Opinie o Bosch GWS 22-230 JH

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Najważniejsze zalety: 

Jest to szlifierka kątowa z regulacją obrotów do użytku profesjonalnego. Regulacja jest możliwa w zakresie 2800-11000 obrotów na minutę – 6 prędkości. Dzięki zmiennej prędkości obrotowej użytkownik ma możliwość zastosowania różnorakiego osprzętu, dzięki czemu funkcjonalność narzędzie rozszerza się. Ponieważ tarcza ma standardową średnicę 125 mm, więc do dyspozycji operatora pozostaje szeroka gama tarcz specjalistycznego zastosowania. Instrukcja obsługi zawiera informację jaki bieg do jakich prac jest przeznaczony.

 

Najważniejsze wady: 

Położenie rękojeści dodatkowej nie jest regulowane. Nie ma możliwości przełożenie jej na przykład na drugą stronę, w związku z tym osoby leworęczne nie mogą przystosować narzędzia do swoich preferencji i używać je zgodnie z potrzebami leworęcznych użytkowników. 

 

Werdykt: 9.6/10 

Test Bosch GWS 22-230 JH wskazał, że narzędzie to jest użyteczne dla profesjonalistów. Dzięki zmiennej prędkości obrotowej może być wykorzystywane do różnorodnych prac przy zastosowaniu różnych specjalistycznych tarcz. Silnik o mocy 900 W jest wystarczający do sprawnego szlifowania, polerowania i przycinania materiałów. Biorąc pod uwagę funkcjonalność i wszechstronność Bosch GWS 22-230 JH, cena urządzenia przedstawia się atrakcyjnie.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Poręczny kształt, niska waga

Bosch GWS 22-230 JH to narzędzie dla profesjonalistów, jego niska waga 1,9 kg sprawia, że pracownikom łatwo się nim operuje. Na wygodę użytkowania wpływa również kształt urządzenia. Jest ono doskonale wyprofilowane, dzięki czemu wygodnie się nim manipuluje, a dobre wyważenie sprawia, że operator nie musi ponosić dużego wysiłku. Potwierdzają to również użytkownicy Bosch GWS 22-230 JH – opinie ich na temat wygody użytkowania zachęcają do kupna tego urządzenia. Na uwagę zasługuje również osłona zabezpieczona przed obracaniem. Producent zastosował tu jej specjalny system mocowania, który uniemożliwia jej przestawienie w chwili, gdy tarcza szlifierska pęknie. W takiej sytuacji użytkownik pozostaje bezpieczny chroniony osłoną. 

Silnik o mocy 900 W z systemem Constant Electronic

Urządzenie wyposażono w najnowszej generacji silnik, który pozwala nie tylko na sterowanie prędkością obrotową, ale też utrzymuje zadaną prędkość przy zwiększonym obciążeniu. Silnik ten, również jest odporny na wysoka temperaturę, bo posiada opancerzone uzwojenie i nadzwyczaj trwałe szczotki wykonane z syntetycznego grafitu. Na trwałość silnika wpływa również nowoczesny system chłodzący. Nowy kształt obudowy ma dodatkowe szczeliny wentylacyjne, które doprowadzają powietrze wprost do miejsca, gdzie panuje najwyższa temperatura. Dzięki temu silnik jest skutecznie chłodzony, odporny na przeciążenia i gwarantuje długą żywotność urządzenia. 

 

Łatwe manewrowanie

Ze względu na niewielkie wymiary (7,3 cm x 28 cm x 10 cm), bardzo dobrze przemyślany ergonomiczny kształt, niewielką wagę 1,9 kg, urządzeniem dobrze się manewruje podczas wykonywanej pracy. Jednak na wygodę wpływa także dobrze wyprofilowany kształt obudowy przekładni kątowej. Taka budowa sprawia, że tarcza urządzenia sięga do wielu ciasnych i trudno dostępnych miejsc. Nie bez znaczenia przy operowaniu urządzeniem jest też długi 2,5 m kabel, który pokryty został też izolacją gumową.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ