Opinie o Dedra DED7718

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Szlifierka stołowa pozwala na szlifowanie elementów drewnianych wzdłuż, w poprzek i po skosie. Silnik ma dużą moc, co jest gwarancją efektywnej pracy. Urządzenie można wykorzystać także do wykonywania ciężkich prac. Tarczę do szlifowania, a także taśmę można ustawiać pod różnym kątem. Sprzęt nie generuje dużego hałasu w trakcie pracy.

 

Najważniejsze wady:

W nielicznych recenzjach możemy przeczytać, że dołączona do zestawu instrukcja nie zawiera wszystkich niezbędnych informacji, dlatego też na początku użytkowanie urządzenia może nie być tak łatwe, jak tego oczekiwaliśmy. Wymiana krążka ściernego jest stosunkowo trudna, najbardziej dla osób, które nie używały wcześniej takiego narzędzia.

 

Werdykt: 9.8/10

W zestawie znajduje się szlifierka, taśma, tarcza ścierna i instrukcja obsługi. Opinie o Dedra DED7718 są z reguły pozytywne, więc można sądzić, że jakość wykonania i sprawność działania urządzenia są bardzo dobre. Stół roboczy ma wymiary 224 mm x 156 mm, a średnica tarczy jest równa 150 mm. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Uniwersalne zastosowanie

Jak podaje producent, Dedra DED7718 to uniwersalne szlifierka stołowa taśmowo-tarczowa. Urządzenie jest wyposażone zarówno w dysk szlifierski, jak i taśmę szlifującą, dlatego też możliwości jego wykorzystania są duże. Sprzęt znajdzie zastosowanie do szlifowania elementów drewnianych w różny sposób: po skosie, wzdłuż i w poprzek. Niezależnie od tego, jakie prace musisz wykonać, z pomocą tej szlifierki będzie to możliwe.

Dane techniczne

Urządzenie waży 24 kg, więc jego przenoszenie może być nieco męczące. Niemniej jednak test Dedra DED7718, który wykonali użytkownicy wskazuje, że urządzenie można pewnie chwycić w dłonie. Dzięki temu jego przenoszenie, mimo stosunkowo dużej wagi jest łatwiejsze. Moc sprzętu wynosi 375 W. Szlifierka ma mocny silnik pozwalającą na wykonywanie nawet bardzo wymagających prac. Prędkość modelu wynosi do 2850 obrotów na minutę. Wymiary taśmy to: 100 mm x 915 mm, a jej średnica jest równa 150 mm. Ustawienie stolików pomocniczych można regulować w zakresie od 0 stopni do 45 stopni. Dokładne wymiary stołu roboczego to: 224 mm x 156 mm.

 

Funkcjonalność

Sporo majsterkowiczów zgadza się ze stwierdzeniem, że szlifierki stołowe powinny mieć przyłącze, które umożliwia korzystanie z zewnętrznego urządzenia odsysającego. Taki sprzęt jest przydatny, jeśli chcemy zachować porządek w miejscu pracy i nie martwić się o to, że powstały w trakcie użytkowania pył wpłynie w jakikolwiek sposób na naszą efektywność i dokładność. Na szlifierce stołowej Dedra DED7718 znajduje się specjalne przyłącze, które czyni ją bardziej uniwersalną.

 

Wykonanie

Kwestią, na którą prawie każdy kupujący zwraca uwagę jest jakość wykonania. Opisywane narzędzie zostało zrobione z najwyższą starannością, a każdy z elementów jest dobrze dopasowany. Wykonana z mocnych materiałów obudowa skutecznie zabezpiecza wewnętrzny mechanizm i chroni przed pyłem i innymi zanieczyszczeniami, które mogłyby wpłynąć na efektywność działania szlifierki. Mimo że cena Dedra DED7718 jest stosunkowo wysoka, produkt jest popularny wśród konsumentów.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ