Najlepsza spawarka TIG Magnum

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Spawarki TIG Magnum – Ranking

 

 

MAGNUM TIG AC DC THF 235 PS Z PULSEM

 

Spawarka Magnum TIG AC DC 235 PS z Pulsem to profesjonalny inwertor umożliwiający spawanie metodą TIG oraz MMA. Spawarkę można stosować do spawania różnych materiałów, w tym: aluminium, niklu, miedzi, tytanu itp.

Urządzenie ma przejrzysty panel pozwalający na sprawne ustawienie wszystkich funkcji spawalniczych. Sprzęt jest dość kompaktowy i lekki, bo z osprzętem waży 20 kg, dlatego praca jest łatwiejsza. Spawarkę można kupić w zestawie z uchwytem spawalniczym TIG, uchwytem elektrodowym, przewodem oraz elementami eksploatacyjnymi uchwytu.

Zastosowanie nowoczesnych tranzystorów IGBT zapewnia minimum zakłóceń elektromagnetycznych, dlatego urządzenie jest wydajne i niezbyt awaryjne. Wśród funkcji, o których należy wspomnieć jest I-SPOT, dzięki któremu można z określoną częstotliwością i bez przerw wykonywać połączenia punktowe. Cykl zajarzania i gaśnięcia łuku elektrycznego nie jest ograniczony czasowo – spawacz sam określa, kiedy przerwać pracę. Za sprawą funkcji BI-LEVEL nie musimy przerywać spawania, żeby ustawić inną wartość mocy.

Aby zabezpieczyć sprzęt przed przegrzaniem, zastosowano wyłącznik przeciążeniowy. Nie musisz ciągle sprawdzać sprzętu, żeby nie doszło do awarii. Ma to bezpośredni wpływ na trwałość podzespołów. Sprzęt ceniony jest przez wielu spawaczy, często wybierają go różne firmy, gdyż zapewnia długą i wydajną pracę. Jest to też dobra propozycja dla bardziej doświadczonych spawaczy.

 

 

 

 

MAGNUM THF/CUT 240 AC/DC

 

Magnum THF/CUT 240 AC/DC to urządzenie inwerterowe odpowiednie do ręcznego i elektrycznego spawania. Sprzęt pozwala spawać przy wykorzystaniu nie tylko techniki TIG, ale też MMA, ma również funkcję cięcia plazmą.

Urządzenie jest odpowiednie do stapiania takich materiałów, jak żeliwo, mosiądz czy miedź. To model uniwersalny, odpowiedni do wykonywania różnych prac spawalniczych. Jest to spawarka profesjonalna, która sprawdzi się w różnych warsztatach, ale może też służyć spawaczom amatorom z większym doświadczeniem.

Wygodny, dobrze opisany panel sterowania, ułatwia wybranie funkcji pracy spawarki. Możemy łatwo regulować prądem startu (Arc Force), spawania, bazy, czasem jego narastania, pulsem i balansem. Tranzystory IGBT wpływają na zmniejszenie zakłóceń elektromagnetycznych oraz pozwalają zminimalizować spadki mocy. Dlatego praca przebiega szybko i bez większych zakłóceń.

Wyposażenie zestawu to nie tylko baza – spawarka, ale też uchwyt TIG, MMA, do cięcia plazmą, a także przewód zasilający. Spawacze docenili fakt, że jest to stosunkowo lekki sprzęt – waży niespełna 14 kg. Poza tym dobrze opisany panel sterowania znacznie ułatwia obsługę. W komentarzach użytkowników znajdziemy też informację, że ten TIG jest bardzo wydajny i co najważniejsze – nie psuje się zbyt często.

 

 

 

Jaką spawarkę TIG Magnum wybrać?

 

Szukasz spawarki TIG i zastanawiasz się, jakie parametry sprzętu powinny zwrócić Twoją uwagę? Czy znaczenie ma system podłączenia czy może funkcje? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym tekście. Pokażemy Ci w nim, co cechuje najlepsze spawarki TIG Magnum.

Spawarki Magnum cenione są przez profesjonalnych spawaczy, ale równie często są wybierane przez amatorów spawalnictwa. Na polskim rynku dostępne są już od dłuższego czasu i niezmiennie cieszą się uznaniem konsumentów. Głównie ze względu na łatwą obsługę oraz wysoką bezawaryjność.

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia, czym w ogóle są spawarki TIG. Często bowiem spotyka się sprzęty oznaczone MMA, TIG i MIG. W rzeczywistości skróty te reprezentują 3 różne metody spawania. TIG opiera się na wytwarzaniu łuku elektrycznego przy pomocy elektrody wolframowej. Aby sprzęt działał poprawnie, w zestawie musi znaleźć się: przewód z uchwytem TIG, przewód masowy, butla z gazem oraz chłodnica cieczy. Jeśli kupujesz sprzęt 3w1, dokładnie sprawdź, czy ma specjalny uchwyt TIG. Jeśli nie – niestety nie będziesz w stanie korzystać z funkcji TIG.

Inwertorowa czy transformatorowa? Kiedyś, ze względu na to, że sprzęty, takie jak spawarki, pobierały dużo prądu i instalacje elektryczne nie wytrzymywały wysokiego napięcia, producenci spawarek proponowali sprzęty transformatorowe i chociaż wciąż możemy je spotkać, większość modeli to obecnie inwertery. Specjaliści zajmujący się spawaniem w swoich ocenach podkreślają, że najlepsza spawarka TIG Magnum w 2024 roku to właśnie urządzenie inwerterowe.

W przypadku TIG’ów spotkamy się z określeniami DC i AC/DC. Co one w ogóle znaczą? Spawarki DC pozwalają spawać przy użyciu prądu stałego, a AC/DC wykorzystują prąd zmienny. Dlatego za bardziej uniwersalny uznaje się drugi typ, bo pozwala łączyć różne materiały.

W opisach spawarek znajdziemy szereg różnych parametrów i funkcji. Chcemy jednak wspomnieć o jednym ważnym aspekcie, jakim jest zajarzenie łuku. Parametr ten informuje to o tym, jak łuk spawalniczy jest inicjowany między elektrodą a materiałem. Wyróżnia się trzy typy zajarzenia Scratch, Lift i HF. Pierwszy z nich wykorzystywany jest w profesjonalnych sprzętach. Lift spotkamy w prostych urządzeniach, a HF – wykorzystujący wysoką częstotliwość – w nieco droższych.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ