Opinie o DeWalt DWE4157

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Szlifierka kątowa ma tak przymocowane szczotki, aby możliwie najpełniej zwiększyć ich wytrzymałość. Na uwagę zasługuje układ łagodnego rozruchu, dzięki któremu ograniczone są odbicia mechaniczne, a dzięki temu osoba korzystająca z urządzenia ma nad nim większą kontrolę. Trwałość silnika jest zwiększona poprzez zastosowanie specjalnego, izolowanego uzwojenia. Potwierdza to test DeWalt DWE4157.

 

Najważniejsze wady:

Urządzenie generuje spory hałas w trakcie pracy, do którego trudno się przyzwyczaić. Osoby bardziej wrażliwe na głośne dźwięki decydują się na używanie słuchawek ochronnych. Po pewnym czasie użytkowania na obudowie pojawiają się drobne ślady uszkodzeń mechanicznych mogące świadczyć o przeciętnej jakości.

 

Werdykt: 9.4/10

Zamieszczone w Internecie opinie o DeWalt DWE4157 wskazują, że sprzęt spełnia oczekiwania kupujących. Szlifierka kątowa ma smukły kształt i łatwo utrzymać ją w dłoniach. U góry znajduje się przycisk blokady wrzeciona, a sama obsługa sprzętu nie jest niczym trudnym.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Podstawowe dane

Przed zakupem należy poznać dokładne parametry interesującego nas urządzenia i sprawdzić, czy odpowiadają one naszym potrzebom. Jeśli mowa o szlifierce kątowej DeWalt ma ona mocny, 900 W silnik. Średnica tarczy jest równa 125 mm, a gwint wrzeciona to M14. Prędkość urządzenia wynosi 11 800 obrotów na minutę. Wymiary szlifierki kątowej to: szerokość – 80 mm i wysokość – 270 mm, a jej waga wynosi 2 kg. Poziom mocy akustycznej to 101 dB. Kabel zasilający ma długość 2,1 m. Urządzenie spełnia normę EN 60745-2-3:2011.

Elementy wyposażenia

Mimo że cena DeWalt DWE4157 nie jest wysoka, sprzęt ma w zestawie solidnie zrobione akcesoria gwarantujące większy komfort pracy. Zalicza się do nich wielopozycyjną rękojeść boczną, która jest zrobiona w ten sposób, aby ograniczyć ślizganie się dłoni po powierzchni i zagwarantować pewniejszy chwyt. Dodatkowo w zestawie znajduje się klucz, wewnętrzny i zewnętrzny kołnierz ściernic, a także beznarzędziowa osłona.

 

Dobrze przemyślana konstrukcja

Użytkownicy doceniają tę szlifierkę kątową za dobrze przemyślaną budowę. W urządzeniu zastosowano łożyska kulkowe, których zadaniem jest zwiększenie jego wydajności, a także trwałości. Silnik jest zabezpieczony przed pyłem, co zmniejsza ryzyko jego awarii. Dodatkowo ma on samoodłączające się szczotki, a to stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed uszkodzeniem. Dzięki temu, że przycisk blokady wrzeciona znajduje się na górze, zwiększona została głębokość cięcia. Wytrzymałość szczotek jest duża za sprawą zastosowania specjalnego trzymacza. Obudowa jest niskoprofilowa, więc użytkownik zyskuje swobodny dostęp do ciasnych miejsc pracy. Szlifierka kątowa jest lekka, więc korzystanie z niej, nawet jeśli mamy do wykonania sporo pracy, nie jest męczące.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ