Opinie o Dewalt DW733

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Strugarko-grubościówka osiąga dobrą prędkość pracy, co przekłada się na efektywność jej działania. Użytkownicy przeprowadzający test Dewalt DW733 zwracają uwagę na to, że sprzęt ma odpowiednio przemyślaną konstrukcję. Opiera się ona na 4 kolumnach, co zapewnia stabilność i bezpieczeństwo, a także płynny ruch głowicy. Na obudowie znajdują się praktyczne otwory pozwalające na szybkie przymocowanie strugarki do stołu roboczego. 

 

Najważniejsze wady:

Sprzęt generuje w trakcie pracy spory hałas, który może powodować lekki ból głowy i przeszkadzać innym osobom w naszym otoczeniu. W celu rozwiązania tego problemu niektórzy majsterkowicze korzystają ze słuchawek ochronnych.

 

Werdykt: 9.7/10

To dobra grubościówka z praktycznymi uchwytami pozwalającymi na jej bezpieczne przenoszenie. Urządzenie jest wyposażone w podziałkę grubości materiału, która pozwala zachować odpowiednią precyzję pracy. Na obudowie umieszczone zostało pokrętło, za pomocą którego można łatwo wybrać odpowiednie ustawienia i szybko przygotować sprzęt do konkretnej pracy. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Parametry techniczne

Moc pobierania strugarko-grubościówki jest równa 1800 W, a moc użyteczna wynosi dokładnie 1000 W. Prędkość pracy bez obciążenia, jaką jest w stanie osiągnąć ten model, to 10000 obrotów na minutę. Maksymalna pojemność wynosi 317 mm, grubość strugania to 2 mm. Sprzęt nie zajmuje dużo miejsca, co trzeba uznać za jego atut. Dokładne wymiary prezentowanego modelu są następujące: głębokość – 31 cm, wysokość – 44,5 cm i długość – 52 cm, a jego masa wynosi ponad 33 kg. Poziom generowanego hałasu to ok. 108 dB.

Komfort i precyzja pracy

Prawie wszystkie osoby wystawiające opinie Dewalt DW733 zwracają uwagę na to, że grubościówka zapewnia odpowiedni komfort pracy. Mimo że nie należy do najlżejszych modeli, jej przenoszenie nie jest zbyt męczące. Można to robić samodzielnie, bo na obudowie znajdują się odpowiednio wyprofilowane i solidne uchwyty. Na wspomnienie zasługuje też system blokowania głowicy, dzięki któremu możliwe jest zachowanie wysokiej precyzji strugania. Model jest wyposażony w duże stoły, podający i odbierający, które gwarantują dobre podparcie obrabianego materiału. Sprzęt zachowuje stabilność w trakcie pracy, co wynika z jego konstrukcji. Grubościówka jest wsparta na solidnych kolumnach. Dodatkowo w podstawie znajdują się otwory, które pozwalają osobie przystępującej do pracy łatwo przymocować urządzenie do stołu roboczego. To gwarantuje zdecydowanie większe bezpieczeństwo użytkowania.

 

Wyposażenie standardowe

W zestawie znajdują się przydatne akcesoria, do których zalicza się m.in. pojemnik na pył i adapter. Dodatkowo kupujący otrzymuje sześciokątny klucz trzpieniowy i montażowy. Użytkownicy doceniają ten model również za to, że ma w zestawie specjalne listwy, które umożliwiają sprawną wymianę noży. Cena Dewalt DW733 wynosi trochę ponad 2500 zł, więc jak na urządzenie tego typu nie jest zbyt wygórowana.

 

Solidne wykonanie

Opisywana przez nas grubościówka cieszy się zainteresowaniem majsterkowiczów, ponieważ jakość jej wykonania jest bardzo dobra. Obudowa jest zrobiona z wytrzymałych materiałów, które nie ulegają zniszczeniu na skutek działania czynników zewnętrznych. Wspomniany element nie nagrzewa się w trakcie pracy, więc nie ma ryzyka, że dojdzie do jego zniekształcenia. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ