Najlepsze zatyczki do uszu 3M

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Zatyczki do uszu 3M – ranking

 

 

3M 1100

 

Model 3M 1100 to dobrej jakości zatyczki do uszu. Produkt przeznaczony jest do jednorazowego stosowania. Wielu konsumentów potwierdziło, że model dobrze tłumi różne rodzaje hałasów. Z tego powodu, wiele osób często używa zatyczek w czasie snu. Stopery wykonano pianki poliuretanowej.

Największym atutem produktu jest miękki materiał, z którego go wykonano. Dzięki temu nie uszkodzisz małżowiny. Według Internautów stopery szybko dopasowują się do kształtu wnętrza ucha, co minimalizuje uczucie dyskomfortu. Prezentowany model dobrze trzyma się w kanale usznym, dlatego możesz go też używać w pracy przy dużym obciążeniu hałasem, bo zatyczki nie wypadną Ci w czasie noszenia.

Zdaniem kupujących zaprezentowany model to bardzo skuteczne zatyczki do uszu 3M w dobrej cenie. Mimo że jest to produkt jednorazowy, niska cena sprawia, że możesz zakupić kilka zestawów. Model dobrze tłumi hałas, a ze względu na miękką budowę, zatyczki sprawdzą się podczas snu, nawet u osób lubiących spać na boku.

 

 

 

 

3M Peltor 4.1

 

Zatyczki do uszu 3M Peltor 4.1 cieszą się coraz większą popularnością. Model ma specjalny filtr, który tłumi hałas. Produkt ma specjalny kanalik z opcją zamknięcia. Otwierając go, dopuszczasz do siebie dźwięki z zewnątrz, a po jego zamknięciu – ucho jest chronione przed hałasem.

Tym, co przekonało wielu kupujących, jest niewielka waga modelu. Po włożeniu do kanału ucho nie jest obciążone. Z kolei miękka powłoka sprawia, że zatyczki nie podrażniają wnętrza ucha. Dużym atutem są też niewielkie wymiary, które pozwalają na wygodne przenoszenie stoperów, nawet w kieszeni. Produkt może być używany wielokrotnie, gdyż możesz go w łatwy i szybki sposób wyczyścić.

Prezentowany model jest szczególnie polecany podczas pracy przy dużym hałasie. Internauci podkreślają, że miękka powłoka gwarantuje odpowiednią wentylację, dlatego wnętrze ucha się nie poci. Produkt jest szczególnie popularny wśród żołnierzy, którzy w czasie misji, mogą w prosty sposób przełączyć stoper w tryb zamknięty lub otwarty.

 

 

 

 

3M Os-Tracer

 

Nasze zestawienie zatyczek do uszu nie byłoby kompletne bez 3M Os-Tracer. Jest to stoper, który wygłusza wiele typów hałasu. Produkt ma sznurek w niebieskim kolorze, który łączy obie części. Producent podkreśla, że zatyczki odpowiadają potrzebom osób pracujących w przemyśle. Produkt jest w stanie wygłuszyć dźwięk do 32 dB.

W opakowaniu znajduje się 50 par stoperów wielokrotnego użytku. Po wyjęciu z uszu należy dokładnie wyczyścić powierzchnię produktu. Materiał, z którego wykonano zatyczkę, jest odporny na wilgoć, więc możesz go przepłukać pod bieżącą wodą. Produkt spełniają wymagania normy EN352-2, co przekonało wiele osób do zainwestowania w niego.

Opinie o tych stoperach są bardzo pozytywne. Wielu kupujących jest zadowolonych z wytrzymałej konstrukcji i dużej elastyczności. Miękki materiał nie podrażnia ucha i szybko dopasowuje się do kształtu małżowiny usznej. Dzięki temu w czasie pracy zatyczka nie wypadnie Ci, przez co Twoje ucho jest ciągle chronione przed hałasem.

 

 

 

 

Jakie zatyczki do uszu 3M wybrać?

 

Coraz więcej osób ma problemy z zaśnięciem, gdyż przeszkadzają im otaczające hałasy. Wrażliwe osoby wyznają, że dźwięki przejeżdżających nocą samochodów negatywnie wpływają na komfort snu. Dlatego warto zainwestować w dobrej jakości zatyczki do uszu, które wytłumiają dźwięki. W naszym poradniku znajdziesz wiele przydatnych porad, na co zwrócić uwagę kupując taki produkt, dlatego zachęcamy do jego lektury.

Przedmiotem niniejszego artykułu są najlepsze zatyczki do uszu 3M. Wybraliśmy produkty tej marki, gdyż stworzyła ona wiele wysokiej jakości modeli, które cieszą się dużą popularnością. Przyrządy oferowane przez producenta 3M wykonano z miękkich materiałów, które nie podrażniają małżowiny, a jednocześnie tłumią dźwięk.

Kupując zatyczki do uszu, w pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na materiał użyty do ich wykonania. Tworzywo, z jakiego stworzono produkt, wpływa na plastyczność, a to jest powiązane z dopasowaniem stoperów do kanału usznego. Dużą popularnością cieszą się modele woskowe, czyli z włókien celulozowych i wiskozowych, które wzmocniono naturalnym woskiem. Przed użyciem produktu, należy go rozgrzać w dłoni, gdyż tworzywo staje się wtedy plastyczne i łatwo umieścić je w uchu. Dużym atutem materiału jest wchłanianie zanieczyszczeń, co pomaga zachować czystość uszu.

Drugim typem są zatyczki gumowe, cechujące się dość dużą twardością. Mimo tego są często wybierane, gdyż wykazują dużą skuteczność. Modele silikonowe są bardzo komfortowe i miękkie. Dzięki temu zatyczka dobrze dopasowuje się do kanału. Poza tym silikon dobrze tłumi hałas. Natomiast modele piankowe łatwo się formuje, więc bez trudu dopasujesz je do małżowiny. Pamiętaj, że ten rodzaj zatyczek bardzo się brudzi, więc powinien być używany przez krótki czas.

Najlepsze zatyczki do uszu 3M w 2024 roku łatwo się czyści. W kanałach usznych zbiera się brud, który jest następnie przenoszony na produkty. Jeśli zainwestujesz w model, którego nie da się dokładnie zdezynfekować, może dojść do zakażenia. Szczególnie polecane są modele gumowe, gdyż łatwo pozbyć się z nich zabrudzeń. Z kolei zatyczki silikonowe ciężko się czyści. Co więcej, po kilku miesiącach trzeba je wyrzucić, gdyż pozbycie się brudu staje się niemal niemozliwe.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ