Opinie o Partner P340S 

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Piła spalinowa marki Partner jest lekka, bo waży tylko 4,5 kg. Dzięki temu praca z jej użyciem jest wygodna. Urządzenie zdobywa dobre recenzje, bo jest łatwe w obsłudze, a jego konserwacja również nie jest skomplikowana. Łożyskowana prowadnica działa sprawnie i nie jest podatna na awarie, dowiódł to test Partner P340S. 

 

Najważniejsze wady:

Kupujący zwracają uwagę na to, że zbiornik na paliwo ma małą pojemność, a w związku z tym trzeba często przerywać pracę, aby go uzupełnić. Pojedyncze osoby twierdzą, że łańcuch w tej pile szybko straci swoje właściwości, więc po czasie trzeba go wymienić.

 

Werdykt: 9.4/10

Choć sprzęt nie jest pozbawiony wad i nie u każdego się sprawdził, większość osób docenia stosunek ceny do jakości wykonania piły spalinowej. To urządzenie nadaje się do cięcia drewna opałowego i przydaje się do przycinania gałęzi. Model ma silnik dwusuwowy z rozrusznikiem linkowym.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dane podstawowe

Piła spalinowa ma moc równą 1,44 kW, a prędkość łańcucha wynosi 22,8 m/s. Długość ostrza jest równa 36 cm. Urządzenie składa się z 52 ogniw prowadzących, a ich szerokość wynosi 1,27 mm. Pojemność zbiornika na olej jest równa 0,15 l, a na paliwo – 0,25 l. Pojemność skokowa to 35 cm3. Producent udziela 12-miesięcznej gwarancji na sprzęt. W komplecie znajduje się osłona zabezpieczająca prowadnicę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Cena Partner P340S to około 400 zł w zależności od sklepu. 

Rozwiązania zwiększające funkcjonalność

W tym modelu zastosowano rozwiązania, których celem było ułatwienie rozruchu, a także konserwacji. Piła ma regulowaną automatycznie pompę paliwa i zapłon elektroniczny. Rozruch jest łagodny, bo opór linki rozrusznika zmniejszono o kilkadziesiąt procent. Na uwagę zasługuje też wydajny układ oczyszczania powietrza CCS, dzięki któremu  powietrze wlotowe jest czystsze. To z kolei sprawia, że nie trzeba często wykonywać prac konserwacyjnych, które jak wiadomo, zajmują sporo czasu. Poprawia to z pewnością jej wytrzymałość i gwarantuje efektywną pracę. 

 

Komfort pracy

Opublikowane w Internecie opinie o Partner P340S potwierdzają, że sprzęt spełnia oczekiwania użytkowników pod względem komfortu pracy. Po pierwsze, na obudowie umieszczono solidny uchwyt pokryty specjalnym materiałem zapewniającym pewność trzymania. Dodatkowo urządzenie niewiele waży (4,5 kg). W sprzęcie zastosowano skuteczny system antywibracyjny, który również nie pozostaje bez wpływu na pewność chwytu, zwiększa bezpieczeństwo, a przy tym zmniejsza ryzyko szybkiego zmęczenia pracą. Hamulec łańcucha jest podwójny, można aktywować go mechanicznie, korzystając z tylnego uchwytu albo automatycznie. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ