Opinie o Makita EA4300F38C

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Najważniejsze zalety

Według osób, które zaopatrzyły się w sprzęt, jest to bardzo skuteczna i łatwa w obsłudze piła spalinowa do użytku półprofesjonalnego. Moc silnika 2,2 kW (3,0 KM) sprawia, że sprzęt się nie zacina i nie staje nawet na grubszych i twardszych kawałkach drewna. Instrukcja obsługi pokazuje krok po kroku jakie czynności wykonać po kupieniu piły, aby ją przygotować do pierwszego użycia. 

 

Najważniejsze wady: 

Niewątpliwie nie jest to najlżejszy sprzęt. Waga wynosi 4,9 kg i sprawia, że piła u niejednego użytkownika jawi się jako mało poręczna i trudna w manipulacji. Również położenie przełącznika jest w miejscu mało intuicyjnym, a jego oznaczenie nie jest jednoznaczne.

 

Werdykt: 9.3/10 

Test Makita EA4300F38C wykazał, że jest to użyteczne narzędzie w warunkach domowych i wykorzystaniu półprofesjonalnym. Załączona instrukcja obsługi jasno objaśnia w jaki sposób sprzęt użytkować, a wyposażenie, wraz z którym piłę się kupuje pozwala na natychmiastowe odpalenie sprzętu po powrocie ze sklepu. Użytkownicy chwalą wysoką skuteczność cięcia, dużą moc narzędzia i łatwe jego uruchamianie. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Najważniejsze parametry

Opinie o Makita EA4300F38C przekazują, że jest to wydajny sprzęt. Użytkownicy wskazują na wydajność narzędzia, na które wpływa wysoka moc silnika wynosząca 2,2 kW (pojemność skokowa silnika to 42,4cm3) i sprawiająca, że piła staje się użyteczna nie tylko w zastosowaniach w przydomowych ogródkach, ale do wykorzystania jako sprzęt półprofesjonalny. Dzieje się tak dlatego, bo jest to wydajny i wytrzymały sprzęt. Kompaktowy charakter urządzenia sprawia, że łatwiej się nim manipuluje, a także przechowuje. 

Piła jest wyposażona w bezobsługowy zapłon elektroniczny, który upraszcza rozruch. Natomiast zaopatrzenie urządzenia w przełącznik wielofunkcyjny, z opcjami: stop, start, ssanie i pół gaz usprawnia operowanie narzędziem. Wybranie prędkości obrotów wymaganych do wybranej pracy bądź uruchamianie silnika w warunkach zimowych, za pomocą tego przełącznika przebiega sprawnie. Należy dodać, że Makita EA4300F38C została wyposażona w technologię zapłonu MPI. MPI, skrót z angielskiego określenia „Multi Point Injection” oznacza wtrysk wielopunktowy i świadczy o tym, że każdy z cylindrów silnika ma osobny wtryskiwacz umieszczony przed zaworem dolotowym, na kolektorze. Technologia ta ułatwia ponowny rozruch sprzętu.

Kupując Makitę EA4300F38C otrzymujemy wraz z piłą cały osprzęt potrzebny do jej uruchomienia. Prowadnica tego modelu ma długość 38 cm, na niej montujemy łańcuch tnący szerokości 1,3 mm o podziałce 0,325″. System automatycznego smarowania łańcucha dba o jego dobrą kondycję i przygotowanie do zadań. Należy jednak pamiętać o regularnym ostrzeniu łańcucha, aby praca przebiegała zawsze równie sprawnie. 

 

Bezpieczeństwo użytkowania i wpływu na środowisko

Producent piły Makita EA4300F38C zadbał również o bezpieczeństwo użytkownika, a także o to, aby praca piły nie była szkodliwa dla otaczającego nas środowiska. Aby chronić użytkownika, sprzęt wyposażony jest w szybki wyłącznik silnika, który w awaryjnych sytuacjach zadziała w sposób natychmiastowy. Piła ma również w hamulec SafetyMatic skutecznie zatrzymujący łańcuch urządzenia.

System tłumienia drgań sprawia, że praca z urządzeniem w rękach przez długi okres czasu nie jest uciążliwa. Do zestawu producent dołącza również okulary ochronne, które przydają się podczas pracy. Natomiast, dbając o środowisko naturalne, producent wyposażył narzędzie w katalizator zamontowany w układzie wydechowym. Ten mały element powoduje, że wszystkie szkodliwe związki, jakie normalnie są wydalane, tu zostają dopalone, aby nie wydostały się z urządzenia. Biorąc pod uwagę wytrzymałość sprzętu, jego funkcjonalność, a także wszystkie elementy wyposażenia użytkownicy określają, że cena Makita EA4300F38C jest atrakcyjna.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ