Opinie o Einhell TC-US 400

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Taśmowa szlifierka stołowa jest przeznaczona do różnych prac szlifierskich, co świadczy o jej uniwersalności. Okrągłą tarczę o średnicy równej 150 mm można ustawić pod różnym kątem. Istnieje możliwość korzystania z urządzenia w pionie i w poziomie. Papier ścierny jest montowany na rzep, więc jego wymiana przebiega płynnie i nie jest czasochłonna. 

 

Najważniejsze wady:

Urządzenie po dłuższym czasie użytkowania zaczyna mocno się nagrzewać, a w konsekwencji konieczne jest robienie przerw. To opóźnia wykonanie pracy, a ponadto stanowi większe ryzyko wystąpienia awarii.

 

Werdykt: 9.8/10

Szlifierka stołowa jest zasilana sieciowo, jej moc wynosi 375 W. Sprzęt osiąga prędkość do 1450 obrotów na minutę. Urządzenie ma solidną, odporną na uszkodzenia obudowę. Podstawa jest wsparta na 4 gumowych nóżkach, które nie ślizgają się po powierzchni blatu. W komplecie znajduje się pasek i tarcza do szlifowania (P80).

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Łatwa obsługa

Opinie o Einhell TC-US 400 potwierdzają, że jest to łatwy w obsłudze sprzęt, który może być wykorzystywany także przez osoby niemające zbyt dużego doświadczenia w wykonywaniu tego typu prac. Tarcza ma system mocowania na rzep, więc jej wymiana jest prosta i nie wymaga użycia dużej siły. Model ma też uniwersalny, obracany stół aluminiowy odznaczający się solidnym wykonaniem. Pracę ułatwia ogranicznik obrabianych przedmiotów.

Specyfikacja

Szlifierka stołowa ma moc równą 375 W, a efektywność jej pracy przez większość osób jest oceniana bardzo dobrze. Urządzenie jest zasilane sieciowo (230 V), więc do pracy wymaga podłączenia do prądu. Prędkość wynosi do 1450 obrotów na minutę. Średnica tarczy szlifierskiej jest równa 150 mm, a wymiary pasa szlifierskiego to 915 mm x 100 mm. Sprzęt waży 16,9 kg, jednak jego przenoszenie nie jest trudne. Szlifierkę można pewnie chwycić, więc nie ma obaw, że ją upuścimy na podłogę, co mogłoby doprowadzić do jej uszkodzenia.

 

Uniwersalność

Osoby wykonujące test Einhell TC-US 400 potwierdzają, że prezentowane narzędzie znajduje zastosowanie w wielu pracach szlifierskich i dlatego też można uznać je za uniwersalne. Kupującym podoba się to, że ze szlifierki można korzystać w pozycji poziomej i pionowej, a kąt nachylenia tarczy łatwo się reguluje. To wszystko wpływa w dużym stopniu na komfort użytkowania, a także możliwości zastosowania sprzętu.

 

Jakość wykonania 

Szlifierka stołowa została wykonana z dobrej jakości materiałów, co potwierdza to, że na jej obudowie nie pojawiają się zarysowania. Umieszczone na obudowie przyciski działają płynnie. Znajdujące się u podstawy gumowe nóżki zwiększają stabilność sprzętu, a tym samym bezpieczeństwo użytkownika. Urządzenie jest napędzane poprzez dobrej jakości pasek klinowy gwarantujący płynną pracę. Trzeba przyznać, że szlifierka stołowa ma wiele zalet. Zdaniem kupujących cena Einhell TC-US 400 jest przystępna. Warto zainwestować w ten sprzęt biorąc pod uwagę nie tylko jego solidne wykonanie, ale też uniwersalność, łatwy system obsługi i nieskomplikowaną konserwację.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ