Opinie o Graphite 59G680

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Strug jest dobrze przystosowany do cięższych prac stolarskich i ciesielskich. Ma on wytrzymały i mocny silnik, a także odporną na uszkodzenia obudowę. Sprzęt ma certyfikat CE, co daje pewność, że jest zgodny z europejskimi standardami. Profesjonalny test Graphite 59G680 dowiódł, że to model pozwalający na obróbkę miękkich, jak i twardych gatunków drewna.

 

Najważniejsze wady:

Do sprzętu dołączono worek, do którego trafia pył i wióry (po podłączeniu za pomocą specjalnego adaptera). Niektórzy konsumenci zauważyli, że szybko się on zapełnia i trzeba pamiętać o jego regularnym opróżnianiu. To może wydłużyć całkowity czas pracy.

 

Werdykt: 9.4/10

To profesjonalny strug elektryczny, jego moc wynosi 1300 W, a maksymalna prędkość pracy jest równa 16 000 obr./min. Urządzenie daje możliwość strugania drewna o szerokości 110 mm, maksymalna głębokość to 3,5 mm. Przeanalizowane opinie Graphite 59G680 wykazały, że sprzęt jest uznawany za lekki i poręczny (waży 5 kg).

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Solidna stopa

Sprzęt jest wyposażony w stopę wykonaną z aluminium. Jest ona bardzo solidna, a to oznacza, że urządzenie na pewno okaże się trwałe. Może być ono używane tak często, jak jest to konieczne, nie zniszczy się na skutek intensywnej eksploatacji. Stopa wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także na odkształcenia. Powstające podczas obróbki drewna wióry nie zalegają pod nią, ponieważ są od razu wyrzucane na lewą lub prawą stronę.

Bezpieczna praca

Podczas pracy ze strugiem nie trzeba obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Został on zaprojektowany w taki sposób, aby zmniejszyć do minimum ryzyko niebezpiecznego wypadku, do którego może dojść w chwili nieuwagi. Sprzęt ma dobrze wyprofilowany uchwyt z antypoślizgowymi wstawkami, dlatego nie wyślizguje się z dłoni i możemy pewnie go prowadzić po drewnie. Podobna nakładka znajduje się też na rękojeści dodatkowej oraz pokrętle służącym do regulacji głębokości strugania. Model wyposażono również w blokadę zabezpieczającą przed przypadkowym włączeniem.

 

Dodatkowe elementy w komplecie

W zestawie znajdziemy nie tylko strug elektryczny, ale i kilka przydatnych elementów. Są to: worek na pył z adapterem, klucz płaski, klucz nasadowy, prowadnica równoległa, prowadnica do strugania wgłębnego, śruba z łbem motylkowym, a także przyrząd do ostrzenia noży. Jednak urządzenie nie jest drogie, konsumenci uważają, że cena Graphite 59G680 jest atrakcyjna. Decydując się na taki komplet, można sporo zaoszczędzić, gdyż potrzebnych elementów nie trzeba już kupować osobno i nie musimy się zastanawiać, czy na pewno będą pasować.

 

Sieciowe zasilanie

Sprzęt jest zasilany sieciowo (z sieci 230 V), co zapewnia mu stabilne działanie. Podczas obróbki drewna nie musimy się martwić, że nagle rozładuje się akumulator i będziemy musieli przerwać pracę na minimum kilka godzin. Długość przewodu wynosi 3 m, dlatego nie powinniśmy narzekać na ograniczoną swobodę ruchów. Poza tym nie ma potrzeby ustawiania stanowiska roboczego blisko gniazdka. Co ważne, strug nie jest duży, jego wymiary to: 34 cm x 19,5 cm. Możemy go łatwo przenieść w inne miejsce, a nawet używać na zewnątrz (wówczas konieczne może być podłączenie go do przedłużacza).

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ