Najlepszy wilgotnościomierz do betonu

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Wilgotnościomierze do betonu – ranking

 

 

Brennenstuhl MD 1298680

 

Brennenstuhl MD 1298680 to wilgotnościomierz, który nadaje się do mierzenia wilgotności nie tylko betonu, lecz również tapety, cegły oraz kartonu. Cechą charakterystyczną tego urządzenia jest wyświetlacz. Użytkownicy chwalą go, ponieważ ekran jest bardzo duży, a wynik można odczytać od razu. Konsumenci cenią sobie również sygnał akustyczny, który towarzyszy wynikowi na ekranie.

Sprzęt jest zasilany bateriami. Jest on skonstruowany w taki sposób, aby nie zużywał zbyt dużo energii. Dlatego już po 3 minutach bezczynności wilgotnościomierz wyłącza się. Tolerancja błędu wynosi około 3%. Wymiary produktu to: 150 mm x 65 mm x 25 mm. Nie jest on zbyt duży i pozwala na swobodne sprawdzenie wyniku.

Waga modelu wynosi 156 g, więc długotrwałe trzymanie go w ręce nie jest uciążliwe. Wilgotnościomierz ma specjalną funkcję Hold. Umożliwia ona wykonanie pomiaru w miejscach, do których dość trudno się sięga. Opisywany produkt jest bardzo często wybierany przez firmy budowlane.

 

 

 

 

VOLTCRAFT FM-400

 

VOLTCRAFT FM-400 to jeden z najwygodniejszych wilgotnościomierzy dostępnych na rynku. Jego waga wynosi jedynie 100 g., dlatego nawet nie poczujemy go w ręce. Z kolei jego wymiary to: 25 mm x 47 mm x 139 mm, co oznacza, że jest to bardzo małe urządzenie.

Warto wspomnieć o sposobie, w jaki sprzęt wskazuje wyniki. Oprócz procentowo pokazanej wilgotności betonu, mamy również specjalne słupki, które pozwalają na zobaczenie wyniku w bardziej obrazowy sposób. Sam ekran jest bardzo duży, a odczytanie z niego informacji jest łatwe. Dokładność pomiaru wynosi 0,5%, co oznacza, że możemy zaufać temu urządzeniu.

Wielu użytkowników zauważyło, że wilgotnościomierz jest bardzo dobrze wykonany. Jego gumowa nasadka sprawia, że nawet podczas upadku jest on bardzo dobrze zabezpieczony i nie ulega awarii. Mierzenie wilgotności odbywa się poprzez wkłucie stalowymi wtykami w środek masy betonowej.

 

 

 

 

CMT DMM-001

 

CMT DMM-001 to wilgotnościomierz, za sprawą którego można bardzo szybko odczytać pomiary. Jest to możliwe dzięki dużemu, wyraźnemu wyświetlaczowi, który pokazuje czytelne cyferki. Dlatego z pewnością nie pomylimy się podczas odczytywania wyniku. Oprócz tego ekran jest podświetlany, więc można przeprowadzić badanie nawet w nocy.

Narzędzie jest zasilane bateriami. Specjalna technologia sprawia, że wyłącza się ono po 3 minutach bez pracy. Dlatego baterie włożone do środka nie wyczerpią się szybko. Obudowa urządzenia jest bardzo solidna. Nie ulega ona zniszczeniu nawet w przypadku upuszczenia sprzętu na ziemię.

Dokładność pomiaru wilgotnościomierza wynosi 2%, więc wyniki mogą być uznane za realne. Użytkownikom podoba się dobre wykonanie sprzętu. Cenią również wyświetlacz, na którym wszystko dobrze widać, szczególnie po zapaleniu podświetlenia. Ten wilgotnościomierz do betonu w dobrej cenie ma też funkcję wskazywania niskiego poziomu energii. Dlatego budowlańcy bardzo chętnie go wybierają.

 

 

 

 

Jaki wilgotnościomierz do betonu wybrać?

 

Wilgotnościomierz to urządzenie, które mierzy wilgotność danej substancji lub przedmiotu. Jest ono potrzebne, aby sprawdzić, czy dalsza obróbka materiału jest możliwa. Pośród wielu sprzętów znajdziemy wilgotnościomierze do powierza, drewna, betonu i wiele innych. W naszym artykule zajmiemy się wilgotnościomierzami przygotowanymi do sprawdzania betonu. Z pomocą takiego sprzętu da się sprawdzić, czy można już układać płytki na świeżym betonie lub czy można po nim chodzić. Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem takiego urządzenia, zapraszamy do lektury.

 

 

Najlepszy wilgotnościomierz do betonu w 2024 roku ma wyraźny wyświetlacz. Dobre odczytanie wyniku jest bardzo ważne dla dalszej pracy. Nie zawsze warunki są najlepsze (zmrok, mgła), więc odczytanie może być utrudnione. Dlatego wilgotnościomierz powinien mieć dobry wyświetlacz, który jest na tyle duży, aby sprawdzenie wyniku było możliwe w każdych warunkach. Wskazane jest też podświetlenie.

Wiele osób poświadcza, że najlepsze wilgotnościomierze do betonu sprawiają, że pomiar wilgotności nie jest trudny. Czasem może on być niezbyt łatwy ze względu na miejsce wylewania betonu oraz innych czynników. Niektóre modele są wyposażone w specjalne funkcje, które umożliwiają zbadanie wilgotności nawet w trudno dostępnych miejscach. Oprócz tego, aby móc swobodnie przeprowadzić badanie, urządzenie nie może być zbyt ciężkie (najlepiej, aby ważyło max. 500 g). Wilgotnościomierz nie powinien być też za duży, aby trzymanie go nie sprawiało problemu.

Nie bez znaczenia jest dokładność pomiaru wilgotności. Zły wynik może sprawić, że dalsze poczynania mogą mieć negatywne skutki. Nie zaleca się wyboru sprzętu, którego błędy w dokładności są większe niż 5%. Jedne z najlepszych sprzętów mają dokładność wynoszącą około 2% – 3%.

W kwestii zasilania urządzenia przeważają wilgotnościomierze z akumulatorem. Warto wybrać taki sprzęt, który nie będzie zużywał zbyt dużo energii, a jedno naładowanie starczy na długi czas. Najlepsze wilgotnościomierze wyłączają się po kilku minutach bezczynności, aby nie marnować niepotrzebnie energii. Inne urządzenia są zasilane bateriami. Warto wybrać narzędzie, które ma wskaźnik niskiego napięcia energii, co może okazać się bardzo użyteczne dla prawidłowych wyników.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ