Ranking 5 najlepszych spawarek TIG w 2024

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Spawarka TIG – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Najchętniej obecnie kupowaną spawarką do użytku małych warsztatów i przydomowej obsługi posesji jest spawarka inwertorowa TIG DC Magnum THF 201 Puls. Jest to sprzęt, do którego większość użytkowników ma zaufanie, bo marka Magnum zyskała opinię solidności i bezawaryjności produkowanych wyrobów. Spawarka nadaje się do spawania stali czarnej i nierdzewnej, w tym kwasoodpornej i pozwala na spaw materiału o grubości 10 mm. Sprzęt jest sprzedawany w wersji podstawowej, zawierającej wszystkie elementy eksploatacyjne potrzebne do rozpoczęcia nim pracy lub wersji rozszerzonej o butlę z argonem i elementy ochrony osobistej. Niewielkie wymiary i waga sprawiają, że spawarka jest mobilna, a także łatwo ją przechować, gdy jest nieużywana. Spawarka Welder Fantasy JET TIG 200 AC/DC to najlepsze urządzenie wskazane przez użytkowników do profesjonalnych zastosowań. Można nią spawać wszelkie stale (nierdzewne, węglowe, kwasoodporne) tytan, mosiądz, magnez, miedź, a także różnorodne stopy aluminium. Ma ona intuicyjny panel sterowania i można ją ustawić do pracy w wielu trybach. 

Przewodnik zakupowy -Jaką spawarkę TIG kupić?

 

Temat spawarek inwertorowych jest na tyle nowy, na ile nowe są same spawarki tego typu. Jest to również przełom w technologii spawania. Nie ma już potrzeby używania transformatorowych urządzeń, które były prawdziwym pożeraczem prądu, a także były wrażliwe na uszkodzenia. Modele inwertorowe mają niewielkie rozmiary, więc można takie urządzenie zabrać ze sobą. Charakteryzuje je również wysoka sprawność i możliwość użycia ich wraz z generatorem prądu. Spawarki inwertorowe TIG charakteryzuje również łatwe uzyskanie czystej spoiny i można je wykorzystać do spawania stali wysokostopowych oraz aluminium.

Jaką spawarkę TIG zatem wybrać? To właśnie postaramy się przekazać w tym poradniku. Wskazać cechy, jakie powinny towarzyszyć dobremu urządzeniu, opisać rozmaite funkcje i parametry, tak aby ich tajemnicze nazwy przestały być nieznane.

 

 

Najlepsza spawarka TIG – najważniejsze parametry

Pierwszym parametrem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę jest amperaż. On mówi o mocy danego urządzenia i pozwala na użycie elektrod określonej grubości i spawania grubych materiałów. Dobierając amperaż musisz również uwzględnić posiadaną instalację elektryczną. Generalnie im większy amperaż tym grubsze materiały dasz radę zespawać. Na rynku są dostępne urządzenia o mocy tak małej, że są wykorzystywane jedynie do spawania hobbystycznego, modele do 250 A pozwalają na spawanie cienkich i niewielkich elementów, nawet przy produkcji. Natomiast spawarki powyżej 250 A to urządzenia profesjonalne do wykorzystanie w przemyśle.

Cykl pracy, to parametr mówiący o tym, jak długo nasze urządzenie może pracować i jak długo „odpoczywać”. Producenci podają go w procentach i jest to procentowa wartość 10 minut pracy urządzenia z podziałem na spawanie prądem znamionowym i okresem technologicznej przerwy w pracy. Do prac hobbystycznych spawarka z cyklem pracy 35% jest wystarczająca do prawidłowej pracy. Przy czym parametr ten rośnie wraz z mniejszym wykorzystywanym amperażem i tak, gdy spawarka ma 35% cykl pracy przy 270 A, to już przy 200 A może mieć cykl 100%.

Technologia wykonania urządzenia to temat poruszany na początku. Na rynku spawalniczym mamy do czynienia z urządzeniami transformatorowymi i inwertorowymi. Te pierwsze to stara technologia, która jest przez niektórych wybierana, ponieważ cena spawarki o takiej technologii jest znacznie niższa. Jednak jest ona również nie tylko duża, ale też ma niestabilny prąd, co wpływa na jakość pracy. Spawarki inwertorowe, to nowa technologia, w której zastąpiono transformator nowoczesnymi układami elektronicznymi, odpowiedzialnymi za wytwarzanie prądu.

Taka technologia pozwoliła na zmniejszenie gabarytów urządzenia i jego wagi. Najmniejsze urządzenia mogą ważyć nawet kilka, czy kilkanaście kilogramów. Wraz z tą technologią spawarki stały się urządzeniami przenośnymi. Model taki również dostarcza stabilny prąd z możliwością regulacji amperaża, co z kolei wpływa na jakość spoiny. Maszyny inwertorowe są również wyposażone w wentylator chłodzący, dzięki czemu przerwy technologiczne na chłodzenie mogą ulec skróceniu. A dodatkowo modele takie mogą współpracować z długimi przedłużaczami, a także z generatorami prądu, co znacznie wpływa na ich mobilność.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zaletą sprzętu jest bezdotykowe zajarzenie łuku. Dzieje się tak za pomocą jonizatora HF. Jonizator ten dodatkowo wpływa pozytywnie na stabilność spawania, bo potrafi natychmiast przystosować prąd do zmieniających się warunków spawania.

Wady

Spawarka znajdzie swoje zastosowanie w małych warsztatach i przydomowej obsłudze. Nie jest to sprzęt do pracy w trybie ciągłym i do profesjonalnej obsługi spawalniczej.

Podsumowanie

Urządzenie spawa metodą TIG przy użyciu prądu stałego i otulonej elektrody MMA. Sprzęt może uzyskać przetop 5mm i spawać elementy o grubości do 10 mm. W kupowanym zestawie klient znajdzie początkowe materiały eksploatacyjne.

Drugi wybór

Zalety

Użytkownicy wskazują na bardzo mocny i stabilny łuk i na fakt, że spoić można wiele różnych materiałów. Każdy z użytkowników na swojej maszynie może zapisać do 9 programów spawania, które w łatwy sposób wykorzysta ponownie.

Wady

Jako wadę użytkownicy wskazują brzęczenie włączonej spawarki, gdy nie jest używana. Chętnie też każdy z posiadaczy sprzętu widziałby regulację pracy wentylatora chłodzącego, aby nie musiał on zawsze chodzić na pełnych obrotach.

Podsumowanie

To profesjonalne urządzenie przydatne w pracy spawacza. Nadaje się do spawania materiałów, których grubość zaczyna się do 0,1 mm. Operator ma tu wiele różnych trybów do wyboru, którymi zarządza się z panelu sterowania z wyświetlaczem LCD.

Rozważ też

Zalety

Spawarka jest bezpiecznym sprzętem, między innymi ze względu na to, że ma zabezpieczenie Anti Stick zapobiegające powstawaniu w sposób przypadkowy łuku spawalniczego. Regulacja prądu zwarcia ARC Force ułatwia przenoszenie roztopionej kropli elektrody na spawany materiał.

Wady

Obudowa jest wykonana z tworzywa dość szybko ulegającemu uszkodzeniom. Jego kruchość i łatwość zarysowań może niektórym użytkownikom mocno przeszkadzać.

Podsumowanie

Spawarka jest zasilana jednofazowo. Umożliwia wykonywanie spawu elektrodami rutylowymi do stali nierdzewnej, żeliwa oraz elektrodami rutylowymi. Prąd spawania można płynnie regulować elektronicznie.

 

Jaka jest najlepsza spawarka TIG – funkcje dodatkowe

W zakresie funkcji dodatkowych technologia również dostarcza nam kilka rozwiązań ułatwiających pracę i osiąganie przy niej dobrych efektów.

Puls to zmienna wysokość częstotliwości impulsu. Dzięki tej funkcji spawacz może dostosować skupienie łuku do właściwej aplikacji. Puls pozwala na redukcję ciepła, jaką spawanie wprowadza do materiału, a tym samym ograniczyć ewentualne odkształcenia materiału. Wpływa to również na zwiększenie tempa spawania i pozwala na lepszą nad nim kontrolę.

Gdy model spawarki pozwala na wykorzystanie funkcji zapłonu łuku z wysoką częstotliwością TIG HF z jonizacją, to początek spawania będzie i łatwiejszy, a i początek spoiny będzie czysty.

Metoda TIG Lift to sposób otrzymania łuku elektrycznego poprzez potarcie elektrodą materiału spawanego. Wymaga od spawacza trochę wprawy, ale po jej nabyciu jest wygodna w stosowaniu. Przy takim zajarzeniu występują dużo mniejsze zakłócenia elektromagnetyczne.

Do spawania aluminium, a także stopów zawierających aluminium, niezbędne jest wyposażenie spawarki w funkcję AC/DC, bowiem pozwala ona na spawanie metodą TIG prądem przemiennym.

 

 

Natomiast MMA to spawanie z użyciem elektrody otulonej. Takie elektrody sprawdzają się w miejscach trudnodostępnych.

Współczesne spawarki TIG w dobrych cenach często są również wyposażone w funkcje stricte ułatwiające prace, takie jak na przykład Hot start. Ta funkcja pozwala na dostarczenie na początku spawania większego prądu, aby zajarzenie elektrody było łatwiejsze. Po chwili prąd wraca do ustawionych parametrów, a taki, większy prąd wpływa pozytywnie na jakość spoiny, bo wstępnie rozgrzewa elektrodę i miejsce spawu.

Funkcja Arc Force odpowiada za stabilizowanie łuku i to niezależnie od jego długości. A Anti Stick to funkcja, która włącza napięcie spawania w przypadku, gdy elektroda sklei się ze spawanym materiałem.

Każde też z urządzeń musi posiadać wentylator do chłodzenia i skracania przestojów technologicznych. Jednak są modele, które posiadają inteligentny wentylator. Urządzenie posiada wbudowany, inteligentny system zarządzający pracą wentylatora i włącza go w przypadku, gdy jego praca jest potrzebna. Ogranicza to pobór energii, a także ogranicza ilość zanieczyszczeń, które wraz z dmuchanym powietrzem mogą się przedostać do wnętrza urządzenia.

 

 

5 najlepszych spawarek TIG. Opinie w 2024 roku

 

Zapewne po przeczytaniu poradnika zdążyłeś się zorientować, w jakie elementy powinien być wyposażony dobry model spawarki TIG. Poniżej będziesz miał okazję do zapoznania się z kilkoma modelami o dobrych parametrach i dobrych opiniach użytkowników. Mamy nadzieję, że jeden z nich okaże się dobry również dla Ciebie.

 

1. Spawarka Inwertorowa TIG DC Magnum THF 201 Puls

 

Do stali czarnej i nierdzewnej, również kwasoodpornej jest przeznaczona Spawarka Inwertorowa TIG DC Magnum THF 201 Puls. To urządzenie spawa metodą TIG prądem stałym DC przy użyciu otulonej elektrody MMA i jest popularne wśród użytkowników już od kilku lat. Dzieje się tak dlatego, że majsterkowicze mają zaufanie do producenta Magnum, który dostarcza urządzenia niezawodne, a do tego proste w obsłudze. Magnum THF 201 Puls spawa prądem o maksymalnym natężeniu 200 A, pozwala na uzyskanie przetopu 5mm i poradzi sobie ze spawaniem elementów do 10 mm grubości. Podstawowy zestaw zawiera obok samego sprzętu: Uchwyt spawalniczy TIG SR – 26 – 4m, trzy-metrowe uchwyty masowy i elektrodowy, a także zestaw części potrzebnych do eksploatacji takich jak: Dwa łączniki, 3 tulejki dysz ceramiczna, oraz korek długi i krótki. Zestaw jest wyposażony w instrukcję użytkownika w języku polskim. Warto wiedzieć, że producent przewidział też sprzedaż o rozszerzoną wersję, wzbogaconą o takie akcesoria jak butla 8 litrów napełniona argonem, reduktor butlowy Ar/CO2 z rotametrem, przyłbica Magnum Turbo z 4 sensorami, rękawice do gazu i wężyk. Cenioną spawarką do stali czarnej i nierdzewnej jest Spawarka Inwertorowa TIG DC Magnum THF 201 Puls. Ma ona dobre opinie użytkowników.

 

Zalety

Intuicyjna obsługa: To co cenione jest najbardziej, to fakt intuicyjnej obsługi. Ustawienia, na które składają się takie parametry jak: wypływ gazu, prąd spawania i opadanie prądu są obsługiwane za pomocą pokręteł. A panel sterowania ma włączniki zarządzające metodą spawania i funkcjami pulsu.

Uchwyt: Uchwyt do spawania TIG SR 26 długi na 4 metry charakteryzuje duża obciążalność prądowa. Sprawia to, że sprzęt wytrzymuje długie cykle pracy. Sprzedawany uchwyt, dzięki dołączonym częściom eksploatacyjnym, po zakupie jest gotowy do pracy. 

Łatwa dostępność elementów eksploatacyjnych: Po zużyciu elementów eksploatacyjnych dołączonych do kupowanego zestawu użytkownik nie ma problemu z nabyciem kolejnych. Nie są one też obarczone wysokimi kosztami. 

Zajarzenie – bezdotykowo: Dzięki wbudowanemu jonizatorowi HF, który również wpływa pozytywnie na stabilność spawania, a także dostosowuje natychmiast prąd do zmienionych warunków spawania, zajarzenie łuku spawarki robi się całkowicie bezdotykowo. 

Małe wymiary: Dzięki wymiarom wynoszącym 400 x 150 x 180 mm i wadze 8,3 kg spawarka jest mobilna i można ja bez problemu dostarczyć w miejsce spawania. Wymiary te też ułatwiają przechowywanie sprzętu, gdy nie jest używany. 

Wady

Nie do profesjonalnego wykorzystania: Sprzęt ze względu na swoje parametry i możliwość spawania materiału do 10 mm przeznacza go do użytku domowego i małych warsztatów. Nie nadaje się on do pracy ciągłej i wykorzystania profesjonalnego.

 

 

 

 

2. Spawarka Welder Fantasy JET TIG 200 AC/DC

 

Profesjonalny charakter ma Spawarka Welder Fantasy JET TIG 200 AC/DC, która może spawać takie materiały jak stale węglowe, nierdzewne, kwasoodporne, a także mosiądz, miedź, magnez i tytan oraz stopy aluminium. Spawarka pozwala na pracę w trybach: MMA DC+, MMA DC-, TIG DC, TIG DC PULS, TIG AC i TIG AC PULS. Przy metodach spawania TIG użytkownik może skorzystać z zajarzenia łuku przez układ Lift-ARC, bezstykowo za pomocą HF lub pedałem do zdalnego sterowania.

Ze strony użytkowników płynie informacja, że łuk jest mocny i stabilny, zatem precyzja spawu zależy tylko od wprawnej dłoni operatora. Jak na profesjonalne urządzenie jest ono też niewielkich rozmiarów: 430 x 200 x 290 mm i wadze 25 kg. Zostało ono wyposażone też w uchwyt do przenoszenia. Jak podają użytkownicy tego modelu, ma on przyjaźnie zaprojektowany panel sterowania pozwalający na łatwe zarządzanie ustawieniami.

Na wyświetlaczu LCD są dostępne wszystkie aktualne ustawienia, wśród których użytkownik może zapisać w pamięci do 9 pełnych programów spawania. Mikroprocesorowa maszyna spawalnicza Welder Fantasy JET TIG 200 AC/DC pozwalająca na szerokie zastosowanie przy spoinowaniu wielu różnych materiałów jest wymieniana jako niezawodne i sprawne urządzenie.

 

Zalety

Szerokie zastosowanie: JET TIG 200 AC/DC sprawdzi się przy spawaniu takich materiałów jak wszelkie stale (węglowe, nierdzewne, kwasoodporne) mosiądz, magnez, tytan, miedź, a także wszelkie stopy aluminium.

Przyjazny panel sterowania: Panel sterowania z wyświetlaczem LCD pozwala na zarządzanie takimi ustawieniami jak prąd MMA, MMA ARC FORCE, TIG AC PULSE, TID DC PULSE, pre- i post-gas, 2-TAKT, 4 TAKT, bezstykowym HF i kontaktowym LIFT zajarzeniem, a także zawiera dwufunkcyjne pokrętło ADJUST do zgrubnej i dokładnej regulacji. 

Funkcja PULS: Do spawania cienkich, nawet mierzących grubość 0,1 mm, a także do spawania wymuszającego trudną pozycję operatora, czy też do spawania ołowiu lub innych materiałów o niewysokiej temperaturze topnienia służy funkcja PULS. Sprawia ona, że łuk spawalniczy pracuje z większą stabilnością, a lico spoiny lepiej się prezentuje. 

Wyposażenie dodatkowe: Po zakupieniu urządzenia można przystąpić do pracy, bowiem zestaw obok samej spawarki zawiera też uchwyt spawalniczy, uchwyty masowy i elektrodowy 3m, wąż gumowy z opaskami, a także elementy eksploatacyjne jak dysza, tulejka, łącznik i korek.

 

Wady

Użytkownicy wymieniają kilka drobnych wad sprzętu: Brzęczenie spawarki, gdy jest włączona, a nie używana, brak możliwości regulacji pracy wentylatora chłodzącego, a także niedokładnie wykonane pokrętła ocierającego o obudowę.

 

 

 

 

3.Inwertor spawalniczy Ideal Tecnoarc 211-S Igbt Mma/Tig Tarc211s

 

Ideal TECNOARC 211-S to model spawarki inwertorowej, która spawa metodą MMA z elektrodą otuloną prądem stałym, a także metodą TIG ze zwarciowym zajarzeniem łuku. Model ten o mocy 7,3 kW ma zabezpieczenie na poziomie 20A i wykorzystuje maksymalny prąd spawania 200 A, z regulacją od 10 do 200 A. Wydajność tego urządzenia jest na poziomie 60% i umożliwia ono spawanie elektrodami rutylowymi, zasadowymi, do stali nierdzewnej i żeliwa.

Użytkownik może tu używać elektrod od 1,6 do 4 mm średnicy. Przy zakupie tego urządzenia użytkownik otrzymuje przewód spawalniczy o długości 3 m, przewód masowy o długości 2 m, pasek na ramię do przenoszenia sprzętu, oraz maskę spawalniczą i młoteczek. Jeśli chodzi o udogodnienia dla spawacza, to znajdziemy tu zabezpieczenie przeciwzwarciowe ANTI STICK zapobiegające powstawaniu łuku spawalniczego w sposób przypadkowy.

Regulację prądu zwarcia ARC FORCE, która ułatwia przenoszenie kropli roztopionej elektrody na spawany materiał, oraz tak zwany gorący start HOT START ułatwiający zapłon elektrody. Osoby używające tego sprzętu uważają, że jest on godny polecenia i przetapia zarówno cienkie, jak i grube materiały.

Ideal TECNOARC 211-S to dobra spawarka TIG do 600 zł. Zakres regulacji natężenia prądu podczas spawania wynosi od 10 A do 200 A. Waga modelu to ok. 5 kg.

 

Zalety

Ustawianie parametrów: Konsumenci doceniają to, że przyciski służące do ustawienia modelu są solidnie wykonane, a dodatkowo zabezpieczone przezroczystą pokrywą. W rezultacie po wybraniu parametrów możemy zamknąć pokrywę i nie martwić się, że przez przypadek naciśniemy jakiś przycisk i zmienimy ustawienia.

Pasek na ramię: W zestawie otrzymujemy wygodny pasek na ramię. Jest on umieszczony na obudowie. Dzięki paskowi możemy łatwo przenosić sprzęt. Zaletą jest również stosunkowo mała waga modelu.

Wentylator: Przed przegrzaniem spawarki chroni wentylator. Element ten działa sprawnie, dzięki czemu zapewnia efektywne chłodzenie.

 

Wady

Maska spawalnicza: Zdaniem części konsumentów dołączona do zestawu maska spawalnicza nie jest wykonana z najlepszych gatunkowo materiałów. Wadą jest również fakt, że element ten nie został dobrze wyprofilowany.

 

 

 

 

4.Spawarka inwertorowa Lincoln Electric Bester 181

 

Ranking spawarek TIG zawiera również model BESTER 181, lekki i mały przedstawiciel spawarek inwertorowych z płynną regulacją prądu spawania. Model ten doskonale radzi sobie z elektrodami rutylowymi i zasadowymi do 4 mm średnicy i po podłączeniu uchwytu TIG zaworem gazowym można natychmiast rozpocząć pracę. Łuk w tym modelu zapali się automatycznie po zwarciu elektrody ze spawanym materiałem, a następnie uniesieniu jej.

Model ten posiada zabezpieczenie przed przeciążeniem, a także możliwość pracy z generatorem prądu. Producent podaje również, że jego produkt jest zgodny z normą EN 60974-6. Zakres prądu spawania BESTER-a 181 to 10 do 140 A i ma on zabezpieczenie 16 A. Funkcje dodatkowe to gorący start (Hot Start), regulacja dynamiki łuku (Arc Force) oraz układ Anti Stick.

Wymiary urządzenia kształtują się następująco: wysokość 220 mm, szerokość 130 mm, oraz długość 350 mm, a jego waga to 6,7 kg. Wraz z urządzeniem klient otrzymuje przewód zasilający z wtyczką 2 m, przewód spawalniczy z uchwytem o długości 3 m, oraz trzy metrowy przewód masowy z zaciskiem. Dla użytkowników znaczenie ma niewielka waga urządzenia, a także dołączane kable do kupowanego kompletu.

Spawarka TIG BESTER 181 waży ok. 6,7 kg. Użytkownik może regulować natężenie prądu podczas spawania w zakresie od 10 A do 140 A.

 

Zalety

Spełnia normy: Prezentowana spawarka spełnia normy EN 60974. Daje to pewność, że użytkowanie modelu nie zagraża naszemu zdrowiu. Urządzenie ma zabezpieczenia, które zapewniają skuteczną ochronę przed awarią.

Kabel zasilający: Wielu Internautów zaznacza, że wykonanie kabla zasilającego jest bardzo solidne. Atutem jest również to, że przewód ma 2 m długości.

Praca z generatorem prądu: Urządzenie może działać z generatorem prądu, co zwiększa możliwości zastosowania sprzętu.

 

Wady

Obudowa: Mimo zapewnień producenta obudowa stosunkowo szybko się nagrzewa. Część osób wskazuje, że trzeba robić przerwy w trakcie pracy, aby uchronić sprzęt przed przegrzaniem.

Pokrętło: W nielicznych opiniach pojawia się informacja, że pokrętło służące do regulacji natężenia prądu czasami się zacina.

 

 

 

 

5. Spawarka migomat Lincoln Electric Speedtec 200C

 

Urządzenia spawalnicze Lincoln Electric SPEEDTEC 200C K14099-1 to kompaktowy, inwertorowy model o niewielkiej wadze. Waży on 17 kg plus 5 kg rolka drutu, więc całość da się przemieszczać po terenie zakładu. Model ten może spawać elektrodami o średnicy od 2 do 4 mm i ma możliwość spawania punktowego. Urządzenie bardzo łatwo się uruchamia, a także wyłącza i ma pięć funkcji spawania, a także wydajny wentylator dobrze chłodzący urządzenie.

Gdy zrobisz sobie przerwę w pracy, spawarka przełącza się w stan uśpienia. Model ten pozwala na spawanie z użyciem długiego przedłużacza, a także przy użyciu generatora prądu. Kolorowy wyświetlacz menu pozwala na wszelkie ustawienia pracy urządzenia. Model ten ma funkcję zapamiętania parametrów spawania, ale też przywracania ustawień fabrycznych. Wyświetlacz ma regulowaną jasność, a panel sterowania jest wyposażony w blokadę.

Dodatkowe funkcje, takie jak Hot start, czy Arc force są regulowane. Również spawanie metodą GMAW, SMAW czy TGAW to kwestia wyboru właściwego programu. Użytkownicy natomiast twierdzą, że model ten dorównuje spawarkom na 380V. Dodatkowo jest estetyczny, praktyczny i poręczny.

Spawarka Lincoln Electric SPEEDTEC 200C waży 17,2 kg. Zakres regulacji natężenia prądu spawania wynosi od 20 A do 200 A.

 

Zalety

Wbudowana pamięć: Użytkownik ma możliwość zapisania ostatnich ustawień spawarki. W rezultacie nie musi za każdym razem tracić czasu na dostosowywanie parametrów.

Wiele metod spawania: Przy użyciu tego produktu możemy spawać metodami: CV MIG, CV Synergiczny, FCAW, MMA i TIG Lift. W efekcie za pomocą jednego sprzętu możemy wykonać wiele prac.

 

Wady

Przenoszenie: Produkt jest stosunkowo ciężki. Dodatkowo według użytkowników uchwyt na obudowie nie jest wygodny, co utrudnia przenoszenie.

Obsługa: Urządzenie ma wiele dodatkowych funkcji, przez co ustawienie sprzętu jest skomplikowane. Zdaniem konsumentów prezentowany sprzęt z pewnością nie będzie odpowiedni dla osób niemających doświadczenia w obsłudze tego typu produktów.

 

 

 

 

Spawarka inwertorowa MMA Magnum Snake 200P 200A 

 

Magnum Snake 200P 200A to dobra i tania spawarka TIG. Potwierdzają to liczne opinie spawaczy profesjonalnych, jak i osób używających tego modelu do prac przydomowych. Jest to model, którego posiadaczem możesz się stać za niewiele więcej niż 600 złotych. Jest on przeznaczony do prac terenowych, a jego kompaktowa budowa i waga 8 kg ułatwia takie zadanie.

Model ten oferuje sprawność na poziomie 60% i radzi sobie z elektrodami o średnicy 4 mm. Jako model inwertorowy urządzenie pobiera niewielką ilość prądu, a także posiada zabezpieczenie termiczne źródła z sygnalizacją. Spawacz znajdzie tu kilka udogodnień ułatwiających pracę. Przede wszystkim funkcja anti stick pozwala na łatwe oderwanie elektrody od spawanego materiału.

Funkcja hot start ułatwia zapalenie elektrody, dając na ten moment chwilowy skok napięcia. Natomiast arc force pozwala na zastosowanie wtopu o mniejszej głębokości, lub większej w zależności od ustawień funkcji. Osoby używające tego modelu są zadowolone, że tak dobry model jest dostępny w tak niskiej cenie. Pozwala on też na łatwą obsługę, jest wytrzymały i funkcjonalny.

Magnum Snake 200P to spawarka TIG o wadze ok. 8 kg. Użytkownik ma możliwość regulacji natężenia prądu wyjściowego w zakresie od 20 A do 200 A.

 

Zalety

Obudowa: Uwagę konsumentów przykuła solidnie wykonana obudowa. Jest ona wyjątkowo szczelna, co daje pewność, że znajdujący się w środku mechanizm jest odpowiednio chroniony. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia awarii.

Uchwyt: Na obudowie znajduje się stosunkowo duży, dobrze wyprofilowany uchwyt umożliwiający łatwe przenoszenie sprzętu. W rezultacie transportowanie modelu nie jest trudne.

Płynna regulacja: Prezentowaną spawarkę TIG można łatwo dostosować do swoich aktualnych potrzeb. Wszystko dzięki możliwości płynnej regulacji natężenia prądu wyjściowego (od 20 A do 200 A).

Przewody spawalnicze: Kupując produkt otrzymujemy w zestawie dobrej jakości przewody spawalnicze. Akcesoria te są niezbędne do pracy.

Wentylator: Urządzenie ma wbudowany wentylator, który zdaniem większości użytkowników dobrze chłodzi, a tym samym skutecznie zabezpiecza przed przegrzaniem sprzętu.

 

Wady

Obsługa: Część konsumentów uważa, że dołączona do zestawu instrukcja nie zawiera wszystkich, potrzebnych informacji. Stąd też na początku użytkowanie sprzętu może być trudne.

 

 

 

 

Spawarka inwertorowa MMA Dedra DESi201M

 

Nowoczesny model, lekki, profesjonalny, przeznaczony do spawania elektrodami otulonymi metodą MMA to Dedra DESI201. Możemy tu spawać takie materiały, jak stale stopowe, konstrukcyjne oraz żeliwa. Urządzenie jest przystosowane do zastosowania elektrod o średnicach od 1,6 do 4 mm. Niewielkie rozmiary pozwalają na transport urządzenia do miejsca pracy.

Praca wentylatora zapobiega przegrzaniu urządzenia, a płynna regulacja prądu spawania pozwala na utrzymanie prądu wyjściowego na wybranym poziomie. Zakres prądu spawania w tym modelu to 30 – 200 A, a zabezpieczenie jest na poziomie 25 A. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w dwie istotne funkcje dodatkowe. ANTI STICK włącza napięcie spawania w przypadku, gdy elektroda sklei się ze spawanym materiałem, oraz HOT START, który pomaga w zajarzeniu łuku przez podanie większego prądu podczas zapłonu.

Kupując ten model użytkownik wraz z nim otrzyma dwa przewody spawalnicze o długości 1,5 i 2 m, maskę spawalniczą, szczotkę z młoteczkiem, oraz instrukcje obsługi urządzenia. Opinie o spawarkach TIG pochodzą od osób używających kilka lat tego modelu, a przekazują one, że jest to bardzo dobra i bezawaryjna spawarka, która nie tylko jest niezawodna, ale posiada dobrą moc.

Spawarka TIG Dedra DESi201 waży 9 kg. Zakres regulacji natężenia prądu wyjściowego wynosi od 30 A do 200 A.

 

Zalety

Funkcje: Spawarka ma funkcję HOT START, która zwiększa natężenie prądu podczas rozpoczynania spawania, co ułatwia spawanie. Opcja ANTI STICK zapobiegania przywieraniu elektrody.

Wentylator: Wbudowany wentylator skutecznie chłodzi urządzenie. Nie ma więc obaw o to, że produkt przegrzeje się, co mogłoby doprowadzić do poważnej awarii, jak również zagrażać bezpieczeństwu użytkownika.

Dodatkowe akcesoria: W zestawie znajdują się m.in. przewody spawalnicze i maska ochronna. Dzięki temu możemy przystąpić do pracy zaraz po rozpakowaniu sprzętu i nie musimy wydawać pieniędzy na dodatkowe akcesoria.

Obudowa: Wytrzymała, odporna na uszkodzenia mechaniczne obudowa to jeden z największych atutów prezentowanej spawarki. Wysoka jakość użytych do produkcji materiałów daje pewność, że urządzenie będzie nam długo służyło.

 

Wady

Długość kabli: Czytając opublikowane w Internecie recenzje można znaleźć komentarze sugerujące, że przewody spawalnicze są nieco za krótkie, co obniża komfort pracy.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Adam

October 24, 2022 at 10:15 pm

Nadal nie wiem ,którą bym kupił…

Odpowiadać
Zespół KącikMajsterkowicza.pl

October 28, 2022 at 5:33 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz, niestety decyzji za Pan nie damy rady podjąć. Polecamy również inne nasze teksty, które być może dopomogą w wyborze.

Pozdrawiamy,
Zespół KącikMajsterkowicza.com

Odpowiadać