Opinie o Bosch POF 1400 ACE

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Ta górnowrzecionowa frezarka do drewna wyróżnia się precyzją działania. Użytkownik może wybrać głębokość frezowania w zależności od tego, jaką pracę będzie wykonywał. Wymiana frezów przebiega bez problemów, a model ma solidną blokadę wrzeciona. Do frezarki można podłączyć sprzęt do odsysania pyłu, który ułatwi zachowanie czystości w trakcie obróbki drewna. 

 

Najważniejsze wady:

Urządzenie wyposażono w diodę LED, która dobrze oświetla miejsce pracy. Niemniej jednak majsterkowicze wskazują, że nie jest ona najlepiej wykonana i stosunkowo szybko dochodzi do jej awarii. 

 

Werdykt: 9.4/10

Pozostawione przez kupujących opinie o Bosch POF 1400 ACE są w dużej mierze pozytywne. Oczywiście sprzęt ma pewne wady, ale jego ogólna ocena wskazuje, że warto się nim zainteresować. Frezarka jest dostępna w zestawie z walizką, do której można schować wszystkie akcesoria.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dane techniczne i wyposażenie standardowe

Moc nominalna tej frezarki do drewna wynosi 1400 W. Uchwyt narzędziowy ma 6 mm, a maksymalny skok korpusu frezarki liczy 55 mm. Prędkość sprzętu wynosi od 11 000 do 28 000 obrotów na minutę. Frezarka waży 3,5 kg, więc można uznać ją za lekki model. W zestawie znajduje się sporo akcesoriów, dlatego też cena Bosch POF 1400 ACE nie jest uznawana za wygórowaną. Komplet zawiera praktyczny adapter do odsysania pyłu. W opakowaniu znajdziemy też bolec kopiujący, klucz widełkowy i frez rowkowy o średnicy 8 mm. Do podstawowego wyposażenia zalicza się także: prowadnicę równoległą, trzpień centrujący i 3 zaciski. Wszystkie elementy można bezpiecznie przechowywać i łatwo przenosić. Służy do tego dołączona do zestawu walizka z tworzywa sztucznego. Ma ona solidne zamknięcie i odpowiednio duży uchwyt.

Funkcje sprzętu

W sprzęcie zastosowano wiele funkcji, które są doceniane przez majsterkowiczów. Przede wszystkim zwracają oni uwagę na budowę urządzenia, a dokładniej blokadę wrzeciona pozwalającą na sprawną wymianą frezów. Urządzenie wykorzystuje też system Bosch SFDS, który pozwala na beznarzędziową wymianę bolców kopiujących. Dodatkowo plusem jest możliwość precyzyjnej regulacji głębokości frezowania (dokładność wynosi 1/10 mm). Frezarka górnowrzecionowa ma zintegrowaną diodę świecącą, która umożliwia dokładniejszą pracę. Nie można nie wspomnieć o systemie Bosch Constant Electronic, który utrzymuje ustawioną prędkość obrotową na stałym poziomie, co przekłada się na dobrą jakość cięcia.

 

Wygoda i bezpieczeństwo użytkowania

Ważną informacją dla kupujących może być to, że przeprowadzony test Bosch POF 1400 ACE potwierdził wygodę użytkowania frezarki. Jest ona stosunkowo lekka, a przede wszystkim ma solidnie zrobiony uchwyt. Pokryty został on miękkim tworzywem, aby nie ślizgał się po dłoni. W rezultacie można pewnie chwycić urządzenie i nim manewrować. Na frezarce znajduje się też przyłącze do odsysania pyłu. Dzięki niemu możliwe jest zachowanie większej czystości w trakcie pracy. Za zaletę uznawana jest także łatwa obsługa. Wszystkie istotne informacje dotyczące sprzętu można znaleźć w dołączonej do zestawu instrukcji.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ