Najważniejsze zalety:
Sposób wykonania i główne cechy urządzenia pozwalają je wykorzystać zarówno jako narzędzie do prac majsterkowicza, jak i tych profesjonalnych. W zależności od zastosowanej tarczy szlifierka może służyć do obróbki metalu bądź drewna. Sprzęt spełnia wymogi bezpieczeństwa stawiane tego typu narzędziom.
Najważniejsze wady:
Moc urządzenia wskazuje na to, że nie poradzi ono sobie z takimi pracami jak cięcie materiałów. Moc 720 W przeznacza ten sprzęt do prac szlifierskich, a także do polerowania różnorodnych materiałów.
Werdykt: 9.6/10
Sprzęt doskonały jest jako narzędzie dla majsterkowiczów i w takich pracach jak polerowanie i szlifowanie różnych materiałów, sprawdzi się również w profesjonalnym zakładzie. Szlifierka kątowa Makita, ze względu na posiadane zabezpieczenia przed niechcianym uruchomieniem po przerwie w zasilaniu, zwiększoną odporność cieplną silnika, a także zabezpieczenie przed pyłami jest cenionym narzędziem szlifierzy ze względu na swoją trwałość i bezpieczeństwo użytkowania. Do pochlebnych ocen szlifierki kątowej Makita należy też ta mówiąca o tym, że cena sprzętu jest przystępna.
OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU
Niewielka waga i ergonomia
Makita GA5030R to sprzęt o niewielkiej wadze. Niespełna 2 kg wagi sprawia, że operowanie nim jest łatwe, a dłuższa praca nie powoduje zmęczenia rąk. Kompaktowe wymiary to cecha doceniana przez operatorów, zwłaszcza że cechę tę połączono z ergonomicznym kształtem uchwytów. Sprzęt jest poręczny dzięki temu, że korpus w miejscu uchwytu jest węższy i dobrze wyprofilowany. Wszystkie te elementy sprawiają, że praca z narzędziem jest efektywna, uchwyt pewny, zatem szlifierz precyzyjnie dociera do obrabianego miejsca. Na precyzję pracy wpływa również odchylana w zakresie 20 stopni rączka urządzenia. Pozwala to dotrzeć tarczą do trudniej dostępnych miejsc obrabianego materiału. Opinie o szlifierkach kątowych Makita chwalą również wygodny uchwyt boczny narzędzia.
Zabezpieczenia i udogodnienia
Sprzęt został wyposażony przez producenta w kilka interesujących i usprawniających technologii. Jako pierwszą cechę należy wymienić blokadę wyłącznika, po której włączeniu jest możliwa praca w trybie ciągłym. Na uwagę zasługuje również blokada samoczynnego włączenia urządzenia, po wznowieniu przerwanego (na przykład na skutek awarii) zasilania. Dzięki funkcji płynnego startu, każde uruchomienie szlifierki odbywa się płynnie i bezpiecznie dla operatora. Wymiana tarcz przebiega również bez utrudnień, a dzieję się tak, bo w przypadku ich wymiany operator ma możliwość zablokowania wrzeciona. Fakt, że producent zastosował w urządzeniu dwa pierścienie typu labiryntowego do uszczelnienia łożysk kulkowych sprawia, że silnik jest doskonale chroniony przed pyłem i innymi zabrudzeniami.
Uniwersalny wymiar tarczy
Do obsługi szlifierki wymagane jest zamontowanie tarczy o średnicy 125 mm. Jest to typowy rozmiar, więc wybór rodzajów tarcz jest duży. Dlatego też urządzenie jest przeznaczone do obróbki różnego rodzaju materiałów. Bowiem warunkiem jest zastosowanie odpowiedniego rodzaju tarczy. Zatem możemy zastosować tu tarcze do szlifowania i polerowania (w tym tarcze filcowe), tarcze do obróbki metalu, do usuwania lakieru, rdzy, a także do obróbki drewna. Użytkownik może też wybrać tarcze do obróbki betonu, granitu, dachówek albo płytek ceramicznych. Zatem dzięki uniwersalnemu rodzajowi tarczy, również i szlifierka staje się uniwersalna i praktyczna do wykorzystania przy obróbce wielu materiałów. Test szlifierek kątowych Makita to potwierdza.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ