Ranking 6 najlepszych radiów budowlanych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Radio budowlane  – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Podczas wykonywania prac remontowych dla wielu osób bardzo przydatnym gadżetem są urządzenia umożliwiające słuchanie muzyki. Ze względu na panujące w miejscach budowy warunki, istotne jest to, aby produkt był bardzo wytrzymały. Radio budowlane Bosch GML 50 Professional 0601429600 może wytrzymać w ekstremalnych warunkach, zachowując pełną sprawność nawet po upadku z wysokości. Podczas słuchania radia oraz odtwarzania MP3, słuchacz ma zagwarantowaną najwyższą jakość dźwięku. Radio DeWalt Toughsystem 18 V + ładowarka DWST1-75659 ma wymiary 54,5 cm x 36 cm x 15,5 cm. Urządzenie jest bardzo kompaktowe. Uchwyt daje możliwość bezproblemowego transportowania.


6 najlepszych radiów budowlanych. Opinie w 2024 roku 

 

Większości z nas, muzyka towarzyszy każdego dnia. W drodze do pracy, szkoły oraz podczas wykonywania różnych czynności. Wiele osób poszukuje urządzenia, które będą mogli wykorzystywać w ekstremalnych warunkach. Z tego względu powstał ranking radiów budowlanych. Zawarte w zestawieniu modele cechują się nie tylko wysoką trwałością, ale również bardzo dobrą jakością dźwięku.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Radio jest bardzo wytrzymałym urządzeniem. Emitowany przez niego dźwięk jest bardzo wyrazisty, zarówno odtwarzając muzykę z radia, jak i odtwarzacza MP3. Odtwarzaczem możemy z łatwością sterować przy pomocy dołączonego do zestawu pilota. Podświetlany wyświetlacz oraz elementy służące do obsługi urządzenia ułatwiają sterowanie zwłaszcza po zmroku.

Wady

Antena, w którą wyposażono produkt jest niewielka. Powoduje to, że małe, regionalne stacje nie będą przez nią wyłapywane.

Podsumowanie

W wyposażeniu modelu znajdują się dwie baterie D, pilot przeznaczony do zdalnego sterowania, przewód Aux-in oraz ładowarka akumulatorowa. Moc urządzenia wynosi 50 W.

Drugi wybór

Zalety

W radiu zastosowano technologię Bluetooth, która umożliwia zdalne kontrolowanie muzyki przy pomocy telefonu komórkowego lub innego urządzenia przenośnego. Zastosowanie przedziałów odpowiadających za ochronę akumulatora, odtwarzacza oraz naściennego transformatora sprawiają, że produkt jest w pełni odporny na wszelkie urazy mechaniczne.

Wady

Złożone urządzenie jest płaskie. Niektórzy użytkownicy, nie zauważają go, kiedy jest pozostawione na podłodze i łatwo się o nie potykają, co jest szczególnie niebezpieczne w miejscach budowlanych.

Podsumowanie

Wymiary urządzenia wynoszą: Szerokość - 54,5 cm, głębokość 36 cm, wysokość 15,5 cm. Model może wyszukać 12 programów FM oraz 6 programów AM.

Rozważ też

Zalety

Radio wyposażono w solidną obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego, które jest odporne na uderzenia oraz przedostawanie się pyłów. Funkcja Bluetooth umożliwia bezprzewodowe słuchanie muzyki ze smartfonu lub tabletu. Tuner cyfrowy DSP ma podświetlany wyświetlacz LCD. Urządzenie w sposób automatyczny wyszukuje stacje AM i FM.

Wady

Niektórym konsumentom nie podoba się design urządzenia. Twierdzą, że jest ono bardzo wymyślne. Minusem jest także to, że głośniki znajdują się tylko z jednej strony modelu.

Podsumowanie

Waga urządzenia wynosi 1,85 kg. Częstotliwość AM - 522 - 1620 kHz, częstotliwość FM - 87,5 - 109 MHz. Produkt wyposażono w elastyczną antenę oraz oddzielny kabel sieciowy.

 

Radio budowlane Bosch

 

1. Bosch Radio Budowlane GML 50 Professional 0601429600

 

Radio budowlane Bosch ma bardzo masywny wygląd. Z tego względu sprawdzi się w ekstremalnych warunkach. Test radiów budowlanych wykazał, że podczas upadku z 3 m wysokości, dzięki w pełni amortyzowanej formie wykonanej z wysokiej jakości aluminium jest szczelnie chroniony przed dostawaniem się pyłu oraz wilgoci.

Model wyposażono w pilot, który umożliwia sterowanie urządzeniem ze znacznej odległości. Ponadto wszystkie przyciski znajdujące się na panelu sterowania radia są podświetlane. Z tego względu nawet po zmroku, podczas mało sprzyjających warunków pogodowych mamy możliwość swobodnego sterowania urządzeniem.

Konsumenci są bardzo zadowoleni z użytkowania tego produktu. Wynika to z solidności wykonania urządzenia. Ponadto takie cechy, jak: Pilot sterujący, zastosowanie możliwości odtwarzania muzyki przy pomocy pilota, podświetlany wyświetlacz oraz emisja wyrazistego dźwięku muzyki sprawia, że klienci decydując się na zakup, nawet po latach nie żałują podjętej decyzji.

 

 

 

 

Radio budowlane Dewalt

 

2. DeWalt Radio Toughsystem 18V + ładowarka DWST1-75659

 

Radio budowlane Dewalt DWST1-75659 ma wymiary: Szerokość – 54,5 cm, głębokość 36 cm, wysokość 15,5 cm. Model w sprzedaży dostępny jest w kolorze czarno-żółtym. Wyposażono go w 6 głośników najlepszej klasy oraz 2 subwoofery oferujące odtwarzanie muzyki w dźwiękowej wersji premium. Dzięki czemu wykonywanie nawet najcięższej pracy może okazać się o wiele przyjemniejsze.

Radio zasilane jest akumulatorem. Czas wymagany do pełnego naładowania wynosi od 45 do 120 minut. Dzięki zastosowaniu technologii Bluetooth mamy możliwość sterowania muzyką przy pomocy urządzeń mobilnych nawet z większych odległości. Jest to bardzo wygodna funkcja, która jest szczególnie istotna w przypadku prowadzenia prac budowlanych, kiedy pracownicy nie mają możliwości częstego przemieszczania się w celu zmiany stacji lub odtwarzanego repertuaru.

Opinie o radiu budowlanym DWST1-75659 są bardzo pozytywne. Większość użytkowników jest bardzo zadowolona z użytkowania tego produktu. Uważają, że jest to solidnie wykonane urządzenie, które bez większych awarii może posłużyć przez wiele lat. 

 

 

 

 

Radio budowlane Metabo

 

3. Metabo Akumulatorowe Radio Na Budowę, 12-18V, Bluetooth R 12-18 BT

 

Dużą popularnością wśród pracowników budowlanych cieszy się radio budowlane Metabo. Model wykonano z tworzywa sztucznego. Dzięki czemu urządzenie  jest bardzo solidne, co zmniejsza ryzyko występowania uszkodzeń. Wysoka jakość wykonania w połączeniu z oryginalnym wyglądem sprawia, że wiele osób chętnie decyduje się na wybór modelu.

Produkt może być zasilany na dwa sposoby. Jeden z nich polega na zakupie odpowiedniego akumulatora wsuwanego Metabo od 12 V do 18 V. Wybór tego wariantu sprawia, że model działa bezprzewodowo i możemy go zabrać ze sobą w miejsca, gdzie nie ma dostępu do sieci elektronicznej. Istnieje również możliwość bezpośredniego podłączenia urządzenia do sieci elektrycznej. 

Model łapie zasięg stacji AM oraz FM. Dzięki wbudowanej funkcji Bluetooth mamy możliwość bezprzewodowego słuchania muzyki ze smartfonu lub tabletu. Tuner cyfrowy DSP wyposażono w podświetlany wyświetlacz LCD. W przypadku tego urządzenia mamy możliwość automatycznego wyszukiwania stacji.

 

 

 

 

Radio budowlane Makita

 

4. Radio Budowlane DAB+ Makita DMR112

 

Wiele osób decyduje się na radio budowlane Makita DMR112 ze względu dużą wytrzymałość urządzenia. Jest ono odporne na warunki panujące w miejscach budowy. Klasa izolacji IP64 informuje nas o tym, że jest ono niepodatne także na działanie wody, w tym lekki deszcz. Model może być zasilany z dwóch źródeł: Prostownika oraz akumulatora.

Model wyposażono w gumowy uchwyt, dzięki któremu możemy swobodnie go przenosić w różne miejsca. Jest on bardzo dobrze wyprofilowany oraz wygodny w trzymaniu. Element ten możemy przestawić według naszych preferencji, nawet o 90 stopni. 

Wiele osób decyduje się na zakup tego urządzenia ze względu na wysoką jakość dźwięku emitowanej muzyki. Możemy to zawdzięczać 2-głośnikowemu systemowi stereo. Producent zagwarantował użytkownikom możliwość odbioru stacji radiowych FM lub DAB/DAB+. Ponadto radio wyposażone jest w Bluetooth, którego zasięg wynosi do 30 m (w dobrych warunkach pogodowych).

 

 

 

 

Radio budowlane Milwaukee

 

5. Milwaukee Radio Budowlane C12 JSR-0 4933416365

 

Radio budowlane Milwaukee to niewielkiej wielkości, bardzo kompaktowe urządzenie o wymiarach: 26,7 cm x 10,2 cm x 17,8 cm. Jest ono bardzo lekkie. Jego waga wynosi zaledwie 1,8 kg. Produkt na pełnym akumulatorze działa bez przerwy przez ok. 8 h. Zaawansowany technologicznie tuner zapewnia słuchaczom odbiór bardzo czystego dźwięku.

Model wyposażono w adapter 220 – 240 V oraz wejście Jack 3,5 (m.in. na iPod). Można go ładować na dwa sposoby – przy pomocy specjalnego akumulatora, który nie jest dołączony do zestawu, lub podpinając bezpośrednio urządzenie do zasilania sieciowego.

Wielu konsumentów decyduje się na zakup tego urządzenia twierdząc, że jest to dobre radio budowlane. Tak pozytywną opinię możemy zawdzięczać wysokiej jakości dźwięku (aby osiągnąć jak największą pełność dźwięku, głośniki wykonano z aluminium) oraz odporności urządzenia na wpływ różnych czynników atmosferycznych. 

 

 

 

 

Radio budowlane Medion

 

6. Radio Budowlane Medion MD45200 FM Bluetooth

 

Radio budowlane Medion dobrze sprawdza się w takich miejscach, jak place budowy, ogród oraz kempingi. Urządzenie wyposażono w Bluetooth, dlatego mamy możliwość bezprzewodowego transferu muzyki z urządzeń mobilnych (telefon, tablet).

Model wyposażono w bardzo wydajny akumulator o pojemności 2000 mAh. Radio odporne jest na panowanie trudnych warunków atmosferycznych oraz kurz. Solidna obudowa pozwoli zapewnić ochronę wrażliwej elektronice znajdującej się w jej wnętrzu. Chroni przed wodą, kurzem oraz powstawaniem urazów mechanicznych.

Konsumenci uważają, że jest to dobre i tanie radio budowlane. Zapewnia słuchaczowi odbiór wysokiej jakości dźwięku. Może nie tylko odebrać wysokiej jakości muzykę z będących w zasięgu stacji, ale także dobrze radzi sobie jako urządzenie bezprzewodowe. Wbudowany akumulator umożliwia pełną swobodę podczas konfiguracji. Dzięki temu mamy możliwość słuchania ulubionej muzyki także w miejscach, gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jakie radio budowlane kupić?

 

Duża ilość osób nie lubi pracy w ciszy. Sprawia ona, że ludzie bardziej się męczą, a czas płynie wolniej. Z tego względu praktycznie w każdym miejscu pracy, nawet na budowach możemy usłyszeć dźwięk muzyki. Takie zastosowanie zdecydowanie polepsza komfort pracy. Warto pamiętać o tym, że plac budowy nie jest właściwym miejscem do użytkowania powszechnie dostępnych, delikatnych urządzeń. Z tego względu wiele osób zastanawia się, jakie jest najlepsze radio budowlane. Aby lepiej przybliżyć informacje na temat specjalistycznego sprzętu, stworzyliśmy poradnik. 

Rodzaj zasilania

Zastanawiasz się, jakie radio budowlane wybrać? Kryterium, na które powinieneś zwrócić swoją uwagę, jest rodzaj zasilania. Obecnie na rynku możemy wyróżnić modele:

♦ Zasilane sieciowo – na rynku największa część radiów budowlanych zasilana jest sieciowo. Rozwiązanie to sprawdza się na większości placach budowlanych. Tego typu modele nie wymagają obsługi. Użytkownicy nie muszą się obawiać, że wyczerpią się baterie. Radio działa w sposób ciągły. Zwykle modele zasilane sieciowo cechują się większą mocą.

♦ Na baterie – rozwiązanie to sprawdza się w miejscach, gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej. Wymagane jest zaopatrzenie się w kilka zestawów baterii, aby uniknąć ewentualnego wyczerpania się jednego zestawu. Z tego względu decydując się na zakup takiego rodzaju radia budowlanego, musimy się przygotować na ciągłe koszty wynikające z kupowania baterii zasilających.

♦ Na akumulator – odbiornik wyposażony jest zwykle w akumulator o dużej pojemności. Zwykle można go dodatkowo ładować przy pomocy energii elektrycznej lub z gniazda zapalniczki. Urządzenia te są jednak nieco droższe. 

♦ 12 V – działają przy pomocy zasilania samochodowego oraz akumulatorów. Są one zwykle bardzo małe. Pomimo tego wielu użytkowników uważa prezentowane urządzenia za mało praktyczne, ponieważ do jego pracy wymagane jest zaangażowanie samochodu, które po długotrwałej, ciągłej pracy radia może mieć problemy z rozruchem. 

 

Istotne aspekty podczas wyboru radia budowlanego

Najlepsze radio budowlane to urządzenie, które może spełnić nasze wymagania. Z tego względu przed zakupem odpowiedniego modelu warto zastanowić się, w jakie elementy powinno być wyposażone. 

♦ RDS – radio wyposażone w tę funkcję pozwala na wyświetlanie informacji na specjalnym, często podświetlanym panelu. Ukazywane są tam takie dane, jak: Godzina, nazwa stacji, tytuł odtwarzanego utworu. 

♦ Odtwarzacz CD – w momencie, kiedy mamy problem ze znalezieniem stacji radiowej, bardzo przydatny może okazać się odtwarzacz CD. Element ten sprawdza się także w sytuacji, kiedy repertuary nadawane na dostępnych stacjach nie odpowiadają słuchaczowi. Czytnik na płyty daje możliwość odtwarzania ulubionej muzyki.

♦ Mp3 – element ten jest rozszerzeniem dla odtwarzacza CD. Urządzenie wyposażone w tę funkcję odczytuje pliki mp3 nagrane na płytę, pendrive lub przenośny odtwarzacz. 

♦ Stereo – informuje o znacznie lepszej jakości dźwięku odtwarzanej muzyki, a także o wyższej mocy głośników. Funkcja ta dobrze sprawdza się w przypadku pracy na dużych placach budowy.

Radia budowlane w dobrych cenach

Zakup wysokiej jakości profesjonalnego radia budowlanego w wielu przypadkach może okazać się sporą inwestycją. Cena urządzenia zależna jest przede wszystkim od marki oraz wytrzymałości danego modelu. Najtańsze, niewielkiej wielkości, proste modele możemy kupić za kwotę 200 zł. Produkty z dodatkowymi zabezpieczeniami, chroniące przed wstrząsami oraz bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi bardziej renomowanych marek mogą kosztować od 800 zł do 1000 zł. Takie modele stosowane są zwykle przez profesjonalne firmy budowlane.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ