiedzą, jak ustawić urządzenie, aby wykonywało ono obroty w dwie strony. Należy pamiętać, że wszystkie ważne informacje są ujęte w dołączonej do zestawu instrukcji.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Produkty te nie są już dostępne

 

 

DWT Młot udarowy H-1200 VS BMC

 

DWT H-1200 VS BMC to już ostatni model w naszym rankingu. Ma on moc znamionową 1200 W, oraz częstotliwość udarów 3000 uderzeń na minutę, oraz bezstopniową regulację obrotów za pomocą pokrętła. Waga tego urządzenia wynosi 7 kg. Silnik w tym modelu jest ustawiony pionowo i ma zamkniętą, antypoślizgową rękojeść tylną, oraz łatwo dostępne szczotki silnika, w przypadku potrzeby ich wymiany.

Uchwyt narzędziowy jest typu SDS-Max i pozwala na szybką, beznarzędziową wymianę akcesoriów. A jako wyposażenie dodatkowe klient otrzymuje uchwyt boczny, oraz walizkę, w której urządzenie jest sprzedawane.

Dodatkowa rączka pozwala trzymać maszynę oburącz oraz obracać ją w różnych kierunkach. A dzięki zamocowanemu w rączce systemowi antywibracyjnemu użytkownik odbiera znacznie mniej wibracji. Optymalną siłę udaru potrzebnego do pracy przy materiałach o różnej twardości i gęstości dostosowuje regulator prędkości.

A klienci przekazują, że opieka producenta nie kończy się na sprzedaży urządzenia. System serwisu gwarancyjnego firma opanowała do perfekcji działając szybko i pokrywając również koszty transportu. Ponadto urządzenie charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, wystarczającą mocą i adekwatną do jakości ceną.

Młot DWT H-1200 VS BMC ma moc 1200 W i uchwyt SDS-max. Siła udaru urządzenia wynosi 15 J.

 

Zalety

Wytrzymałość: Obudowa sprzętu została wykonana z dobrej jakości materiałów. Przez to wykazuje ona dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, nawet przy częstej eksploatacji urządzenia.

Płynna regulacja prędkości: Młot daje użytkownikowi możliwość płynnej regulacji prędkości pracy. To pozwala na dostosowanie działania produktu do własnych preferencji.

Praktyczne elementy w zestawie: W komplecie poza urządzeniem znajdziemy również: walizkę transportową, klucz pazurkowy oraz dodatkową rękojeść. To podnosi funkcjonalność produktu.

Komfortowa praca: Młot wyposażono w specjalny system antywibracyjny, który zmniejsza odczuwanie drgań podczas pracy. Takie rozwiązanie pozwala zapobiec zbyt szybkiemu zmęczeniu dłoni.

 

Wady

Brak grotów: Producent nie dołączył do urządzenia grotów, które są niezbędne do podkuwania.

Brak funkcji wiercenia: Powyższy model nie jest przeznaczony do wiercenia.

 

Einhell BT-RH 1600 4258475

 

Produkt drugi to młot udarowy połączony z funkcją wiertarki, zatem świetnie nadaje się do wiercenia i dłutowania w murze, betonie, czy kamieniu. Jest to model Einhell BT-RH 1600 4258475 o wadze 5,6 kg, mocy znamionowej 1600 W i prędkości 800 obrotów na minutę oraz częstotliwości udarów 3900 na minutę.

Moc pojedynczego udaru wynosi 4 J. Natomiast maksymalna średnica wiercenia w betonie to 32 mm. Urządzenie posiada uchwyt wiertarski typu SDS – PLUS, uchwyt dodatkowy, uchwyt tłumiący wibracje, oraz metalowy ogranicznik głębokości.

Model ten został przez producenta specjalnie wzmocniony. Silnik zyskał dodatkowe uzwojenia zarówno w wirniku, jak i stojanie, przez co uzyskano zwiększoną jego moc. Szczotki i szczotko-trzymacze są bardziej odporne na obciążenia termiczne, bo zostały wykonane z mosiądzu. Uchwyt zyskał dodatkowe żebrowanie, które gwarantuje lepszą stabilność. Została także zastosowana osłona przeciwpyłowa.

Opinie o młotach udarowych Einhell BT-RH 1600 4258475 mówią, że jest to urządzenie, które sprawuje się bez zarzutu w domowych pracach. Śmiało można skuwać ścianę bez przegrzania się sprzętu. Użytkownicy chwalą dużą moc udaru i przystępną cenę.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ