Opinie o Einhell TH-US 240

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Szlifierka stołowa jest przeznaczona do obróbki miękkiego metalu i drewna, więc przydaje się przy wykonywaniu różnego rodzaju prac. To urządzenie podoba się majsterkowiczom, bo jest łatwe w obsłudze, a co najważniejsze wyróżnia je efektywność działania. Bezpieczeństwo pracy jest gwarantowane m.in. dzięki osłonie bocznej i górnej, które zabezpieczają przed odpryskami.

 

Najważniejsze wady:

Sprzęt generuje stosunkowo duży hałas, dlatego korzystanie z niego może być nieco nieprzyjemne. Użytkownicy wskazują jednak, że głośny dźwięk jest irytujący szczególnie na początku, jednak z czasem można się do niego przyzwyczaić.

 

Werdykt: 9.4/10

Dobra szlifierka stołowa to urządzenie pozwalające efektywnie wykonywać wszelkie prace, Takim modelem jest Einhell TH-US 240. Opinie na jego temat są pozytywne. Szlifierka ma regulowaną podpórkę obrabianego materiału. Metalowa obudowa jest wytrzymała i dobrze chroni wewnętrzny mechanizm. Urządzenie ma stosunkowo małe wymiary, co sprawia, że jego przechowywanie nie stanowi żadnego problemu.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Dla większości majsterkowiczów kluczowe znaczenie ma bezpieczeństwo pracy. Tylko mając pewność, że sprzęt działa sprawnie i nie stanowi żadnego zagrożenia można w pełni skupić się na zadaniach, które ma się do wykonania. W przypadku prezentowanej szlifierki stołowej nie trzeba się martwić, że w trakcie pracy dojdzie do niebezpiecznych sytuacji. Podstawa sprzętu jest wsparta na antypoślizgowych nóżkach, które pozwalają utrzymać urządzenie w stabilnej pozycji. Podczas obrabiania materiału pojawiają się odpryski, które są skutecznie blokowane przez osłonę boczną i górną. Nie ma obaw o to, że ścinki podrażnią naszą skórę. Osłony są wykonane starannie i dobrze wyprofilowane.

Specyfikacja

Przed zakupem sprzętu koniecznie jest zapoznanie się z jego specyfikacją celem określenia, czy urządzenie spełni nasze oczekiwania. Szlifierka stołowa Einhell TH-US 240 osiąga prędkość do 2950 obrotów na minutę (bez obciążenia). Średnica tarczy jest równa 150 mm. Długość taśmy wynosi 686 mm, a szerokość – 50 mm. Urządzenie ma moc równą 240 W. Waga modelu wynosi ok. 7,3 kg. W zestawie znajduje się tarcza szlifierska, pas szlifierski i przesłony iskier. 

 

Przeznaczenie

Producent wskazuje, że szlifierka stołowa jest odpowiednia nie tylko do domowego użytku, ale też profesjonalnego zastosowania. Sprzęt spełni oczekiwania majsterkowiczów, którym zależy zarówno na obróbce miękkiego metalu, jak i drewna. Test Einhell TH-US 240 wykazał, że urządzenie ma dobrą wydajność i nie nagrzewa się zbyt mocno w trakcie pracy, więc nie trzeba zbyt często robić przerw. 

 

Wykonanie

Do produkcji obudowy sprzętu wykorzystano solidny metal wykazujący dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. To pozwala sądzić, że szlifierka stołowa będzie nam służyła przez długi czas. Na jej powierzchni nie powinny pojawić się zbyt szybko zarysowania czy inne uszkodzenia mechaniczne. Wytrzymałość to jedna z zalet, z powodu której konsumenci decydują się na zakup Einhell TH-US 240. Cena urządzenia również odgrywa ważną rolę. Sprzęt można kupić za ok. 250 zł, więc nie jest to wysoka kwota. Model jest objęty 24-miesięczną gwarancją.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ