Opinie o Remmers HK Lasur

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Produkt nie wymaga specjalnych metod nakładania, wystarczy zwykły pędzel z naturalnego włosia, aby ruchami wzdłuż włókien dało się pokryć całą powierzchnię, którą chcemy zabezpieczyć. Dwukrotne pokrycie zabezpiecza drewno przed wilgocią, powstawaniem zgnilizny sinizny, a także zabezpiecza przed żerowaniem os. Test Remmers HK Lasur wskazuje, że powłoka chroni też drewno przed pleśniami i glonami. Preparat wnika głęboko w struktury drewna pozwalając mu oddychać. Jest to impregnat 3 w 1, zawiera impregnat, powłokę gruntującą i lazurę. 

 

Najważniejsze wady:

Do wad produktu można zaliczyć fakt, że w przypadku użytkowania go do drewna zawierającego dużą ilość garbników rozpuszczalnych w wodzie (dąb, czerwony cedr, afcelia, redwood itp.) opady atmosferyczne powodują wymywanie preparatu, co jest przyczyną powstających przebarwień. Również ilość kupowanego preparatu należy precyzyjnie obliczyć do powierzchni, którą zamierzamy pomalować. Raz otwarta puszka nie nadaje się do dłuższego przechowywania. 

 

Werdykt: 9.6/10

Biorąc pod uwagę użyteczność preparatu, możliwość samodzielnego nakładania go za pomocą pędzla, a także wybór różnego pod względem pojemności opakowania cena Remmers HK Lasur wydaje się przystępna. Klientów cieszy szeroka paleta kolorów, oraz to, że preparat zapewnia kompleksowe zabezpieczenie drewna. Po wyschnięciu malowane elementy są pozbawione jakiegokolwiek zapachu, a naniesiona powłoka wykańcza je w jedwabistym macie. Spoiwem preparatu jest żywica alkidowa o gęstości 0,87 g/cm³.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Stosowanie zewnętrzne

To produkt do stosowania zewnętrznego, który doskonale sprawdzi się przy zabezpieczaniu takich elementów jak płoty, wiaty, altany, okiennice itp jako powłoka gruntująca, między warstwowa, a także końcowa. Impregnaty do drewna mają różny sposób stosowania i właściwości, Remmers HK Lasur ma opinie preparatu zabezpieczającego drewno przed wilgocią, przed sinieniem oraz pleśniami i glonami. Wnika w drewno głęboko, ale jednak pozwala drewnu oddychać. Trzeba wiedzieć, że profilaktyka zapobiegająca sinieniu drewna wymaga zastosowania od 205 do 250 ml preparatu na 1 metr kwadratowy powierzchni i zastosowania dwóch warstw impregnatu. Również sposób wykończenia drewna ma zaznaczenie, powinno być ono oczyszczone, ale nie heblowane, bowiem gładka powierzchnia trudniej przyjmuje preparat i zwykle wymaga nałożenia 3 jego warstw. 

Nakładanie i wykończenie 

Gdy decydujesz się na zakup Remmers HK Lasur, pojawia się nie tylko pytanie, gdzie kupić preparat, ale też w jakiej ilości. Można bowiem preparat dostać w pojemnikach 2,5 litra, 5 litrów albo 10. Impregnat pozostawia na drewnie powłokę żywicy alkidowej pozbawioną zapachu, w jedwabistym macie. Aby zastosować kolejną warstwę zwyczajnie nakłada się ją po wyschnięciu poprzedniej. Jednak przy zastosowaniu na powierzchniach, na których uprzednio stosowane były inne środki, należy je najpierw z powierzchni usunąć, zwłaszcza jeśli są to lazury grubowarstwowe lub farby kryjące. Kupowany produkt jest gotowy do użycia, a nakłada się go pędzlem. Do wyboru użytkownika pozostaje kolor preparatu, a wyboru można dokonać spośród 20 odcieni. Kolejna warstwa preparatu nakładana na tę samą powierzchnię intensyfikuje barwę. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Jarek

July 26, 2022 at 7:31 am

A czy idzie malować to pistoletem

Odpowiadać
Zespół KącikMajsterkowicza.pl

September 19, 2022 at 5:59 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Niestety nie posiadamy informacji na temat możliwości wykorzystania pistoletu to malowania. Sugerowalibyśmy więc kontakt z producentem, który zna swoje produkty najlepiej i będzie w stanie udzielić najtrafniejszej odpowiedzi. https://www.remmers.pl/pl/fachwissen-holzanstriche-handwerk

Pozdrawiamy,
Zespół KącikMajsterkowicza.com

Odpowiadać