Najlepszy regał metalowy do piwnicy

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Regały metalowe do piwnicy – ranking

 

 

Metalkas

 

Metalkas to mebel magazynowy, który pozwoli Ci uporządkować przestrzeń w Twojej piwnicy. Ten model jest bardzo solidny i dość wysoki, co umożliwia nam posegregowanie przedmiotów w taki sposób, aby wszystko było dobrze widoczne.

Wymiary regału to 225 cm x 90 cm x 40 cm, jest więc meblem przeznaczonym do dość wysokich pomieszczeń. Nośność jednej półki mebla wynosi 220 kg, co pozwala bez problemów ułożyć narzędzia czy puszki z farbą.

Montaż mebla jest bardzo prosty, ponieważ jest to regał zaciskowy. Każda z półek wykonana jest z płyty, więc można na niej ułożyć nawet najdrobniejsze przedmioty bez ryzyka, że zginą gdzieś między listwami lub prętami.

Regał jest ocynkowany, więc nie zniszczy go rdza. W opinii użytkowników nawet kilkuletnie przetrzymywanie mebla w niezbyt przyjaznych dla metalu wilgotnych pomieszczeniach, nie jest w stanie go zniszczyć.

 

 

 

 

Marbo Standard

 

Marbo Standard to bardzo funkcjonalny i wytrzymały mebel, który doskonale sprawdzi się nie tylko w piwnicach, ale także w magazynach i hurtowniach.

Produkt marki Marbo to konstrukcja o nośności 200 kg na półkę. Mebel jest niezwykle sztywny i co ciekawe, dzięki zaczepom umieszczonym z tyłu i z boku można go łączyć z innymi regałami tego typu. Stabilność regału zwiększają poprzeczki pod każdą z półek.

Wyrób montuje się za pomocą śrub i kątowników. Zdaniem posiadaczy regału nie jest to zbyt skomplikowany sposób składania i nawet osoby, które nie mają na co dzień do czynienia z majsterkowaniem dadzą sobie radę z montażem. Konsumenci podkreślają również walory estetyczne produktu – gładka płyta MDF, z której wykonane są półki, wygląda bardzo elegancko. Ponadto materiał ten odpowiada normom ekologicznym i jest bezpieczny dla człowieka.

 

 

 

 

Keter regał Sigma

 

Keter Sigma to niewielki mebel przeznaczony do małych pomieszczeń pozwalający uporządkować przestrzeń i wyeksponować przedmioty tak, aby ich odnajdywanie nie stanowiło najmniejszego problemu.

Maksymalne obciążenie półek w meblu wynosi 100 kg. Wysokość regału to 131 cm – jest to więc stosunkowo niewielki dodatek do przechowywania dość małych i lekkich przedmiotów. Mebel doskonale się sprawdzi w bardzo niskich pomieszczeniach. Jego szerokość to 60 cm, a głębokość 30 cm.

Mebel marki Keter to regał metalowy w dobrej cenie, który jest ceniony przez konsumentów. Jego niewielkie gabaryty pozwalają przestawić go w dowolne miejsce w razie potrzeby oraz ułożyć na nim niewielkie przedmioty, po które często sięgamy, będąc w piwnicy czy spiżarce. Produkt dobrze sprawdzi się również w garażu, jako regał na niewielkie narzędzia. Małe gabaryty regału stanowią jego atut zwłaszcza dla niskich osób.

 

 

 

 

Jaki regał metalowy do piwnicy wybrać?

 

Piwnica zwykle jest wykorzystywana, jako obszar użytkowy służący do przechowywania rzadko używanych przedmiotów. Często na tym samym poziomie budynku udaje się wygospodarować niewielkie pomieszczenie na przetwory. Aby wszystkie rzeczy miały swoje miejsce, należy odpowiednio zorganizować przestrzeń – w tym pomocne mogą okazać się metalowe regały, którym poświęcamy poniższy artykuł.

W pomieszczeniach typu magazyn czy piwnica dobrze jest, aby wszystko znajdowało się na widoku. Można wówczas posegregować przedmioty tak, aby potem bez problemu od razu je zlokalizować w razie potrzeby. Najlepsze regały metalowe do piwnicy pozwalają na utrzymanie porządku, nawet na niewielkich przestrzeniach.

Ważne, aby wykonanie regału było bardzo solidne. Półki oraz cała konstrukcja muszą wytrzymywać nawet duże obciążenia. Nośność (to, ile dana półka jest w stanie unieść) powinna wynosić około 200 kg. Słoiki z przetworami, puszki z farbą czy narzędzia nie należą do najlżejszych przedmiotów i należy je przechowywać na dość masywnych półkach. Ponadto całość konstrukcji musi być bardzo stabilna, warto więc od czasu do czasu sprawdzić każdą śrubę, czy w miarę użytkowania nic się nie poluzowało.

Piwnica to bardzo niewygodne miejsce, jeśli chodzi o wnoszenie mebli. Dobrze, aby regał był łatwy we wniesieniu oraz montowaniu, co jest szczególnie istotne przy niewielkim metrażu pomieszczenia. Montaż również powinien być maksymalnie uproszczony i szybki, aby każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania umiejętności technicznych, mógł sobie z nim poradzić.

Kolejną, istotną cechą piwnicznych regałów jest ich odporność na uszkodzenia. Często w trakcie różnych prac czy wnoszenia przedmiotów meble tego typu ulegają otarciom czy uderzeniom. Dobrze również, aby konstrukcja regałów była odporna na wilgoć.

Estetyka i bezpieczeństwo użytkowania mebla również są ważne. Chociaż regał znajduje się w piwnicy, nie powinien być odrapany, ani straszyć wystającymi elementami. Jeśli będzie on konserwowany na bieżąco, powinien przetrwać długie lata w nienaruszonym stanie. Warto o niego odpowiednio zadbać, aby układanie na nim przedmiotów nie stanowiło dla nas przykrego obowiązku dodatkowo narażającego nas na urazy.

Najlepszy regał metalowy do piwnicy w 2024 jest przystępny cenowo i co ważne, ma wystarczającą ilość półek, aby zmieścić zawartość naszej piwnicy. Warto wspomnieć o materiale ich wykonania – zwykle nie jest to metal, a płyta wiórowa lub MDF.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Dino

December 6, 2021 at 9:51 pm

“Metalkas …
Wymiary regału to 225 cm x 900 cm x 400 cm”

Niezłe wymiary, to do wysokiego składowania?

Odpowiadać
Zespół KącikMajsterkowicza.pl

December 19, 2021 at 10:52 am

Dzień dobry,
Dziękujemy za wskazanie błędu w wymiarach opisywanego regału. Nanieśliśmy poprawki.
pozdrawiamy
Zespół KacikMajsterkowicza.com

Odpowiadać