Ranking 5 najlepszych pistoletów do kleju na gorąco w 2023

Ostatnio aktualizowane: 21.09.23

 

Pistolety do kleju na gorąco – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Na naszej stronie znajdziesz poradnik oraz ranking najlepszych pistoletów do kleju na gorąco. Wśród dużej ilości modeli na rynku, największą popularnością wśród klientów cieszy się Steinel Gluematic 3002 333393. Sprzęt ten zyskał wiele pochlebnych opinii i komentarzy wśród użytkowników. Pistolet przeznaczony jest do drobnych prac w domu. Pozwala też na tworzenie dekoracji świątecznych. Produkt ten wyróżnia duża wytrzymałość. Z tego względu możesz mieć pewność, że będzie sprawnie działał przez wiele lat. Urządzenie to jest stosunkowo lekkie, więc nawet wiele godzin pracy na nim nie jest uciążliwie. Dodatkowym atutem sprzętu jest ergonomicznie wyprofilowana rączka, która zapewnia komfort użytkowania. Ponadto obsługa pistoletu jest prosta. Istotną kwestią jest duża szybkość nagrzewania się urządzenia. Dzięki temu w kilka chwil jest on gotowy do pracy. Jeżeli model ten nie spełnia Twoich oczekiwań, to zapraszamy do zapoznania się z Bosch PKP 18 E 0603264508. Produkt ten zajął drugie miejsce w rankingu, gdyż cieszy się dużą ilością pozytywnych komentarzy.


5 najlepszych pistoletów do kleju na gorąco. Opinie w 2023 roku

 

Wiele prac w domu można wykonać ręcznie. Gdy popsuje się szuflada, wystarczy ją skleić. Również wykonywanie ozdób, takich jak stroiki wymaga wykorzystania dobrej jakości kleju. Skutecznym sposobem jest korzystanie z pistoletów do kleju na gorąco. Dzięki nim można mieć pewność, że elementy dobrze się ze sobą połączą. Poniżej przedstawiamy ranking pistoletów do kleju na gorąco, w którym znajdziesz najpopularniejsze na rynku modele.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Pistolet ma dobrze wyprofilowany kształt, dzięki czemu można wygodnie trzymać go w dłoni. Przekłada się to na precyzję pracy. Model wyposażono w praktyczną podstawkę. Do kompletu dołączono solidnie zrobioną walizkę do przechowywania urządzenia.

Wady

Niektórzy konsumenci twierdzą, że do produkcji obudowy wykorzystano wątpliwej jakości tworzywa. Może się więc okazać, że wskutek długiego użytkowania sprzętu, a tym samym działania wysokiej temperatury, materiał straci początkową formę.

Podsumowanie

Produkt jest bardzo lekki, więc praca przy jego użyciu nie jest męcząca dla naszych dłoni. W modelu wykorzystano specjalną technikę grzewczą PTC. Odpowiada ona za utrzymanie stałej temperatury pracy urządzenia. Sprzęt ma kompaktowe wymiary, co ułatwia jego przechowywanie.

Drugi wybór

Zalety

Model ma zabezpieczenie przed kapaniem. Jest ono skuteczne, więc nie ma obaw o trwałe zabrudzenie jakichś elementów w trakcie użytkowania sprzętu. Pistolet utrzymuje stałą temperaturę pracy, więc nie ma problemu z zasychaniem kleju.

Wady

Urządzenie nie ma dodatkowych dysz w zestawie, dlatego może nie spełnić oczekiwań osób, które szukają profesjonalnego modelu. Pistolet nie ma wygodnej rączki. W związku z tym jego używanie po pewnym czasie może wywołać dyskomfort.

Podsumowanie

Urządzenie nie jest pozbawione wad, a mimo to cieszy się popularnością wśród konsumentów. Użytkownik ma możliwość precyzyjnego dozowania kleju. Może więc łatwo dostosować jego ilość do rodzaju elementów, które chce skleić. Model ma stosunkowo dużą moc.

Rozważ też

Zalety

Poprzez swobodną regulację temperatury pracy, użytkownik może dostosować sprzęt do swoich potrzeb. Urządzenie nagrzewa się w przeciągu kilku minut od włączenia go do źródła zasilania, co pozwala zaoszczędzić trochę czasu.

Wady

Pistolet nie jest poręczny. Ma on stosunkowo szeroką rączkę, więc jego użytkowanie nie dla każdego okaże się wygodne. Choć model wyposażono w podstawkę, nie jest ona dobrze wyważona. Nie gwarantuje więc należytej stabilności.

Podsumowanie

Obudowa modelu wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Pistolet jest lekki i łatwy w przechowywaniu. Czas nagrzewania urządzenia wynosi zaledwie kilka minut. Sprzęt jest łatwy w obsłudze. Nie trzeba więc wprawy, aby móc z niego korzystać.

 

1. Pistolet do klejenia Steinel Gluematic 3002 333393

 

Ciekawym modelem jest Steinel Gluematic 3002 333393. Produkt ten charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Zawdzięcza to wysokiej jakości materiałom wykorzystanym do produkcji. Urządzenie to przeznaczone jest zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

Maksymalna moc tego modelu wynosi 200 W. Produkt bardzo dobrze topi klej. W ciągu 7 minut jest gotowy do użytku. Pistolet rozgrzewa się do 206 st. C. Dlatego też trzeba uważać w trakcie pracy, aby nie zrobić sobie krzywdy i nie dotykać gorących elementów.

W tym modelu wykorzystuje się laski kleju o średnicy 11 mm. Pistolet waży jedynie 320 g, więc jest stosunkowo lekki. Nawet po wielu godzinach pracy nie męczy ręki swoim ciężarem. Ponadto sprzęt ten jest odpowiednio wyprofilowany, co zapewnia dobre dopasowanie do ręki. Do zestawu dołączone są 3 laski kleju, a także mata do dekoracji. Użytkownicy doceniają ten model za szybką gotowość do pracy po włączeniu i wygodę użytkowania.

Steinel Gluematic 3002 333393 to pistolet do kleju o wymiarach: 18,5 cm x 3 cm x 16 cm i wadze równej 320 g. Urządzenie ma niebieską obudowę i duży, czerwony przycisk.

 

Zalety

Technika grzewcza: Za sprawą nowoczesnej techniki grzewczej PTC pistolet utrzymuje stałą temperaturę kleju, co ułatwia pracę.

Waga: Sprzęt niewiele waży, dlatego nasze dłonie nie męczą się zbyt mocno w trakcie jego użytkowania. Nawet jeśli mamy do sklejenia sporo elementów, nie będziemy odczuwać dyskomfortu.

Walizka: W zestawie znajduje się praktyczna walizka służąca do przechowywania produktu. Dzięki niej przenoszenie sprzętu jest bezpieczne, więc możemy go używać nie tylko we własnym domu.

Budowa: Rączka pistoletu jest dobrze wyprofilowana. To ogranicza ryzyko wyślizgnięcia się modelu z dłoni. To z pewnością zwiększa bezpieczeństwo pracy, a także zapobiega awarii sprzętu np. wskutek upadku.

Podstawka: Metalowa podstawka umożliwia odstawienie urządzenia podczas klejenia. Możemy więc swobodnie przerwać pracę i nie zastanawiać się, w jakim miejscu umieścić pistolet.

 

Wady

Wykonanie: W pojedynczych opiniach można przeczytać, że plastik przy dyszy po dłuższym czasie użytkowania nieco się odkształca. To może sugerować, że jakość wykonania obudowy nie jest najlepsza.

 

 

 

 

2. Pistolet do klejenia Bosch PKP 18 E 0603264508

 

Dobrej jakości modelem, który jest bardzo popularny wśród użytkowników to Bosch PKP 18 E 0603264508. Produkt ten przeznaczony jest zarówno do użytku domowego, jak i gdy musisz skleić coś w pracy. Sprzęt działa bardzo szybko. W krótkim czasie urządzenie rozgrzewa się do 200 st. C i jest gotowe do pracy.

Model ten wyposażony jest w blokadę, która chroni przed kapaniem kleju. To sprawia, że wykonywana praca będzie schludna i czysta. Ponadto produkt ma podpórkę, na którą można go kłaść. Dzięki niej urządzenie nie dotyka Twoich przedmiotów, gdy jest gorące. Sprzęt wyposażony jest także w specjalną dyszę, która ułatwia pracę w trudno dostępnych miejscach.

Urządzenie waży jedynie 350 g, co sprawia, że jego obsługa jest wygodna i nie męczy ręki. Produkt ten obsługuje laski do kleju o średnicy 11 m. Użytkownicy doceniają ten model za poręczność.

Pistolet do kleju na gorąco Bosch PKP 18 E 0603264508 ma wymiary: 30 cm x 20 cm x 20 cm. Moc urządzenia jest równa 200 W. Model ma zieloną obudowę.

 

Zalety

Mechanizm do odmierzania kleju: Konsumenci doceniają mechaniczny system posuwu, który umożliwia precyzyjne dozowanie kleju i jego równomiernie nakładanie na powierzchnię.

Zabezpieczenie przed kapaniem: Model ma zabezpieczenie przed kapaniem, więc klej nie wycieka w trakcie pracy. Nie musimy się obawiać o to, że zabrudzimy dłonie czy znajdujące się na blacie roboczym przedmioty.

Podpórka: Aby zapewnić użytkownikowi duży komfort w trakcie użytkowania pistoletu, do obudowy przymocowano metalową podpórkę. Element ten jest solidnie wykonany i pozwala utrzymać sprzęt w stabilnej pozycji.

Stała temperatura robocza: Grzałka z systemem Bosch Constant-Electronic pozwala na utrzymanie stałej temperatury roboczej. Klej nie zasycha na dyszy, nawet jeśli na chwilę zrobimy sobie przerwę w pracy.

 

Wady

Brak dodatkowych dysz: W zestawie nie ma dodatkowych dysz, które zwiększyłyby funkcjonalność sprzętu.

 

 

 

 

3. Pistolet do klejenia Yato 35 YT-82401

 

Yato 35 YT-82401 to model, który dobrze skleja zarówno ozdoby, jak i dekoracje, a także drobne usterki w mieszkaniu. Ponadto sprawdzi się także do użytku profesjonalnego. Skutecznie skleisz nim meble i płytki ścienne i podłogowe. Ten dobry i tani pistolet do kleju na gorąco rozgrzewa się bardzo szybko. W około 3 do minut jest gotowy do użycia. Sprzęt można ustawić na wybranej temperaturze – 150 st. C lub 200 st. C. Pozwala to na dostosowanie urządzenia do swoich potrzeb.

Maksymalna moc tego produktu wynosi 400 W. To sprawia, że można mieć pewność, że sprzęt działa skutecznie. Do pistoletu przeznaczone są wkłady kleju o średnicy 11,2 mm.

Produkt ten waży jedynie 300 g, dzięki czemu nie męczy ręki i manewrowanie nim przebiega sprawnie. Urządzenie umożliwia schludną i szybką pracę. Użytkownicy doceniają ten model za jakość wykonania i wytrzymałość.

Yato 35 YT-82401 to dobry pistolet do kleju na gorąco do 50 zł. Moc sprzętu wynosi 35 W. Czas nagrzewania urządzenia waha się w przedziale od 3 do 6 minut.

 

Zalety

Regulacja temperatury: Użytkownik ma możliwość regulacji temperatury roboczej pistoletu. Dzięki temu może lepiej dostosować model do wybranej techniki pracy, jak również typu wykorzystywanego kleju.

Waga: Produkt jest lekki. Dlatego też nawet jeśli będziemy mieć do sklejenia wiele elementów, możemy być pewni, że nie będziemy nadmiernie zmęczeni.

Czas nagrzewania: Sporym atutem sprzętu jest krótki czas nagrzewania. Już kilka minut po włączeniu pistoletu do źródła zasilania możemy rozpocząć pracę.

 

Wady

Kształt: Zdaniem niektórych osób kształt modelu nie został do końca dobrze przemyślany. Konsumenci uważają, że rączka jest nieco zbyt szeroka, więc jeśli ktoś ma małe dłonie, użytkowanie sprzętu może okazać się niekomfortowe.

 

 

 

4. Pistolet do klejenia Stanley GR25 GR256

 

Pistolet Stanley GR25 GR256 pozwoli Ci na naprawę i pracę w domu oraz w ogrodzie. Maksymalna moc tego modelu wynosi 80 W. Sprzęt charakteryzuje się odpowiednio wyprofilowana rączką, która sprawia, że praca jest komfortowa. Pistolet ten obsługuje wkłady kleju: 1-GS15DT, 1-GS20DT i 1-GS25DT.

Sprzęt bardzo szybko się nagrzewa, więc nie trzeba długo czekać, aby był gotowy do pracy. Dzięki temu można szybko i sprawnie pracować. Model Stanley GR25 GR256 wyposażony jest w przełącznik wydajności. To sprawia, że produkt możesz dostosować do siebie.

Urządzenie to waży jedynie 311 g. W efekcie ręka nie męczy się, więc klejenie jest precyzyjne. Opinie o pistoletach do kleju na gorąco producenta Stanley są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za możliwość klejenia zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach. Ponadto twierdzą, że jest on wygodny i łatwy w obsłudze.

Pistolet do kleju Stanley GR25 GR256 ma moc równą 25 W. Temperatura pracy urządzenia wynosi ok. 200 st. C. Model ma ciemnoszarą obudowę.

 

Zalety

Czas nagrzewania: Użytkownicy doceniają to, że czas nagrzewania sprzętu jest stosunkowo krótki (od 3 do 6 minut). W efekcie możemy szybko rozpocząć pracę.

Obudowa: Wykonana z tworzywa sztucznego obudowa jest odporna na działanie wysokich temperatur. Materiał nie odkształca się, a dodatkowo nie jest podatny na zarysowania.

Dysza: W zestawie znajduje się aluminiowa dysza – jest ona solidnie wykonana i dobrze wyprofilowana. Podczas nakładania kleju na daną powierzchnię możemy zachować precyzję.

 

Wady

Stopka: Model wyposażono w stopkę do postawienia pistoletu. Jednak nie jest ona odpowiednio stabilna, więc nie do końca spełnia swoje zadanie.

Przycisk: Czasami znajdujący się na obudowie przycisk służący do nakładania kleju się zacina.

 

 

 

 

5. Pistolet do klejenia Bosch PKP 3.6 LI 0603264620

 

Bosch PKP 3.6 LI 0603264620 działa bezprzewodowo. Jest więc bardzo wygodnym urządzeniem. Jedno naładowanie wystarcza na około 30 minut. Model ten zaliczany jest do półprofesjonalnych. Dlatego też możesz mieć pewność, że mocno połączy wybrane przez Ciebie przedmioty.

Sprzęt obsługuje pudełka kleju o średnicy 7 mm. Produkt bardzo szybko jest gotowy do pracy. Po 15 sekundach jest nagrzany do 170 st. C i można nim rozpocząć klejenie. Urządzenie to jest energooszczędne. Jeżeli 5 minut leży ono bezczynnie, samo się wyłącza.

Produkt ten charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i wagą (255 g). W efekcie jego obsługa jest wygodna i nie męczy ręki. Ponadto ergonomicznie wyprofilowana rączka sprawia, że praca jest komfortowa. Dodatkowym atutem tego modelu jest automatyczne cofanie się kleju do wnętrza, gdy nie jest on użytkowany. Sprzęt ładuje się za pomocą ładowarki microUSB. Użytkownicy doceniają ten model za funkcjonalność i wytrzymałość.

Zasilany akumulatorowo pistolet do kleju na gorąco Bosch PKP 3.6 LI 0603264620 waży ok. 0,25 kg. Temperatura pracy sprzętu to 170 st. C.

 

Zalety

Łatwa i szybka praca: Mimo że model jest zaliczany do urządzeń, które spełnią oczekiwania profesjonalistów, jego obsługa nie stanowi problemu nawet dla osób bez doświadczenia. Kolejną zaletą jest bardzo szybki czas nagrzewania – 15 s.

Energooszczędny: Po 5 minutach bezczynności pistolet do kleju automatycznie się wyłącza.

 

Wady

Wskaźnik stanu akumulatora: Umieszczony na obudowie wskaźnik stanu naładowania akumulatora czasami nie informuje o tym, że bateria się wyczerpuje.

Kształt: Pewna grupa użytkowników uważa, że model mógłby mieć lepiej wyprofilowaną rączkę.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki pistolet do kleju na gorąco kupić?

 

Jeżeli zajmujesz się domowym majsterkowaniem, z pewnością wielokrotnie musisz sięgać po pistolet do kleju. Idealnie nadaje się on do wielu czynności, jak fugowanie, czy naprawa przedmiotów wykonanych z ceramiki. Nie znając się na produktach tego typu, bardzo łatwo możemy popełnić błąd, wybierając nieodpowiedni model. Wszystko przez to, że na rynku możemy znaleźć całkiem sporo pistoletów do kleju, niestety często kiepskiej jakości. Dlatego też, przygotowaliśmy dla Ciebie ten oto poradnik, który podpowie Ci, jaki pistolet do kleju na gorąco wybrać.

Do czego możemy użyć pistoletu do kleju na gorąco?

Posiadając pistolet do klejenia na gorąco, możemy wykonywać bardzo wiele domowych czynności. Z łatwością skleimy plastikowe przedmioty, które uległy pęknięciu, a także przedmioty wykonane z ceramiki. Taki przyrząd ułatwi nam też uszczelniania otworów. Co więcej, najlepsze pistolety do kleju na gorąco dobrze spełnią swoją funkcję przy fugowaniu i przy różnych innych pracach montażowych. Ich funkcja zależy głównie od końcówki, w jaką zostały wyposażone.

 

Końcówka

To końcówka decyduje głównie o tym, do czego będziemy mogli używać pistoletu do kleju. Mamy dwie opcje. Pierwsza to wybór precyzyjnej końcówki. Dzięki niej, możemy wykonywać prace, które wymagają precyzji, takie jak klejenie małych przedmiotów plastikowych lub ceramicznych. Drugim rozwiązaniem jest duża końcówka. Służy ona do nakładania kleju na większe powierzchnie, głównie takie, gdzie nie musimy być zbyt uważni.

 

Sztyfty

Nie istnieje uniwersalny sztyft do pistoletów tego typu. Niektóre z nich są słabsze, inne zaś kleją mocniej. Jeżeli kleimy małe elementy, to nie potrzebujemy najsilniejszego kleju dostępnego na rynku. Pamiętaj jednak, że najtańsze sztyfty zwykle nie rozgrzewają się równomiernie, a poza tym nie są zbyt wytrzymałe. W efekcie posklejane przedmioty mogą rozłączyć się po pewnym czasie. Sztyfty mogą mieć różne rozmiary, a więc sprawdźmy, jaką średnicę ma nasz pistolet przed ich zakupem.

 

Zasilanie

Jeżeli chodzi o zasilanie pistoletów do klejenia na gorąco, to większość modeli podłącza się do gniazdka. Problemem może być fakt, że czasem musimy skleić przedmiot w miejscu, które nie ma prądu. Na szczęście, producenci przygotowali dla nas urządzenia zasilane akumulatorami. Dołączona jest do nich podkładka, która ładuje sprzęt. Musimy jednak pamiętać, że bezprzewodowy pistolet jest cięższy niż model zasilany sieciowo. Może być to mniej wygodne w użytkowaniu.

 

Moc

Moc zwykłych pistoletów do klejenia na gorąco zwykle oscyluje w granicach od 200 W do 500 W. Decyduje to o szybkości nagrzewania się grzałki, która zazwyczaj potrzebuje 2 minuty przy najsilniejszym sprzęcie. Im mniejsza jest moc, tym czas oczekiwania jest dłuższy. Znajdziemy także urządzenia o mocy 30 W, jednak niewiele nimi zrobimy. Pamiętajmy jednak, że urządzenia z dużą mocą mogą powodować szybsze skapywanie kleju. Może to być problemem, ponieważ rozpędzona ciecz może skapywać nawet po odstawieniu sprzętu na podpórkę. Możemy sobie z tym poradzić wybierając model z blokadą wypływu. Duże pistolety przemysłowe mogą mieć moc nawet do 1000 W.

 

Oparcie

Oparciem pistoletu do klejenia na gorąco jest zazwyczaj podstawka, która umożliwia bezpieczne pozostawienie urządzenia. W przypadku modeli bezprzewodowych, rolę tą spełnia stacja zasilania.

 

Funkcja kontroli elektronicznej

Jest to funkcja, która pozwala na bardzo precyzyjne klejenie małych przedmiotów plastikowych lub ceramicznych. Pomoże nam idealnie naprawić zepsuty przedmiot dzięki kontroli przesuwu sztyftu, a także dzięki płynnej kontroli mocy grzałki. W efekcie, dokładnie precyzujemy, w którym miejscu chcemy dany przedmiot skleić. Oprócz tego zaoszczędzimy na ilości kleju, a także prądu. Urządzenia te są jednak o wiele droższe niż te, które nie posiadają funkcji kontroli elektronicznej.

 

Budowa

Zwróćmy uwagę na budowę urządzenia, jeżeli mamy w planach używanie go bardzo często. Niewygodna konstrukcja może sprawić, że klejenie na gorąco stanie się męczącą czynnością. Zwróćmy więc uwagę na to, czy jego uchwyty są wystarczająco komfortowe podczas ich trzymania. Nie mniejszą rolę spełnia w tym wypadku końcówka, która źle zaprojektowana, może zepsuć efekty naszej pracy. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie modelu o ergonomicznym kształcie, a także takiego, który posiada statyw. Pomoże on nam, kiedy urządzenie wydaje się zbyt ciężkie przy dłuższym użytkowaniu. Ochroni nas też przed gorącym klejem, którego nie można dotykać, ponieważ może skończyć się to poważnymi poparzeniami.

Wybór – jaki jest najlepszy pistolet do kleju na gorąco?

Najważniejsze jest, aby dopasować urządzenie do rodzaju prac, jakie zamierzamy wykonywać. Nie wybierajmy dużego sprzętu o dużej średnicy na sztyft, podczas gdy zamierzamy używać go wyłącznie do sklejania małych przedmiotów. Pistolet powinniśmy też dopasować do materiału, który chcemy skleić.

 

Pistolety do kleju na gorąco w dobrych cenach

Najprostsze modele pistoletów do kleju na gorąco znajdziemy już za 20 zł. Mają one jednak bardzo małą moc, a poza tym średnica miejsca na sztyft jest niewielka. Jeżeli szukamy porządniejszego sprzętu, którego będziemy mogli używać codziennie, to musimy liczyć się z wydatkiem od 200 zł do 400 zł.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ