Najlepszy hydrofor do studni

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Hydrofory do studni – Ranking

 

 

Omnigena MH 1200 230V 1300W

 

Zestaw Omnigena MH 1200 230V 1300W składa się z pompy hydroforowej oraz pasującego do niej zbiornika ciśnieniowego o pojemności 80 litrów. Model ten doskonale sprawdza się jako element systemu nawadniającego na działce, w ogrodzie czy w małych domach jednorodzinnych.

Pompa wyposażona jest w funkcję samozasysania, co oznacza, że jest ona w stanie samoczynnie pobierać wodę z głębokości do 8 metrów. Urządzenie ma wbudowane zabezpieczenie przeciążeniowe, a jej obudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej.

Zestaw zawiera także 80-litrowy zbiornik, który został wypełniony powietrzem o ciśnieniu 1,7 bar. W ten sposób w środku wytwarza się poduszka ciśnieniowa, dzięki której wyłącznik może prawidłowo sterować pompą. W rezultacie zestaw uruchamia się automatycznie po odkręceniu kranu.

Konsumenci doceniają urządzenie przede wszystkim za jego łatwy montaż, dużą wydajność oraz dostępność części zamiennych. W komentarzach podkreślają, że na uwagę zasługuje fakt, że dzięki wyłącznikowi termicznemu sprzęt zapewnia ochronę przed przegrzaniem.

 

 

 

 

Westlands 24L. 800W 4,6 Bar 3300L/H

 

Jeśli szukasz urządzenia, które zaopatrzy Twoją instalację domową w wodę użytkową ze studni, koniecznie zapoznaj się z zestawem Westlands 24L. 800W 4,6 Bar 3300L/H. Sprzęt doskonale sprawdzi się w gospodarstwach domowych i zasili w wodę pralki czy zmywarki, a także zapewni nawodnienie ogródka.

Zestaw składa się z pompy oraz zbiornika ciśnieniowego o pojemności 24 litrów, wykonanego ze stali nierdzewnej. Urządzenia mogą być stosowane do zwiększania ciśnienia hydrostatycznego. Pompa nadaje się także do dystrybucji wody pitnej, a także ma funkcję samoczynnego zasysania wody z głębokości do 5 metrów.

Sprzęt ma bardzo solidną konstrukcję, dzięki której jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Mocny silnik 650 W zapewnia wydajną pracę, a niewielka waga 13 kg ułatwia szybki montaż. Poza tym konsumenci dodają, że przyrząd doskonale spełnia swoją funkcję, dzięki czemu jest chętnie nabywany.

 

 

 

 

Nac BSE120-50-K

 

Nac BSE120-50-K to hydrofor do studni w dobrej cenie, który dba o utrzymanie właściwego ciśnienia wody w kranie. Urządzenie bardzo dobrze sprawdzi się zarówno w domu jednorodzinnym, jak i na działce czy w domku letniskowym.

Hydrofor składa się ze zbiornika ciśnieniowego o pojemności 50 litrów oraz pompy. Wyposażony jest on w wydajny silnik o mocy 1200 W, który zapewnia wydajność pompowania wody na poziomie 3600 litrów na godzinę.

Pompa wyposażona jest w manometr, pozwalający na jej automatyczne sterowanie. Ma ona również zdolność samozasysania, dzięki której może samoczynnie pobierać wodę z głębokości 7 metrów. Dodatkowo hydrofor ma wbudowany duży filtr, który chroni zawory przed zanieczyszczeniami, zapewniając tym samym nieprzerwaną pracę.

Dużą zaletą przyrządu jest także to, że pracuje bardzo cicho. Konsumenci, którzy zakupili hydrofor Nac BSE120-50-K, doceniają go za wydajne działanie i solidne wykonanie, zwiększające jego trwałość.

 

 

 

 

Jaki hydrofor do studni wybrać?

 

Hydrofor to urządzenie, które przyda się na działkach niepodłączonych do wodociągu. Jeśli jesteśmy zmuszeni korzystać z własnej studni, tego typu sprzęt, w zestawie z pompą, jest niezbędny, aby uzyskać bieżącą wodę w kranie. Jak wybrać odpowiedni model i na co zwracać uwagę podczas zakupów? Z pomocą śpieszy niniejszy poradnik, z którego dowiesz się, czym charakteryzuje się najlepszy hydrofor do studni w 2024 roku.

W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli hydroforów, różniących się od siebie budową czy pojemnością. Zasada ich działania jest bardzo prosta. Woda zostaje wpompowana do zbiornika z powietrzem, w którym rośnie ciśnienie. Gdy osiągnie ono daną wartość, pompa się wyłącza, a powietrze wypycha wodę do kranu. Z kolei, gdy ciśnienie się obniża, pompa ponownie się uruchamia. Warto zatem mieć na uwadze moc urządzenia, która wpływa na wydajność pracy. W sprzedaży dostępne są modele, których moc mieści się w przedziale od 200 W do nawet 1500 W.

Podczas zakupu urządzenia musimy mieć na uwadze jego wielkość. Jeśli sprzęt ma być głównym źródłem zaopatrującym nas w wodę, a nasze gospodarstwo domowe składa się z 3 – 5 osób, pojemność hydroforu powinna wynosić minimum 150 litrów. Wielkość zbiornika powinna być także dopasowana do rozmiarów instalacji. Pamiętajmy także, że większa pojemność hydroforu sprawia, że pompa się rzadziej uruchamia, co wpływa na jej mniejszą awaryjność.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ