Najważniejsze zalety:
Grubościówka jest stosunkowo lekka, biorąc pod uwagę inne dostępne w sklepach modele. Nie powinno być więc żadnego problemu z jej przenoszeniem. Użytkownicy doceniają to, że istnieje możliwość podłączenia zewnętrznego urządzenia przeznaczonego do odsysania pyłu. Model ma regulowaną grubość wiórów w zależności od szerokości materiału.
Najważniejsze wady:
Użytkownicy, którzy mieli okazję przeprowadzić test Makita 2012NBX, doszli do wniosku, że obudowa jest podatna na drobne uszkodzenia mechaniczne. Jakość jej wykonania mogłaby być nieco lepsza.
Werdykt: 9.6/10
Majsterkowiczów do zakupu tego urządzenia zachęcają przede wszystkim pochlebne opinie. Makita 2012NBX to model sprzedawany w komplecie z przydatnymi akcesoriami. Grubościówka ma mocny silnik, który mimo efektywnej pracy nie generuje dużego hałasu. Za precyzję działania odpowiada skutecznie opracowany mechanizm sterujący posuwem.
OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU
Dane techniczne
Parametry urządzenia są dobre, co zwiększa szansę na to, że będziemy zadowoleni z jego zakupu. Moc sprzętu wynosi 1650 W. Prędkość obrotowa na biegu jałowym osiąga do 8500 obrotów na minutę. Prędkość posuwu to 0,14 m/s. Użytkownik ma szerokie możliwości, jeśli mowa o regulacji grubości wiórów. Grubość obrabianego materiału wynosi od 3 m do 155 m. Sprzęt waży 27 kg, więc jest stosunkowo lekki. Jego przenoszenie nie powinno sprawiać większych problemów.
Dołączone do zestawu wyposażenie
Kupujący otrzymuje w komplecie nie tylko grubościówkę, ale też inne akcesoria. W skład zestawu wchodzą dwa noże wykonane ze stali szybkotnącej, które są już zamontowane. Dodatkowymi elementami są 2 uchwyty z magnesem trwałym, klucz nasadowy i imbusowy, a także stół stacjonarny. Aby przystąpić do korzystania z urządzenia, nie trzeba ponosić żadnych innych kosztów. Mimo że w komplecie znajduje się dopasowane wyposażenie, cena Makita 2012NBX jest przystępna.
Łatwa obsługa
Korzystanie z grubościówki nie jest skomplikowane, nawet dla osób mających niewielkie doświadczenie w tym zakresie. Użytkownik ma możliwość ustawienia wysokości od 3 do 100 m. Regulacji podlega też grubość wiórów, w zależności od szerokości materiału, który jest poddawany obróbce. Na obudowie znajduje się lampka kontrolna, z której można dowiedzieć się, kiedy sprzęt jest gotowy do pracy. Przed pierwszym użyciem warto zapoznać się z instrukcją obsługi, w której wyjaśniono wszystkie istotne kwestie.
Precyzyjne sterowanie posuwem
Dla sporej grupy użytkowników ważnym jest nie tylko cena sprzętu i efektywność jego działania, ale też sprawność pracy. Stąd też musimy wspomnieć o specjalnym mechanizmie, który odpowiada za sterowanie posuwem. Jest on zaprojektowany tak, aby osoba sterująca grubościówką bez zbędnego wysiłku mogła zachować maksymalną precyzję pracy. Używając tego modelu, można być pewnym, że materiał będzie należycie obrobiony.
Dodaj komentarz
2 KOMENTARZ
December 28, 2021 at 9:32 pm
A mógłby ktoś wyjaśnić dlaczego zdjęcie tytułowe to screen z mojego filmu na YT , z moją maszyną i na moim podwórku ?!
Odpowiadać
December 29, 2021 at 9:43 am
Dzień dobry,
Bardzo dziękujemy za komentarz, zdjęcie zostało zmienione, przepraszamy za niedogodności.
Pozdrawiamy
Zespół KącikMajsterokwicza.pl
Odpowiadać