Opinie o Makita LB1200F 

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Zdaniem majsterkowiczów sprzęt jest bardzo praktyczny, dobrze sprawdza się zarówno podczas prac warsztatowych, jak i przy krótkich pracach seryjnych. Ma on mocny silnik, który został dobrze przystosowany do intensywnej eksploatacji. To piła taśmowa, która ma stół odchylany pod kątem 45 stopni. Daje ona możliwość cięcia grubszych elementów, do 165 mm.

 

Najważniejsze wady:

Opublikowane przez konsumentów opinie o urządzeniu Makita LB1200F są pozytywne, jednak pojawiają się komentarze, że podczas pracy odczuwalne są drgania stołu, co może utrudniać zachowanie precyzji. Niektórym majsterkowiczom przeszkadza też hałas powstający w czasie cięcia drewna.

 

Werdykt: 9.4/10

Posiadacze piły zapewniają, że mimo nielicznych wad powinna ona spełnić oczekiwania każdego miłośnika majsterkowania. Jej moc znamionowa wynosi 900 W, a prędkość taśmy można samodzielnie regulować (może to być 400 lub 800 m/min). Urządzenie jest przystosowane do cięcia różnych gatunków drewna. Jest ono zasilane ze standardowej sieci 230 V.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wygodne przestawianie

Wymiary piły są równe: długość – 61,5 cm, szerokość – 77,5 cm i wysokość – 160 cm. Nie zajmuje ona dużo miejsca w warsztacie, co pokazał test Makita LB1200F. Mimo że sprzęt waży 81,2 kg, możemy swobodnie go przestawiać, bez potrzeby używania dużej siły. Jest to możliwe, ponieważ w jego podstawie znajdują się dwa małe kółka. Przesuwaniu piły po podłodze nie towarzyszy nieprzyjemny hałas. W razie potrzeby można z łatwością wyprowadzić urządzenie na zewnątrz, aby ciąć drzewo na świeżym powietrzu i mieć większą swobodę ruchów. Z tego powodu jest ono uznawane za bardzo praktyczne i odpowiednie do użytku domowego.

Zestaw dodatkowych elementów

Poza samą piłą taśmową, w komplecie znajdziemy również kilka elementów, które są niezbędne do pracy. Tym samym nie trzeba kupować ich osobno, a więc możemy sporo zaoszczędzić (zwłaszcza, że cena Makita LB1200F nie jest wygórowana). Co znajdziemy w zestawie? Są w nim: 4 taśmy tnące, popychacz, prowadnica kątowa, kieszeń na wióry, rękojeść stołu, a także prowadnica równoległa.

 

Praktyczne rozwiązania

Sprzęt jest doceniany za łatwą obsługę oraz zastosowanie praktycznych rozwiązań. Przykładem jest wbudowana dioda LED, która emituje mocny strumień światła. Zapewnia ona bardzo dobrą widoczność w miejscu pracy i na pewno przyda się osobom, które muszą pracować w słabo oświetlonym warsztacie. Piła jest wyposażona także w funkcję anty-restart. Zapobiega ona przypadkowemu włączeniu się urządzenia w sytuacji, gdy dojdzie do zaniku napięcia. To sprawia, że mamy zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Ponieważ wióry trafiają do specjalnej kieszeni, możemy bez trudu zachować porządek na stanowisku roboczym, a dodatkowo zachować precyzję podczas cięcia drewna. 2-stopniowa regulacja prędkości sprawia, że możemy odpowiednio dopasować sposób działania piły do gatunku drewna.

 

Nie tylko do cięć prostych

Piła umożliwia wykonywanie cięć prostych, ale nie tylko. Możemy również przecinać drewno pod kątem, co zwiększa możliwości wykorzystania sprzętu. To model, który bez wątpienia przyda się w warsztacie, np. podczas podcinania desek podłogowych, budowy różnych drewnianych konstrukcji czy wycinania skomplikowanych kształtów.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ