Opinie o Graphite 89G940

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Najważniejsze zalety

Doskonały stosunek funkcjonalności i ceny. Użytkownicy przyznają, że cena Graphite 89G940 jest atrakcyjna i nie da się za podobną kwotę kupić piły o analogicznie wysokiej funkcjonalności, charakteryzującą się wystarczającą mocą do prac w przydomowym ogrodzie, a także trwałością pozwalającą na użytkowanie przez długie lata. 

 

Najważniejsze wady: 

Piła pracuje bardzo głośno.  Nie należy jej używać bez ochraniaczy na uszy. Dłuższe używanie piły bez słuchawek ochronnych grozi uszkodzeniem słuchu, jest też uciążliwe dla domowników nieuczestniczących w pracach ogrodowych. 

 

Werdykt: 9.3/10 

Opinie o Graphite 89G940 jednoznacznie opisują sprzęt jako wart zakupu. Użytkownicy wskazują na posiadanie przez piłę certyfikatu dopuszczającego ją do użytku na terenie Unii Europejskiej, a także zabezpieczenia w postaci automatycznego hamulca, który zadziała w przypadku zakleszczenia urządzenia w obrabianym materiale. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Podstawowe funkcje

Graphite 89G940 to model piły łańcuchowej, o mocy silnika 2 kW i pojemności 52 cm3. Są to wystarczająco parametry do kilku, co nawet kilkunastogodzinnej pracy w przydomowym ogrodzie.  Na sprawne posługiwanie się narzędziem i szybką ścinkę wpływa prowadnica, której długość wynosząca 40 cm jest optymalna do wygodnego manewrowania i szybkiego wykonania zamierzonej pracy. Test Graphite 89G940 pokazuje, że urządzenie nie zużywa dużej ilości paliwa, bo jest to około 1,63 l/h.

Zatem pojemność zbiornika na paliwo wynosząca 550 ml pozwoli na pracę przez około 20 minut. Producent też zaleca, aby przez pierwsze 20 godzin użytkowania nowej piły stosować bogatszą mieszankę benzyny i oleju w proporcji 20 : 1. Pozwoli to na sprawne dotarcie silnika.  Potem mieszanka powinna być przygotowywana w proporcji 25 : 1

Automatyczne smarowanie 

Na uwagę zasługuje tu również automatyczny system smarowania łańcucha.  Piła jest wyposażona w łańcuch o podziale 0,325″ i grubości 1,5 mm. Wiadomo, że do sprawnej pracy łańcuch musi być stale smarowany.  Graphite 89G940 został wyposażony w zbiornik na olej o pojemności 260 ml. Stąd w sposób automatyczny jest on transportowany i dozowany w odpowiedniej ilości na powierzchnię łańcucha.

Użytkownik może łatwo regulować ilość dozowanego oleju i zmniejszać lub zwiększać jego ilość podawaną na powierzchnię łańcucha. Warto też okresowo kontrolować, czy nie następują niekontrolowane wycieki oleju. W przypadku ich stwierdzenia, warto sprzęt oddać do serwisu w celu dokonania przeglądu i ewentualnie naprawy. 

 

Hamulec

Cechą, na którą należy również zwrócić uwagę jest obecność automatycznego hamulca bezpieczeństwa. Sprawia on, że łańcuch w przypadku podbicia narzędzia, zatrzyma się, tym samym chroniąc użytkownika przez urazem. Ponieważ minimalna prędkość obrotów piły wynosi 3000 a maksymalna to aż 10500 istnienie zabezpieczeń chroniących operatora jest niezwykle ważna. Równie hamulec używany przez operatora musi stanowić realne zabezpieczenie.  W przypadku Graphite 89G940 hamulec ma dwupunktowe mocowanie dźwigni, co wpływa na jego solidność i skuteczność. 

Piła spalinowa Graphite 89G940 to również urządzenie o dobrej i skutecznej amortyzacji.  Wpływa na nią nie tylko dobre wrażenie sprzętu, jego ergonomiczny kształt, ale też pełne ułożyskowanie elementów obrotowych. Trzeba również dodać, że wał korbowy narzędzia jest chroniony przez aluminiową obudowę, a całość narzędzia osłoniono plastikową osłoną o podwyższonej odporności, dzięki czemu sprzęt jest odpowiednio zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi. 

 

Podstawowe wyposażenie 

Wraz z pilarką łańcuchową klient, który zdecyduje się na jej kupno otrzyma szereg akcesoriów, dzięki którym zaraz po zakupie można przystąpić do pracy w ogrodzie. Na cały zestaw spadają się: prowadziła 40 CM długości wraz z osłoną, łańcuch i klucz do niego, klucz do świec wraz z wkrętakiem, szpony przybory wraz ze śrubami, a także pojemnik z podziałem do sprawnego przygotowywania mieszanki paliwowej. Kompletna Piła przygotowana do pracy waży około 5 kg, a jej wymiary wynoszą 400 x 240 x 280 mm.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ