Ranking 5 najlepszych zatyczek do uszu w 2024

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Zatyczki do Uszu – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Poszukujesz zatyczek do uszu? Dobrze trafiłeś! Przedstawiamy Ci zestawienie kilku zatyczek, które jak wykazuje test zatyczek do uszu, tłumią dźwięki. Znajdziesz w nim też przykłady korków do pływania. Na pierwszym miejscu znalazły się zatyczki do uszu Pic Calmor zrobione z miękkiej waty. Są one pokryte naturalnym woskiem. Można je łatwo dopasować do swojego ucha i tym samym zapewnić sobie maksymalną wygodę w trakcie ich noszenia. Są to polecane zatyczki do uszu do spania. Na drugim miejscu umieściliśmy model 3M 1100. Produkt ten przeznaczony jest do jednorazowego użytku. Najlepiej sprawdzi się podczas wspólnych podróży autobusem czy samolotem, aby móc odpocząć w drodze. Można z niego także korzystać do snu, jeżeli ma się problemy z zasypianiem. Przyrząd zrobiony jest poliuretanowej gąbki, która jest wytrzymała i skutecznie chroni wrażliwy słuch.


5 najlepszych zatyczek do uszu. Opinie w 2024 roku

 

Wiesz już, które modele są dla Ciebie bezpieczne. Teraz warto dowiedzieć się, jakie produkty są polecane przez konsumentów. Nasz ranking zatyczek do uszu zawiera kilka ciekawych korków, które mogą przypaść Ci do gustu.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zatyczki do uszu są zrobione z materiału, który można łatwo formować. Miękka wata jest delikatna dla skóry. W rezultacie noszenie tych zatyczek nie powinno powodować dyskomfortu ani reakcji alergicznych. Zatyczki są też pokryte naturalnym woskiem.

Wady

W niektórych opiniach można przeczytać, że jakość wykonania opakowania jest nie najlepsza. Podczas odpakowywania zatyczek trzeba uważać, aby nie uszkodzić pudełka.

Podsumowanie

Produkt jest polecany do stosowania w trakcie snu. Zatyczki do uszu są dostępne w zestawie po 20 sztuk. Są one miękkie i lekkie. Osoby, które je stosują, zapewniają o wygodzie ich noszenia. To akcesorium medyczne można kupić w aptekach.

Drugi wybór

Zalety

Przyrząd ma kolor zbliżony do skóry, więc nie jest widoczny, gdy założy się go do ucha. Model łatwo się wkłada do ucha, gdyż zrobiony jest z miękkiego materiału. Skutecznie chroni słuch.

Wady

Produkt przeznaczony jest do jednokrotnego użytku. Z tego względu, w każdej podróży trzeba się zaopatrzyć w nowy. Po włożeniu do ucha lekko napiera na kanalik uszny, co negatywnie wpływa na nasze odczucia.

Podsumowanie

3M 1100 wykonane są z pianki poliuretanowej, która jest wytrzymała i przyjazna dla zdrowia. Materiał jest hipoalergiczny i miękki. Model dobrze tłumi hałasy. Przeznaczony jest on do użycia w ciepłych i wilgotnych klimatach.

Rozważ też

Zalety

Obie zatyczki oznaczone są innym kolorem, przez co od razu wiadomo, do którego ucha powinny być włożone. Produkt chroni przed dostaniem się wody do środka, ale pozwala na słyszenie, co dzieje się dookoła.

Wady

Każdy ma inny kształt ucha i kanalika. Dlatego też niektórzy twierdzą, że model nie jest dla nich do końca wygodny. Co więcej, uważają, że nauczenie się właściwego zakładania produktu zajmuje trochę czasu.

Podsumowanie

Przyrząd wykonany jest z silikonu, który jest wytrzymały i zapewnia skuteczną ochronę przed wodą. Może on być wykorzystywany wielokrotnie, trzeba jedynie pamiętać o zasadach zachowania higieny. Zatyczki dostosowane są do kształtu ucha, przez co są szczelne.

 

1. Pic Calmor Zatyczki do Uszu

 

W tym rankingu musiały się znaleźć zatyczki do uszu Pic Calmor dostępne w opakowaniu zawierającym 20 sztuk. Są polecane do stosowania podczas snu, gdyż skutecznie tłumią dźwięki z zewnątrz i zapewniają niezbędny do odpoczynku spokój.

Do wykonania tych zatyczek wykorzystano miękką watę, którą dodatkowo pokryto naturalnym woskiem. Produkt można łatwo uformować i dopasować do kształtu uszu. Nie ma obaw o to, że zatyczki będą wypadać z ucha i konieczne będzie ich poprawianie. Produkt ma jasnoróżowy kolor.

Czy konsumenci polecają te zatyczki do uszu z miękkiej waty? Większość osób jest zadowolona z podjętej przez siebie decyzji zakupowej. Konsumenci zapewniają, że można łatwo dopasować akcesorium do swoich uszu. W trakcie noszenia niemal nie czuć, że ma się założone zatyczki.

Pic Calmor to wygodne zatyczki do uszu zrobione z miękkiej waty. Są one dostępne w opakowaniu po 20 sztuk.

 

Zalety

Łatwo dopasować do kształtu uszu: Do wykonania produktu wykorzystano miękką watę, którą można łatwo uformować. To daje pewność, że będziemy w stanie bez trudu dopasować zatyczki do kształtu naszych uszu.

Wygoda noszenia: Z uwagi na to, że Pic Calmor są lekkie i miękkie, ich noszenie okazuje się w pełni komfortowe.

Naturalny wosk: Zatyczki do uszu są pokryte naturalnym woskiem, który czyni je bardziej delikatnymi.

Skutecznie tłumią dźwięk: Większość osób potwierdza, że zatyczki dobrze tłumią dźwięki. Wkładając je na noc, można zagwarantować sobie spokojny sen.

Duża ilość w zestawie: Kupujący doceniają to, że w zestawie znajduje się 20 zatyczek.

 

Wady

Opakowanie: Niektóre osoby zwracają uwagę na to, że opakowanie nie jest najlepszej jakości. Stosunkowo łatwo je uszkodzić podczas wyciągania zatyczek.

 

 

 

 

2. Zatyczki do Uszu 3M 1100

 

Model 3M 1100 pozwala na skuteczne odcięcie się od dźwięków słyszanych w zewnętrznym świecie. Produkt wykorzystywany jest w małżeństwach, gdy jedno z partnerów chrapie. Można korzystać z niego w trakcie podróży samolotem. W ten sposób nawet miejsce koło płaczącego dziecka nie będzie dla Ciebie kłopotliwe.

Przyrząd wykonany jest z miękkiego materiału (gąbka poliuretanowa), który dobrze się urabia i z łatwością wkłada do kanału usznego. Jednocześnie wyciąganie produktu jest proste i nie powinno sprawiać trudności.

Stopień tłumienia w tym modelu utrzymuje się na poziomie 37 dB. Dlatego też sprawdzi się w miejscach, w których narażeni jesteśmy na nadmierny hałas. Warto pamiętać, że przy głośności powyżej 110 jesteśmy narażeni na trwałe uszkodzenie słuchu. Produkt przeznaczony jest do jednokrotnego użytku. Konsumenci uważają, że wygodnie się go używa i dobrze przylega on do wnętrza ucha.

3M 1100 to bardzo dobre zatyczki do uszu do 5 zł. Można kupić pojedyncze stopery, bądź zdecydować się na zestaw zawierający 200 par.

 

Zalety

Budowa: Produkt ma stożkową budowę, dlatego też dobrze dopasowuje się do kanału słuchowego. Odpowiednio dobrany kształt sprawia także, że zarówno zakładanie, jak i noszenie zatyczek jest wygodne.

Jakość: Do produkcji stoperów wykorzystano miękką, hipoalergiczną gąbkę poliuretanową. Materiał dobrze dopasowuje się do kształtu uszu i jest wyjątkowo delikatny dla skóry. To daje pewność, że zatyczki są komfortowe w użyciu.

Higieniczność: Producent wskazuje, że dla zapewnienia odpowiedniej higieniczności należy bezpośrednio po użyciu wyrzucić stopery. Dlatego też pojedyncze sztuki produktu kosztują zaledwie 1-2 zł.

Bezpieczeństwo: Zatyczki spełniają wymagane prawem normy (EN352-2). Oznacza to, że ich użytkowanie jest w pełni bezpieczne. Produkt nie zawiera szkodliwych dla zdrowia substancji i ma odpowiedni kształt.

 

Wady

Wytrzymałość: Nieliczni konsumenci twierdzą, że podczas zakładania stoperów trzeba uważać, ponieważ łatwo uszkodzić ich powierzchnię. Sugeruje to, że użyte do produkcji materiały nie są zbyt trwałe.

 

 

 

 

3. Arena Zatyczki Do Uszu Earplug

 

Arena Earplug to zatyczki do uszu, które cechują się wysoką jakością wykonania. Model ten zrobiono w 100% z silikonu. Produkt ma na celu ochronę uszu w trakcie pływania. Przyrząd stanowi szczelną barierę między ciałem a wodą. W ten sposób nawet po intensywnym uprawianiu sportu uszy są całkowicie suche.

Produkt składa się z dwóch zatyczek – lewej i prawej, z której każda ma kształt, dopasowujący się do danego kanału usznego. Z tego względu dwie zatyczki wykonano w dwóch różnych kolorach. Co więcej, model jest zbudowany w taki sposób, aby z łatwością można go było ściągnąć. Ważne jest, aby po użyciu go wyczyścić. Wtedy posłuży Ci on przez długi okres.

Opinie o zatyczkach do uszu producenta Arena są bardzo przychylne. Konsumenci wypowiadają się także pozytywnie o tym modelu. Użytkownicy doceniają go, gdyż praktycznie nie czuć, że ma się go na sobie, a skutecznie chroni ucho.

Zatyczki Arena Ergo Earplug zostały wykonane z silikonu. Produkt przeznaczony jest przede wszystkim do uprawiania sportów wodnych.

 

Zalety

Bez szkodliwych substancji: Zatyczki są bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ nie zawierają żadnych szkodliwych substancji tj. PVC. Dodatkowo materiał wykonania jest delikatny dla skóry, co minimalizuje ryzyko podrażnień.

Szczelność: Osoby, które miały okazję przetestować prezentowane stopery wskazują, że są one bardzo szczelne. W związku z tym nie ma obaw o to, że do uszu podczas pływania wleje się woda, co mogłoby wywołać dyskomfort.

Łatwe czyszczenie: Produkt wykonano z silikonu. Materiał ten ma gładką powierzchnię, co ułatwia pielęgnację. Aby zapewnić sobie maksymalny poziom higieny należy czyścić zatyczki pod bieżącą wodą (po każdym użyciu).

 

Wady

Zakładanie: Pewna grupa Internautów twierdzi, że na początku zakładanie stoperów wydaje się trudne. Potrzeba trochę czasu, aby się tego nauczyć.

 

 

 

 

4. Spokey Zatyczki do Uszu Ammus 839252

 

Produkt Spokey Ammus 839252 jest praktycznie niewidoczny, gdy włożymy go do ucha. Te dobre i tanie zatyczki do uszu wykonane są w 100% z silikonu. Z tego względu są przeźroczyste. Każda z nich ma inny kształt. Dzięki temu dobrze dopasowuje się do dwóch różnych kanałów usznych. W ten sposób zapewniają one szczelną ochronę ucha.

Do zestawu dołączone jest specjalne etui, które pozwala na wygodne przechowywanie zatyczek. Ważną kwestią jest zachowanie ich w czystości po użyciu. Wystarczy przemyć je letnią wodą z mydłem.

Produkt stworzony został z myślą o pływakach. Możesz z niego korzystać na pływalni, a także w trakcie kąpieli w jeziorze i morzu. Po użyciu zatyczek możesz mieć pewność, że uszy będą suche. Model ten łatwo się nakłada i ściąga, więc nie musisz się martwić, że korek zostanie Ci w uchu. Konsumenci twierdzą, że jest on skuteczny i dobrze sprawdza się podczas kąpieli.

Spokey Ammus 839252 to wykonane z silikonu zatyczki do uszu przeznaczone do pływania. Są one sprzedawane w opakowaniu zawierającym 2 sztuki. Stopery są transparentne.

 

Zalety

Kształt: Zatyczki mają dobrze przemyślany kształt, dlatego po założeniu są niemal niewyczuwalne. To zapewnia duży komfort użytkowania. Konsumenci zapewniają, że stopery nie wypadają z uszu.

Etui do przechowywania: W zestawie otrzymujemy praktyczne etui umożliwiające bezpieczne przechowywanie produktu. W efekcie możemy przenosić stopery w torbie czy plecaku i nie martwić się o ich zabrudzenie.

Wykonanie: Zatyczki zrobiono z wytrzymałego materiału, czyli silikonu. Jest on łatwy do utrzymania w czystości i odporny na uszkodzenia mechaniczne.

 

Wady

Reakcje alergiczne: Nieliczna grupa konsumentów wskazuje, że stopery mogą wywoływać reakcje alergiczne.

Szczelność: Pojedyncze osoby twierdzą, że zatyczki Spokey Ammus 839252 po pewnym czasie użytkowania stają się mniej szczelne niż na początku.

 

 

 

 

5. Alpine Party Plug Transparent Zatyczki do Uszu ALPPT

 

Produkt, który wykorzystywany jest chętnie w trakcie imprez to Alpine Party Plug Transparent. Sięgają po niego profesjonalni muzycy, a także osoby, które nie chcą narażać swojego słuchu, na niebezpieczne działanie hałasu. Przyrząd skutecznie chroni ucho przed utratą słuchu.

Zatyczki do uszu Alpine Party Plug Transparent wykonane są z transparentnego materiału. Dzięki temu po założeniu go na ucho jest praktycznie niewidoczny. Można także znaleźć modele, które zrobione są w kolorze czarnym lub szarym. Urządzenie wyposażone jest w 1 filtr, który tłumi dźwięki na poziomie średnim.

Model jest wytrzymały i może być używany wielokrotnie. Jednakże trzeba pamiętać o zachowaniu jego czystości, gdyż mogą namnażać się na nim bakterie. Gdy nie jest używany można go przechowywać w załączonym etui. Produkt wyposażony jest w tubę podajnik, która umożliwia wygodne włożenie zatyczki do ucha. W ten sposób praktycznie nie czuć jej w kanaliku. Konsumenci twierdzą, że model ten skutecznie neutralizuje nadmierny hałas i zostawia wysokiej jakości dźwięk.

Zatyczki Alpine Party Plug Transparent przeznaczone są szczególnie dla muzyków. W opakowaniu znajduje się 2 sztuki. Stopery mają przezroczysty kolor.

 

Zalety

Jakość dźwięku: Zatyczki wyciszają muzykę, jednak nie zmieniają jej jakości. W związku z tym wszystkie tony są dobrze słyszalne. Konsumenci zapewniają, że stopery nie powodują zakłóceń w odbiorze muzyki.

Budowa: Z uwagi na odpowiednią budowę, Alpine Party Plug Transparent są wygodne i niemal niewyczuwalne w trakcie noszenia. Stopery nie wypadają z uszu, dzięki czemu nie musimy się martwić o ich przypadkowe zgubienie.

 

Wady

Etui: Zdaniem niektórych konsumentów znajdujący się na etui łańcuszek do zawieszenia nie jest solidnie wykonany, dlatego istnieje spore prawdopodobieństwo, że szybko się zerwie.

Zakładanie: Część Internautów twierdzi, że zakładanie stoperów jest trudne.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie zatyczki do uszu kupić?

 

Jeśli zastanawiasz się, jakie zatyczki do uszu wybrać, jesteś w odpowiednim miejscu. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie skupiając się na najważniejszych cechach, jakie powinien posiadać dobry produkt.

 

 

Dlaczego warto kupić zatyczki do uszu?

Pierwsze zastosowanie zatyczek do uszu, jakie przychodzi nam na myśl to oczywiście próba odseparowania się od hałasu w czasie, gdy śpimy. Z takiego rozwiązania korzystają osoby, które do zaśnięcia potrzebują absolutnej ciszy, a mieszkają w bloku lub przy ruchliwej ulicy. Zatyczki są też niezastąpione, gdy jedziemy pociągiem, autobusem lub lecimy samolotem. Wiele osób korzysta z takiego rozwiązania, gdy ma dzieci i próbuje się skupić na pracy, gdy te hałasują za ścianą. Często zatyczki okazują się pomocne w pracy, zwłaszcza gdy wykonujemy ją w biurze bez wydzielonych, wyciszonych pomieszczeń. Można też wyodrębić zatyczki do uszu dla muzyków czy zatyczki do uszu dla dzieci. Wbrew pozorom jest wiele sytuacji, w których możemy sięgnąć po taką pomoc. O zatyczkach można też mówić w odniesieniu tych, które zabezpieczają nasze uszy w trakcie pływania.

 

Materiał – jakie zatyczki do uszu są najlepsze?

W pierwszej kolejności chcemy poruszyć kwestię dotyczącą materiału wykonania zatyczek. Wpływa on na funkcjonalność produktu oraz jego cenę. Dostępne są następujące stopery do uszu:

Piankowe – to bardzo popularny wybór wśród osób, które sporadycznie używają zatyczek. Jest to raczej produkt jednorazowy, ale znajdziemy też zatyczki wielokrotnego użytku. Ogromną zaletą pianki jest niska cena i to, że łatwo się ją umieszcza w uchu. Niestety pod wpływem działania ciśnienia takie zatyczki szybko wypadają. Model ten często służy jako zatyczki do uszu na noc albo zatyczki do uszu do samolotu.

Gumowe – nieco droższy wybór, którego cena sięga nawet 50 zł. Jednak tego typu produkt jest trwalszy i jego użytkowanie przez dłuższy czas jest nieco bardziej komfortowe niż w przypadku pianek. Jeśli jednak nie lubisz, gdy coś Cię uciska ten zakup może okazać się nie najlepszy, ale sprawdza się dobrze jako zatyczki do uszu na basen.

Plastyczne – zatyczki cieszące się ogromną popularnością, bo można je łatwo formować i wsadzić do ucha, a potem wyjąć i wyczyścić. Z czasem jednak zabrudzenia są trudne do usunięcia i produkt staje się mniej higieniczny.

Woskowe – produkt wykonany z mieszaniny włókien celulozowych i wiskozowych, które następnie pokryto woskiem. Woskowe zatyczki do uszu pod wpływem ciepła robią się plastyczne i łatwiej można je dopasować do kanału usznego. Zwykle takie zatyczki można używać wielokrotnie.

Silikonowe – delikatniejsze od zatyczek gumowych, trzeba tylko pamiętać, że niektóre osoby mogą mieć uczulenie na silikon. Zatyczki silikonowe do uszu możemy szukać w takich miejscach jak apteka.

 

Nauszniki ochronne

Chociaż nauszniki ciężko nazwać typowymi zatyczkami, nie sposób pominąć ich w tym artykule. Produkty tego typu wybierane są przez osoby, które odczuwają dyskomfort podczas noszenia gumowych, piankowych czy plastycznych zatyczek. Polecane są również dzieciom. Często wybierają je rodzice, którzy udają się z małym dzieckiem na wesele, koncert czy po prostu imprezę rodzinną. Nauszniki jako zatyczki do uszu na koncert skutecznie chronią maluszka przed szkodliwym hałasem. W przypadku osób dorosłych są dobrym wyborem w czasie pracy, ale podczas snu raczej nie spełnią swojej roli.

 

Przeznaczenie

Nie możemy pominąć kwestii przeznaczenia – nie jest tak, że każdy produkt będzie spełniał oczekiwania zarówno osoby pracującej w biurze, uczącej się czy pracownika budowlanego. Informacje na temat przeznaczenia produktu znajdziemy na jego opakowaniu. Osoby chcące odizolować się od świata zewnętrznego podczas pracy czy snu, mogą nabyć zatyczki do uszu w aptece czy sklepie internetowym Allegro. Natomiast wszyscy narażeni na duży hałas podczas pracy na budowie czy w dużej firmie przemysłowej muszą sięgnąć po profesjonalne zatyczki do uszu, które spełniają normę PN-EN 352-2. Szukając produktu do pływania pamiętaj, że nie może on przepuszczać wody, w innym wypadku nie spełni swojej roli.

 

Faktyczna izolacja

Najlepsze zatyczki do uszu to takie, które skutecznie izolują nas od hałasu. Najzwyklejsze i najtańsze korki do uszu chronią nas wyłącznie przed hałasem na poziomie 30 dB. Jeśli zależy nam na większej ochronie musimy dokładnie zapoznać się z informacjami umieszczonymi na opakowaniu.

 

 

Wygodne rozwiązania

Jeśli często podróżujemy, zatyczek używamy podczas jakiejś aktywności lub pracy, musimy też pamiętać o praktycznych rozwiązaniach. Dla osób, które ciągle są w trasie dobrym rozwiązaniem jest zakup zatyczek sprzedawanych w zestawie w etui. Pamiętajmy, że zatyczki do uszu na sen wkładamy do ucha. Zabrudzone mogą być powodem rozwoju infekcji, a nawet zapalenia ucha wewnętrznego oraz różnego rodzaju problemów skórnych.

Jednocześnie nie zapominajmy, aby nie używać zatyczek, które były wcześniej stosowane przez inne osoby. W przypadku osób pracujących fizycznie oraz wszystkich tych, którzy stawiają na wygodę lub/i przemieszczają się mając zatyczki w uszach, polecamy produkty, które mają specjalne sznureczki. To zabezpieczy nas przed przypadkowym ich zgubieniem. To rozwiązanie jest popularne również w zatyczkach dla pływaków.

 

Zatyczki do uszu w dobrych cenach

Zapewne zadajesz sobie pytanie, ile kosztują zatyczki. Istotną rolę odgrywa tutaj materiał. Najtańsze są oczywiście produkty piankowe. Zestaw kilku jednorazowych zatyczek kupimy za kilka złotych.

Modele silikonowe, plastyczne czy gumowe są nieco droższe, a cena zależy w głównej mierze od ilości sztuk w zestawie, wygodny noszenia czy tego, jak faktycznie produkt chroni nasze uszy. Najwięcej zapłacimy za nauszniki, a to dlatego, że są one bardziej masywne. Z większym wydatkiem muszą liczyć się też budowlańcy. Poza tym cena zależy do takich czynników, jak dodatkowe rozwiązania, wygląd zatyczek czy ich łatwość czyszczenia. Zatyczki do uszu są dostępne w różnych wariantach miedzy innymi w sklepach Rossmann.

 

 

Gdzie można kupić zatyczki do uszu i jak o nie dbać?

 

Poznałeś już odpowiedź na pytanie, jakie zatyczki do uszu są polecane przez użytkowników. Pora teraz dowiedzieć się, gdzie można kupić tego rodzaju produkt. Warto także przed rozpoczęciem korzystania ze stoperów, dowiedzieć się, jak odpowiednio o nie dbać, aby zagwarantować sobie maksymalny komfort noszenia.

 

 

Zatyczki do uszu – gdzie kupić?

Zatyczki do uszu to produkt, który można znaleźć w różnego rodzaju sklepach. Stąd też nikt nie powinien mieć problemu z ich dostępnością. Miejsce, w jakim kupimy stopery zależy od rodzaju produktu, jaki potrzebujemy. Na rynku znajdziemy modele o różnym zastosowaniu. Jeśli szukamy zwykłych zatyczek, które zapewnią nam komfortowy sen, możemy udać się do apteki. Tam bez wątpienia znajdziemy godny uwagi produkt. Jeśli mowa o modelach do pływania, należy ich szukać przede wszystkim w sklepach sportowych. Często zdarza się, że taki produkt można kupić także na bazarach w nadmorskich miejscowościach turystycznych. Modele przeznaczone do pływania są również dostępne w dużych supermarketach. Czy wiesz, że zatyczki do uszu można kupić także w sklepie muzycznym? Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że stoperów używają także osoby grające na instrumentach. Jeśli więc zależy nam na zakupie dobrej jakości modelu, który nieco wygłuszy dźwięk, ale nie wpłynie znacząco na jego jakość, powinniśmy poszukać go w renomowanym sklepie muzycznym. W sklepach budowlanych natomiast możemy znaleźć zatyczki, które przydają się w szczególności podczas wykonywania różnego rodzaju prac z użyciem głośnych narzędzi.

Jak nietrudno zauważyć, zatyczki do uszu można znaleźć w różnych miejscach. Jest jednak sposób na to, aby zaoszczędzić czas i nie odwiedzać różnych sklepów. Nie mamy przecież pewności, że tam, gdzie się udamy, odnajdziemy, czego potrzebujemy. Dobrym rozwiązaniem są więc zakupy przez Internet. Użytkownik ma możliwość szybkiego sprawdzenia, czy dany produkt znajduje się w sklepie online. Może także z łatwością porównać dane modele i poznać opinie na ich temat. Dlatego też coraz częściej konsumenci decydują się na korzystanie z ofert sklepów internetowych. Czas zaoszczędzony na szukaniu określonego produktu można przeznaczyć np. na spotkanie ze znajomymi czy wizytę w kinie z dzieckiem.

 

 

Jak długo można używać zatyczek do uszu?

Czas, przez jaki możemy używać zatyczek do uszu jest uzależniony od ich rodzaju. Na rynku dostępne są modele, które należy wyrzucić po pierwszym użyciu. Tego typu rozwiązanie jest z pewnością higieniczne. Niemniej jednak niektóre stopery z uwagi na swoje przeznaczenie i właściwości można używać wielokrotnie (np. zatyczki do pływania czy dla muzyków). Wtedy też należy pamiętać o tym, aby odpowiednio o nie dbać.

 

Czyszczenie i przechowywanie zatyczek do uszu

Jeśli zdecydujemy się na zakup stoperów do wielokrotnego użytku, musimy regularnie je czyścić. To pozwoli nam zachować odpowiednią higienę. O tym, jak pielęgnować produkt, przeczytamy w instrukcji obsługi. Zazwyczaj zatyczki myje się pod letnią wodą i używa w tym celu delikatnego mydła. Z racji tego, że produkt jest wyjątkowo mały nie ma konieczności wykorzystywania gąbeczki – wystarczą nasze dłonie. Należy pamiętać, aby dokładnie wysuszyć zatyczki. Istotnym zagadaniem wpływającym na higieniczność stoperów jest ich odpowiednie przenoszenie. Jeśli nie zakładamy zatyczek, powinny się one znajdować w szczelnym etui.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ