Najlepsza poziomica 2 m

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Poziomice 2 m – Ranking

 

 

Słowik PN00 70200

 

Poziomica anodowana Słowik PN00 70200 jest wykonana z profili aluminiowych o przekroju 50 x 20 x 1,6 mm. Sprzęt jest wyposażony 1 libellę pionu i 1 poziomu. Ta poziomica 2 m w dobrej cenie ma zakończenia z tworzywa wysokoudarowego, co dodatkowo zwiększa jej trwałość.

Sprzęt jest bardzo łatwy w obsłudze. Należy przyłożyć go do powierzchni, aby wyznaczyć jej poziom. Poziomica jest lekka, więc trzymające przyrząd dłonie nie męczą się podczas długotrwałej pracy. Z opublikowanych opinii w Internecie można wywnioskować, że wspomniany model jest przydatny przy wszelkiego rodzaju pracach budowlanych i remontowych. Narzędzie jest wyjątkowo poręczne, a przy okazji estetycznie się prezentuje. Model ma anodowaną powierzchnię, dlatego się nie ściera i nie brudzi.

 

 

 

 

Pro S800

 

Modele z serii PRO800 są wyposażone w libelle o specjalnie zaprojektowanym, obłym kształcie, który umożliwia łatwy odczyt. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że kąt, pod jakim jest dokonywany odczyt pomiaru staje się zupełnie nieistotny. Libella nie ma ostrych krawędzi, stąd nie następuje załamanie światła.

Internauci w swoich opiniach chwalą zastosowany w tym modelu efekt lupy, który umożliwia powiększenie obrazu pęcherza o 30%. To sprawia, że staje się on o wiele bardziej wyraźny. Libella do wyznaczania poziomu jest skonstruowana w taki sposób, że umożliwia pomiar poziomu w dwóch położeniach (normalnym i odwróconym) przy zachowaniu dokładności pomiaru. Funkcja ta jest niezwykle przydatna podczas pomiaru poziomu sufitów oraz belek na wysokości, gdy niemożliwy jest odczyt wskazania libelli od góry.

Wykonana z wysokiej jakości szkła akrylowego libella o kształcie półkola jest bardzo dobrze doświetlona, co jest przydatne w zaciemnionych pomieszczeniach. Krawędzie nie gromadzą zabrudzeń, a to eliminuje problemy z utrzymaniem narzędzia w czystości, gdyż nie osiadają na nim resztki klejów czy zapraw murarskich.

 

 

 

 

Sola Big Red 200

 

Poziomica z serii BIG RED 3 firmy Sola jest przeznaczona szczególnie dla profesjonalistów. Model jest bardzo dokładny oraz polecany szczególnie do prac ogólnobudowlanych, hydraulicznych i murarskich.

Konsumenci szczególnie chwalą 3 libelle umieszczone w odpornej, akrylowej obudowie, które pozwalają na czytelne pomiary nawet przy niskim natężeniu światła, dzięki zastosowaniu soczewki oraz płytki odblaskowej. Model jest dodatkowo wzmocniony obustronnymi zaślepkami tłumiącymi wstrząsy i uderzenia, a antystatyczny płyn w libelce chroni poziomice przed promieniami UV oraz wysokimi różnicami temperatur.

Sprzęt ma dokładność pomiaru wynoszącą 0,5 mm/m zarówno w pionie, jak i poziomie, jego waga to 890 g/m. Produkt firmy Sola jest wykonany pod ścisłą kontrolą jakości. Dobre wykonanie jest potwierdzone certyfikatem ISO. Poziomica wyróżnia się pod względem jakości wykonania, precyzji pomiarów, jak i odporności na uszkodzenia mechaniczne.

 

 

 

 

Jaką poziomicę 2 m wybrać?

 

Poziomica to przedmiot, który jest niemal symbolem branży budowlanej. Pomimo że jest narzędziem o bardzo prostej konstrukcji, wciąż jest niezbędne do wykonania wielu prac budowlanych, szczególnie w miejscach, w których należy utrzymać odpowiedni poziom powierzchni.

Poziomica to narzędzie wykorzystujące zjawisko przyciągania ziemskiego, pod którego wpływem ustawia się odpowiednio element wskazujący poziom. Chcąc prawidłowo wyznaczyć poziomą płaszczyznę należy odpowiednio ustawić element poziomujący, na który działa przyciąganie ziemskie. Jest nim między innymi woda w poziomicach wężowych, promienie laserowe czy zawarty w rurce z cieczą z kontrastowym barwnikiem pęcherzyk powietrza.

Najlepsze poziomice 2 m są wyposażone w kilka wbudowanych libelli rurkowych, które określają poziom powierzchni pionowych, poziomych, a czasem i skośnych wykorzystując grawitację ziemi. Profil narzędzia może mieć konstrukcję skrzyniową (zamkniętą) albo konstrukcję dwuteową. Pierwszy profil zapewnia lepszą sztywność i wytrzymałość konstrukcji, natomiast dwuteowy wyróżnia się bardzo niską wagą, jednak jest zdecydowanie mniej trwały. Najlepsza poziomica 2 m w 2024 roku wykorzystuje libelle zatopione w bloku akrylowym, gdyż głównie od nich zależy dokładność naszego urządzenia. Niektóre konstrukcje są wyposażone we wbudowane soczewki powiększające, które ułatwiają odczyt. Poziomica o długości 2 metrów skuteczniej niweluje nierówności, niż modele krótsze, dlatego jest szczególnie przydatna przy pracach murarskich, przy zbrojeniu, czy ustawianiu konstrukcji.

Niewątpliwą zaletą tradycyjnych poziomic jest ich trwałość. Są odporne na wodę, upuszczenie z pewnej wysokości czy wibracje. Sprzęt taki jest również tanim rozwiązaniem, dlatego każdy amator budownictwa może pozwolić sobie na jego zakup. Kolejnym atutem poziomic oczkowych jest anodowanie, co sprawia, że przedmiot jest nie tylko trwały, ale również odporny na uszkodzenia. Przy zakupie poziomicy powinniśmy zwrócić uwagę na jej długość – dobiera się ją przy uwzględnieniu przeznaczenia. Podczas niewielkiego remontu w zupełności wystarczy sprzęt o długości 40 cm. Do bardziej zaawansowanych prac warto wybrać poziomice od 90 cm do 120 cm.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ