Opinie o Metabo FMS 200 Intec

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Najważniejsze zalety: 

Szlifierka Metabo FMS 200 Intec ma specjalną trójkątną płytę szlifierską, zatem to specjalista do szlifowania zakamarków i wszelkich narożników. Taki unikatowy kształt płyty pozwala na skuteczne wyszlifowanie wszelkich rogów, bez niszczenia krawędzi materiału.

Prowadzenie urządzenia, jak wskazują opinie o Metabo FMS 200, jest precyzyjne dzięki specjalnie wyprofilowanej rączce z powłoką typu softgrip.  

 

Najważniejsze wady: 

Zakup papierów ściernych odpowiadających kształtem do stopy szlifierskiej jest trudne. Rzadko kiedy można dostać w sklepie gotowe odcinki papieru o tym kształcie, które byłyby zaopatrzone rzep do przyczepienia do stopy. W związku z tym użytkownicy musza się zaopatrywać w papier o innym kształcie, a następnie go przycinać. 

 

Werdykt: 9.6/10 

Urządzenie o specyficznym, ale przydatnym kształcie, jest bardzo poręczne i doskonale zdaje egzamin przy szlifowaniu trudno dostępnych miejsc. Tak wykazuje przeprowadzony test Metabo FMS 200.  Ze względu na niską wagę operator bez trudu przesuwa maszynę po szlifowanej powierzchni za pomocą jednej ręki zachowując przy tym precyzję. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Specjalnie ukształtowana stopa

Metabo FMS 200 Intec to model szlifierki, który wyposażono w specjalną stopę. Jej kształt przeznacza narzędzie do trudno dostępnych miejsc. Za pomocą Metabo FMS 200 Intec wyszlifujesz wszystkie krawędzie i rogi bez uszkodzenia wszelkich rantów i obrzeży. Precyzji szlifowania sprzyja waga narzędzia, która wynosi zaledwie 1,2 kg. Jest to na tyle mało, że operator może przeprowadzić szlifowanie jedną ręką, gdy druga może przytrzymywać szlifowany element.

Przy tak niskiej wadze urządzenia, nawet jeśli szlifowanie trwa długo, nie następuje zmęczenie dłoni trzymającej narzędzie. Mobilności sprzyja również długi, nieograniczający ruchów, przewód elektryczny przyłączający szlifierkę do gniazdka. Wynosi on 2,8 m, zatem szlifowanie nie musi się odbywać w bezpośrednim sąsiedztwie gniazdka elektrycznego. 

Odprowadzanie pyłu

Każda szlifierka pracując produkuje znaczna ilość pyłu i to niezależnie od obrabianego materiału. Pył ten jest uciążliwy nie tylko dlatego, że tworzy nieporządek w miejscu pracy. Dużo ważniejszą sprawą jest, aby pył ten nie zasłaniał obszaru roboczego, a także nie dostawał się do płuc operatora, bo to już jest niebezpieczne dla zdrowia. Metabo FMS 200 Intec choć nie posiada samodzielnego urządzenia do odsysania pyłu (można je dokupić jako wyposażenie dodatkowe), to jednak ma możliwość podłączenia do urządzenia odsysającego pył.

Może to być nawet zwykły odkurzacz, dzięki któremu praca stanie się łatwiejsza i bardziej komfortowa. Jednak, gdy nie mamy pod ręką odkurzacza, a praca nie będzie trwała długo, kaseta z filtrem pozwoli komfortową na pracę, bo pył zostanie zatrzymany przez filtr. (oczywiście trzeba pamiętać o okresowej wymianie filtra).

 

Pewny chwyt

Pewny chwyt podczas wykonywania pracy zapewnia uchwyt Metabo FMS 200 Intec wyposażony w powłokę typu softgrip. Dzięki takiej rączce urządzenie nie wyślizguje się z dłoni, nawet jeśli jest ona lekko spocona. Rączka sprzyja też lepszemu chwytowi urządzenia, którego zadaniem jest wykonywanie drgań. Model ten wykonuje 26000 oscylacji na minutę i nie są one uciążliwe dla trzymającej urządzenie dłoni dzięki właśnie uchwytowi typu softgrip, który te drgania pochłania. Ta szlifierka oscylacyjna została również wyposażona w walizkę transportową.

Zapewnia ona łatwy transport urządzenia i dodatkowego wyposażenia, a także ułatwia przechowywanie całości. Wraz z urządzeniem w walizce znajdują się: kaseta worka na pył i 1 filtr fałdowany. Cena Metabo FMS 200 jest przystepna.

 

Gwarancja Metabo

Firma Metabo wiedząc, że jej produkt jest godny polecenia udziela na Szlifierkę Metabo FMS 200 2-letniej konsumenckiej gwarancji (dla firm gwarancja wynosi 1 rok), a także umożliwia bezpłatne przedłużenie gwarancji do 3 lat po rejestracji zakupu na stronie firmy.

Również każdy akumulator Metabo, zakupiony ze szlifierką (lub osobno) jest objęty trzyletnią gwarancją. Dla klientów oznacza to wysoką jakość i długie użytkowanie.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ