Nagrzewnice olejowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 08.12.24

 

Jeśli szukasz nagrzewnicy jesteś w odpowiednim miejscu. W naszym zestawieniu znalazły się sprzęty polecane przez konsumentów. Wśród nich jest model Master B 65 CEL 4010155. Produkt polecany jest przez osoby prywatne oraz duże firmy, również budowlane. Ze względu na dużą mobilność jest odpowiedni dla tych, którzy chcą osuszać i ogrzewać różne pomieszczenia. Urządzenie zapewnia równomierne grzanie, co wpływa na efektywność pracy. Sprzęt wykonano z bardzo dobrych materiałów, więc możemy mieć pewność, że nie będzie zbyt awaryjny. Należy też wspomnieć o systemie zabezpieczeń przed przegrzaniem. Jeśli jednak interesuje Cię model bardziej profesjonalny o większej wydajności, polecamy Ci Master BV77E. Produkt ten jest cięższy, ale posiada kółka transportowe ułatwiające nam transport. W naszym zestawieniu znajdziesz też inne produkty o różnej wydajności.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Jest to model bardzo łatwy do przenoszenia. Wyposażony został w specjalny uchwyt, a sam nie jest bardzo ciężki. Obsługa tego produktu jest łatwa, nawet niedoświadczona osoba nie będzie miała z nią problemu.

Wady

Niektórzy konsumenci zauważyli, że nagrzewnica olejowa Master B 65 CEL 4010155 jest awaryjna. Stosunkowo często wymaga serwisowania. Usterki jednak zwykle okazują się łatwe do naprawienia.

Podsumowanie

Nagrzewnica olejowa Master B 65 CEL 4010155 to bardzo solidne urządzenie. Idealnie nadaje się do ogrzewania każdego rodzaju pomieszczeń. Produkt ten jest bardzo łatwy w obsłudze. Bądźmy jednak przygotowani na ewentualne awarie.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie ma izolowaną obudowę. Dzięki czemu mamy pewność, że się nie nagrzeje, a my się nie poparzymy podczas użytkowania. Atutem tej nagrzewnicy jest obecność kół oraz poręczy. Ułatwiają nam one transport modelu.

Wady

Jedną z głównych wad tego urządzenia jest jego głośna praca. Może być to bardzo niekomfortowe, jeżeli przebywamy w tym samym pomieszczeniu przez dłuższy czas. Oprócz tego model ten nie należy do najtańszych.

Podsumowanie

Jest to urządzenie przystosowane do ogrzewania hal, stacji diagnostycznych, namiotów i innych miejsc. Zostało ono wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jedyną wadą tego modelu może być jego stosunkowo wysoka cena, jednak rekompensuje to trwałość sprzętu.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie to ma ciekawy i nowoczesny design. Prezentowaną nagrzewnicę wyróżnia wysoka jakość wykonania. Każdy z elementów został wyprodukowany tak, aby nie uległ awarii przez długie lata. Warto też wspomnieć o łatwym systemie obsługi.

Wady

Moc prezentowanej nagrzewnicy olejowej wynosi jedynie 29 kW. Może to okazać się niewystarczające, jeżeli mamy do ogrzania bardzo duże powierzchnie przez długi czas. Do większych pomieszczeń polecamy nagrzewnice o większej mocy.

Podsumowanie

Kerona KFA-125T DGP Special Edition to model o bardzo ciekawym designie. Urządzenie to jest stosunkowo ciche, a więc nie będzie nam przeszkadzało. Mogłoby mieć jednak trochę większą moc, wtedy spełniałoby potrzeby dużych firm.

 

 

Najlepsze nagrzewnice olejowe w 2024 roku

 

Duże pomieszczenia trudno się nagrzewa. Szczególnie ogromne hale produkcyjne czy place budowy. Dobrym rozwiązaniem, żeby ogrzać takie miejsca jest skorzystanie z nagrzewnicy olejowej. Przy wyborze odpowiedniego produktu warto zwrócić uwagę na rodzaj spalanego paliwa i sposób odprowadzania spalin. Nasz ranking nagrzewnic olejowych przedstawia najciekawsze modele dostępne na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Master B 65 CEL 4010155

 

Na pierwszym miejscu naszego zestawienia znalazła się nagrzewnica Master B 65 CEL 4010155. Jest to urządzenie, które sprawdzi się w wielu różnych pomieszczeniach, takich jak: hale, warsztaty, sklepy czy lokale mieszkalne. Jednakże dla bezpieczeństwa należy zapewnić odpowiednią wentylację.

Moc silnika prezentowanego modelu wynosi 90 W. Przepływ powietrza nagrzewnicy wynosi 400 m3/h, dzięki czemu urządzenie równomiernie ogrzewa całe pomieszczenie.

Wymiary produktu to 81 cm x 35 cm x 46 cm. Natomiast jego waga wynosi 17 kg. Dzięki możliwości dokręcenia kół, urządzenie jest łatwe w transporcie.

Do produkcji tego modelu wykorzystane zostały wysokiej jakości materiały. Chronią one obudowę przed nagrzaniem. Komora spalania zrobiona została ze stali nierdzewnej. Urządzenie zużywa 1,7 l paliwa na godzinę. Konstrukcja sprzętu jest mocna i trwała. Oprócz tego specjalne zabezpieczenie chroni silnik przed przegrzaniem.

Model ten napędzany jest olejem opałowym i napędowym. Wlewa się go do 19 l zbiornika. Ta najlepsza nagrzewnica olejowa cieszy się pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Twierdzą oni, że jest to solidny sprzęt.

Nagrzewnica Master B 65 CEL 4010155 to urządzenie z silnikiem o mocy 90 W. Sprzęt waży 17 kg, jego wymiary to: 81 cm x 35 cm x 46 cm. Zużywa on 1,7 l paliwa godzinę.

 

Zalety

Funkcjonalność: Nagrzewnica jest odpowiednia do różnych pomieszczeń. Zarówno niewielkich lokali mieszkalnych, jak i hali oraz warsztatów. Możemy jej używać do osuszania pomieszczeń po remontach, jak również nagrzewania miejsca pracy w okresie zimowym.

Równomierne nagrzewanie: Jak podkreślają użytkownicy nagrzewnicy, równomiernie ogrzewa ona cały warsztat czy pomieszczenie.

Waga i mobilność: Sprzęt waży 17 kg i dzięki kółkom transportowym jego przenoszenie nie będzie stanowić większego problemu. Dlatego produkt polecany jest firmom budowlanym oraz tym, którzy są zmuszeni do przemieszczania nagrzewnicy między różnymi pomieszczeniami.

Wykonanie: Solidnie wykonana obudowa nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto stanowi ona dobrą termoizolację. Jednocześnie należy podkreślić, że konstrukcja tego urządzenia jest trwała.

Zabezpieczenie przed przegraniem: Mając na uwadze to, że sprzęt tego typu bardzo szybko się nagrzewa producent zastosował specjalne zabezpieczenie przed przegrzaniem silnika. To daje nam gwarancję mniejszej awaryjności.

 

Wady

Zużycie paliwa: Czasem zużycie paliwa jest większe niż zakłada producent sprzętu.

 

 

 

 

Master BV77E

 

Trzecie miejsce w naszym rankingu zajął produkt Master BV77E. Przepływ powietrza tego urządzenia wynosi 550 m3/h, co sprawia, że pomieszczenia szybko się nagrzewają. Natomiast średnica wydmuchu powietrza wynosi 203 mm. Nagrzewnica wyposażona jest w system odprowadzania spalin. Istnieje możliwość podłączenia przyłącza kominowego o średnicy 120 mm. Nadmuch nie powinien być ustawiony zbyt blisko innych przedmiotów, gdyż temperatura wydmuchiwanego powietrza wynosi 93 st. C.

Model ten zasilany jest olejem napędowym oraz opałowym. Zbiornik na paliwo wynosi 36 l, co starcza na ponad 20 godzin pracy. Moc grzewcza nagrzewnicy wynosi 20 kW.

Urządzenie jest dość ciężkie, waży 40 kg. Mimo dużych gabarytów przestawianie tego modelu jest niezwykle proste. Jest to możliwe dzięki wbudowanym kołom i wygodnej rączce.

Urządzenie cechuje wysoka jakość. Jego konstrukcja jest solidna i trwała, a obudowa się nie nagrzewa. Dużym atutem jest łatwość obsługi tego modelu. Użytkownicy twierdzą, że jest to porządnie wykonane urządzenie w atrakcyjnej cenie.

Model Master BV77E to duże, 40 kg urządzenie ze zbiornikiem o pojemności 36 l. Moc grzewcza tego modelu to aż 20 kW. Przepływ powietrza wynosi 550 m3/h.

 

Zalety

Duży zbiornik: Urządzenie ma duży, aż 36 l zbiornik na olej. Napełniony do pełna wystarczy nam na 20 godzin pracy.

Przenoszenie: Wbudowana rączka oraz koła transportowe znacznie ułatwiają transport nagrzewnicy. Chociaż sprzęt waży 40 kg, uważany jest za stosunkowo mobilny.

Łatwa obsługa: Wśród zalet modelu wymienia się jego łatwy system obsługi. Wiele osób potwierdza, że ustawienie nagrzewnicy jest bardzo proste.

Wydajność: Przepływ powietrza w przypadku tego urządzenia wynosi 550 m3/h, a średnica wydmuchu to aż 203 mm. W efekcie czego wydajność tego sprzętu uznawana jest za naprawdę dużą.

 

Wady

Temperatura powietrza: Trzeba zauważyć, że nadmuch wychodzący bezpośrednio z nagrzewnicy ma temperaturę aż 93 st. C. Dlatego sprzęt nie może być ustawiony blisko innych urządzeń czy mebli.

 

 

 

 

Kerona KFA-125T DGP Special Edition

 

Nagrzewnica Kerona KFA-125T DGP Special Edition jest modelem, który wykorzystuje się w budownictwie, rolnictwie, a także w domowych warunkach. Urządzenie skutecznie nagrzewa. Moc tego sprzętu wynosi 29 kW. Sprawdza się ono w halach o wielkości do 1000 m3. Produkt jest wykonany z wytrzymałych materiałów. Nagrzewnica umożliwia regulowanie temperatury w pomieszczeniu oraz ciśnienia na pompie. Na jej obudowie znajduje się dioda LED, która informuje o pracy urządzenia.

Montując sprzęt, trzeba pamiętać o odpowiednim wentylowaniu pomieszczeń. Produkt wyposażony jest w wyświetlacz, na którym znajdują się informacje dotyczące temperatury w pomieszczeniu i błędów pracy. Urządzenie ma wbudowany wskaźnik ilości paliwa. Zbiornik na olej jest zamykany na pokrywę z łańcuszkiem, co chroni nas przed jej zgubieniem.

Sprzęt charakteryzuje cicha praca. Model wyposażony jest w uchwyty transportowe i duże koła. Dzięki temu łatwo się go przenosi. Wymiary produktu są równe 81,5 cm x 47 cm x 68,6 cm. Waży on 26,5 kg. Użytkownicy, którzy wykorzystywali to urządzenie, doceniają je za atrakcyjny design.

Nagrzewnica Kerona KFA-125T DGP Special Edition ma moc 29 kW. Jest odpowiednia do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni 1000 m3. Zużycie paliwa wynosi 3 l/h.

 

Zalety

Regulacja: Nagrzewnica ma system regulowania temperatury, w efekcie czego łatwo dostosujemy jej pracę do powierzchni danej hali.

Wyświetlacz: Urządzenie jest wyposażone w wyświetlacz, za sprawą którego łatwo ustawimy system pracy nagrzewnicy. Użytkownicy sprzętu podkreślają, że ekran jest czytelny i intuicyjny w obsłudze.

Uszczelka: Zbiornik na olej ma uszczelkę, więc nie musimy obawiać się, że ten się rozszczelni i paliwo wyleje na zewnątrz urządzenia.

Wydajność: Konsumenci bardzo pozytywnie oceniają wydajność prezentowanej nagrzewnicy. Ma to związek z dużą mocą sprzętu. Produkt jest więc odpowiedni dla firm.

 

Wady

Plastikowe elementy obudowy: Część użytkowników nagrzewnicy uważa, że plastikowe elementy sprzętu zbyt szybko się nagrzewają. Należy więc uważać podczas przenoszenia nagrzewnicy zaraz po jej wyłączeniu.

 

 

 

 

Firman F2000-DH

 

Firman F2000-DH to nagrzewnica olejowa, która może być używana w wielu różnych pomieszczeniach do ich ogrzewania. Sprawdza się ona szczególnie dobrze na placach budowy, a także w rolnictwie. Sprzęt nie powinien być stosowany w miejscach, w których są ludzie, gdyż produkuje dużą ilość spalin. Moc silnika wynosi 20,5 kW.

Nagrzewnica wyposażona jest w termostat. Urządzenie ma wbudowaną diodę, za sprawą której można szybko i łatwo sprawdzić, czy jest włączone. Zbiornik na paliwo ma pojemność 19,5 l. Na obudowie modelu znajduje się wskaźnik informujący o poziomie oleju.

Sprzęt wyposażony jest w wyświetlacz LCD, który pozwala na wygodne obsługiwanie nagrzewnicy. Wymiary tego produktu są równe 83,5 cm x 36,8 cm x 12 cm. Jego waga wynosi 14 kg. Co więcej, urządzenie ma duże koła i poręczne uchwyty transportowe. To sprawia, że jest ono stosunkowo wygodne w przestawianiu. Konsumenci twierdzą, że nagrzewnica jest bezawaryjna i skutecznie ogrzewa duże pomieszczenia.

Firman F2000-DH to dobra nagrzewnica olejowa do 1000 zł. Jest to model z termostatem. Moc urządzenia wynosi 20,5 kW, a przepływ powietrza to 210 m3/h. Sprzęt zużywa 1,9 l oleju na godzinę.

 

Zalety

Termostat: Dzięki użyciu praktycznego termostatu regulacja nagrzewnicy nie zajmuje zbyt wiele czasu. Sprzęt informuje nas też o temperaturze na zewnątrz.

Wskaźnik oleju: Produkt ma wskaźnik poziomu oleju. Nie musimy otwierać zbiornika, aby zweryfikować, ile paliwa jeszcze pozostało we wnętrzu.

Wyświetlacz LCD: Obsługę prezentowanego modelu ułatwia wyświetlacz LCD. Jest on bardzo czytelny i intuicyjny.

 

Wady

Brak kółek: Urządzenie nie posiada kółek, które znacznie ułatwiłyby przenoszenie nagrzewnicy.

Plastik: Podstawa wykonana jest z plastiku, więc trzeba uważać, żeby się nie poparzyć. Chodzi głównie o momenty, gdy sprzęt dopiero wyłączyliśmy i obudowa jest jeszcze gorąca.

 

 

 

 

Dedra DED9952

 

Model Dedra DED9952 przeznaczony jest do stosowania na budowach, w rolnictwie, a także w dużych halach produkcyjnych. Urządzenie umożliwia podgrzewanie, rozmrażanie, a także suszenie. Wykorzystywane jest ono, jako dodatkowe źródło ciepła. Moc tego produktu jest równa 30 kW.

Sprzęt jest wyposażony w zbiornik na paliwo o pojemności 38 l, więc nie trzeba go zbyt często napełniać. Nagrzewnica ma wymiary 37 cm x 81 c, x 47 cm. Jej waga jest równa 17,5 kg. Ponadto model ma sprawne koła i wygodne uchwyty. To sprawia, że bardzo łatwo się go przenosi i ustawia w odpowiednie miejsce. Urządzenie sprawdza się w pomieszczeniach o wielkości ok. 300 m3.

Produkt wykonany jest z wysoko gatunkowych materiałów, które zapewniają mu wytrzymałość. Nagrzewnica wyposażona jest w zabezpieczenie przed przegrzaniem. Dzięki temu jest ona bezpieczna w użyciu. Sprzęt musi być ustawiany w pomieszczeniach z dobrą wentylacją. Co więcej, nie powinno w nich być ludzi. Konsumenci uważają, że produkt jest bardzo wydajny.

Nagrzewnica Dedra DED9952 ma moc 30 kW. Przepływ powietrza wynosi 720 m3/godz. Zbiornik ma pojemność 38 l, a zużycie paliwa wynosi 2,5 l/h.

 

Zalety

Funkcjonalność: Prezentowany sprzęt nie tylko służy do ogrzewania pomieszczeń, ale też rozmrażania i suszenia. Jest odpowiedni dla firm, które mają duże hale, jak również przedsiębiorstw budowlanych.

Duży zbiornik: Model ten ma duży zbiornik na paliwo, którego nie trzeba go zbyt często uzupełniać.

Zabezpieczenie przed przegrzaniem: Sprzęt posiada system zabezpieczeń przed przegrzaniem, więc nie musimy obawiać się o awarię.

 

Wady

Pobór energii: Jest to sprzęt pobierający dużo energii, zwłaszcza jeśli uwzględnimy wydajność tego urządzenia.

Obudowa: Część osób nie najlepiej ocenia jakość obudowy tej nagrzewnicy.

 

 

 

 

Jaką nagrzewnicę olejową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Z problemem ogrzania warsztatu czy garażu, albo pomieszczenia magazynowego boryka się wielu z nas. Dlatego postanowiliśmy napisać przewodnik po nagrzewnicach. A najbardziej skupimy się w nim na tym, jaką nagrzewnicę olejową wybrać. Zapraszamy więc do lektury wszystkich, którzy właśnie szukają takiego sprzętu.

Rodzaje nagrzewnic

Obecnie na rynku można wybrać pośród urządzeń elektrycznych, gazowych i olejowych. Nagrzewnice elektryczne to z zasady najmniejsze urządzenia nadające się do ogrzewania niewielkich pomieszczeń. Charakteryzuje je zwykle stosunkowo nieduży koszt eksploatacji, można precyzyjnie dobrać model pod względem wydajności. Nagrzewnice takie, mające wbudowany wentylator, dobrze rozprowadzają powietrze po całym pomieszczeniu. Kolejną ich zaletą jest mobilność, a także brak obaw o zatrucie szkodliwymi związkami. Modele takie też zwykle są wyposażone w termostaty i wyłączniki bezpieczeństwa zmniejszające ryzyko pożaru niemal do zera w trakcie ich używania.

Nagrzewnice gazowe mają podobny do elektrycznych koszt eksploatacji i nadają się do szerokiego stosowania w ogrzewaniu każdego rodzaju pomieszczeń, począwszy od biur po hale wielkokubaturowe. Przy takich nagrzewnicach konieczny jest sprawny system wentylacji, bowiem powstają w ogrzewanym pomieszczeniu spaliny ze spalania gazu. W tego typu nagrzewnicach użytkownik ma również kontrolę temperatury, nagrzewnica jest mobilna, a oferta rodzaju nagrzewnic jest bardzo bogata. Jednak tu musimy zwrócić uwagę na ustawienie urządzenia, bowiem powietrze jest ogrzewane otwartym płomieniem, więc należy zadbać, aby w pobliżu nie znajdowały się elementy łatwopalne. No i jak wspomniano wcześniej, nagrzewnica taka zużywa tlen w pomieszczeniu, więc niezbędne jest zachowanie odpowiedniej wentylacji.

Nagrzewnica olejowa to trzeci rodzaj nagrzewnic używanych do ogrzania pomieszczeń technicznych. Potrafi ona w krótkim czasie ogrzać pomieszczenie, a także utrzymywać pożądaną temperaturę. Zwykle szacuje się, że każde 10 kW mocy nagrzewnicy przez godzinę zużywa 1 litr paliwa. Charakteryzuje się ona cichą pracą, a w celu uzyskania ciepła używa olej, dzięki któremu w komorze spalania następuje podgrzewanie płynącego przez nagrzewnicę powietrza. Są to nagrzewnice posiadające wysoką wydajność i zwykle są proste w obsłudze. Na rynku jest dostępnych wiele modeli i typów zwykle z elektroniczną kontrolką płomienia i dużym przepływem powietrza.

 

Jaka jest najlepsza nagrzewnica olejowa

Nagrzewnice olejowe możemy podzielić na dwie kategorie. Są to modele bez odprowadzania spalin i takie z ich odprowadzaniem. Modele bez odprowadzania spalin w trakcie swojej pracy zużywają tlen i emitują dwutlenek węgla. Dlatego przy użyciu tego typu nagrzewnicy niezbędna jest dobra wentylacja ogrzewanego pomieszczenia, a także nie jest wskazane, aby w takim pomieszczeniu, w trakcie pracy nagrzewnicy, przebywali ludzie. Nagrzewnice takie mają otwartą komorę spalania, co może stanowić zagrożenie pożarowe, więc przy ustawianiu takiego urządzenia trzeba zwrócić szczególną uwagę na łatwopalne przedmioty w ogrzewanym pomieszczeniu i odsunąć je jak najdalej od źródła ciepła. Takie urządzenia to nagrzewnice bezwymiennikowe. Zaletą jednak takiego modelu jest olbrzymia wydajność, ze względu na duży przepływ powietrza, dlatego świetnie nadaje się do ogrzewania hal, warsztatów i magazynów.

Nagrzewnice z odprowadzaniem spalin zapewniają w ogrzewanym pomieszczeniu czyste powietrze, dlatego nie ma przeciwwskazań, aby używać je tam, gdzie przebywają ludzie czy zwierzęta. Płomień jest tu wytwarzany w zamkniętej komorze spalania, która uniemożliwia wydostanie się płomienia na zewnątrz, zatem i zagrożenie pożarowe jest zminimalizowane. Inaczej nagrzewnice te nazwane są nagrzewnicami wymiennikowymi.

 

Zalety stosowania nagrzewnicy olejowej

Największą zaletą tego typu nagrzewnicy jest jej wydajność. Przepływ powietrza niejednokrotnie wynosi tu 600 m3/h. Oznacza to, że w ciągu 1 godziny przez nagrzewnicę przepłynie powietrze całego pomieszczenia o wymiarach 10 m x 20 m, o wysokości 3 m, czyli mniej więcej powierzchni dużego pokoju. Przepływ taki gwarantuje szybki przyrost temperatury.

Nagrzewnice również występują w wielu odmianach, począwszy od małych, ręcznych nagrzewnic, poprzez większe, mobilne na kółkach, po stacjonarne oraz promienniki ciepła. Oczywiście różne są też i zakresy cenowe tak różnych modeli.

Większość mniejszych i średnich nagrzewnic jest wyposażona w kółka transportowe, oraz rączki do ich prowadzenia. Nagrzewnice olejowe też mogą pracować w każdych warunkach. Nie przeszkadza im ani deszcz, czy nawet śnieg. A ich obsługa jest zwykle nieskomplikowana i nie potrzeba do tego żadnego specjalistycznego przeszkolenia. Wystarczy instrukcja obsługi dołączona do urządzenia.

Bogate też potrafią być akcesoria dołączone do nagrzewnic. Producenci chętnie wyposażają swoje urządzenia w rękawy ciepłego powietrza, termostaty, etc. Urządzenia takie wymagają jednak stałej kontroli i serwisowania. Niezbędne jest od czasu do czasu, aby wymienić filtr paliwa czy powietrza, a także oczyszczenie urządzenia, aby sprawnie pracowało dalej.

Nagrzewnice olejowe w dobrych cenach

Obecnie na rynku znajdziemy wiele różnorodnych urządzeń. Wśród najtańszych urządzeń, które już możemy nabyć za cenę 1000 – 1200 złotych są modele bez odprowadzania spalin o mocy 10 – 20 kW z przepływem powietrza 280 m³/h do 400 m³/h.

Gdy zdecydujemy się na wydatek około 2 tysięcy złotych, to możemy już nabyć model o mocy 40 – 50 kW z przepływem powietrza nawet 400 do 900 m³/h, lecz nadal bez odprowadzania spalin.

Nagrzewnice z odprowadzaniem spalin to koszt zaczynający się w przybliżeniu od 4 tysięcy złotych. Za taką kwotę możemy liczyć na przepływ powietrza 1150m3/h i moc 111 kW.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ