Najlepsza spawarka inwertorowa Bester

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Bester to jeden z najbardziej znanych producentów urządzeń spawalniczych w Polsce. Jeśli chcesz kupić spawarkę inwertorową wspomnianej marki, koniecznie zajrzyj do umieszczonego na tej stronie rankingu. Opisaliśmy w nim najchętniej kupowane modele. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajmuje sprzęt Lincoln Electric Bester 210 MMA 165A dający możliwość spawania dwiema metodami, czyli MMA i TIG. Jest on lekki i ma kompaktowe wymiary, dlatego można go wygodnie przenosić z miejsca na miejsce. Istotne jest to, że urządzenie wyposażono w funkcje mające pozytywny wpływ na komfort pracy, a przykładem jest Arc Force oraz układ Anti Stick. Spawarkę można podłączyć do sieci 230 V lub generatora. Godnym uwagi modelem jest też Lincoln Electric Bester 151. To urządzenie służące do spawania metodą MMA, a także TIG (po podłączeniu odpowiedniego uchwytu). Daje ono możliwość płynnej regulacji prądu spawania. Sprzęt może być wykorzystywany do prostych prac domowych, jak i półprofesjonalnych napraw.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Spawarka inwertorowa ma płynną regulację prądu spawania, więc można łatwo ustawić preferowaną wartość. Urządzenie umożliwia spawanie metodą TIG. Sprzęt ma zabezpieczenie przed przeciążeniem, które zmniejsza ryzyko wystąpienia poważnej awarii. Model ma wbudowany układ Anti Stick.

Wady

Umieszczony na obudowie pasek ułatwiający przenoszenie sprzętu nie jest zbyt solidny i wbija się w ramię. W związku z tym transportowanie spawarki inwertorowej może być niekomfortowe.

Podsumowanie

Urządzenie pozwala na spawanie elektrodami rutylowymi i zasadowymi do 3,25 mm. Istnieje możliwość zasilania spawarki z generatora. Na obudowie znajduje się wyświetlacz, na którym pokazywany jest wybrany aktualnie prąd spawania. Przy podstawie znajdują się nóżki gwarantujące stabilną pozycję w trakcie pracy.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie ma lekką konstrukcję, więc można je swobodnie przenosić. Spawarka może pracować w temperaturze od -10 st. C. do +40 st. C., co jest zadowalającym wynikiem. Sprzęt jest mniej narażony na awarię dzięki zabezpieczeniu przed przeciążeniem.

Wady

Część użytkowników przyznaje, że po pewnym czasie na powierzchni obudowy pojawiają się zarysowania. Nie wpływa to na komfort pracy, a jedynie estetykę urządzenia.

Podsumowanie

Jest to tani model dostępny za mniej niż 1000 zł. Spawarka spełnia normy EN 60974-6; -10. Użytkownik ma możliwość spawania metodą TIG. W zestawie znajduje się przewód zasilający, masowy i spawalniczy z uchwytem. Model jest objęty 2-letnią gwarancją producenta.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt umożliwia spawanie różnymi metodami: CV MIG, CV Synergiczny, FCAW, MMA i TIG Lift. Obsługa spawarki nie jest trudna, bo ma ona dobrze opracowany panel sterowania z odpowiednio oznaczonymi przyciskami. Sterowanie urządzeniem ułatwia też wyświetlacz TFT.

Wady

W pojedynczych recenzjach możemy przeczytać, że spawanie migomatem nie jest tak dobre, jak można by tego oczekiwać. Na powierzchni roboczej mogą pojawiać się drobne odpryski. Płynność wtapiania nie jest najlepiej oceniana.

Podsumowanie

Spawarka jest objęta 2-letnią gwarancją bez limitów pracy. Istnieje możliwość ustawienia hasła menu, które zabezpieczy przed korzystaniem z urządzenia przez niepowołane do tego osoby. Produkt waży ok. 17,2 kg.

 

 

Spawarki inwertorowe Bester – Ranking

 

 

Lincoln Electric Bester 210 MMA 165A

 

Model Lincoln Electric Bester 210 MMA 165A pozwala na spawanie metodą MMA, a także TIG (po podłączeniu uchwytu TIG z zaworem gazowym). Urządzenie ma funkcję Hot Start, Arc Force, jak i Anti Stick, która zapobiega przyklejaniu elektrody do spawanego materiału. Produkt został ponadto wyposażony w zabezpieczenie przed przeciążeniem, może być zasilany z generatora.

Wymiary sprzętu to: 22 cm x 13 cm x 35 cm. Spawarka waży 7 kg. Dołączono do niej kilka akcesoriów: 2 m przewód zasilający, 3 m przewód masowy oraz 3 m przewód spawalniczy z uchwytem. Produkt spełnia normę EN 60974. Urządzenie umożliwia spawanie elektrodami rutylowymi i zasadowymi, ich maksymalna średnica to 4 mm.

Jak przekonują konsumenci, prezentowana spawarka jest niewielka i przez to łatwa w przechowywaniu. Sprzętu możemy używać nawet w małych i ciasnych pomieszczeniach. Obudowa urządzenia została wykonana ze stali, dlatego jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Warto dodać, że model nadaje się do użytku domowego i półprofesjonalnego, przykładowo w niewielkim warsztacie samochodowym.

Lincoln Electric Bester 210 MMA 165A to urządzenie o wymiarach: 22 cm x 13 cm x 35 cm. Waży ono 7 kg. Sprzęt jest przystosowany do spawania metodą MMA i TIG.

 

Zalety

Łatwe przenoszenie i przechowywanie: Nie jest to duża spawarka, a to oznacza, że można ją wygodnie przenosić z miejsca na miejsce. Poza tym urządzenie jest wygodne w przechowywaniu.

Układ Anti Stick: Sprzęt ma wbudowany układ Anti Stick, czyli funkcję przeciwzwarciową. Odpowiada ona za odcinanie lub zmniejszanie napięcia podczas zwarcia elektrody ze spawanym materiałem (możemy łatwo ją oderwać).

Możliwość zasilania z generatora: Spawarka może być zasilana z sieci 230 V lub generatora, zależnie od tego, w jakim miejscu pracujemy.

Funkcja Arc Force: Urządzenie wyposażono w funkcję Arc Force, która daje możliwość regulacji dynamiki łuku spawalniczego.

Solidna obudowa: Materiałem wykonania obudowy jest stal. Z tego względu nie jest ona podatna na uszkodzenia mechaniczne.

 

Wady

Za mały wyświetlacz: Część spawaczy uważa, że wyświetlacz prądu spawania jest za mały, a tym samym nie do końca czytelny.

 

 

 

 

Lincoln Electric Bester 151

 

Spawarka Lincoln Electric Bester 151 umożliwia spawanie metodą MMA, elektrodami rutylowymi oraz zasadowymi o średnicy do 3,25 mm. Sprzęt ma w zestawie nie tylko przewód zasilający, ale także przewód masy z zaciskiem, pas nośny i przewód spawalniczy z uchwytem elektrody. Produkt waży 4,6 kg.

Czerwono-czarna obudowa urządzenia estetycznie się prezentuje i nie jest podatna na zadrapania oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Ta spawarka inwertorowa Bester w dobrej cenie ma wymiary: 20 cm x 13 cm x 30 cm. Sprzęt ma wbudowany system Anti Stick i płynną regulację prądu spawania, co gwarantuje łatwą obsługę (również osobom, które nie pracowały dotąd z podobnymi urządzeniami).

Z opinii opublikowanych w Internecie wynika, że model Lincoln Electric Bester 151 jest solidny i funkcjonalny. Po podłączeniu uchwytu TIG z zaworem gazowym możemy spawać metodą TIG, co według wielu konsumentów jest dodatkowym atutem produktu. Poza tym sprzęt ma zabezpieczenie przed przeciążeniem.

Urządzenie Lincoln Electric Bester 151 służy do spawania metodą MMA. To dobra spawarka inwertorowa Bester do 1300 zł. Jej wymiary są równe: 20 cm x 13 cm x 30 cm.

 

Zalety

Możliwość podłączenia uchwytu TIG: Jeśli podłączymy do sprzętu uchwyt TIG, będziemy mogli spawać także nietopliwą elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych.

Płynna regulacja prądu spawania: Przygotowanie spawarki do pracy nie stanowi dużego problemu, co wynika m.in. z płynnej regulacji prądu spawania.

Praktyczność: Urządzenie znajduje zastosowanie podczas wykonywania różnych prac domowych, ale nie tylko. Przeprowadzono test spawarek inwertorowych Bester, który udowodnił, że model nadaje się też do półprofesjonalnych napraw w małym warsztacie.

Wygodny uchwyt: Przenoszenie sprzętu z miejsca na miejsce jest łatwe, na co wpływa nie tylko jego lekkość (waży niecałe 5 kg), ale i wygodny uchwyt w górnej części obudowy.

 

Wady

Nie nadaje się do ciężkich prac: Spawarka nie jest przystosowana do bardzo ciężkich prac, może dojść do jej przegrzania.

 

 

 

 

Lincoln Electric SpeedTec-200C

 

Prezentujemy Lincoln Electric SpeedTec-200C – profesjonalną spawarkę inwertorową, która wyróżnia się wytrzymałością i innowacyjnością. Model ten umożliwia spawanie metodą MIG, MMA i TIF Lift. Sprzęt może być zasilany z sieci, jak również z agregatu prądotwórczego. Wymiary produktu to: 39,6 cm x 24,6 cm x 52,7 cm.

To, co wyróżnia opisywane urządzenie, to duży i czytelny wyświetlacz z panelem sterowania. Zmiana ustawień pracy nie powinna więc stanowić żadnego problemu. Spawarka ma funkcje Hot Start i Arc Force. Razem ze sprzętem otrzymujemy: 5 m przewód zasilający, 3 m przewód masowy z zaciskiem, 2 m przewód gazowy oraz zestaw rolek.

Urządzenie jest chwalone przez konsumentów za kompaktowe wymiary i lekkość. Spawarka jest wyjątkowo łatwa w obsłudze, a do tego przydaje się do wielu różnych prac. Ze względu na zastosowanie PFC (elektronicznej korekcji współczynnika mocy), sprzęt może być zasilany z jednofazowej sieci 230 V, nawet mimo ustawienia maksymalnego prądu spawania.

Lincoln Electric SpeedTec-200C to spawarka o wymiarach: 39,6 cm x 24,6 cm x 52,7 cm. Waży ona 17,2 kg. Model jest przystosowany do spawania metodą MIG/MAG, MMA oraz TIG.

 

Zalety

Odpowiednia dla profesjonalistów: Spawarka jest bardzo dobrą propozycją dla profesjonalistów szukających solidnego i łatwego w obsłudze urządzenia. To sprzęt All-in-One, który jest wyposażony w kolorowy wyświetlacz oraz przydatne funkcje, m.in. Arc Force.

Zapisywanie parametrów spawania: Nie musimy tracić czasu na dobór parametrów spawania każdorazowo przed rozpoczęciem pracy. Te najczęściej wybierane możemy zapisać w pamięci urządzenia.

Możliwość podłączenia do agregatu: Model jest zasilany z sieci 230 V, ale w razie potrzeby możemy podłączyć go do długiego przedłużacza (do 50 m), ewentualnie agregatu prądotwórczego.

 

Wady

Jest stosunkowo ciężki: W porównaniu do innych urządzeń spawalniczych Bester model Lincoln Electric SpeedTec-200C jest stosunkowo ciężki. Zdaniem niektórych konsumentów przenoszenie sprzętu nie zawsze jest komfortowe.

 

 

 

 

Jaką spawarkę inwertorową Bester wybrać?

 

Planujesz zakup spawarki inwertorowej? Powinieneś więc zapoznać się z naszym artykułem. To krótki poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jak znaleźć trwałe, łatwe w obsłudze i efektywnie działające urządzenie. Na końcu umieściliśmy ranking trzech godnych uwagi sprzętów Bester.

 

 

Marka Bester i oferowane przez nią urządzenia spawalnicze cieszą się bardzo dużą popularnością w Polsce, jak i innych krajach. To sprzęty wyposażone w innowacyjne technologie, które zwiększają komfort pracy i umożliwiają uzyskanie dobrej jakości spoiny. Firma Bester produkuje nie tylko profesjonalne spawarki, ale i takie, które są przeznaczone do użytku domowego.

Sprzęty inwertorowe umożliwiają spawanie metodą MIG/MAG, TIG albo MMA. W sklepach znajdziemy też modele 2w1, przykładowo MMA i TIG lub tzw. All-in-One. Spawarki należące do tej ostatniej grupy są na tyle praktyczne, że łączą w sobie wszystkie trzy metody spawania. Musimy więc zastanowić się, do jakich prac zamierzamy wykorzystywać sprzęt.

Dobra spawarka to taka, która jest łatwa w obsłudze. Z tego powodu coraz więcej modeli ma czytelny wyświetlacz zamiast pokręteł, a więc ustawienie optymalnych parametrów spawania nie zajmuje dużo czasu. To pozwala również na zachowanie większej precyzji. Nie zapominajmy, że najlepsza spawarka inwertorowa Bester w 2024 roku jest wyposażona w kilka funkcji zwiększających komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania. Do nich zalicza się głównie: Arc Force (regulację dynamiki łuku spawalniczego), Anti Stick (to specjalny system przeciwzwarciowy) oraz Hot Start. Funkcja ta znacząco ułatwia rozpoczęcie spawania poprzez krótkotrwałe zwiększenie prądu po zainicjowaniu łuku.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ