
Prezentujemy najlepsze kompresory śrubowe, które zestawiliśmy w postaci rankingu. Zawiera on modele docenione przez konsumentów. Największym zainteresowaniem cieszy się sprężarka AIRPOL K11 500l, która cechuje się dużą wydajnością. Urządzenie ma pojemny zbiornik na sprężone powietrze. Kompresor jest bardzo wytrzymały, co pozwala na wiele godzin pracy. Obudowa modelu wykonana została z solidnych materiałów dobrze izolujących hałas emitowany przez silnik. Użyte do produkcji sprzętu tworzywa zmniejszają intensywność drgań i umożliwiają komfortową pracę. Jeżeli sprężarka nie spotkała się z Twoją aprobatą, przygotowaliśmy także prezentacje innych urządzeń. Równie ciekawym sprzętem jest Walter SKTG 5,5 Sx-7,5 – kompresor przystosowany do pracy w małych i średnich zakładach. Model w łatwy sposób można obsługiwać, dzięki zastosowaniu wygodnego sterownika informującego o pracy sprężarki. Produkt jest trwały i odporny na drgania, gdyż do jego produkcji zastosowano trwałe tworzywa. Kompresor ma prostą budowę – w przypadku awarii można go szybko naprawić.
Tabela porównawcza
Najlepsze kompresory śrubowe w 2025 roku
Aby ułatwić Ci wybranie odpowiedniej sprężarki do Twojego domu lub miejsca pracy, prezentujemy poniższy ranking kompresorów śrubowych. Wśród opisanych modeli możesz znaleźć najciekawsze sprzęty dostępne na polskim rynku.
Nasze zalecenia
AIRPOL K11 500l
AIRPOL K11 500l to model, który umożliwia korzystanie ze sprężonego powietrza. Urządzenie może być stosowane w warsztatach samochodowych, zakładach lakierniczych, na placach budowy, a także w zakładach branży medycznej. Sprzęt ma zbiornik o pojemności 500 l, co sprawia, że można na nim pracować bez przerwy, bez konieczności zatrzymywania produktu.
Głośność pracy urządzenia wynosi 72 dB, więc jest dość wysoka, lecz porównywalna z innymi sprzętami tego typu. Model jest wytrzymały, w związku z tym łożyska powinny być sprawne nawet do 50000 roboczogodzin. Kompresor zwiększa temperaturę wydmuchiwanego powietrza jedynie o 10 st. C w porównaniu do otoczenia.
Maksymalna moc silnika sprężarki sięga 11 kW, co oznacza, że jest bardzo wydajny. Ciśnienie robocze urządzenia wynosi 13 barów. Wymiary tego modelu są równe: 192 cm x 65 cm x 142 cm. Konsumenci zauważyli, że kompresor jest wygodny w obsłudze, gdyż ma wbudowany pulpit sterowania.
Walter SKTG 5,5 Sx-7,5
Sprężarka śrubowa Walter SKTG 5,5 Sx-7,5 jest przeznaczona do użytku w zakładach przemysłowych. Moc produktu jest równa 5,5 kW, a jego ciśnienie to 7,5 barów.
Pojemność zbiornika na sprężone powietrze wynosi 200 l, co jest odpowiednie do pracy w niewielkich zakładach. Urządzenie ma konstrukcję pionową – silnik umieszczony jest na pojemniku na powietrze, w efekcie czego kompresor zajmuje niewiele miejsca (wymiary produktu to: 145 cm x 55 cm x 140 cm). Sprzęt wykonany został z trwałych materiałów, do tego jego przewody są wzmocnione i elastyczne – te elementy sprawiają, że model jest solidny.
Produkt ma wiele nowoczesnych technologii. Urządzenie wyposażono w sterownik, który ułatwia obsługę i kontrolę, gdyż informuje o pracy sprężarki. Poziom hałasu emitowanego przez sprzęt jest równy 70 dB bo zamontowano tu dźwiękochłonną obudowę. Konsumenci twierdzą, że kompresor jest stabilny, nawet podczas intensywnej pracy.
Gudepol GD Smart 5,5/08-270/11
Model Gudepol GD Smart 5,5/08-270/11 ma zbiornik o pojemności 270 l, co pozwala na skuteczną pracę. Urządzenie może być używane na placach budowy, a także w warsztatach. Sprężarkę można podłączać do systemów pneumatycznych. Sprzęt jest zintegrowany z urządzeniami takimi jak filtry sprężonego powietrza i osuszacz ziębniczy.
Maksymalne ciśnienie produktu jest równe 8 barów. Ten dobry i tani kompresor śrubowy cechuje się niezawodnością. Wydajność modelu wynosi 800 l/min, czyli 48 m3/h. Obudowa sprężarki wykonana jest z wytrzymałych materiałów, które skutecznie amortyzują drgania. Wymiary tego urządzenia to: 150 cm x 77 cm x 132 cm.
Poziom hałasu produktu wynosi 68 dB, więc jest stosunkowo niski w porównaniu do innych kompresorów. Moc silnika jest równa 5,5 kW. Obudowa urządzenia pomalowana jest na niebieski kolor. Konsumenci doceniają tę sprężarkę za łatwość obsługi.
ATS ROTOR PROFI 7,5kW 270L
Kompresor śrubowy ATS ROTOR PROFI 7,5kW 270L to sprzęt, który dobrze pracuje w wielu warsztatach czy zakładach lakierniczych. Silnik modelu ma moc 7,5 kW, więc jest bardzo wydajny. Ciśnienie pracy wynosi maksymalnie 10 barów.
Model jest niezwykle wytrzymały, przez co pozwala na użytkowanie przez około 40000 roboczogodzin. Sprzęt skonstruowano w taki sposób, że jego temperatura pracy jest dość niska i silnik nie przegrzewa się nawet w trakcie intensywnego użytkowania. W sprężarce zastosowano specjalny osuszacz, który sprawia, że wydmuchiwane powietrze jest czyste i nawet do 80% bardziej suche, niż wciągane.
Sprzęt jest bardzo łatwy w obsłudze, gdyż steruje się nim przy pomocy pojedynczego przycisku. Maksymalna głośność kompresora jest równa 68 dB. Wydajność wynosi tu 802 l/min, czyli 48,14 m3/h. Urządzenie ma wbudowany zbiornik o pojemności równą 270 l. Konsumenci doceniają produkt za łatwą obsługę, a także dobrą konstrukcję, która skutecznie amortyzuje drgania.
Gudepol GD Smart 5,5/10-270/11-VT
W warsztatach, na halach produkcyjnych czy na budowach przydatnym urządzeniem jest Gudepol GD Smart 5,5/10-270/11-VT. Ten kompresor śrubowy jest zintegrowany z osuszaczami i filtrami, więc jest odpowiedni do stosowania w wielu miejscach. W przypadku korzystania ze specjalnych końcówek można szybko i łatwo pomalować różne powierzchnie.
Zbiornik kompresora ma pojemność równą 270 l, co pozwala na nieustanną pracę, bez konieczności oczekiwania na jego napełnienie. Wydajność sprężarki wynosi 720 l/min. Sprzęt ma łatwy w obsłudze panel sterowania, w efekcie czego bez problemu się go używa.
Moc silnika w tym urządzeniu wynosi 5,5 kW. Maksymalne osiągane przez model ciśnienie jest równe 10 bar. Produkt ma 4 nóżki, przez co jest stabilny. Opinie o kompresorach śrubowych producenta Gudepol są bardzo pochlebne. Przekonaliśmy się, że także o prezentowanej sprężarce konsumenci wypowiadają się bardzo pozytywnie. Użytkownicy cenią ten model za skuteczne działanie i niską awaryjność.
Jaki kompresor śrubowy kupić?
Przewodnik zakupowy
Kompresor śrubowy to sprzęt wykorzystywany głównie na budowie, w warsztatach, a także zakładach przemysłowych. Tego typu sprężarka jest funkcjonalna i przystosowana do pracy ciągłej. Konsumenci często nie wiedzą, jak wśród różnorodnych urządzeń znaleźć dobry model. Postanowiliśmy w tym pomóc i przygotowaliśmy poradnik na temat tego, jaki kompresor śrubowy wybrać. Na podstawie umieszczonych w nim informacji z pewnością wybierzesz idealny sprzęt.
Pojemność
Przy wyborze właściwej sprężarki śrubowej należy kierować się kilkoma istotnymi parametrami technicznymi. Pierwszym z nich jest pojemność zbiornika na sprężone powietrze. Jeżeli kupimy urządzenie ze zbyt małym pojemnikiem, będziemy musieli często robić przerwy, pojawią się też chwilowe zastoje – dotyczy to osób, które potrzebują dużej ilości sprężonego powietrza. Choć modele z większym zbiornikiem są nieco cięższe, zwykle sprawdzają się znacznie lepiej, ponieważ możemy skupić się na wykonywanej czynności. Pojemność profesjonalnych kompresorów śrubowych wynosi średnio od 200 l do nawet 500 l. Do użytku prywatnego często potrzebujemy jednak mniejszych sprzętów 50-100 l, o ile faktycznie mamy spore potrzeby. Większość osób zwykle wykorzystujemy wyłącznie krótkie, skoncentrowane przepływy powietrza, dlatego popularne są też spawarki z małym zbiornikiem.
Moc
Moc sprzętu standardowo wynosi od ok. 2000 W do ponad 10 000 W. Nie jest to jednak najważniejszy parametr. Co prawda silnik jest niezbędnym elementem budowy sprężarki, ponieważ to on porusza tłokami podczas sprężania powietrza. Niemniej jednak nie oznacza to, że im mocniejszy jest silnik, tym bardziej efektywne okaże się działanie urządzenia. Ważniejsze jest to, czy ta część została dobrze dopasowana do zastosowanej pompy, inaczej nie osiągniemy docelowej wydajności. Pamiętajmy też, że podawana moc może dotyczyć wartości szczytowej lub osiąganej w trakcie pracy – ta pierwsza jest znacznie wyższa od drugiej.
Ciśnienie
Na to, jaki kompresor śrubowy jest najlepszy, wpływa też maksymalne ciśnienie robocze. Wartość tego parametru powinna być dostosowana do wykonywanych prac – w standardowych sprzętach to od 6 do 10 bar, przy czym za minimum uznaje się 7 bar, a do tego zauważa się, że powinno być o 20% wyższe od tego, czego właściwie potrzebujemy.
Wydajność
Im większa jest wydajność sprzętu, tym szybciej możemy wykonać pracę. W przypadku mniejszych urządzeń jest to ok. 40 m3/h, a większych – ponad 60 m3/h (co w przeliczeniu daje kilkaset litrów na minutę). Warto tutaj zauważyć, że w rzeczywistości wydajność powinniśmy dobierać do urządzeń, do których podłączymy kompresor. Parametr określający wydajność sprężarki powinien mieścić się w zakresie wydajności innego sprzętu/sprzętów.
Hałas
Ponieważ najlepszy kompresor śrubowy jest komfortowy w użytkowaniu, wybrany model nie może generować zbyt dużego hałasu. Praca z głośno pracującym urządzeniem nie jest przyjemna, poza tym zwiększa się ryzyko uszkodzenia słuchu. Zazwyczaj tego typu sprężarki pracują na poziomie 70 dB, choć niektórzy producenci oferują również mniej hałaśliwe sprzęty, wytwarzające dźwięki poniżej 50 dB.
Trwałość
Kupując sprężarkę, musimy sprawdzić, jak długo może pracować bez konieczności naprawy lub wymiany części. Przeciętnie jest to ok. 40 000 godzin, czasami ponad 50 000 godzin. Oznacza to, że nawet w przypadku codziennego użytkowania kompresor będzie właściwie działać przez kilka lat.
Wymiary
Dokładne wymiary urządzenia dają nam informację o tym, czy kompresor zmieści się w warsztacie i nie ograniczy wolnej przestrzeni. Wbrew pozorom, nie wszystkie sprężarki są bardzo rozbudowane. Z łatwością znajdziemy modele, których wysokość i długość nie przekraczają 150 cm. Są to doskonałe sprzęty do użytku domowego, a także do niewielkiego warsztatu.
Obsługa
Wielu osobom zależy na zakupie sprężarki, która będzie łatwa w obsłudze. Bardzo dobrym wyborem jest więc model wyposażony w specjalny pulpit, na którym są widoczne wszystkie parametry pracy (w razie potrzeby możemy szybko je zmienić).
Materiał wykonania
Biorąc pod uwagę to, że kompresor pracuje w stosunkowo trudnych warunkach, powinien być wykonany z solidnych materiałów. Inaczej sprzęt będzie podatny nie tylko na uszkodzenia, ale i korozję. Sprężarki śrubowe produkowane są m.in. z wytrzymałej blachy, która dodatkowo amortyzuje wstrząsy, co wpływa na komfort użytkowania.
Kompresory śrubowe w dobrych cenach
Sprężarki śrubowe kosztują przeciętnie ponad 10 000 zł. Nie są to więc tanie sprzęty, niemniej jednak w wielu warsztatach są niezbędne. Cena za niektóre urządzenia przekracza 20 000 zł – to wyjątkowo wydajne kompresory, które z powodzeniem można użytkować w wielu różnych miejscach.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ