Opinie o Celma PRCZ 13IEO

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Przeprowadzony przez majsterkowiczów test Celma PRCZ 13IEO pokazał, że wiertarka udarowa działa sprawnie nawet przy wykonywaniu intensywnych prac. Urządzenie nie nagrzewa się w trakcie pracy. Dobrze wykonana rękojeść stanowi gwarancję pewnego chwytu i większego bezpieczeństwa. Wiertarka ma regulowaną prędkość i kierunek obrotów. Przydatny okazuje się ogranicznik głębokości.

 

Najważniejsze wady:

Sprzęt waży ponad 3 kg. Teoretycznie nie jest to dużo, ale w praktyce okazuje się inaczej. Mając do wykonania sporo pracy przy użyciu tego narzędzia, trzeba być przygotowanym na to, że po pewnym czasie zaczną nas boleć dłonie.

 

Werdykt: 9.6/10

Celma PRCZ 13IEO to wiertarka udarowa dwubiegowa przeznaczona do różnego rodzaju prac. Można zastosować ją do wiercenia otworów w drewnie, w metalu i tworzywach sztucznych. Przydaje się też do wiercenia otworów w materiałach budowlanych. Sprzęt może działać w trybie ruchu obrotowego wrzeciona i obrotowo-udarowego. 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Możliwość dostosowania do aktualnych potrzeb

Zakup wiertarki powinien być dobrze przemyślany, jeśli zależy nam na otrzymaniu efektywnie działającego sprzętu, który będzie nam służył przez długi czas. Polecanym modelem jest Celma PRCZ 13IEO. Cena sprzętu nie jest wysoka, co spotyka się z uznaniem ze strony kupujących. Poza przystępną ceną doceniają oni to, że wiertarka ma płynnie działający regulator prędkości obrotów. Dzięki niemu można dopasować ustawienia urządzenia w zależności od tego, jaką pracę się wykonuje. Dodatkowo istnieje możliwość zmiany kierunku obrotów. Należy w tym celu odpowiednio ustawić dźwignię, która znajduje się nad łącznikiem.

Bezpieczeństwo

Wydane przez majsterkowiczów opinie o Celma PRCZ 13IEO wskazują, że korzystanie z wiertarki jest bezpieczne. Jest to zasługa m.in. odpowiednio zrobionej rękojeści głównej. Jest ona dobrze wyprofilowana, dzięki czemu dłoń nie przesuwa się po jej powierzchni. Pewniejszy chwyt zapewnia dołączona do zestawu rękojeść dodatkowa. Jest ona przeznaczona do montażu na przedniej części wiertarki.

 

Dane techniczne i elementy w zestawie

Prezentowana wiertarka udarowa ma moc równą 1050 W. Maksymalna średnica wiercenia w stali wynosi 13 mm, a w betonie 16 mm. Urządzenie ma regulowaną prędkość, do wyboru są dwa biegi. Na pierwszym sprzęt wykonuje 1000 obrotów na minutę, a na drugim 2800 obrotów na minutę. Do wiertarki pasują wiertła o średnicy od 3 mm do 13 mm. Waga sprzętu wynosi 3,6 kg, a jego przybliżone wymiary to: 37 cm x 9 cm x 26 cm. W zestawie znajduje się wspomniana wcześniej rękojeść dodatkowa. Obejma jest wykonana z aluminium, a uchwyt z tworzywa sztucznego. Dodatkowo kupujący otrzymuje uchwyt wiertarski kluczykowy, który umożliwia mocowanie wierteł. Elementem zestawu jest też zderzak zrobiony z pręta o długości 250 mm.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ