Opinie o Bosch GWS 9-125 S 

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Najważniejsze zalety:

To dobra szlifierka kątowa z wygodną rękojeścią dającą gwarancję pewnego chwytu. Sprzęt ma kompaktową konstrukcję, więc utrzymanie go w dłoniach jest łatwiejsze. Prędkość obrotowa podlega regulacji, dlatego każdy ma możliwość dopasowanie szlifierki w zależności od aktualnie wykonywanej pracy. Urządzenie jest kompatybilne z różnego rodzaju osprzętem, więc można go wykorzystać do różnych zastosowań.

 

Najważniejsze wady:

Zdaniem części osób przycisk blokady wrzeciona znajduje się w nieodpowiednim miejscu. To nieco zmniejsza komfort obsługi sprzętu. Niektórzy majsterkowicze zwracają uwagę na generowany przez urządzenie hałas, który jest nieprzyjemny. Dobrym rozwiązaniem jest więc stosowanie słuchawek ochronnych.

 

Werdykt: 9.7/10

Szlifierka jest przeznaczona do cięcia i szlifowania metalu. Wykonany test Bosch GWS 9-125 S dowiódł, że sprzęt sprawdza się do intensywnej pracy pod obciążeniem. Nie nagrzewa się mocno w trakcie pracy, ma wytrzymałą konstrukcję i jest zrobiony z wysokiej jakości materiałów. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dane techniczne

Szlifierka kątowa Bosch ma moc równą 900 W, a silnik dobrze radzi sobie z intensywną pracą. Prędkość urządzenia wynosi od 2800 do 11000 obrotów na minutę. Możliwość regulacji tego parametru gwarantuje lepsze dopasowanie do aktualnych potrzeb. Gwint wrzeciona to M14, a średnica tarczy wynosi 115 mm. Dokładne wymiary sprzętu są następujące: 73 mm x 270 mm x 100 mm, a jego waga to niecałe 2 kg. 

Wygoda pracy

Czytając opinie o Bosch GWS 9-125 S można wywnioskować, że duże znaczenie dla kupujących ma komfort pracy oferowany przez urządzenie. Szlifierka kątowa jest lekka, więc jej używanie nie powoduje szybkiego zmęczenia. Dodatkowo dzięki specjalnej rękojeści manewrowanie sprzętem jest łatwiejsze (zachowanie kontroli nad każdym ruchem). Obsługa szlifierki kątowej nie jest trudna, co potwierdzają nawet osoby korzystające z tego typu sprzętu po raz pierwszy. Znajdujące się na obudowie przyciski sprawnie działają, a kabel zasilający jest odpowiednio długi. Przewód zrobiono z dobrej jakości materiału, dlatego nie trzeba się obawiać, że na jego powierzchni pojawiają się przetarcia i wskutek tego dojdzie do awarii albo niebezpiecznej sytuacji.

 

Elementy wyposażenia

Cena Bosch GWS 9-125 S nie jest wygórowana, bo za sprzęt z wyposażeniem trzeba zapłacić niecałe 300 zł. Poza szlifierką kątową zestaw zawiera dodatkową rękojeść zwiększającą pewność w trakcie pracy, solidnie wykonaną osłonę i klucz do śrub. Każdy z elementów jest wykonany z najwyższą starannością. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że obudowa również jest wysokiej jakości, nie jest ona podatna na uszkodzenia mechaniczne ani przegrzania.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ