Ranking 10 najlepszych przecinarek do glazury w 2023

Ostatnio aktualizowane: 21.03.23

 

Przecinarka do glazury – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Bez względu na to, czy jesteś majsterkowiczem, czy też profesjonalnym glazurnikiem, w naszym zestawieniu na pewno znajdziesz odpowiedni sprzęt do precyzyjnego przycinania płytek. Godny uwagi jest m.in. ręczny przyrząd Dedra 1154, który jest chwalony przez konsumentów za solidność oraz komfort użycia. Ma on antypoślizgowe nóżki, dlatego nie przesuwa się po podłożu podczas pracy. Co ważne, przecinarka daje możliwość przycięcia glazury pod dowolnym kątem. Dużą popularnością cieszy się również model Rubi TZ-1300 17953 z dużą siłą nacisku, do 1500 kg. Ma on przymiar boczny do powtarzalnych cięć oraz centralny przymiar obrotowy pozwalający na zachowanie precyzji. Sprzęt jest dobrze przystosowany do pracy z wielkoformatowymi płytkami.

10 najlepszych przecinarek do glazury. Opinie w 2023 roku

 

Potrzebujesz solidnego sprzętu do cięcia płytek? W dokonaniu wyboru pomoże Ci ranking przecinarek do glazury. Znalazły się w nim popularne modele znanych marek, które są odpowiednie zarówno dla profesjonalistów, jak i miłośników majsterkowania, samodzielnie wykonujących prace remontowe. Sprawdź opisane przez nas propozycje.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Przecinarka nie wymaga podłączenia do prądu, co pozwala na korzystanie z niej w dowolnym miejscu. Wyposażono ją w podziałkę z kątownikiem, dlatego możliwe jest precyzyjne przycięcie płytek. Model jest bardzo solidny i odporny na awarie.

Wady

W zestawie nie ma torby pozwalającej na wygodne przewożenie sprzętu. Z tego powodu bezpieczny transport przecinarki nierzadko jest nieco kłopotliwy.

Podsumowanie

Za pomocą maszynki możliwe jest przycięcie płytek pod dowolnym kątem. To praktyczny sprzęt, który ma aluminiową podstawę. Jego maksymalna długość cięcia to 120 cm (po przekątnej 84,8 cm).

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt jest wygodny w obsłudze, płytki możemy przycinać jedną ręką. Jego cechą wyróżniającą jest bardzo duża, 1500 kg siła docisku. Przyrząd można wygodnie przenosić w torbie, wyposażono go też w uchwyt i kółka w podstawie.

Wady

Niektórzy majsterkowicze narzekają, że przecinarka zajmuje dużo miejsca w garażu. Jednak wynika to z tego, że jest przystosowana do przycinania wielkoformatowych płytek.

Podsumowanie

Przyrząd jest bardzo solidny, chętnie używają go miłośnicy majsterkowania, jak i profesjonalni glazurnicy. To sprzęt z precyzyjnym, centralnym przymiarem obrotowym oraz przymiarem bocznym do cięć powtarzalnych. W komplecie poza torbą znajdziemy dwa noże, ich średnica to 8 mm oraz 18 mm.

Rozważ też

Zalety

Przecinarkę można zastosować do wielu różnych materiałów, a o tym do jakiego będzie użyteczna, decyduje rodzaj zastosowanej tarczy. Stół maszyny można nachylić do maksymalnego poziomu 45 stopni ustawianego za pomocą zamieszczonej podziałki na blacie.

Wady

Użytkownicy oceniają, że sprzęt do zastosowań profesjonalnych nadaje się tylko wtedy, gdy jest używany jako urządzenia pomocnicze. Zauważają też, że osłona i listwa nastawna są słabej jakości.

Podsumowanie

To mobilne urządzenie nadaje się do cięcia na sucho i na mokro. Silnik 1700 W pozwala na sprawne cięcie wielu materiałów. W zestawie klient otrzymuje tarczę do płytek, drewna, przystawkę do cięcia w „karo” klucze obsługowe, prowadnicę równoległą i instrukcję napisaną w języku polskim.

 

Przecinarka do glazury Dedra

 

1. Dedra 1154 Maszynka do Cięcia Glazur, Płytek 120cm

 

Przecinarka do glazury Dedra 1154 to model ręczny, który jest zbudowany z aluminiowej podstawy z antypoślizgową warstwą oraz solidnej prowadnicy z przesuwanym zespołem tnącym. Przyrząd pozwala na przycinanie płytek pod dowolnym kątem, co czyni go bardzo praktycznym.

Maszynka do cięcia płytek waży 12 kg, a za sprawą antypoślizgowych nóżek można ją stabilnie ustawić na podłożu. Podziałka z kątownikiem pozwala na zachowanie precyzji, cięcie i łamanie glazury nie stanowi problemu. Maksymalna długość cięcia to 120 cm, a po przekątnej 84,8 cm.

Sprzęt zebrał wiele pochlebnych opinii konsumentów. Twierdzą oni, że to dobra przecinarka do glazury 1200mm, a ponieważ nie wymaga podłączenia do prądu, może być używana tak naprawdę wszędzie. Ponadto ma ona solidną konstrukcję i jest przystosowana do intensywnej eksploatacji. Przyrząd bez wątpienia przyda się podczas prac remontowych.

 

 

 

 

Przecinarka do glazury Rubi

 

2. Rubi Profesjonalna Przecinarka Ręczna TZ-1300 17953

 

Maszynka do cięcia płytek Rubi TZ-1300 17953 ma dużą siłę nacisku (do 1500 kg) i można obsługiwać ją jedną ręką. Daje ona możliwość przecinania glazury o grubości do 21 mm, dobrze sprawdza się podczas prac m.in. z płytkami wielkoformatowymi. Sprzęt można wygodnie przenosić z miejsca na miejsce, a wszystko za sprawą uchwytu, gumowych kółek, a także dołączonej do zestawu torby.

Sprzęt ma centralny przymiar obrotowy, który ułatwia zachowanie precyzji w czasie cięć kątowych. Co więcej, wyposażono go w przymiar boczny służący do cięć powtarzalnych. Przecinarka do glazury marki Rubi ma w zestawie noże o średnicy 8 mm i 18 mm.

Czym wyróżnia się przyrząd? Jak przyznają kupujący, ma on bardzo wytrzymałą konstrukcję i jest wygodny w użyciu. Test przecinarek do glazury wykazał, że sprzęt pozwala na gładkie i dokładne cięcie, w dodatku pod dowolnym kątem.

 

 

 

 

Przecinarka do glazury na mokro

 

3. Przecinarka do glazury Wuber WR-TC-1750 1750W

 

Przecinarka do glazury Wuber WR-TC-1750 1750W to produkt polecany przez spore grono użytkowników, bo radzi sobie z cięciem wielu materiałów takich jak glazura, płytki, gres, ale też terakota, panele czy drewno. Przy niektórych materiałach jest możliwa praca na mokro, w tym celu maszynę wyposażono w pojemnik na wodę.

Taki rodzaj pracy znacznie ogranicza pylenie towarzyszące przy pracy na sucho. Słowem jest to podstawowe urządzenie pozwalające na sprawne wykonanie remontu czy wykończeń w nowych budynkach. Urządzenie współpracuje z tarczą o średnicy otworu 22,2 mm i każda dostępna na rynku tarcza o takich cechach będzie z nim kompatybilna, również wymiana tarczy na inną nie jest kłopotliwa. Przecinarka do glazury na mokro została wyposażona w silnik o mocy 1700 W i możliwość regulacji kąta nachylenia stołu maszyny do maksymalnie 45 stopni.

Ustawienie nachylenia ułatwia fakt umieszczenia na stole podziałki. Ta lekka konstrukcja, której waga wynosi 12 kg, sprawia, że urządzenie jest również mobilne i można je przenieść na plac budowy czy remontu bez większych problemów. 

 

 

 

 

Ręczna przecinarka do glazury

 

4. Kaufmann Maszynka do Glazury TopLine 920mm

 

Osoby, którym potrzebna jest wytrzymała, ręczna przecinarka do glazury, powinny sprawdzić model TopLine 920mm. Nadaje się on do cięcia płytek ceramicznych, gresu, kamionki, jak również mozaiki. Przyrząd jest wyposażony w głowicę z 6 łożyskami i 4 rolkami. Elementy te w połączeniu z mocną prowadnicą gwarantują precyzję.

Maksymalna grubość płytki, jaką można przeciąć za pomocą sprzętu, wynosi 18 mm. Długość cięcia po przekątnej to 650 mm x 650 mm. Podstawa robocza jest oparta na sprężynach i została pokryta antypoślizgową gumą, dlatego przecinarka do płytek stoi stabilnie i nie przesuwa się podczas pracy.

Przyrząd spodobał się majsterkowiczom. Uważają oni, że to łatwy w użyciu sprzęt, który jest wyposażony w wytrzymały element łamiący (do 1000 kg). Poza tym przedstawiona maszynka do cięcia płytek ma blokadę głowicy tnącej, co pozwala na jej bezpieczny transport.

 

 

 

 

Maszynka do cięcia płytek 120 cm

 

5. Rubi Przecinarka Ręczna Hit 1200 N 26961

 

Rubi przecinarka ręczna Hit 1200 N 26961 to maszyna do profesjonalnych zastosowań, przeznaczona do pracy z płytkami dużego formatu. Sprzęt pracuje przy przycinaniu każdego rodzaju płytek ceramicznych, w tym gresu szkliwionego, porcelanowego i płytek ściennych. Dodatkowo jest wyposażony w system łamacza o maksymalnej sile nacisku 800 kg w momencie cięcia materiału.

Taka funkcjonalność nie tylko przyspiesza pracę, ale zapewnia precyzję przycięcia płytki dokładnie tak, jak tego zamierza operator. Używanie mechanizmu łamacza jest również proste ze względu na wykorzystanie w maszynie systemu Rubi Magnet, który pozwala na blokowanie i odblokowywanie drążka, co z kolei umożliwia naciśnięcie na płytkę jedną ręką. A to wpływa na tempo pracy. Do zalet przecinarki można zaliczyć zastosowanie dodatkowych aluminiowych ramion zwiększających powierzchnię podparcia przy cięciu dużych formatów.

Ułatwia to także pomiar i realizację powtarzalnych wymiarów. Maszynka do cięcia płytek 120 cm została wyposażona też w zestaw prowadnic zaopatrzonych w łożyska liniowe wpływające na zarówno łagodniejsze, jak i wygodniejsze nacinanie. Maszyna waży 14,15 kg, zatem jest to sprzęt mobilny.

 

 

 

 

Przecinarka do glazury Sigma

 

6. Sigma Ręczna Przecinarka do Płytek 156 cm 3F4M

 

Przecinarka do glazury Sigma 3F4M to model ręczny, który cieszy się popularnością wśród profesjonalistów. Ma on obrotową miarkę znajdującą się na środku osi cięcia, która pozwala na obrót w zakresie +45 – 0 – -45 stopni. Przyrząd pozwala na przecinanie bardzo dużych płytek, ponieważ ma otwierane, sprężynowe ramiona.

Sprzęt można złożyć, co ułatwia jego przewożenie. Efektywna długość cięcia wynosi 1560 mm, a maksymalna grubość cięcia to 19 mm. Przyrząd jest bardzo wytrzymały, materiałem wykonania konstrukcji jest aluminium. Prowadnice są chromowane, pozwalają na precyzyjne przycięcie płytek z zachowaniem linii prostej.

Opinie o przecinarkach do glazury producenta Sigma świadczą o tym, że są to bardzo solidne i przydatne przyrządy. Dotyczy to także modelu 3F4M. Kupujący uważają, że jest on komfortowy w użyciu, stoi stabilnie na podłożu, a do tego ma niezawodnie działający system precyzyjnego przycinania płytek.

 

 

 

 

Przecinarka stołowa do glazury

 

7. Norton Clipper Przecinarka do Glazury TR202 70184601106

 

Norton Clipper przecinarka do glazury TR202 70184601106 według klientów to maszyna o wielu możliwościach. Będzie ona przydatna przy cięciu glazury, terakoty, wszelkiego rodzaju kafli i płytek ceramicznych, marmurowych, krzemionki i gresu. Ta przecinarka elektryczna do glazury ma moc 900W i oferuje maksymalną głębokość cięcia 15 mm w przypadku wykonywania cięcia pod katem 90 stopni i 10 mm, gdy cięcie jest przeprowadzane pod kątem 45 stopni.

W obu wypadkach maksymalna długość cięcia wynosi 650 mm. Tym co chwalą użytkownicy Norton Clipper jest wychylna głowica maszyny, szybka prowadnica z bardzo precyzyjnym mechanizmem blokującym i wytrzymała szyna prowadząca, a także składane nogi i kółka transportowe, które pozwalają w łatwy sposób przemieścić i ustawić maszynę ważącą 35 kg w miejscu wykonywania pracy.

Przecinarka do glazury Norton została również wyposażona w odłączaną plastikową miskę do wody z kurkiem spustowym, pozwalającą w sprawny sposób chłodzić tarczę podczas cięcia. Przy zakupie klient otrzymuje zamontowaną na maszynie tarczę Ø200mm Clipper Extreme Ceram Turbo (SUPER GRESS XT), oraz dołączoną 1 tarczę Ø200mmNorton Clipper Extreme Ceramic Soft i 2 sztuki tarczy Ø200mm INTER- KERT z diamentowym wieńcem. 

 

 

 

 

Przecinarka elektryczna do glazury

 

8. Rubi Elektryczna Przecinarka / Maszynka do Glazury ND-180 BL

 

Rubi Elektryczna Przecinarka / Maszynka do Glazury ND-180 BL jest ceniona za stosunkowo niewielką wagę wynoszącą 11,8 kg i małe rozmiary zamykające się w 39,5 x 38,5 x 24,5 cm. Takie parametry pozwalają w łatwy sposób maszynę przemieścić do miejsca wykonywania pracy. Tym bardziej, że sprzęt jest sprzedawany wraz z poręczną transportową walizką, w której użytkownik zmieści również podręczne tarcze oraz dołączony ogranicznik do cięć seryjnych, a także szablon do cięć diagonalnych.

Kupując przecinarkę, klient otrzymuje sprzęt zaopatrzony w tarczę CEV PRO 180 mm, która służy do cięć płytek ceramicznych. ND-180 BL pozwala na cięcia proste o wysokości 35 mm i te wykonywane pod kątem 45 stopni – maksymalnie na wysokość 20 mm.

Chłodzenie tarczy odbywa się przez zanurzenie, zatem zużycie wody podczas pracy jest niewielkie. Maszyna jest zasilana prądem 230V-50 Hz, a jej silnik o mocy 0,7 KM, wyposażony w wyłącznik termiczny, który zapobiega przegrzaniu, pracuje w prędkością 2800 obrotów na minutę. 

 

 

 

 

Przecinarka do glazury Norton

 

9. Przecinarka do Glazury Norton TT200 EM 70184625701

 

Jako profesjonalne urządzenie do płytek ceramicznych jest postrzegana przecinarka Norton TT200 EM 70184625701. Jest ona sprzedawana wraz z walizką transportową wykonaną z tworzywa, zabezpieczającą maszynę podczas transportu i przechowywania.

Przecinarka do glazury zaopatrzona w szybką prowadnicę z dokładnym mechanizmem blokującym dobrze przygotuje maszynę do wymagających cięć zarówno tych prostych, jak i wykonywanych pod kątem do 45 stopni. Pozwala na to wychylna głowica. Głębokość cięcia przy wykonywaniu pod kątem prostym wynosi 35 mm, a pod kątem 45 stopni – 20 mm.

Urządzenie wyposażono w silnik o mocy 800 W zasilany prądem elektrycznym 230 V, który pracuje z prędkością 1950 obrotów na minutę. Do urządzenia dołączono tarczę Norton Classic Ceram o wymiarach 200 x 25,4 mm. Wymiary maszyny wynoszą 510 x 400 x 230 mm, a samego stołu roboczego 460 x 360 mm. Waga maszyny to 16 kg.

 

 

 

 

Przecinarka do glazury Castorama

 

10. Castorama MacAllister Pilarka Do Glazury 500W 

 

Dostępna w sklepach Castorama przecinarka do glazury MacAllister 500W pozwala na cięcie różnego rodzaju płytek. Urządzenie jest zasilane z sieci 230 V, a jego moc to 500 W. Można łatwo przenosić je z miejsca na miejsce, ponieważ ma miękki, składany uchwyt.  Długość przewodu zasilającego wynosi 200 cm, można go zwinąć i umieścić w schowku na obudowie.

Przecinarka do glazury MacAllister jest wyposażona w tarczę o średnicy 115 mm. Pozwala ona na cięcie płytek pod kątem 45 stopni, a także 90 stopni. Sprzęt ma wymiary: 18,7 cm x 44,5 cm x 47,2 cm i waży ok. 6,5 kg. Pracuje on z prędkością do 5000 obr./min.

Wiele osób uważa, że to dobra i tania przecinarka do glazury, która jest łatwa w obsłudze. To przyrząd o kompaktowych wymiarach, dlatego można go wygodnie przewozić. Co istotne, przycięte płytki mają gładkie krawędzie, dlatego ich szlifowanie nie zajmuje dużo czasu.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką przecinarkę do glazury kupić?

 

Jeśli masz wątpliwości, jaką przecinarkę do glazury wybrać, sprawdź podpowiedzi umieszczone w kolejnej części artykułu. To poradnik, w którym wyszczególniliśmy kwestie odgrywające najistotniejszą rolę podczas zakupu tego typu sprzętów.

Ręczna czy elektryczna?

Są dwa rodzaje przecinarek do płytek: Ręczne i elektryczne. Zarówno modele należące do pierwszej, jak i drugiej grupy cieszą się dużą popularnością, mają też swoje zalety i wady. Przyrządy ręczne są chętnie kupowane przez majsterkowiczów, którzy postanowili samodzielnie przeprowadzić remont łazienki, kuchni lub innego pomieszczenia wyłożonego płytkami. To sprzęty mające nieskomplikowaną budowę i przystosowane do pracy w każdym miejscu, nie wymagają podłączenia do prądu. Wśród nich znajdziemy modele przeznaczone do przycinania stosunkowo cienkiej glazury, jak i takie dobrze radzące sobie z grubszymi płytkami (po te drugie sięgają również profesjonaliści).

Przecinarki elektryczne wymagają podłączenia do prądu, co czasami bywa utrudnieniem, ale są bardziej profesjonalne w porównaniu do przyrządów ręcznych. Mają one silnik odpowiadający za wprawianie w ruch tarczy przecinającej glazurę i pozwalają na cięcie nawet bardzo dużych płytek. Uważa się, że urządzenia elektryczne są bardzo precyzyjne i umożliwiają zachowanie szybkiego tempa pracy.

 

Zastosowanie

Przecinarki o prostej budowie zwykle służą tylko do ciecia glazury o określonych wymiarach. Jednak są także nieco bardziej praktyczne sprzęty. Niektóre modele dają możliwość precyzyjnego i wygodnego cięcia np. płyt wiórowych, paneli i desek, a więc nadają się do różnych prac remontowych. Przed zakupem przecinarki warto zastanowić się, w jaki sposób będziemy ją wykorzystywać i czy warto inwestować w bardziej zaawansowany sprzęt.

 

Długość oraz głębokość cięcia

Jaka jest najlepsza przecinarka do glazury? To sprzęt mający odpowiednią długość i głębokość cięcia. Sprawdzając te wartości, możemy zyskać pewność, że dane urządzenie pozwoli na komfortową pracę z płytkami, które kupiliśmy (lub planujemy kupić). Maksymalna długość cięcia jest zróżnicowana, ale nierzadko jest to nawet 150 cm (w przypadku cięcia prostego). Głębokość cięcia podpowiada nam, jak gruba może być glazura. Zatem to do nas należy decyzja czy maszynka do cięcia płytek 100 cm czy 150 cm będzie bardzie użyteczna.

 

Prowadnice

Prowadnice to ważny element budowy przecinarki. To one służą do prowadzenia tarczy tnącej i mają wpływ na komfort użytkowania sprzętu oraz możliwość zachowania precyzji. Do przecinania płytek wzdłuż służy prowadnica równoległa, a do cięcia po przekątnej kątowa. Przecinarka może być też wyposażona w prowadnicę nastawną dającą możliwość wykonania cięcia pod kątem. Mozliwość wyokrzystania prowadnicy jest szczególnie istotna przy długich cięciach, takich jakie oferuje przecinarka do glazury 1500mm.

 

Moc

Jeżeli chcemy kupić elektryczny sprzęt, musimy sprawdzić moc silnika. W ten sposób przekonamy się, czy działanie przecinarki będzie wystarczająco efektywne. Należy pamiętać, że im większa jest moc urządzenia, tym stabilniejsza okaże się jego praca. W dodatku będziemy mogli ciąć grubszą glazurę, bez ryzyka awarii przecinarki. Do prostych, mało wymagających prac dobrze nadaje się sprzęt o mocy do ok. 700 W.

 

Sposoby cięcia

Ręczne przecinarki pozwalają jedynie na cięcie płytek na sucho i podczas pracy powstaje pył. Jeśli zależy nam na tym, aby tego uniknąć, warto zainwestować w sprzęt elektryczny dający możliwość cięcia glazury również na mokro. Przecinarka wodna do glazury tnie płytki z wykorzystaniem wody, która jest podawana na tarczę i pełni funkcję czynnika chłodzącego.

Wyposażenie

Przeważnie razem ze sprzętem do cięcia płytek otrzymujemy kilka dodatkowych elementów. Jak podkreśla wiele osób, najlepsza przecinarka do glazury ma w komplecie solidną tarczę diamentową. Do niektórych sprzętów może być dołączona też np. tarcza do drewna, torba transportowa, specjalna przystawka do cięcia w tzw. karo czy dodatkowe prowadnice.

 

Przecinarki do glazury w dobrych cenach

Ręczne przecinarki do glazury to tanie przyrządy, średnio kosztują od 200 do 400 zł. W tym przedziale cenowym można z łatwością znaleźć solidny model pozwalający na precyzyjne przycięcie płytek. Za profesjonalny sprzęt elektryczny trzeba zapłacić znacznie więcej, bo najlepsze przecinarki do glazury to koszt przeważnie kilka tysięcy złotych. Niemniej jednak w ofercie niektórych producentów można znaleźć tańsze urządzenia z silnikiem, również takie pozwalające na cięcie glazury na mokro. Aby dobrze przygotować sie do zakupu nalezy dobrze spenetrować zarówno oferty on-line jak i stacjonarne. Ta sama przecinarka do glazury w sklepie Leroy Merlin, OBI, Briocomarche czy Jula może mieć zupełnie inne ceny w każdym z nich. Często najkorzystniejszą cenę przecinarka do glazury ma w serwisie Allegro.

 

 

FAQ

 

P1: Przecinarka do glazury – jak używać?

Żeby przeciąć płytkę za pomocą przecinarki, należy najpierw narysować na niej linię cięcia, a następnie ułożyć ją na sprzęcie. Do przycięcia glazury służy kółko tnące, trzeba zbliżyć je do zaznaczonej linii i wykonać płytkie nacięcie, a później docisnąć do powierzchni stopkę gilotyny i przełamać płytkę. Niektóre przecinarki dają możliwość wykonania cięcia zarówno prostego, jak i kątowego. W drugim przypadku należy użyć prowadnicy kątowej, pozostałe czynności wykonujemy tak samo, jak podczas cięcia prostego. Bezpośrednio po użyciu powinniśmy wyczyścić urządzenie, aby pył nie osiadł na ostrzu, przy otworach wentylacyjnych i w innych częściach konstrukcji.

P2: Przecinarka do glazury – jaka moc?

Moc silnika przecinarki do glazury to bardzo ważna kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę, robiąc zakupy. Jeśli wybierzemy za słabe urządzenie, z pewnością nie będziemy zadowoleni z podjętej decyzji i wykorzystywanie go do pracy może skończyć się szybką awarią. Im wyższa jest moc sprzętu, tym stabilniejsza okaże się jego praca. W dodatku mocniejszy silnik gwarantuje łatwą obróbkę grubszych materiałów. Jeśli zamierzamy ciąć stosunkowo cienkie płytki, nie musimy inwestować w urządzenie o mocy ponad 700 W. Jednak jest to konieczne, jeżeli zależy nam na zakupie praktycznej przecinarki, pozwalającej na szybkie i dokładne cięcie grubszych płytek, ponad 7 mm.

 

P3: Gdzie kupić przecinarkę do glazury?

Po przecinarkę do glazury powinniśmy wybrać się do sklepu budowlanego. Tego typu sprzęt trudno będzie znaleźć w innych miejscach, choć czasami zdarza się, że jest on dostępny np. w hipermarketach z rozbudowanym działem z przyrządami i urządzeniami budowlanymi. Jeśli mamy wątpliwości, czy w sklepie stacjonarnym dostępny będzie model dostosowany do indywidualnych potrzeb, warto sprawdzić przecinarki sprzedawane online. Oferta sklepów internetowych bardzo często jest szersza, istnieje też duże prawdopodobieństwo, że sprzęty okażą się nieco tańsze. Ponadto mamy możliwość sprawdzenia opinii na temat konkretnych urządzeń, a dodatkowo nie musimy zastanawiać się, jak bezpiecznie dowieźć sprzęt do domu.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Rafał

March 29, 2022 at 10:04 am

Dedra ? Co jest przecież Rubi i Sigma to inna półka i jakość. Dedra może i wygra w kategorii max econo.

Odpowiadać
Zespół KącikMajsterkowicza.pl

April 4, 2022 at 1:20 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za pozostawienie opinii.

Pozdrawiamy,
Zespół KacikMajsterkowicza.pl

Odpowiadać