Ranking 3 najlepszych spawarek inwertorowych Magnum w 2024

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

Najlepsza Spawarka Inwertorowa Magnum – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Dobre spawarki inwertorowe oferuje firma Magnum, ceniona przez spawaczy i osoby z branży. Zapoznaliśmy się dokładnie z asortymentem tego producenta i spośród różnych sprzętów wybraliśmy te najlepsze. W efekcie naszych prac powstał ranking zawierający dokładne opisy poszczególnych modeli wraz z uwzględnieniem ich zalet i wad. Pierwsze miejsce w zestawieniu należy do spawarki inwertorowej Magnum THF 236 TIG AC DC z nowoczesnymi tranzystorami, które zapobiegają powstawaniu zakłóceń elektromagnetycznych, tym samym umożliwiają zwiększenie wydajności urządzenia. Sprzęt daje możliwość spawania pulsacyjnego. To pozwala uzyskać użytkownikowi lepszą jakość spoiny, a także umożliwia spawanie cienkich elementów i pracę w różnych pozycjach. Model wyposażono w jonizator odpowiadający za bezstykowe zajarzenie łuku. Każdy konsument chce mieć wybór, dlatego na naszej liście znajduje się też kilka innych sprzętów. Magnum TIG AC DC THF 235 PS to spawarka inwertorowa z drugiego miejsca. Jest ona sprzedawana w zestawie z uchwytem spawalniczym TIG typ SR26, który jest dobrze oceniany przez spawaczy. Korzystając z tego urządzenia,można być pewnym, co do otrzymania czystej, wysokiej jakości spoiny.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Spawarka ma dużą moc i pozwala na spawanie grubych elementów, nawet do 10 mm. Jest ona łatwa w obsłudze, więc szybko ustawimy odpowiednie parametry pracy. Sprzęt ma kompaktowe wymiary i wyposażono go w praktyczne uchwyty.

Wady

Urządzenie jest przystosowane do zdalnego sterowania za pomocą pedałów. Jednak tych elementów nie znajdziemy w zestawie, musimy sami je dobrać.

Podsumowanie

Sprzęt daje możliwość spawania metodą MMA oraz TIG AC DC. Można go wykorzystać do pracy z takimi materiałami, jak: stal nierdzewna, aluminium, miedź czy tytan. Model ma 20 trybów pracy, wyposażono go też w przydatne funkcje, m.in. Arc Force.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie pozwala na spawanie metodą TIG AC DC, a także MMA. Jest ono łatwe w obsłudze, a przygotowanie go do pracy nie zajmuje dużo czasu. Spawarka wykorzystuje nowoczesne tranzystory IGBT, które zwiększają jej wydajność.

Wady

Część kupujących uważa, że przenoszenie spawarki z miejsca na miejsce w dłoni nie jest w pełni komfortowe. Wynika to głównie z tego, że waży ona 20 kg.

Podsumowanie

To model odpowiedni do spawania miedzi, niklu, tytanu, aluminium, a także stali nierdzewnych i wysokostopowych. Maksymalny prąd spawania to 200 A. Do urządzenia dołączono kilka elementów, w tym 3 m uchwyt masowy oraz 3 m przewód elektrodowy.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt ma niewielkie wymiary i jest lekki, więc możemy go swobodnie przenosić, a także przewozić w samochodzie. Przystosowano go do spawania metodą MIG/MAG, MMA, a nawet do lutospawania. To bardzo praktyczny model.

Wady

Konsumenci uważają, że dołączony do zestawu 2-metrowy przewód masowy powinien być nieco dłuższy. Wówczas praca z użyciem sprzętu byłaby bardziej komfortowa.

Podsumowanie

Spawarka jest przystosowana do zasilania z sieci 230 V, jej znamionowy prąd spawania wynosi 200 A. Urządzenie nie przegrzeje się podczas pracy, za jego chłodzenie odpowiada wentylator. Model ma funkcję Arc Force, Hot Start oraz VRD.

 

 

Spawarki inwertorowe Magnum – Ranking

 

 

1. Spawarka TIG Magnum THF 236 TIG AC DC Z Pulsem

 

Sprzęt Magnum THF 236 TIG AC DC Z Pulsem umożliwia spawanie stali, miedzi, tytanu, aluminium i magnezu. To inwertorowe urządzenie z konstrukcją opartą na wydajnych tranzystorach IGBT. Model wyposażono w intuicyjny panel pozwalający na szybką i łatwą regulację ustawień pracy. Produkt ma wymiary: 57 cm x 35 cm x 42 cm i waży 27 kg.

Spawarka ma nie tylko funkcję Arc Force i Anti Stick, ale również Hot Start. To chwilowe zwiększenie prądu spawania mające na celu wstępne podgrzanie spawanego materiału i ułatwienie zajarzenia łuku elektrycznego. W zestawie otrzymujemy uchwyt spawalniczy TIG SR-26 o długości 4 m wraz z częściami eksploatacyjnymi oraz 3 m przewód masowy.

Model daje nam możliwość spawania metodą TIG, AC, DC oraz MMA. Konsumentom przypadło do gustu przedstawione urządzenie, ponieważ jest poręczne i ma obudowę wykazującą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, sprzęt pozwala na spawanie prądem pulsacyjnym, a to umożliwia poprawienie jakości spoiny, niezależnie od pozycji pracy.

Magnum THF 236 TIG AC DC to spawarka inwertorowa dostępna w zestawie z uchwytem spawalniczym TIG SR-26 – 4m i przewodem masowym o długości 3 m.

 

Zalety

Nowoczesne tranzystory: Spawarka ma nowoczesne tranzystory, dzięki którym wszelkie zakłócenia elektromagnetyczne są znacznie zminimalizowane. Urządzenie odznacza się wydajnością i niezawodnością działania.

Kanały pamięci: Ten model ma kanały pamięci, co oznacza, że jest w stanie zapamiętać ustawienia dla każdej z metod. W rezultacie nie trzeba za każdym razem tracić czas na personalizację urządzenia.

Bezstykowe zajarzenie łuku: Wykorzystanie technologii HF i odpowiedniego jonizatora pozwala na bezstykowe zajarzeniu łuku spawalniczego i to przy wykorzystaniu wysokich częstotliwości. Test spawarek inwertorowych Magnum potwierdza, że zrobione tym urządzeniem spoiny są czyste.

Przeznaczenie: Jak podaje producent, spawarka znajdzie zastosowanie w wielu sytuacjach, np. przy naprawie felg aluminiowych. Ze sprzętu można korzystać w zakładach produkcyjnych i warsztatach.

Uniwersalność: Prezentowaną spawarkę można określić mianem uniwersalnej, bo można ją użyć do spawania różnych materiałów: stali, miedzi, tytanu czy aluminum.

 

Wady

Brak pedałów: Urządzeniem można sterować zdalnie, ale potrzebne są do tego pedały. Nie stanowią one części zestawu.

 

 

 

 

2. Spawarka Magnum TIG AC DC THF 235 PS Z Pulsem

 

Spawarka Magnum TIG AC DC THF 235 PS Z Pulsem to profesjonalny model przeznaczony do spawania metodą TIG, AC, DC i MMA. Sprzęt waży 20 kg, a jego dokładne wymiary to: 13,6 cm x 82 cm. Do kompletu dołączono niezbędne do pracy akcesoria, takie jak: 3 m uchwyt elektrodowy, 3 m przewód masowy, 4 m uchwyt spawalniczy TIG SR-26 i dopasowane do niego części eksploatacyjne.

Z pomocą urządzenia możemy bez przeszkód spawać cienkie blachy, rury i inne przedmioty wykonane z aluminium, stali niskostopowych i nierdzewnych oraz miedzi, tytanu czy niklu. Opisywany model wyposażono w cyfrowy panel sterowania, a więc ustawienie optymalnych parametrów pracy nie zajmie nam dużo czasu.

Z uwagi na to, że według konsumentów najlepsze spawarki inwertorowe Magnum są funkcjonalne, produkt TIG AC DC THF 235 PS Z Pulsem ma kilka przydatnych opcji. Mowa tu m.in. o funkcji Bi-Level, która daje możliwość przechodzenia między dwiema różnymi wartościami prądu spawania bez potrzeby przerywania pracy.

Spawarka inwertorowa Magnum TIG AC DC THF 235 PS ma prąd spawania 200 A w cyklu 60%. Urządzenie waży 20 kg.

 

Zalety

Wyłącznik przeciążeniowy: Spawarka inwertorowa ma wyłącznik przeciążeniowy stanowiący skuteczne zabezpieczenie przed przegrzaniem. Dzięki niemu nie trzeba się obawiać o awarię sprzętu.

IGBT: W spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory IGBT, które wyróżnia solidność. Ich użycie wpływa pozytywnie na wydajność urządzenia.

Łatwa obsługa: Osoby, które zdecydowały się kupić ten model i wystawiły recenzję na jego temat przyznają, że sterowanie jest proste. Na obudowie znajduje się przejrzysty, dobrze opisany panel. Wybranie odpowiednich parametrów nie jest skomplikowane.

Możliwości zastosowania: Spawarka cieszy się popularnością, bo można ją wykorzystać do spawania różnych materiałów: tytanu, aluminium, miedzi, niklu i stali wysokostopowej i nierdzewnej.

 

Wady

Waga: Sprzęt waży 20 kg, więc jego przenoszenie może być nieco męczące, nawet mimo solidnego i dobrze wyprofilowanego uchwytu.

 

 

 

 

3. Spawarka MAGNUM MIG 210 Synergia

 

MAGNUM MIG 210 Synergia to spawarka, która ma tranzystory IGBT. To minimalizuje ryzyko powstania zakłóceń elektromagnetycznych i pozwala na zmniejszenie zużycia energii. Ponieważ jest to model All-in-One daje możliwość spawania z wykorzystaniem metody MIG/MAG, MMA oraz TIG Lift.

Sprzęt waży 12,8 kg i ma kompaktowe wymiary. Możemy więc bez trudu go przenosić, a nawet przewozić w samochodzie. Ta spawarka inwertorowa Magnum w dobrej cenie umożliwia regulację szerokości łuku, co wiąże się z redukcją odprysków spawalniczych. Poza tym produkt ma w zestawie: uchwyt masowy, uchwyt spawalniczy MB15 i uchwyt elektrodowy (długość każdego z nich wynosi 3 m).

Konsumentom spodobał się prezentowany model, ponieważ znajduje zastosowanie w wielu różnych miejscach, zwłaszcza warsztatach samochodowych. Urządzenie ma funkcję Arc Force, Hot Start, a także VRD, która odpowiada za redukcję napięcia wyjściowego do bezpiecznego poziomu, co chroni nas przed porażeniem prądem.

Model MIG 210 Synergia to dobra spawarka inwertorowa Magnum do 1500 zł. Znamionowy prąd spawania w tym modelu wynosi 200 A w cyklu 60%.

 

Zalety

Umożliwia wykonywanie czystych spoin: Jak wynika z recenzji, przy wykorzystaniu tej spawarki można wykonać czyste, dobrej jakości spoiny. Wyglądają one ładnie nawet w przypadku obróbki cienkiej blachy.

Przeznaczenie: Urządzenie jest przystosowane do spawania różnymi metodami: MIG/MAG, MMA, a także lutospawania. Znajdzie ono zastosowanie w warsztatach naprawczych i ślusarskich, a także do prac montażowych.

Technologia Arc Force: W spawarce wykorzystano technologię Arc Force, dzięki której skróceniu ulega długość łuku z jednoczesnym wzrostem prądu spawania. W efekcie łuk staje się stabilniejszy.

 

Wady

Przewód masowy: W zestawie znajduje się 2-metrowy przewód masowy. Zdaniem części spawaczy jest on za krótki.

 

 

 

 

Jaką spawarkę inwertorową Magnum wybrać?

 

Spawarki inwertorowe to urządzenia, które uważa się za trwałe i funkcjonalne. Takie sprzęty mogą bez przeszkód współpracować z gorszej jakości elektrodami i są znacznie mniej wrażliwe na spadki napięcia. Jeżeli planujesz zakup modelu inwertorowego, koniecznie zapoznaj się z tym artykułem. Poza poradami o tym, jak wybrać idealną spawarkę znajdziesz tu również ranking trzech polecanych produktów Magnum.

 

 

Dlaczego marka Magnum? To firma, w ofercie której znajdziemy sprzęty przystosowane do spawania różnymi metodami: MIG, MAG czy TIG. Na szczególną uwagę zasługują modele inwertorowe, które ze względu na dobre parametry są polecane nie tylko do użytku w domu, ale i w profesjonalnym warsztacie, bądź zakładzie przemysłowym.

Spawarki inwertorowe możemy podzielić na trzy rodzaje: MIG/MAG, TIG i MMA. To, jaki sprzęt kupimy w dużej mierze powinien zależeć od tego, w jakim celu zamierzamy go używać. Modele TIG są przeznaczone głównie dla profesjonalistów i pozwalają na spawanie wysokostopowej stali oraz aluminium. Do użytku prywatnego polecamy za to zarówno spawarki MMA, jak i MIG/MAG. Te pierwsze gwarantują komfortową pracę na zewnątrz i umożliwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Modele przystosowane do spawania metodą MIG/MAG idealnie nadają się do lekkich prac warsztatowych i blacharskich. W sklepach znajdziemy też urządzenia tzw. All-in-One, czyli łączące w sobie wszystkie trzy wymienione metody spawania. Dostępne są ponadto modele 2w1 – np. TIG i MMA. Takie sprzęty to jednak bardzo duży wydatek.

Najlepsza spawarka inwertorowa Magnum w 2024 roku ma kompaktowe wymiary i jest lekka. Jeśli kupimy za duży model, możemy mieć problem z przechowywaniem go i przenoszeniem. Poza tym sprzęt o dużych gabarytach może utrudniać nam pracę, przykładowo w pomieszczeniach o niewielkim metrażu.

Komfortowe w użytkowaniu urządzenie powinno mieć kilka przydatnych opcji. Jedną z nich jest Arc Force, czyli regulacja dynamiki łuku spawalniczego. Zaletą tej funkcji jest to, że w momencie zwierania elektrody zwiększa się moc, a to skutecznie zapobiega zwarciom. Praktycznym rozwiązaniem jest też opcja Anti Stick, za sprawą której obniża się prąd spawania w momencie, gdy dochodzi do przyklejenia elektrody.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ