Opinie o Metabo BAS 261

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Jak przekonują majsterkowicze, piła taśmowa gwarantuje bardzo komfortową pracę. Wyposażono ją w mocny, indukcyjny silnik, który nie generuje dużego hałasu i nie wytwarza drgań. Ponadto sprzęt jest stabilny, co ułatwia precyzyjne przycięcie drewna. Nie zajmuje on dużo miejsca w warsztacie i w razie potrzeby można go samodzielnie przestawić w inne miejsce.

 

Najważniejsze wady:

Pojawiają się komentarze, że przewód zasilający nie zawsze okazuje się dostatecznie długi. Jeżeli chcemy wynieść sprzęt na zewnątrz i wykonać pracę na świeżym powietrzu (np. gdy chcemy mieć więcej swobody), zwykle konieczne jest użycie przedłużacza.

 

Werdykt: 9.3/10

Sprzęt ma moc równą 400 W, a jego wymiary to: 53 cm x 47 cm x 84 cm. Piła waży 32,5 kg. Jak pokazał test Metabo BAS 261, jest to bardzo dobry wybór dla miłośników majsterkowania, którzy wolą samodzielnie przeprowadzać prace remontowe i naprawy w domu bez pomocy fachowca.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wydajność

Konsumenci chętnie publikują opinie o Metabo BAS 261. Możemy w nich przeczytać, że to bardzo wydajne urządzenie, pozwalające na szybkie wykonanie pracy. Sposób jego działania można porównać do traka służącego do przecierania drewna. Piła ma dwa duże koła, na których naciągnięty jest cienki brzeszczot. Przeznaczony do cięcia materiał należy prowadzić po blacie roboczym. Możemy swobodnie odcinać cienki plastry, a także wycinać skomplikowane kształty. Ważne jest to, że w czasie pracy taśma nie ucieka na boki i jest utrzymywana w jednej pozycji. Odpowiadają za to prowadnice z łożyskami oporowymi. Stół sprzętu można odchylać pod kątem 45 stopni. Prędkość pracy urządzenia wynosi 735 m/min, wysokość cięcia to 103 mm, a szerokość przepustu 245 mm.

Możliwość zachowania precyzji

Piła umożliwia zachowanie precyzji podczas cięcia drewna, niezależnie od jego gatunku. Jest ona stabilna i nie drga, w dodatku ma wbudowaną diodę LED, która dobrze oświetla stanowisko robocze. Razem z urządzeniem w komplecie znajdziemy specjalny adapter pozwalający na podłączenie zewnętrznego systemu odsysania wiórów (np. odkurzacza przemysłowego). To sprawia, że stanowisko pracy pozostaje czyste i dobrze widzimy linię cięcia.

 

Bezpieczna praca

Jak przekonują kupujący, urządzenie gwarantuje odpowiedni poziom bezpieczeństwa podczas majsterkowania. Jest ono wyposażone w zabezpieczenie przed ponownym uruchomieniem, które zapobiega niespodziewanemu uruchomieniu się piły po nagłym zaniku i przywróceniu zasilania. To zmniejsza do minimum ryzyko przypadkowego skaleczenia lub doznania poważniejszych urazów. Przy brzeszczocie znajduje się specjalna osłona, a jej położenie możemy sami regulować.

 

Praktyczność

Piła jest przystosowana do cięcia miękkich, jak i twardszych gatunków drewna, np. buczyny. Daje ona możliwość wycinania wielu różnych kształtów, okręgów, łuków itp., dlatego bardzo dobrze zastępuje wyrzynarkę. Sprzęt daje możliwość regulacji wysokości cięcia, naciągu taśmy czy pochylenia koła napędowego, czynności te nie wymagają użycia specjalistycznych narzędzi. Dla majsterkowiczów równie ważne jest to, że zakup urządzenia nie nadwyręża domowego budżetu. Cena Metabo BAS 261 nie jest wysoka, dlatego model spełni oczekiwania osób szukających niedrogiego, ale solidnego i wydajnie działającego sprzętu.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ