Najlepsza wiertarka stołowa Dedra

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Wiertarki stołowe Dedra – Ranking

 

 

Dedra DED7710

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci urządzenie Dedra DED7710. Jest to wiertarka stołowa przeznaczona do wykonywania prostych prac, dlatego najlepiej sprawdzi się w domowych warsztatach. Przyrządu można używać do wiercenia otworów w takich materiałach, jak tworzywo sztuczne, drewno, metale kolorowe i lekkie, żeliwo czy stal. Stosując odpowiednie wiertła, z pomocą wiertarki, możliwe jest również nawiercenie ceramiki.

Dzięki regulacji głębokości i prędkości wiercenia sprzęt zapewnia precyzyjne wykonywanie otworów. Jego pewne mocowanie zapewnia uchwyt zębaty. Urządzenie wyposażone jest w dwufazowy silnik elektryczny z fazą rozruchową, którego moc wynosi 500 W. Zakres prędkości obrotowych tego modelu wynosi od 230 do 2350 obrotów na minutę. Wymiary stołu ruchomego to 16,6 cm x 16,6 cm, natomiast stół dolny ma wymiary 18 cm x 30 cm.

Konsumenci pozytywnie wypowiadają się na temat wiertarki Dedra DED7710. W komentarzach podkreślają, że sprzęt jest łatwy i wygodny w użyciu, solidnie wykonany oraz funkcjonalny.

 

 

 

 

Dedra DED7707

 

Dedra DED7707 to niewielka wiertarka stołowa, która świetnie sprawdzi się podczas wykonywania prostych prac wiertarskich w domowych warsztatach i pracowniach hobbystycznych. Urządzenie pozwala na wywiercenie otworów w drewnie, materiałach drewnopodobnych, tworzywach sztucznych oraz metalach. Można go również używać do wiercenia w ceramice i kompozytach, jednak należy użyć odpowiednich wierteł.

Ta wiertarka stołowa Dedra w dobrej cenie ma silnik indukcyjny o mocy 350 W oraz wyposażona jest w 5 biegów roboczych. Zakres średnic chwytu tego modelu wynosi od 3 mm do 13 mm. Wymiary stołu dolnego wiertarki to 14 cm x 18 cm. Górny stół o wymiarach 16 cm x 16 cm ma możliwość regulacji wysokości i kąta nachylenia.

Model Dedra DED7707 jest doceniany przez konsumentów przede wszystkim za wygodę użycia i łatwość obsługi. Wśród zalet wiertarki wymienia się również solidne wykonanie i stabilność sprzętu. Użytkownicy podkreślają, że sprzęt doskonale sprawdza się w warunkach domowych.

 

 

 

 

Dedra DED7708

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez wiertarki Dedra DED7708. Urządzenie przeznaczone jest do wykonywania otworów w wszelkiego rodzaju materiałach, takich jak drewno, żeliwo, stal czy tworzywo sztuczne.

Sprzęt wyposażony jest w kluczykowy uchwyt, który jest przystosowany do wierteł o średnicy od 3 mm do 16 mm. Posiada on trwały i cichy silnik indukcyjny o mocy 450 W. Żeliwny korpus, podstawa i stół roboczy gwarantują niezwykłą trwałość przyrządu, z kolei przezroczysta osłona wrzeciona zapewnia bezpieczeństwo podczas wykonywania prac.

Stół ruchomy o wymiarach 20 cm x 19,5 cm można przechylać na prawo i na lewo pod kątem 45 stopni. Wiertarka wykonuje 2700 obrotów na minutę i posiada 12 biegów roboczych. Wymiary stołu dolnego to 30 cm x 30 cm.

Konsumenci pozytywnie wypowiadają się na temat wiertarki Dedra DED7708. Doceniają ją za solidne wykonanie i trwałość, a także łatwość obsługi i wygodę użycia.

 

 

 

 

Jaką wiertarkę stołową Dedra wybrać?

 

Wiertarka stołowa to funkcjonalne urządzenie, przy którego użyciu wykonamy otwory w drewnie lub metalu. Tego typu sprzęty różnią się między sobą parametrami, na przykład mocą lub średnicą wiercenia. Aby podjąć właściwą decyzję podczas zakupu nowego przyrządu, warto zapoznać się z modelami oferowanymi przez różnych producentów. Z pomocą przychodzi niniejszy artykuł, w którym zamieściliśmy wskazówki przydatne przy wyborze nowej wiertarki stołowej. Na końcu znajduje się również ranking z zestawieniem najlepszych modeli na rynku.

Dedra to polskie przedsiębiorstwo działające w branży narzędziowej od 1991 roku. Oprócz wiertarek stołowych firma oferuje swoim klientom wszelkiego rodzaju młotki, wkrętarki, klucze, piły i wiele innych narzędzi. Przyrządy Dedra cechują się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, dobrą jakością oraz korzystną ceną.

Najlepsze wiertarki stołowe Dedra mają dużą moc, dzięki której są w stanie przewiercić najtwardsze materiały. Ponadto, mają one bardzo trwałe silniki, które nie zużywają się szybko. Dobrej klasy urządzenie powinno posiadać również możliwość regulacji prędkości obrotowej w szerokim zakresie. Dzięki temu sprzęt będzie bardziej wszechstronny i poradzi sobie zarówno z miękkimi, jak i twardymi i grubymi materiałami. W sprzedaży dostępne są modele uzyskujące od 2500 do 2700 obrotów na minutę.

Wybierając nowy przyrząd warto sprawdzić też jego maksymalną średnicę wiercenia. Sprzęty o większej mocy zazwyczaj pozwalają nam wykonać większe otwory. Należy jednak pamiętać, że średnica zmienia się w zależności od surowca. Przy tej samej mocy wiertarki będziemy w stanie uzyskać większy otwór w miękkim drewnie niż w stali. Aby uzyskać zadowalające efekty, warto wybrać model o średnicy nie mniejszej niż 14-20 mm.

Inne, ważne parametry, które powinniśmy sprawdzić wybierając dany model to również moment obrotowy, który jest szczególnie istotny przy wierceniu w twardych materiałach, a także napięcie oraz liczba biegów. Najlepsza wiertarka stołowa Dedra w 2024 roku posiada także dodatkowe ułatwienia, takie jak antypoślizgowy uchwyt, laserowa poziomica czy lampka.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ