Chcesz kupić poziomicę laserową, ale nie masz czasu na to, aby dokładnie zapoznać się z ofertą poszczególnych producentów? W takim wypadku polecamy Ci lekturę naszego rankingu. Znajdziesz w nim dokładne opisy sprzętów, które zostały uznane przez użytkowników za trwałe, funkcjonalne i łatwe w obsłudze. Pierwsze miejsce w zestawieniu należy do poziomicy laserowej DeWalt DCE089D1G. Jest to model generujący 3 wiązki światła – są one idealnie widoczne, co przekłada się na precyzyjny pomiar. Użytkownik ma możliwość zmiany sekwencji, a tym samym dostosowania ustawień sprzętu do aktualnie wykonywanej pracy. Model jest zasilany wydajnym akumulatorem pozwalającym na długą pracę. Urządzenie ma stosunkowo duży zasięg pracy, który dodatkowo można zwiększyć, stosując detektor. Stanley Cubix STHT77498-1 to poziomica laserowa, która uplasowała się na 2. miejscu w rankingu. Z urządzenia można zacząć korzystać tuż po jego rozpakowaniu – w zestawie znajdują się potrzebne baterie. Sprzęt ma funkcję blokady ustawień.
Tabela porównawcza
Najlepsze poziomice laserowe w 2023 roku
Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji podczas wizyty w sklepie, przygotowaliśmy ranking poziomic laserowych. Dzięki niemu dowiesz się, które urządzenia są najczęściej polecane przez użytkowników.
Nasze zalecenia
DeWalt DCE089D1G
Prezentujemy poziomicę laserową DeWalt DCE089D1G, czyli model, który spełni oczekiwania wymagających użytkowników potrzebujących tego typu urządzenia do pracy. Sprzęt jest zasilany bezprzewodowo, a w zestawie znajduje się akumulator 10,8 V. Gwarantuje on długi czas pracy na jednym ładowaniu.
Poziomica laserowa ma samopoziomujące linie 360 stopni z 3 wiązkami światła. Emituje ona poziome i pionowe linie, które się krzyżują. Jeśli wybierzemy manualny tryb pracy, możemy łatwo zmienić sekwencję. Zasięg pracy urządzenia wynosi 30 m, jednak jeśli użyjemy dodatkowo detektora, wartość ta zwiększy się do 60 m. Dokładność sprzętu wynosi ok. 3 mm na 10 m. Wymiary sprzętu to: 31,7 cm x 45 cm x 15,5 cm, a jego waga jest równa 4,35 kg.
Wiele osób jest zdania, że poziomica laserowa DeWalt DCE089D1G to jedno z najlepszych urządzeń, jakie są obecnie dostępne na rynku. Biorąc pod uwagę precyzję działania i wytrzymałość sprzętu, nietrudno się z tym nie zgodzić.
Sprzęt DeWalt DCE089D1G jest zasilany akumulatorowo. Jego wymiary są równe: 31,7 cm x 45 cm x 15,5 cm. Poziomica waży 4,35 kg.
Zalety
Tryb impulsowy wiązki: Urządzenie zapewnia komfort użytkowania nawet w jasnych, dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Wynika to z wykorzystania trybu impulsowego wiązki.
Solidna obudowa: Obudowa została wykonana z solidnych materiałów i wykazuje odporność na ścieranie. Jej klasa szczelności to IP65, wytrzyma upadek z wysokości do 2 m.
Pojemny akumulator: Do modelu dołączono pojemny akumulator. Zapewnia on długi czas bezprzewodowej pracy, co potwierdzono poprzez specjalistyczny test poziomic laserowych.
Podstawa z magnesem: Sprzęt jest wyposażony w praktyczną, obrotową podstawę z magnesem, którą można przymocować do metalowych powierzchni.
Użyteczność: Poziomica przyda się nie tylko w czasie prac konstrukcyjnych, np. do wyznaczania wysokości ścian, ale i podczas wykańczania wnętrz czy wyznaczania przebiegu instalacji wodno-kanalizacyjnej.
Wady
Rozmywająca się wiązka: Czasami wiązka lasera się rozmywa, głównie w sytuacjach, gdy znajdujemy się w bardzo dużej odległości od ściany.
Bosch PLL 360 Set
Często wybieraną przez użytkowników poziomicą laserową jest Bosch PLL 360 Set. Urządzenie jest zasilane za pomocą 4 baterii typu AA, które znajdziemy w zestawie. Zasięg pracy modelu wynosi 20 m. W związku z tym sprzęt jest polecany szczególnie do amatorskiego zastosowania. Urządzenie ma funkcję samoczynnej niwelacji, która następuje po upływie 4 sekund od ustawienia lasera.
Sprzęt generuje linię poziomą 360 stopni, więc możliwe jest idealne ustawienia obiektów, które np. chcemy umieścić na ścianie. Linie laserowe są precyzyjne i dobrze widoczne, więc wyznaczenie konkretnego punktu nie powinno stanowić większego problemu. Możliwa jest także projekcja linii pionowych i ukośnych, czyli nachylonych pod kątem. Pomocna w tym okazuje się funkcja blokady.
Osoby, które zdecydowały się kupić poziomicę laserową Bosch PLL 360 Set, uważają, że podjęły dobrą decyzję. Model ma dobrej jakości obudowę, co jest gwarancją trwałości. Dodatkową zaletą jest łatwa obsługa sprzętu, dzięki temu z urządzenia mogą bez problemu korzystać osoby niemające w tej materii żadnego doświadczenia.
Model Bosch PLL 360 Set waży 0,5 kg. Jego maksymalny zasięg wynosi 20 m. Urządzenie jest zasilane 4 bateriami AA.
Zalety
Funkcja automatycznej niwelacji: Sprzęt ma funkcję automatycznej niwelacji, dlatego wyświetla równe linie, nawet gdy stoi na lekko nierównym podłożu. To ułatwia zachowanie precyzji w czasie pracy.
Kompaktowe wymiary: Poziomica jest lekka, a do tego ma kompaktowe wymiary, więc przenoszenie jej z miejsca na miejsce nie stanowi problemu.
Statyw: Do urządzenia dołączono statyw dający możliwość stabilnego ustawienia go na każdym podłożu (nóżki zabezpieczono antypoślizgowymi nakładkami). W zestawie jest też przydatny futerał.
Przyłącze 1/4 cala: Poziomica ma przyłącze 1/4 cala. To oznacza, że w razie potrzeby możemy przymocować ją do tyczki rozporowej lub statywu fotograficznego, aby ułatwić sobie pracę.
Wady
Nie dla profesjonalistów: Sprzęt jest przeznaczony głównie dla majsterkowiczów, a nie profesjonalistów. Trzeba też pamiętać, że przystosowano go tylko do użytku wewnątrz pomieszczeń.
Stanley Cubix STHT77498-1
Stanley Cubix STHT77498-1 to dobra i tania poziomica laserowa. Sprzęt ma tylko jeden przełącznik do włączania urządzenia i zmiany trybów pracy, dlatego też jego obsługa nie sprawia żadnych trudności. Przycisk działa sprawnie i się nie zacina. Maksymalny zasięg poziomicy wynosi 12 m, a dokładność poziomowania to ok. 0,6 mm. Model ma funkcję samopoziomowania.
Urządzenie jest zasilane bateriami typu AA. Akumulatorki są dołączone do zestawu, a ich żywotność wynosi do 20 h. Poziomica generuję linię poziomą i pionową. Model ma funkcję blokady wahadła. Obudowa sprzętu jest wytrzymała, a po jej bokach znajdują się gumowe zabezpieczenia. Do zestawu dołączono pokrowiec i statyw.
Na pytanie, dlaczego warto kupić poziomicę laserową Stanley Cubix STHT77498-1, konsumenci odpowiadają, że jest to model solidny, a dodatkowo cena jego zakupu nie jest zbyt wysoka. Użytkownicy bardzo doceniają to, że komplet obejmuje także praktyczny statyw.
Urządzenie Stanley Cubix STHT77498-1 jest zasilane dwiema bateriami AA. To dobra poziomica laserowa do 250 zł.
Zalety
Uchwyt Quicklink: Cechą wyróżniającą model jest uchwyt Quicklink. Pozwala on na łatwe przymocowanie poziomicy do parapetu, drabiny lub ramy drzwi, jeśli pojawi się taka konieczność.
Wytrzymałość: Sprzęt dobrze przystosowano do pracy w trudnych warunkach. Ma on szczelną, odporną na uszkodzenia mechaniczne obudowę, na której znajdują się gumowe zabezpieczenia. Model nie powinien się zniszczyć na skutek intensywnej eksploatacji.
Futerał i statyw w komplecie: W komplecie razem z poziomicą otrzymujemy lekki i solidny statyw (waży ok. 400g, został wykonany z aluminium). Znajdziemy w nim ponadto futerał pozwalający na wygodne przenoszenie urządzenia oraz jego przechowywanie.
Wady
Mały zasięg: Maksymalny zasięg poziomicy wynosi 12 m. Kupujący uważają, że jest on mały, dlatego sprzęt może nie sprawdzić się podczas pracy w budynku o bardzo dużym metrażu lub na zewnątrz.
Bosch GLL 2-10
Przygotowując nasze zestawienie, nie mogliśmy zapomnieć o poziomicy laserowej Bosch GLL 2-10. Model jest sprzedawany w zestawie z pokrowcem, który skutecznie zabezpiecza sprzęt w momencie jego przenoszenia czy podczas przechowywania. Komplet obejmuje także baterie niezbędne do zasilania urządzenia, które pozwalają na ok. 15 h pracy.
Wymiary poziomicy laserowej są następujące: 13 cm x 8,3 cm x 16,2 cm, a jej waga jest równa 0,48 kg. Zasięg pracy sprzętu bez odbiornika wynosi 10 m. Urządzenie ma dobrze wykonany mechanizm, jak również solidną obudową. W rezultacie z poziomicy laserowej można korzystać w temperaturze od -10 st. C. do +50 st. C. Samoczynna niwelacja następuje po 4 sekundach od ustawienia sprzętu.
Opinie na temat modelu Bosch GLL 2-10 są pozytywne. Konsumenci podkreślają, że urządzenie przyda się podczas drobnych prac budowlanych. Wytrzymała obudowa gwarantuje długi czas użytkowania.
Poziomica Bosch GLL 2-10 waży 0,48 kg, a jej całkowite wymiary to: 13 cm x 8,3 cm x 16,2 cm. Urządzenie jest zasilane 3 bateriami AA.
Zalety
Bezpieczne przenoszenie: Sprzęt można bezpiecznie przenosić w inne miejsce, co wynika z zastosowania blokady mechanizmu wahadła.
Możliwość zablokowania wiązki: W czasie pracy możemy zablokować wiązkę lasera. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest wyznaczanie linii ukośnej, co przydaje się np. podczas budowy schodów.
Niezawodna praca w trudnych warunkach: Poziomica ma szczelną obudowę (klasa IP54), w dodatku działa niezawodnie w niskiej, jak i wysokiej temperaturze, od -10 st. C do +50 st. C.
Wady
Niewielki zasięg: Nie jest to sprzęt mający bardzo duży zasięg (maksimum to 10 m), przez co nie sprawdzi się podczas profesjonalnych prac budowlanych.
Krótki czas pracy baterii: Może się zdarzyć, że baterie szybko się rozładują, zwłaszcza po włączeniu trybu krzyżowego i punktowego.
Silverline 245028
Ze względu na to, że opinie o poziomicach laserowych marki Silverline są pozytywne, postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się dostępnym w sklepach modelom i spośród nich wybraliśmy ten o największej ilości pochlebnych recenzji. Mowa o sprzęcie Silverline 245028. Produkt ma w zestawie futerał do bezpiecznego przenoszenia, a także lekki i solidny statyw wykonany z aluminium. Jego wysokość jest regulowana w zakresie od 35 cm do 100 cm.
Prezentowana poziomica laserowa jest przeznaczona w szczególności do wyznaczania równych punktów w linii poziomej. Z urządzenia można korzystać wewnątrz i na zewnątrz budynków. Model ma funkcję samopoziomowania, która gwarantuje precyzję pomiaru. Poziomica laserowa jest zasilania bateriami.
Urządzenie Silverline 245028 jest polecane dla osób szukających taniego i solidnego sprzętu do amatorskiego i półprofesjonalnego zastosowania. Poziomica laserowa ma niewielkie wymiary, dzięki czemu jej przechowywanie jest łatwe. Dołączony do zestawu statyw po złożeniu mieści się w futerale.
Silverline 245028 to sprzęt o wymiarach: 118,5 cm x 59,5 cm x 70 cm (po rozłożeniu). Jest on zasilany dwiema bateriami AA.
Zalety
Praktyczność: Urządzenie jest bardzo praktyczne i ułatwia wykonywanie prac budowlanych czy wykończeniowych. Co ważne, jest ono przystosowane zarówno do użytku wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. W zestawie jest statyw oraz futerał.
Obracana głowica: Sprzęt jest wyposażony w głowicę, którą można obracać o 360 stopni, co pozwala na ustawianie ciągłego poziomu.
Wady
Kłopotliwe rozkładanie statywu: Konsumenci przyznają, że rozkładanie statywu nie jest najłatwiejsze, gdyż wymaga użycia dużej siły. Poza tym wysokie osoby narzekają, że w czasie pracy muszą mocno się pochylać nad urządzeniem.
Mało poręczny futerał: Pojawiają się opinie, że futerał przeznaczony do przenoszenia poziomicy jest mało poręczny, gdyż ma źle wyprofilowany uchwyt.
Jaką poziomicę laserową kupić?
Przewodnik zakupowy
Poziomica to narzędzie niezbędne podczas wielu różnych prac remontowych. Z jej pomocą możemy łatwo wyznaczyć poziom linii lub płaszczyzny. Często polecanymi modelami są te laserowe, pozwalające zachować większą precyzję. Jeśli jesteś ciekawy, jakie są cechy wyróżniające dobry produkt tego typu, powinieneś przeczytać nasz poradnik zakupowy.
Poziomica laserowa a laser krzyżowy
Osoby chcące kupić poziomicę laserową często znajdują w sklepach sprzęty określane mianem laserów krzyżowych. Tak naprawdę jest to specyficzny rodzaj omawianego w tym artykule przyrządu. Jego sposób działania jest oparty na wysyłaniu kilku wiązek laserowych przecinających się pod odpowiednim kątem. Domyślnie jedna z nich jest ustawiona poziomo. Laser krzyżowy pozwala nam więc na wyznaczenie nie jednej, ale kilku linii jednocześnie, co może być dużym ułatwieniem w czasie pracy. Zwykłą poziomicę laserową też możemy rozbudować i stworzyć z niej bardziej praktyczny sprzęt. Wystarczy, że wyposażymy ją w odpowiednie akcesoria.
Zastosowanie
Aby podjąć decyzję, jaką poziomicę laserową wybrać, najpierw trzeba się zastanowić, jakie ma być jej przeznaczenie. Narzędzie przystosowane do użytku domowego wygląda nieco inaczej niż profesjonalny sprzęt. Dobry model dla miłośnika majsterkowania musi być przede wszystkim łatwy w obsłudze i poręczny, a jednocześnie może mieć prostą budowę (innowacyjne funkcje przy nieskomplikowanych pracach remontowych zwykle okazują się zbędne). Poziomica przeznaczona do stosowania w domu nie musi być wyposażona w czujnik światła czy wzmocnienie emitowanej wiązki lasera, gdyż wyświetlane linie z pewnością będą dobrze widoczne w pomieszczeniu. Narzędzie dla profesjonalistów powinno być nieco bardziej zaawansowane technologicznie, gdyż musi działać niezawodnie zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. To oznacza, że poziomica ma emitować wyraźne linie również przy świetle słonecznym.
Zasilanie
Przyrządy laserowe są zasilane akumulatorowo. Przeważnie pasujące baterie są dołączone do kompletu, dlatego nie musimy ich samodzielnie kupować. Aby nie rozczarować się wybranym produktem, sprawdźmy, jak długi jest jego czas pracy po naładowaniu akumulatora. Może to być nawet ok. 20 godzin.
Wymiary i waga
Na podstawie wymiarów poziomicy możemy zdecydować, czy jest poręczna i wygodna w użytkowaniu. Zbyt duży sprzęt trudno jest utrzymać w dłoni, niewygodne może okazać się też manewrowanie nim i przenoszenie go z miejsca na miejsce. Nie zapomnijmy również o sprawdzeniu wagi produktu, która nie powinna przekraczać 5 kg.
Zasięg
Zasięg urządzenia podpowiada nam, z jakiej odległości możemy zauważyć wyświetlaną na powierzchni wiązkę lasera. Zwykle maksimum wynosi od 10 m do ponad 30 m. Miejmy na uwadze, że nie zawsze podany przez producenta zasięg poziomicy jest taki sam. Dużo zależy też od warunków, w jakich pracujemy, czyli głównie od stopnia natężenia światła.
Dokładność
Dokładność poziomowania sprzętu daje nam informację o tym, jak bardzo dokonany pomiar może różnić się w porównaniu do rzeczywistości. Chcąc zachować precyzję pracy, powinniśmy poszukać modelu z jak największą dokładnością. W przypadku profesjonalnych poziomic zazwyczaj jest to wartość mieszcząca się w przedziale od 0,3 mm/m do 0,8 mm/m.
Blokada kompensatora
Często można usłyszeć, że najlepsza poziomica laserowa jest wyposażona w możliwość zablokowania kompensatora. To inaczej system pryzmatów, za sprawą których możliwe jest odpowiednie wypoziomowanie przyrządu. Podczas ustawiania sprzętu sprawdza on, czy zachowujemy poziom. Jeżeli nie, zostaniemy o tym poinformowaniu przez sygnał ostrzegawczy. Blokada kompensatora pozwala na wyłączenie systemu, w efekcie czego możliwe jest wyznaczenie zakrzywionych linii.
Statyw
Użytkowanie poziomicy w trudno dostępnym miejscu może być kłopotliwe. Znacznym ułatwieniem jest statyw pozwalający na umieszczenie przyrządu na dowolnej wysokości i zachowanie stabilności. Statyw może być dołączony do kompletu razem ze sprzętem. Jeśli go nie znajdziemy w zestawie, nie musimy się martwić. Są urządzenia, które można z powodzeniem przymocować do statywu fotograficznego.
Wygoda użytkowania
Wygodny w użytkowaniu sprzęt jest lekki i niewielki, ale to nie jedyne ważne cechy. O tym, jaka poziomica laserowa jest najlepsza, decyduje również możliwość wyłączenia niektórych linii. Tego typu rozwiązanie pozwala zmniejszyć zużycie energii, a tym samym zapobiec zbyt szybkiemu rozładowaniu akumulatora. Przydatne są ponadto takie funkcje jak samopoziomowanie czy samoczynna niwelacja.
Komfort użytkowania poziomicy wiąże się także z możliwością jej łatwego przenoszenia. Z tego powodu większość producentów poza statywem dołącza do urządzeń także pokrowiec. Może on skutecznie zapobiec przypadkowemu zniszczeniu narzędzia, a także ochronić go przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami, gdy nie jest używany.
Wytrzymałość
Podczas prac budowlanych i remontowych poziomica może łatwo się zniszczyć, dlatego powinna być dobrze przystosowana do użytku w trudnych warunkach. Obudowa sprzętu musi być wodoodporna i pyłoszczelna, a w dodatku wykonana z solidnych materiałów. Przyrząd nie może być podatny na takie uszkodzenia jak zarysowania i pęknięcia.
Poziomice laserowe w dobrych cenach
Poziomice laserowe o prostej budowie kosztują od 100 zł do maksymalnie 500 zł. To sprzęty, które na pewno spełnią oczekiwania osób majsterkujących w wolnym czasie. Za profesjonalne urządzenie trzeba zapłacić znacznie więcej, ponad 1000 zł. Taka poziomica wyróżnia się m.in. pojemnym akumulatorem, dużym zasięgiem widoczności linii oraz zwiększoną wytrzymałością.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ