Opinie o Makita RT0700CX2J

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Prędkość pracy można regulować za pomocą specjalnego pokrętła i w ten sposób dostosowywać sprzęt do aktualnych potrzeb. Wybieranie ustawień przebiega szybko. Urządzenie jest lekkie, bo waży niecałe 2 kg, nie ma też zbyt dużych wymiarów. Zrobiony z aluminium korpus jest wytrzymały, nie ulega zniekształceniom ani zarysowaniom. 

 

Najważniejsze wady:

Model nie jest wyposażony w lampkę oświetlającą dokładnie obszar roboczy. W związku z tym przeprowadzony test Makita RT0700CX2J wykazał, że korzystanie z tego urządzenia w słabo oświetlonym pomieszczeniu nie jest wygodne (ciężko o zachowanie precyzji).

 

Werdykt: 9.8/10

Choć sprzęt ma pewne wady, sporo majsterkowiczów wypowiada się na jego temat pozytywnie i twierdzi, że to najlepsza frezarka do drewna w tym przedziale cenowym. Model jest sprzedawany w zestawie z praktyczną walizką MAKPAC. Użytkownik ma możliwość stosowania wymiennych przystawek w celu zwiększenia uniwersalności sprzętu.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dane techniczne

Kupując jakiekolwiek narzędzie do pracy warto dobrze przyjrzeć się danym technicznym. Poznanie parametrów konkretnego modelu pozwoli nam określić, czy jest to produkt, którego szukamy. Opisywana przez nas frezarka do drewna ma moc znamionową równą 710 W. Prędkość obrotowa na biegu jałowym wynosi od 10000 do 30000 obr./min. Głębokość frezowania osiąga wartość do 35 mm, a głębokość wycinania do 40 mm. Dokładne wymiary sprzętu to: 89 mm x 89 mm x 200 mm. Jego waga jest równa 1,8 kg. Uchwyt narzędzia liczy 6 mm. 

Komfort użytkowania

Spore znaczenie ma to, że korzystanie z narzędzia jest wygodne, a potwierdzają to pozytywne opinie o frezarce Makita RT0700CX2J. Regulacja prędkości obrotowej odbywa się za pomocą specjalnego pokrętła. Działa ono płynnie, więc wybór parametrów przebiega szybko. Górna część obudowy jest płaska, a przewód zasilający umieszczono w poziomie. Zapewnia to odpowiednią stabilizację podczas wymiany przystawki. Uchwyt można zablokować, co przekłada się na większe bezpieczeństwo. Model ma też funkcję łagodnego rozruchu. 

 

Wykonanie

Do produkcji korpusu tej frezarki do drewna wykorzystano dobre gatunkowo aluminium. Nie jest ono podatne na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo nie nagrzewa się mocno w trakcie pracy, więc ryzyko jego zniekształcenia na skutek działania wyższej temperatury jest znikome. Urządzenie jest przystosowane do pracy nie tylko w domowym zaciszu, ale też w bardziej wymagających warunkach.

 

Dołączone do zestawu wyposażenie

W komplecie znajduje się wiele dodatkowych akcesoriów i to między innymi dlatego cena Makity RT0700CX2J nie wydaje się przesadzona. Jednym z elementów wyposażenia jest walizka systemowa MAKPAC, w której można wygodnie przenieść frezarkę do drewna, a także inne potrzebne do pracy akcesoria. Kupujący otrzymuje też 8 mm i 6 mm tulejkę mocującą, prowadnicę równoległą i szablon. Przydatne podczas pracy okazują się przystawki zwiększające możliwości zastosowania sprzętu, a dokładniej przystawka do wycinania, frezowania kątowego i wgłębnego. Kolejnym elementem wyposażenia jest rękojeść boczna i adapter do odsysania. Osoba inwestująca w to urządzenie właściwie nie musi się zastanawiać nad zakupem dodatkowych elementów, bo wszystko, co potrzebne znajduje się w zestawie.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ