Opinie o Bosch POF 1200 AE

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Najważniejsze zalety:

To dobra frezarka do drewna z funkcją łagodnego rozruchu zwiększającego komfort i bezpieczeństwo pracy. Urządzenie jest zasilane długim, 3-metrowym kablem, który nie ogranicza swobody ruchów. Sprzęt ma wydajny silnik o dużej mocy, więc można z niego korzystać także w celu wykonania bardziej wymagających prac. 

 

Najważniejsze wady:

W zestawie nie znajduje się walizka. Jest to przydatne akcesorium pozwalające na bezpieczne przenoszenie urządzenia. Jeśli mamy zamiar wykonywać prace z użyciem tej frezarki do drewna poza miejscem zamieszkania, musimy zainwestować w dobrej jakości futerał.

 

Werdykt: 9.7/10

Osoby wystawiające opinie o Bosch POF 1200 AE są zadowolone z efektywności działania urządzenia. Ich zdaniem ta frezarka do drewna zapewnia wygodną i precyzyjną pracę. Urządzenie ma odpowiednio wyprofilowany uchwyt pokryty specjalną powłoką antypoślizgową Softgrip. W rezultacie urządzenie nie wyślizguje się z dłoni.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Bezpieczeństwo pracy

Dla kupujących bardzo ważne jest to, że test Bosch POF 1200 AE potwierdził bezpieczeństwo korzystania ze sprzętu. Przede wszystkim na uwagę zasługuje to, że wymiana frezów odbywa się łatwo i nie stanowi zagrożenia. Wszystko dlatego, że model ma funkcję blokady wrzeciona. Dodatkowo wykorzystuje on system Bosch SDS, który pozwala na beznarzędziową wymianę bolców kopiujących. Sprzęt jest dostępny w zestawie z przezroczystą osłoną chroniącą przed odpryskującymi wiórami. Na modelu znajduje się też specjalne przyłącze do odsysania tłuszczu. Uchwyt jest pokryty specjalnym tworzywem, a dokładnie miękkim materiałem Softgrip. Dzięki niemu nie trzeba się obawiać, że frezarka do drewna będzie się wyślizgiwała z dłoni i z tego też powodu jej obsługa okaże się wymagająca. Zmniejszone jest też ryzyko, że sprzęt ulegnie uszkodzeniu na skutek przypadkowego upadku na podłogę.

Dane techniczne

Prezentowana frezarka do drewna ma moc nominalną 1200 W, więc można z powodzeniem wykorzystać ją także do bardziej skomplikowanych zadań. Uchwyt narzędziowy ma 6 mm i 8 mm. Prędkość obrotowa bez obciążenia wynosi od 11000 do 28000 obr./min. Maksymalny skok korpusu frezarki to 55 mm. Większość majsterkowiczów uważa, że parametry urządzenia są zadowalające. Ten model powinien spełnić oczekiwania osób poszukujących frezarki do domowego zastosowania.

 

Precyzja pracy

Precyzja pracy jest bardzo ważna w kontekście korzystania z takiego urządzenia, więc za sporą zaletę sprzętu uznaje się wykorzystanie systemu Bosch Electronic. Polega on na tym, że obroty są zwiększane stopniowo. To z kolei pozwala łatwiej obsługiwać urządzenie i zachować precyzję podczas wykonywania poszczególnych zadań.

 

Wyposażenie

Trzeba przyznać, że cena Bosch POF 1200 AE nie jest wygórowana, tym bardziej cieszy to, że w zestawie znajduje się sporo przydatnych akcesoriów. Mowa tutaj m.in. o adapterze do odsysania pyłu, który pozwala zachować czystość w miejscu pracy. Kupujący otrzymuje też klucz widełkowy i bolec kopiujący. Kolejnym wchodzącym w skład kompletu elementem jest frez rowkowy i prowadnica równoległa. Zestaw zawiera też trzpień centrujący i zaciski mocujące. Każdy z wymienionych akcesoriów jest wykonany z najwyższą starannością. Kupujący przyznają też, że instrukcja obsługi jest dokładnie opracowana i można dowiedzieć się z niej sporo na temat korzystania z frezarki do drewna.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ