Opinie o Makita 3709

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Prezentowana frezarka do drewna ma antypoślizgową stopę prowadzącą. Zastosowana guma gwarantuje lepszą stabilność pracy. Głębokość frezowania jest precyzyjna dzięki wykorzystaniu mechanizmu zębatkowego. Znajdująca się przy podstawie płyta jest przeźroczysta, więc lepiej widzimy frez i poddawany obróbce materiał. W efekcie łatwiej jest nam zachować precyzję.

 

Najważniejsze wady:

Nieliczne osoby przyznają, że sprzęt generuje stosunkowo duży hałas w trakcie pracy. Na początku bywa to irytujące, jednak z czasem można się do tego przyzwyczaić. Również moc modelu mogłaby być nieco większa.

 

Werdykt: 9.4/10

Konsumenci zainteresowani urządzeniami tego typu przeprowadzili test Makita 3709. Ich zdaniem wspomniany model umożliwia efektywną pracę, jeśli mowa o wykonywaniu łatwych i średnio zaawansowanych zadań. Ze sprzętu łatwo się korzysta, nie trzeba tracić dużo czasu na zapoznawanie się z instrukcją obsługi.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Podstawowe wyposażenie

Użytkownicy poszukujący dobrej frezarki do drewna podczas porównywania konkretnych modeli skupiają się na wielu kwestiach, w tym wyposażeniu podstawowym. Urządzenie Makita jest sprzedawane w komplecie z różnymi akcesoriami, a mianowicie: prowadnicą konturową, prowadnicą równoległą i kompletną podstawą. Dodatkowo zestaw zawiera 10 mm szablon prowadzący, klucz 10 i 17. Podczas pracy przydaje się też frez palcowy ze spieku twardego z trzpieniem 6 mm i tulejka zaciskowa 6 mm.

Stabilność

Aby praca mogła być wykonywana precyzyjnie trzeba zadbać o stabilność urządzenia. W tym przypadku nie jest to problem, bo stopa prowadząca jest pokryta specjalną gumą o antypoślizgowych właściwościach. Nie trzeba się obawiać o to, że frezarka do drewna będzie się przesuwała i trudność sprawi ustawienie jej w odpowiedniej pozycji. 

 

Parametry 

Na jakie aspekty zwracają uwagę osoby zainteresowane zakupem urządzenia Makita 3709? Cena urządzenia z pewnością ma spore znaczenie, jednak zdecydowanie częściej ważniejsze są parametry. To od nich zależy, czy sprzęt będzie sprawnie działał i spełni nasze oczekiwania. Moc znamionowa frezarka do drewna jest równa 530 W. Uchwyt ma 6 mm, a dokładne wymiary modelu to: 82 mm x 90 mm x 199 mm. Sprzęt waży tylko 1,5 kg, więc jego przenoszenie jest wygodne i nie powoduje zmęczenia dłoni. Prędkość pracy na biegu jałowym wynosi 30000 obr./min. Z uwagi na dobre parametry opinie o urządzeniu Makita 3709 są pozytywne i zachęcają innych do zakupu.

 

Jakość wykonania

Frezarkę do drewna zrobiono z dobrej jakości materiałów, które nie są podatne na zniekształcenia. Obudowa jest wytrzymała, więc skutecznie zabezpiecza wewnętrzny mechanizm przed uszkodzeniami. Na jej powierzchni nie widać śladów zarysowań, tym bardziej jeśli odpowiednio dbamy o bezpieczne przenoszenie i przechowywanie urządzenia. Dodatkowo warto podkreślić, że znajdująca się przy podstawie płyta jest przezroczysta, a dzięki temu dokładnie widać frez i obrabiany materiał. W związku z tym ryzyko pomyłki przy pracy jest znacznie mniejsze.

 

Przeznaczenie

Opisywana frezarka jest przeznaczona do obróbki drewnianych materiałów. Ma ona prowadnicę rolkową, dlatego można ją wykorzystać do frezowania krawędzi. To zwiększa możliwości jej zastosowania, a tym samym czyni sprzęt bardziej uniwersalnym. Cecha ta jest doceniana przez miłośników majsterkowania, którzy chętnie podejmują się wykonywania różnych prac w domu.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ